Discovery V8 - Discovery 2.5 TD Tercihi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 377
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 90,781

Hangisini Tercih Edersiniz?

• Discovery I 3.9 V8

Kullanılan: 129 53.3%
  • Discovery 2.5 TD

Kullanılan: 113 46.7%

• Kullanılan toplam oy
    242
Ynt: Discovery V8 - Discovery 2.5 TD Tercihi

<aten discolar minimum 750 flan gidiyomus denemedim ama benım aracı aldığım ama garantisini verdi

Etiketler

Deep' Alıntı:
Yavuz abi, senin rakamlar 32" lastik ile sanırım, yanıltıcı olur o veriler. Standart haliyle en az %10-15 daha az yakmaz mı?

Yok Mert bunlar yeni değerler 35 MT lerle, LPG tüketimini ölçtük 20-22 litre 100 km, benzini ölçmedim lpg emülatörleri arıza yaptı Lpg devre dışı, benzinle kullanıyorum, fulledim sıfırladım , 567 ye gelmiş km , ışık yanıyor ama tam dipte değil.

Selam

km ayarı sakat olmasın? 1.667 ile 35"'leri düzgün ölçüyor mu? GPS'le hız ölçümü tutuyorsa, KM de tutuyor olmalı. benim araç 100kmh ile gidiyorum derken, GPS 104kmh gösteriyor. dolayısı ile yaptığım km'yi 1.04 ile çarpmam lazım aslında.

ışık yeni yandıysa, 75lt tüketmişsin demektir. 567 km yol ile hesaplanırsa, 13lt/100km yakıyorsun demek abi... mümkün mü????

edaghan' Alıntı:
km ayarı sakat olmasın? 1.667 ile 35"'leri düzgün ölçüyor mu? GPS'le hız ölçümü tutuyorsa, KM de tutuyor olmalı. benim araç 100kmh ile gidiyorum derken, GPS 104kmh gösteriyor. dolayısı ile yaptığım km'yi 1.04 ile çarpmam lazım aslında.

tam tutuyor ölçü gps ile.

Ha ha Yavuz arada bir 20'lik Jerry Can atıp depoya unutmuş olabilir misin?
:smiley:

Dizeller biter bu değerleri yakalarsa V8'ler :smiley:

LRTD5' Alıntı:
Ha ha Yavuz arada bir 20'lik Jerry Can atıp depoya unutmuş olabilir misin?
:smiley:

Dizeller biter bu değerleri yakalarsa V8'ler :smiley:

disco v8'in bir depoyla 600km yol yapacağını bilsem, cidden alırdım bir dene :smiley:

edaghan' Alıntı:
ışık yeni yandıysa, 75lt tüketmişsin demektir. 567 km yol ile hesaplanırsa, 13lt/100km yakıyorsun demek abi... mümkün mü????

ışık 2 gündür yanıyor yeni yanmadı, ama daha tam dibe inmedi Engin, LPG gibi bir yedeğim olmadığı için daha fazla zorlayamam zaten, bence makul değerler, 15-17 litre / 100 km benzin tüketimi olması lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR