Captiva'mi Sorento'mu Yoksa Vitara'mi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omuraycil Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,724

Etiketler

4.7 v8 sahibiyim. atiker gold kitli, prins beyinli lpg kitim var.
unutmayın, aracın motoru yağı suyu ne kadar temizse o kadar az yakar.

bendeki aracın 45lt simit tankı var sanırsam.(45ltden tam emin değilim), ama tamamen bitip kendisi kapanınca 40 küsür civarı alıyor. 5lt civarı sıkışmaması için bırakıyor olması lazım.
stenpe yerinde simit tank var, etrafı biraz boş oraya 60ltlik tank taktırmayı düşünüyorum ve de öneririm. tabiki de birisi gaz, diğeri sıvı ama lpg kitiniz temiz ve ayarınız güzel olursa pek de performans kaybı yaşamazsınız.

120tl civarına bir depo fulleniyor.

evet, gel gelelim
ne kadar mı gidiyor..
dört yetişkin, bagaj cam hizasına kadar tıka basa dolu uzun yolda devirli bir şekilde 100-140 bandında 270km gitti. daha bugün, aynı şekilde üç defa depoyu fulledim. tamamen kapatana kadar gidip hesapladım. 43 kuruş civarı yaktı.
şehiriçinde, yoğun trafikte 60 yakar. aşağı asla inmez. ş.içi normal trafikte 55 yakar, asla aşağı inmez.
ama kullanmasını bileceksin. v8 araçta uzun yolda hız sabitleyip gidersen çok daha fazla yakar, yoluna göre devirli gideceksin.
ş.içi dur kalkta aracı kesinlikle boşa atacaksın, 15mt gideceksen viteste gaza basmayacaksın.

velhasıl kelam,
günümüzde kartal gibi araçların lpgde 50krş yaktığını göz önünde bulundurursak, gayet iyi.
kaldı ki, 2011 megane 1.5dci 6edc bizim evden köye git gel 13 küsür tl yakıyordu, bildiğiniz üzere çok ekonomik araçtır, bendeki g.c 17tl yaktı. yol bilgisayarı vs. değil depo dolum fiyatlarıdır. neyse o.

birinci kişiden, kullanıma bağlı olarak yorumumu yazdım.

umarım almayı düşünen arkadaşlar bu mesajı göz önünde bulundurur.

4.7 v8 sahibiyim. atiker gold kitli, prins beyinli lpg kitim var.
unutmayın, aracın motoru yağı suyu ne kadar temizse o kadar az yakar.

bendeki aracın 45lt simit tankı var sanırsam.(45ltden tam emin değilim), ama tamamen bitip kendisi kapanınca 40 küsür civarı alıyor. 5lt civarı sıkışmaması için bırakıyor olması lazım.
stenpe yerinde simit tank var, etrafı biraz boş oraya 60ltlik tank taktırmayı düşünüyorum ve de öneririm. tabiki de birisi gaz, diğeri sıvı ama lpg kitiniz temiz ve ayarınız güzel olursa pek de performans kaybı yaşamazsınız.

120tl civarına bir depo fulleniyor.

evet, gel gelelim
ne kadar mı gidiyor..
dört yetişkin, bagaj cam hizasına kadar tıka basa dolu uzun yolda devirli bir şekilde 100-140 bandında 270km gitti. daha bugün, aynı şekilde üç defa depoyu fulledim. tamamen kapatana kadar gidip hesapladım. 43 kuruş civarı yaktı.
şehiriçinde, yoğun trafikte 60 yakar. aşağı asla inmez. ş.içi normal trafikte 55 yakar, asla aşağı inmez.
ama kullanmasını bileceksin. v8 araçta uzun yolda hız sabitleyip gidersen çok daha fazla yakar, yoluna göre devirli gideceksin.
ş.içi dur kalkta aracı kesinlikle boşa atacaksın, 15mt gideceksen viteste gaza basmayacaksın.

velhasıl kelam,
günümüzde kartal gibi araçların lpgde 50krş yaktığını göz önünde bulundurursak, gayet iyi.
kaldı ki, 2011 megane 1.5dci 6edc bizim evden köye git gel 13 küsür tl yakıyordu, bildiğiniz üzere çok ekonomik araçtır, bendeki g.c 17tl yaktı. yol bilgisayarı vs. değil depo dolum fiyatlarıdır. neyse o.

birinci kişiden, kullanıma bağlı olarak yorumumu yazdım.

umarım almayı düşünen arkadaşlar bu mesajı göz önünde bulundurur.

km 50 kurus binek taksi icin cok cok fazla bende 1.6 megane aracim var uzun yolda 19 kurus sehirici 24-25 kurus yakiyorum sizin verdiğiniz ornekle kiyaslarsak v8 az yakiyor ama bu ornek gercek disi benim megane ile kiyaslarsak gercekten cok cok fazla yakiyorki aslan beslemek isteyen yemine katlanacak

[/googlemap]

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri