Ben ve Defenderim aranıza katıldık, kabul ediyormusuzun.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan smtp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,318

smtp

ONE LIFE LIVE IT,GITMIYORSA IN IT
Yer
ANKARA
Merhaba, dün bi defender sahibi oldum. Ne yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim, nerden başlamalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Defender 1993 model özel harekat çıkması Antep de görev yapmış. Motor şanzuman defransiyel kaporta güzel. Yürüründe sorun yok. 12500 e aldım. 110 Benzin motor.

12022012462

12022012464

12022012465

Etiketler
Ynt: Ben ve Defenderim aranıza katıldık, kabul ediyormusuzun.

Aracınız hayırlı olsun.Defender sahibi arkadaşlar yapmak istedikleriniz hakkında yardımcı olacaklardır.

kazasız belasız, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle, darısı başıma :smiley:

Hayılı olsun arkadaşım darısı benim başıma araştırıyorum inşallah hayırlısı banada düşer.

smtp' Alıntı:
Merhaba, dün bi defender sahibi oldum. Ne yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim, nerden başlamalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Defender 1993 model özel harekat çıkması Antep de görev yapmış. Motor şanzuman defransiyel kaporta güzel. Yürüründe sorun yok. 12500 e aldım. 110 Benzin motor.
selamlar hayırlı olsun iyi günlerde kullanın komple bakımları yapılırsa iyi olur bakımları konusundada yardımcı olabiliriz saygılar

İyi dilekleriniz için teşekkürler. Allah hepinize nasip etsin.
[SIZE=78%].[/SIZE]

takoser' Alıntı:
selamlar hayırlı olsun iyi günlerde kullanın komple bakımları yapılırsa iyi olur bakımları konusundada yardımcı olabiliriz saygılar

Sağolun, telefon ve adres. lütfen.

güle güle kullanın. dikkat etmeniz gereken en önemli unsur sürat, 80-90 km/saat'le gidin 100'ü pek aşmayın, yanınızda yedek kayış bulundurun, koparsa yada çok çürümüşse, motoru kapatın, kayışı yuvasından çıkarmak ya da takmak için bir levye kullanın, (kayışı iterken levyeyi kasnağa değdirmeyin) kontağı birinin 2 saniye kadar çevirmesi lazım ki, kasnak dönsün ve kayış yerine otursun ama sonra yine de ustasına ayar yaptırın. Şaftları ara ara kontrol edin, balans varsa ayarlatın. Defenderların debriyaj merkezleri biraz çabuk bozulur, hidrolik pedalın altından akar. Arada bakmak lazım. Doğru lastik kullanmazsanız aks kesme riskiniz artar. akslardan biri keserse 4 teker de çalışmaz aklınızda olsun. Difransiyel kilidini gerekli hallerde kullanın, uzun yolda, virajlı yolda kullanmayın. Pompalı fren yapmayın, vitesi boşa almayın. Araç yavaşlarken, boşa aldığınızda alttan araç dağılıyormuş gibi tak tak ses gelirse korkmayın, el frenini ayarlatın, el freni şanzumandan çalışır. Kullanma prospektüsünde yazan uygun yağları kullanın. Yağcıların çoğu araçta 2 şanzıman olduğunu aklına getirmez ve arazi şanzımanına bakmaz, hatırlatmak lazım. her iki motor yağı değiştirişte yağ ve hava filitresini değiştirtin, hava filitresini ara ara kendiniz temizleyin. High'dan(normal vites) Low'a(takviye) yokuşa ya da çamura girmeden önce geçin. High - Low ve difransiyel kilidi geçişlerini düşük hızda yapın. Low vitesten atma yapmadığından emin olun. Ustaya viteslerin bulunduğu haznenin altındaki tırnakları kontrol etmesini isteyin. Dik bir yokuştan inerken nötrale atarsa araç boşalıp gider. El freni çok önemlidir, dik rampada kalıp, frenle geri geri kaydırıp inmek çok akıllıca değildir, sık basmaktan fren şişebilir ve tutmaz. Bu yüzden el frenini kontrol ettirin. Başka detay şimdilik aklıma gelmiyor. Bir de çoğu parçası diğer arabalara göre daha ucuzdur. İstanbul'da Kayalar Oto var: http://www.kayalaroto.com.tr/ telefonla da isteyebilirsiniz. Fiyatları uygundur, dürüst firmadır, bilgi ve deneyim sahibidirler. İyi günler diliyorum.

Hayırlı olsun İyi günlerde kullanırsınız umarım

defender revizyon konuları yardımcı olacaktır.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=65406.0

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=78157.0

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=76755.0

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=77409.0

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=48913.0

Aracınız hayırlı olsun.

Ayrıca yiğit bey defenderım yok ancak yazdıklarınız çok hoşuma gitti.Tebrik ederim defender ı özetlemişsiniz.

araciniz hayirli ugurlu olsu )) aramiza hos geldiniz )) ayrica yigit abi sen ne yaptin yav )) land rover ancak bu kadar guzel anlatilir yani ))

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR