DEFENDER MI LAND CRUSER MI ?? YARDIM ....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan _AHMET_ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,139
Ynt: DEFENDER MI LAND CRUSER MI ?? YARDIM ....

Marka üzerinden konuşmak çok yersiz,bu kişinin isteğine keyif aldığı duruma göre değişir
Benim fikrim bir araç hem arazide,hem asfaltda bu kadar iyi olur vx80 ve vx100
asfalta sıradan araçlar vx 80i yakalaması nerdeyse imkansız..
defender arazi için yapılmış bir araç,asfalt kullnımı sıfır denebilir,tabii her defender değil belirteyim.
kamp vs offroad derseniz defender
kamp off road asfalt derseniz land cruiser,mantıklı ve doğru olan budur diye düşünüyorum,saygılar

Etiketler

tercihim defender KAMP OFFROAD KEŞİF amaçlı bir araç zaten 97 madel e kasa mercedes var alsana asfalt arabası kayık gibi gidiyo avangarte kompressör bunun için asfalt çok önemli deyil teşşekkürler ....
saygılar
_AHMET_

suyabatmaz' Alıntı:
Bence yapabilir.

Arkadaşlar, ben marka üzerinden konuşmayı ve bu araçların tamamını birbiri ile karşılaştırmaya ve peşin hüküm yorum yapmak taraftarı değilim, bana yanlış geliyor.
Sebebi:
Arazi aracı almak isteyen kişi: a) Kişisel tercihidir, markayı ve o modeli çok seviyordur.
b) Bütçesi o marka ve modele uygundur.
c) Aynı marka ve model araç sahibi arkadaşları önermiştir.
d) Kullanım amacına en uygun marka ve model o araçtır.

Önemli olanın off-road ile uğraşacak kişilerin; işin kurallarını - kaidelerini, kullanım şekillerini ve en önemlisi aracını sınırlarını iyi bilmesi diye düşünüyorum. Marka ve model tercihlerinin; yukarıda saydığım maddeler ve en önemlisi kişinin kendi tercihi olduğunu düşünüyorum.

Ben tüm 4x4 araçları severim ve hepsi ile ilgilenirim ama benim en sevdiğim 4x4 araç Defender'dır. Defender'ın artıları ve eksileri vardır ama diğer tüm markalardan da çok beğendiğim modeller mevcuttur. Bence tüm 4x4 marka ve model araçlar, kullanım amaçlarına, kabiliyetlerine göre mühendislik harikalarıdır.

Bence en güzel cevabı Barış vermiş. Önce gönül işi bu, sizin gönlünüzde hangi aracı beğeniyorsanız onun üstüne gidin. LC ye zaten fazla yapılabilecek birşey yok eski modeller hariç tabi, kaldıkı madem eski model birşey almak istiyorsunuz ( bütçeden dolayı ) her ne alırsanız alın zaten bazı şeyleri göze almış durumda olacaksınız, yani bilinçli bir alıcı olacaksınız bilerek alacaksınız bu aracı. O yüzden sıkıntı yok.

Ben DEFENDER ı çok yakışıklı bulduğum için aldım, ne yaparsanız yapın acaip yakışıyor bu araca, gönül verdim DEFENDER'a, sonuçta bende bu araçla ağır offroad yapmıyorum ve yapamam zaten, çok da hastası değilim ağır offradın, ama razide olmak, kimsenin gidemediği yerlere gitmek, gidemeyeceğim yer yok demek çok hoşuma gidiyor. Alacağınız aracın gerçekten sizde bir elektrik bırakması gerekiyor, düşünün bir bu sitede hemen hemen her marka her modelden araç kullanan insanlar var, hepsinin kendilerine göre o aracı tercih etme sebepleri var, kendiniz de düşününce anlayacaksınız zaten herşeyi, sorsanız onlara onların araçları da onlara göre bir numara, az önce dedim ya aslında bu gönül işi, ne alırsanız alın mutlaka sizin gönlünüze göre olsun, sizin isteklerinizi en makul şekilde karşılayan bir araç olsun.

Saygılar herkese.

murat067' Alıntı:
land cruser ne yaparsanız üzerine ne eklerseniz ekleyin sonuna kadar hakkını verir... ;)
defender ne yaparsanız yapın üzerine ne eklerseniz ekleyin hep land cruser almayı hayal edersiniz.... ;D ;D

vay bee bumudur budur...

38 000 tl niz varsa defender hiç düşünmeyin, 28 000 civarına 3.5 v6 pajero alın, üstüne sadece bir arazi lastiği takın istediğiniz her kampa yada çok ağırt olmayan off roada sizi götürür getirir, arızası vs de yoktur pek.

yada 35-38 000 lere bulabilirseniz toyota vx80 alın onada sadece lastik takıp binin, heryere girer çıkar

38 000 e defender yapıcam diyorsanız 30-35 000 lere tdi bir defender alıp binersiniz, ama defender hakikaten sanayi seven adam işidir. Parçası ucuzdur, kolay bulunur, ustası çoktur. Ama eliniz sürekli üstünde olması gerekir siz ona baktıkça oda sizi götürür.

Japon araçları = zor kırılır, performansları iyidir, parçası pahalı ve zor bulunur
Land Rover = daha kolay kırılır , arızalanır, parçası ucuz ve boldur

tercih sizin

tercihim defender bilgilendirmeniz için teşekkür eddderim
saygılar
_AHMET_

Şimdiden geçmiş olsun kardeşim.

BEn yorum yapmiyorum bu tartişmalara artik ama izninle kucuk bir dip not gececem.

Eger maddi imkanlariniz kisitliysa ben bir def alirim ufak ufak toplarim. Sanayide cevrem var vaktim de var ayiklanmadan yaptiririm derseniz tabiki defender.
Defenderin en sevdigim tarafi kisitli imkanlarla insanlara hobilerini yapma şansi vermesidir.

Ama butce var hocam derseniz. Harbiden geçmiş olsun.

ÇOk bilen bazi arkadaşlar yazmiş şitandart vx 80 iş yapmaz diye

kovan yuksekligi nedir iki aracinda
motor gucleri nedir?
tork dagilimi
en onemlisi 80 deki 3 kilit ne olcak kaca takacaksiniz def o kilitleri yok hortumu koptu yok hava yetmedi.

Neyse hocam kararinizi verdiginiz için rahat yazdim. Yeni defender aracinizla kazasiz belasiz hobinizde başarilar dilerim.

saolasın , sanayiye gerek yok bizim emmioğlu ve kuzenler bu işle uğraşıyolar zaten tamirciler yani temiz 300tdi rn380 şanzumanlı diskfrenli hidrolikli bi 96 var motoruna difransiyeline alt takımına masraf istemeyen bi araba istese bile yapacak adamı hazır...

RedlinE' Alıntı:
Şimdiden geçmiş olsun kardeşim.

BEn yorum yapmiyorum bu tartişmalara artik ama izninle kucuk bir dip not gececem.

Eger maddi imkanlariniz kisitliysa ben bir def alirim ufak ufak toplarim. Sanayide cevrem var vaktim de var ayiklanmadan yaptiririm derseniz tabiki defender.
Defenderin en sevdigim tarafi kisitli imkanlarla insanlara hobilerini yapma şansi vermesidir.

Ama butce var hocam derseniz. Harbiden geçmiş olsun.

ÇOk bilen bazi arkadaşlar yazmiş şitandart vx 80 iş yapmaz diye

kovan yuksekligi nedir iki aracinda
motor gucleri nedir?
tork dagilimi
en onemlisi 80 deki 3 kilit ne olcak kaca takacaksiniz def o kilitleri yok hortumu koptu yok hava yetmedi.

Neyse hocam kararinizi verdiginiz için rahat yazdim. Yeni defender aracinizla kazasiz belasiz hobinizde başarilar dilerim.
Yani kargadan başka kuş tanımazsınız öyle mi?

ya aslında Defender ile Land Cruiser i kıyaslamak bile yanlıiş, ;D özellikle 80 kasa ile defender başka dünyaların araçları.

ben 94 ve üzeri olanları düşünüyorm bide çoğu zaman kendi kendime söylemişimdir orduda varsa bu araçtan demekki iyi bir araç ;) ;) ;)ordunun kullandığı araçlar arziye dağa taşa gelen araçlar standartı ile heryere giden araçlar kolayına dağda taşta arıza vermeyen araçlar (bir defender alırken nelere dikkat edeceğinizi bilirseniz araca genel bakımlarını yapıp orjinal motoruna şanzumanına dokunmadan kullanırsanız bi şikayetiniz olmaz ki eğer araç temiz ise ) ;)

_AHMET_' Alıntı:
ben 94 ve üzeri olanları düşünüyorm bide çoğu zaman kendi kendime söylemişimdir orduda varsa bu araçtan demekki iyi bir araç ;) ;) ;)ordunun kullandığı araçlar arziye dağa taşa gelen araçlar standartı ile heryere giden araçlar kolayına dağda taşta arıza vermeyen araçlar (bir defender alırken nelere dikkat edeceğinizi bilirseniz araca genel bakımlarını yapıp orjinal motoruna şanzumanına dokunmadan kullanırsanız bi şikayetiniz olmaz ki eğer araç temiz ise ) ;)

sanırım sizin bildiğiniz defenderlar ile benim bildiklerim farklı :smiley:

defender sorun çıkartmayan bir araç kesinlikle değildir, hatta tam tersidir. Ama defenderin özelliği sorunlarının kolay ve ucuz çözülmesidir. birde defenderin motoru ne kadar güçlüyse sorunları o kadar çok oluyor. Güçsüz motoru olan düz dizel araçlar genelde en sorunsuzları. o motor gücüyle bişeyini kıramıyor :smiley:

benim biraderlere sordum gelen çok var dio lar hepside kendileri oynamış becerememiş ondanoluyo dedi siz de haklısınız motor güçlendikçe parçalar zayıf kalıyor bazı parçaları daha güçlüleriyle değişmek gerikiyor diyorlar ama ben parça değişme yanlısı pek deyilim 23.000 tl aldığım arabaya sıf sağı solu kırılmasın diye 4.000 tl masrafmı yapacam ha gerekliyse yaparım ancak eğer orjinal hali yeterliyse bana gerekyoksa eğer neden yapayım ki???? brazda uğraşmak istiyorum ben bu işlerle kamyopnlarla zor oluyo parçaları büyük ağır pahalı alet edevat istiyo elimde ufak ufak yapacam varsın arıza yapsın ustası hazır bana da gösterirler bende yaparımk kamyon tamir etmekten zor olmasa gerek zaten ancak yaza veya yazın sonuna doğru alabilirim gibi görünüyor paraları kamyonun masraflarına harcıyoz kamyonlara harcadığım paraya garaj açar en az bi 4 tanede sıfır defender yapıp binerdim ama kamyonlara gitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :'( :'( :'( :-\

siz zaten kararınızı defender'dan yana vermişsiniz.
sonra, konu başlığı ile ulaşmak istediğiniz noktayı anlamış değilim.
defender ile hayırlı yolculuklar size.. :smiley:

Ben Kesinlikle Land Rover Defender 110 300 tdi öneriyorum sonradan atma değil orjinal300 tdi bozulma vb gibi durumda olmaz parçalarıda çok ucuz çokda çabuk bulunur sonuna kadar landcıyımmm

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR