Defender Çalışmıyor...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hmtatl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,415
aynı sorun bendede var ısıtma bujilerini 5-10 defe aç kapa ancak çalışıyor....bende değiştirecem galiba ....siz bi yapın bakalım fiat alalım bizde değiştirelim....pahalı olursa baharı bekleriz

Etiketler
Arkadaşlar anladığımı anlatayım şimdi ısıtma bujileri gitmiş onlar değişti 80 tl bujiler buji beyni varmış onu bulamamışlar direk kontağa bağlamış elektrikçi 20 tl 30 tl de araçla ilgilenen usta etti 130 tl ....

Arkadaşlar anladığımı anlatayım şimdi ısıtma bujileri gitmiş onlar değişti 80 tl bujiler buji beyni varmış onu bulamamışlar direk kontağa bağlamış elektrikçi 20 tl 30 tl de araçla ilgilenen usta etti 130 tl ....
Uzun süre kontak açık beklemeyin. Geçmiş olsun.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Isıtıcıyı aldım kendim taktım gösterge. Tablasında boş olana taktım kontağı açıyorum bekliyorum lamba sönenee kadar çalıştırıyorum tek marş hava sıcaklığına göre değişiyor ısınması göstergeyi söktüm yağ lambasını bozdum akü lambasını bozdum uğraştım düzeldi lamba sönmede çalıştırsak bujiler yanıyormuş hep dizel kullandım bd30 motor hariç diğerleri kışın hep sıkıntı veriyordu serieste tek marşta çalışıyordu

Elektronik ateşleme nasıl birşey ilk defa duydum ?
Yuh Erdal :D :D Nasıl Defendercı Seriescisin olm sen? :D
Ben seriesi elektronik ateşlemeye çevirmiştim. Platinsiz manyetik ateşlemeli distribütör, yüksek voltak bobin, ona uygun kablo ve bujiler. Cillop gibi olduydu, Ankarada malum platin ayarı yapacak ustaların %99'u öldüğü yada 98 yaşında olduğundan nefret edip böyle yapmıştım. Kışın çalışması vs çok çook fark ediyor.

Yuh Erdal :D :D Nasıl Defendercı Seriescisin olm sen? :D
Ben seriesi elektronik ateşlemeye çevirmiştim. Platinsiz manyetik ateşlemeli distribütör, yüksek voltak bobin, ona uygun kablo ve bujiler. Cillop gibi olduydu, Ankarada malum platin ayarı yapacak ustaların %99'u öldüğü yada 98 yaşında olduğundan nefret edip böyle yapmıştım. Kışın çalışması vs çok çook fark ediyor.
Vallah ilk defa duydum :D :D

Vallah ilk defa duydum :D :D
Uploadfromtaptalk1452239956931

Elektronikte Son Nokta bu benim bildiğim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alalım sana bi td5 elektroniğin Allahını öğren, kurtul şu Defenderdan bilmemneden:smiley:)))
Defender den çok memnunum van sanayi yolunu unuttum :D series le başladım 5 sene usta oldum streç filmle series debriyajını yaptım :D :D :D westing hauos fren sistemini seriese taktım :D varsın elektronikten anlamıyalım bulaştı bana ikinci araç series 3 aldım 73 model orjinal ingiliz hemidee :D orjinal ingiliz zamanla senden öğreniriz abi elektroniği bi arada aks değiştirmiştim eski sistemden yanayım ama Disco'nda hoşuma gitmiyor değil :D :D hayranı olduğum düldülü devrettin disco aldın ben sattım defender series aldım başka araç düşünmüyorum ilerde devretsem 130 alırım series 2 alırım :D :D :D emekli olduğunda seriesi devredeyim sana abi emekliliğin geçer :D :D :D

bu ısıtıcıları değiştirmek zor bişeymi bi ince ayar falan gerekiyormu ....bizde yapabilirmiyiz acaba....bi de bu bujilerin sağlam olup olmadığını nasıl anlarız.....hepsini bir mi değiştirmek gerekiyor

bu ısıtıcıları değiştirmek zor bişeymi bi ince ayar falan gerekiyormu ....bizde yapabilirmiyiz acaba....bi de bu bujilerin sağlam olup olmadığını nasıl anlarız.....hepsini bir mi değiştirmek gerekiyor
Yok abi bir kaç kablo biri enjektöre bir akü biri kontak şeması var kutusunda geçen ay değiştirmiştim zorlandığım yer gösterge paneli orda boş bi lambaya takayım derken anlamadım yağ müşiri yandı akü yağ lambasını bozdum sakin kafa ile diğer gün yaptım ama yağ müşiri aldım

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,452
Kayıtlı Üye Sayımız
172,105
Kaydolan Son Üyemiz
kmete35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR