Defender 110 Düz Dizel Kapalı Kasa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MEfeCeylan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,128
Bilgilendırme için teşekkür ederim.Konfor derken binek değilde disco 3 konforu kastetmiştim.neden derseniz edindiğim bilgıye göre iki kasada aynı şase imiş.tekrar teşekkürler
Öyle düşünürsen Adem ve Havva ya kadar döneriz ve hiçbirimiz aynı değiliz...

Hatta hiçbir Defender aynı değil...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Arkadaşlar öncelikle Defender almak cesaret ister,evet defender konforlu bir araç degildir ancak defenderin keyfi bir başkadır, ben 6 yıl boyuncaçiftligimde günlük kullandım, hiç beni yolda bırakmadı, rutin bakımları dışında hiç masrafta çıkartmadı, tüketim 100km/11 lt yani şu anda 45-50 krş yakar,

merhabalar ben de aynı konuları merak ediyordum tüm yazışmaları okuyarak bilgi edinmiş oldum biraz daha ve def konusunda ise net olmasa da almayı düşünüyorum imkanlarım oluşunca tabiki :D merak ettim de acaba ne durumdasınız fikir olarak alacak mısınız hatta aldınız mı bir def :D bende aynı durumda olduğum için merak ettim ikna olma sürecinin son durumunu :D

merhabalar ben de aynı konuları merak ediyordum tüm yazışmaları okuyarak bilgi edinmiş oldum biraz daha ve def konusunda ise net olmasa da almayı düşünüyorum imkanlarım oluşunca tabiki :D merak ettim de acaba ne durumdasınız fikir olarak alacak mısınız hatta aldınız mı bir def :D bende aynı durumda olduğum için merak ettim ikna olma sürecinin son durumunu :D
Fikrim değişmedi. Halen daha araştırmalarıma devam ediyorum. Projeler farklı tasarımlar inceliyorum. Hatta aklımda çok farklı fikirler canlanıyor. Defenderi dünyada tek bambaşka bir araca dönüştürmek gibi. Almayı düşünüyorum ancak bu konuyu yazdığım zaman iel şuan arasında bazı ekonomik değişkenler oluştu. 15 temmuz davaları piyasayı ciddi anlamda etkiledi. Bu yüzden şuan için görünen o ki bu defender sevdam biraz gecikmeli kalacak.

Umarım aksilik olmaz ve alma imkanım olur. Aldıktan sonra toplama, temizleme, biraz konfor biraz estetik ekleme işlerine gelecek ki bunlarında hepsini hep resimli ve detaylı olarak burada hemde bölüm bölüm belgesel misali youtube da yayınlamayı düşünüyorum. Ama önce bir defender lazım :D

Araştırmaya devam edin, yabancı diliniz var ise yabancı kaynaklara da bakın, kullanıcı yorumlarını, değişik projeleri inceleyin. Gerçekten faydası olacaktır. Bu forumda bile ciddi kaynak var. Ufak sorunlardan tutta motor değiştirmeye kadar. Bir süre sonra yolda gördüğünüz defender hakkında fikir sahibi olmaya tahminler yürütmeye başlıyorsunuz zaten :D

Özet olarak evet halen almayı düşünüyorum. Fikrim değişmedi daha da netleşti.

Fikrinizin değişmemesine sevindim bir def sevdalısı olarak :D takipteyim umarım sizde gönlünüze göre bir defender bulursunuz :D tecrübeleriniz benim için de önemli burda paylaşırsanız çok sevinirim çünkü bende aşağı yukarı aynı fikirlere sahibim sizinle :smiley:

Fikrinizin değişmemesine sevindim bir def sevdalısı olarak :D takipteyim umarım sizde gönlünüze göre bir defender bulursunuz :D tecrübeleriniz benim için de önemli burda paylaşırsanız çok sevinirim çünkü bende aşağı yukarı aynı fikirlere sahibim sizinle :smiley:
Belli olmaz belki benden erken davranırsınız ben sizden öğrenirim :D Yani açıkça söyleyeyim bir defenderim olmadı, kullanmadım. Ancak ciddi anlamda yerli yabancı kaynak okudum okuyorum. Ruhani boyutta olmasa da teknik anlamda bilgi sahibiyim az çok. Yardım edebileceğim bir şey olursa, yardım etmekten onur duyarım :smiley:

Çok teşekkür ederim bende mümkün olduğunca edindiğim biligi ve tecrübeleri paylaşmaktan onur duyarım umarım en kısa zamanda def ruhuyla da tanışırsınız :D

Merhabalar,

Bende sizin gibi defender sevdalısıyım ve bende henüz kendi def imi bulamadım 5 aydır arıyorum ama daha içime sinen işte bu diyebileceğim bir defender bulamaıdm :(
benimde bütçem 40bin - 45 bin gibi tabiki öncellikle tdi yada 3.5lt V8 benzin + lpg arıyorum.
ama baktım 2.5 düz dizel buldum temiz ve düzgün bir araç onu bile alabilirim.
Bu arada tabiki bol bol araştırma yapıyorum, okuyorum def le ilgili bolca :smiley: bolbol maslak sanayiye gidiyorum satılık araçlarada sahibinden.com dan bakıyorum ama varmı acaba bildiğiniz başka bir platform satılık defenderlar ile ilgili ?
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler,

Gelişme olursa anında bilgilendirme yapacağım :D
Merhaba , henüz bugün üye olmuş bir defender meraklısı olarak konudan çok faydalandım. Henüz hangi motoru tercih etmem gerektiğini bilmesem de anlaşılan o ki bir şekilde bir def bulup deneme sürüşü için sahibini ikna etmek :smiley: . Tüm faydalı bilgiler için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR