CHEROKEE 4.7 1999-2004 WJ KASA ALIRKEN BAKILACAK

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan micoz01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 354
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 217,500

Etiketler
evt, XJ lerde kullanılan motor bu, yalnız dikkatimi çeken ZJ ve XJ lerde bu motor ile farklı bir arazi şanzımanı var, 2 çeker kullanılabiliyor, bunda klasik WJ deki var sanırım.

km mi mil mi?

araç dıştan çok temiz gözüküyor, bakılabilir

Arkadaşlar iyi akşamlar 2001 model 4,7 wj aracım var.
Geçenlerde bir şey fark ettim gördüğüm bütün 2001 4,7 lerde gösterge tablosı beyaz benim aracımda ise siyah acaba aracım 2000 üretimimidir diye mopar sitesinden vin sorgusu yaptırdım oradada 2001 model yazıyor bu konu ile ilgili bilgi sahibi olan varmı acaba
Teşekkürler.
Saygılar

Arkadaşlar iyi akşamlar 2001 model 4,7 wj aracım var.
Geçenlerde bir şey fark ettim gördüğüm bütün 2001 4,7 lerde gösterge tablosı beyaz benim aracımda ise siyah acaba aracım 2000 üretimimidir diye mopar sitesinden vin sorgusu yaptırdım oradada 2001 model yazıyor bu konu ile ilgili bilgi sahibi olan varmı acaba
Teşekkürler.
Saygılar

Gösterde bir sebeple değiştirilmiş olabilir belki, wjjeeps ten 2000-20001-20002 nin orjinal özellikleri tablosunu bulabilirsiniz. Benimki'de 2001 ve beyaz zemin belki sizinki tam geçiş dönemi aracıdır gösterge kısmı eksik kalmıştır.

Merhaba siteye yeni üye oldum yalnız çok uzun zamandır grand cherokee yorumlarınızı okuyorum ve artık almaya karar verdim ilk offroad aracım olacağı için hiçbir özelliği hakkımda tecrübe sahibi değilim. Piknik çadır kamp olaylarım fazla olduğu için aracın uzun yoldaki halini merak ediyorum her hafta sonu ortalama 600km yol yapıp kamp çadır olayına gidiyorum acaba beni yarı yolda bırakır mı diye merak ediyorum. Tabi hafiften bi offroad yapmak isteğimde var
Almak istediğim araç
2003 Jeep Grand Cherokee 4.7 69.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 593266070

Merhaba siteye yeni üye oldum yalnız çok uzun zamandır grand cherokee yorumlarınızı okuyorum ve artık almaya karar verdim ilk offroad aracım olacağı için hiçbir özelliği hakkımda tecrübe sahibi değilim. Piknik çadır kamp olaylarım fazla olduğu için aracın uzun yoldaki halini merak ediyorum her hafta sonu ortalama 600km yol yapıp kamp çadır olayına gidiyorum acaba beni yarı yolda bırakır mı diye merak ediyorum. Tabi hafiften bi offroad yapmak isteğimde var
Almak istediğim araç
2003 Jeep Grand Cherokee 4.7 69.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 593266070
Uzman bilgisini paylaşacak kimse yok mu :D

iyi bakılmış ve özellikle motor soğutma sistemi doğru çalışan hiçbir jeep sizi yolda bırakmaz. ancak ben olsam bu şekilde her tarafına aksesuar takılmamış bir aracı daha ucuza alıp, gerektiği ölçüde modifiye ederdim.

iyi bakılmış ve özellikle motor soğutma sistemi doğru çalışan hiçbir jeep sizi yolda bırakmaz. ancak ben olsam bu şekilde her tarafına aksesuar takılmamış bir aracı daha ucuza alıp, gerektiği ölçüde modifiye ederdim.
Söylediklerinizi düşündüm yalnız iş yerinden pek izin alamadığım için kendim modifiye etmem çok zor olacağı için böyle baktım bu aracıda overland modeli olduğu için çok tuttum maalesef pek fazla seçenek yok 4.7 overland için beni korkutan tek şey motor ve şanzıman komple değişim gitmiş yazması ama aynı zamanda 14. Bin tl lik hasar kaydı oluşu motor ve şanzıman değişmesi iyi midir kaza ne kadar değiştirmiş hiçbir fikrim Yok aracı çok uzun zamandır istiyordum fiyatı 85 binden başka satıcı koymuştu şuan bu otomativ mağazası 69 yazmış bu hafta almayı düşünüyordum ama hasar kaydı ve değişimleri korkuttu birşeye karar veremedim sizce ne yapılmalı yardımcı olursanız çok sevinirim

yayla vs ye gitmek için düzügün ve tırtıklı lasitkler yeterli. oynanmamışını alın derim illaki. yada bagaj problem olmaz ise bence siz 2.8 dizel KJ alın derim. gidemeyeceğiniz yer olmaz. oynanmış arabalarda illaki bir şeyler eksik yada yanlış oluyor.

bence de temiz, ellenmemiş bir araç bakın, KLL ye katılıyorum, bu 2.8 de olabilir.

overland bende de vardı, gayet iyidir ama bu araç çok ellenmiş, ayrıca gerçekten 124k da bir araca niye hem motor hem de şanzıman yapılmış? ben bu aracı almam mesela..

bütçe ne ve hangi şehirdesiniz?

bence de temiz, ellenmemiş bir araç bakın, KLL ye katılıyorum, bu 2.8 de olabilir.

overland bende de vardı, gayet iyidir ama bu araç çok ellenmiş, ayrıca gerçekten 124k da bir araca niye hem motor hem de şanzıman yapılmış? ben bu aracı almam mesela..

bütçe ne ve hangi şehirdesiniz?
İstanbul da yaşıyorum bütçem 100k kadar olabilir

O zaman hic dusunmeden farkli araclara bakmadan 06/07 WH 3.0 bakin.
80/85 araca 5 bakim vs, 10 da ekstralara harcayin. 2” yukseltme yeter bir de iyi lastik ile hem yol hem piknik hem gezi hem de gunluk kullanimda rahat edersiniz.

Tabi senelik toplam yapilacak km de onemli. Benim gibi cok km yapacaksaniz ikinci bir arac sart.

yayla vs ye gitmek için düzügün ve tırtıklı lasitkler yeterli. oynanmamışını alın derim illaki. yada bagaj problem olmaz ise bence siz 2.8 dizel KJ alın derim. gidemeyeceğiniz yer olmaz. oynanmış arabalarda illaki bir şeyler eksik yada yanlış oluyor.
Yardım işin çok sağol bir kaç arkadaş daha özelden mesaj attı konu ile ilgili
Yalnız şunu söylemeyi unuttum bu benim 2. Aracım olacak zaten ufak çaplı yaylalara gitmek için range Rover suv aracım var bu aracı gösterişi ve off road için istiyorum tabi arada 100-200 km yapıp offroad için başka yerlere gittiğimde beni yolda üzmesin diye uzun yolu sormuştum hayırlısı ise yarın aracı servise sokacağım bakmam gereken özellikle bir şeyleri var mı neye dikkat etmeliyim ufak sorunlarını şimdiden kabullendim

O zaman KJ ya da WJ alin bence de
İstanbul da servislere dikkat edin, duzgun ve gercek bir jeep servisinde eksper yaptirin. Ayrica ufak gibi gozuken sorunlar ilerde buyur bundan dolayi da size tuhaf gelen ama servisin gecistirdigi bir nokta olursa iyice arastirin. İlandaki WJ ye bakacaksaniz ben yine ayni yorumu yaparim uzak durun..

100 bin tl nin 10000 tl si ile range rovere lastik ve jant alın.4000 tl si ile de üzerine de bir sepet bağlayın Thule vs den. zaten yükseltme vardır o araçta yaylaların en prestijli aracı olsun. 84 bin tl de cepte kalsın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

SON KONULAR

Geri