Bir Karavan Doğuyor.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan chaos_54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 110
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,183
IMG 20151219 WA0004 20160221 183047 20160221 183148 20160312 150753 20160312 162031
yeni resimlerinide göndericem

Etiketler

Ekli dosyayı görüntüle 54034 Ekli dosyayı görüntüle 54035 Ekli dosyayı görüntüle 54036 Ekli dosyayı görüntüle 54037 Ekli dosyayı görüntüle 54038
ben yat elektrikçisiyim ve 26 senelik karavancıyım şimdiye kadar profesyonel olarak 1 sene kadar İNDİGO karavanın kurucusu Nuri Bey ile beraber çalıştım ama tabi ancak yanılmıyorsam 4 adet kadar KYBELE karavanları imal ettik daha sonra ben kendi işimi yapmak için ayrıldım
Hayırlı olsun. çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. Başarılar

20161112 165730 20161112 165736 20161112 165750 20161112 165757 20161112 165808

Arkadaşlar tekrar merhaba cumartesi ve bu gün yaptıklarım ancak bu kadar
auto cad çizimlerimi mobilyacı arkadaşım ile kontrol ettik bir sıkıntı görünmüyor ve cnc kesime verdik cumartesi geldi ön hazırlıklarını bu gün yaptım ve yarın ahşap montajına başlıcam
bu arada beğenen arkadaşlarıma teşekkür ederim
yine bu arada eğer benim çizimlerimle ilgilenen var ve görüşmek isteyen olursa beni her zaman arayabilirler
şimdilik hoşçakalın

Öncelikle çalışmalarınız da başarılar dilerim. Kazasız belasız, mutlu ve sağlıklı günler de kullanmanız dileklerimle. Benim sizden ricam; eğer elinizde mevcut ise ve sakıncası yoksa, tüm devre şemalarınızın (kablolama, su, yakıt devreleri vs.) araç içi yerleşimlerini nasıl yaptığınıza dair resim, plan, çizim gibi bilgileri paylaşmanız, benim gibi bu yola yeni çıkacak tecrübesiz arkadaşlara çok yardımcı olacaktır. Saygılarımla.

Ekli dosyayı görüntüle 54163 Ekli dosyayı görüntüle 54164 Ekli dosyayı görüntüle 54165 Ekli dosyayı görüntüle 54166 Ekli dosyayı görüntüle 54167

Arkadaşlar tekrar merhaba cumartesi ve bu gün yaptıklarım ancak bu kadar
auto cad çizimlerimi mobilyacı arkadaşım ile kontrol ettik bir sıkıntı görünmüyor ve cnc kesime verdik cumartesi geldi ön hazırlıklarını bu gün yaptım ve yarın ahşap montajına başlıcam
bu arada beğenen arkadaşlarıma teşekkür ederim
yine bu arada eğer benim çizimlerimle ilgilenen var ve görüşmek isteyen olursa beni her zaman arayabilirler
şimdilik hoşçakalın
Çalışmanız güzel gidiyor, bir an önce bitirip keyifli gezersiniz inşallah.

Tüm bu resimleri ve yaptıklarınızı yeni bir başlık açıp altında paylaşsanız daha güzel olmaz mı?

Videoyu ve Son resimleri işlemler bittiğinde detaylı paylaşacağım. Dün baya geniş birisi gezdi arabayı herhangi bir sıkıntı yok :smiley:

Elektrik konusunda da ayrıca resim paylaşırım. Sormak istediğiniz bir şey varsa yazın elimden geldiğince cevap vereyim.

Hidrofor da sıkıntı yok gayet güzel çalışıyor. Su deposundan herhangi bir su kaçağı olursa yada depo şuan sabit olmadığından hidrofora zarar vermesin diye yukarı aldım. Bu şekilde daha geniş bir depo ihtiyacında hidrofor ve borular engel olmayacak.

Siyah ve Gri su deposunun resmini aşağıda gönderiyorum. Depo içeriden ikiye bölünmüş durumda. Siyah girişi ayrı bir boru ile içerden kendi bölümüne gidiyor. Gri ve siyah deponun iki ayrı çıkışı ve hava tahliyesi mevcut. Galvanizden yaptırdım. Aracın şasesine içeri gömülecek şekilde sabitledik. Daily de altta baya bir bölüm mevcut. Toplamda 80+80 bir depo meydana çıktı. Ve yeterli olacağını düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 51616
Arkadaşım ellerinize sağlık çok güzel olmuş beyaz renk oldukça cesur bir seçim bence ama çok ferahlatmış
bir sorum olacak aslında çok genel bir soru seyahat esnasında dolan siyah su tankınızı nereye ve nasıl boşaltacaksınız bende bir iveco yu dönüştürüyorum bilgi almak isterim

Teşekkür ederim. Gerçekten beyaz renk ve iveco farkı ile çok ferah bir karavan oldu.
Su giderini de depodaki vanaya bağlı hortum vasıtasıyla kamp alanlarında yada kanalizasyon giderlerine boşaltabiliyorum.

Dün baya uzun zamandır el değemediğim karavanıma bikaç ekleme yaptım. Ses sistemi, Dokunmatik ekranlı teyp , geri görüş kamerası ve alarm taktırdım. Yaza kadar yavaş yavaş tamamlıyorum :smiley:

Ekli dosyayı görüntüle 55360 Ekli dosyayı görüntüle 55361 Ekli dosyayı görüntüle 55362
teşekkür ederim
bu arada mavili döşemelerde çok güzel çok yakışmış elinize sağlık
bende kamera ve monitö aldım ama daha montaj yapamadım
amaç yılbaşını karavanda karşılamak ama bakalım inşallah yapabilirim

Selam eski bi iveco karavancı olarak işciliği cok sevdim en cok da depo harika yapmısın birde keske kapı girisindeki mutfak alt cıkıntısına bi care bulsaydın farika olacak dı selam

Videoyu ve Son resimleri işlemler bittiğinde detaylı paylaşacağım. Dün baya geniş birisi gezdi arabayı herhangi bir sıkıntı yok :smiley:

Elektrik konusunda da ayrıca resim paylaşırım. Sormak istediğiniz bir şey varsa yazın elimden geldiğince cevap vereyim.

Hidrofor da sıkıntı yok gayet güzel çalışıyor. Su deposundan herhangi bir su kaçağı olursa yada depo şuan sabit olmadığından hidrofora zarar vermesin diye yukarı aldım. Bu şekilde daha geniş bir depo ihtiyacında hidrofor ve borular engel olmayacak.

Siyah ve Gri su deposunun resmini aşağıda gönderiyorum. Depo içeriden ikiye bölünmüş durumda. Siyah girişi ayrı bir boru ile içerden kendi bölümüne gidiyor. Gri ve siyah deponun iki ayrı çıkışı ve hava tahliyesi mevcut. Galvanizden yaptırdım. Aracın şasesine içeri gömülecek şekilde sabitledik. Daily de altta baya bir bölüm mevcut. Toplamda 80+80 bir depo meydana çıktı. Ve yeterli olacağını düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 51616
kolay gelsin deponuzun ilginc sekli dikkatimi cekti. oylesıne ugtıgınıza göre bir bidiniz var sanırım rica etsem paylasırmısınız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.