Discovery V8 - Discovery 2.5 TD Tercihi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 377
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 90,781

Hangisini Tercih Edersiniz?

• Discovery I 3.9 V8

Kullanılan: 129 53.3%
  • Discovery 2.5 TD

Kullanılan: 113 46.7%

• Kullanılan toplam oy
    242
Ynt: Discovery V8 - Discovery 2.5 TD Tercihi

Diğer tarafta yazmıştım ama yine yazayım hayırlı uğurlu olsun , iyi günlerde kullanın.

Etiketler

mert bey selam lar , 2002 td5 ön farları 2003 td5 farlarına uyarmı daha doğrusu 2002 madele yeni yüz yapılır mı acaba

Merhaba Okan bey, bahsettiğiniz işlemi yaptıran çok var, tampon ve farlar değişince 2003 model görünümlü oluyor, portbagajı da değiştirirseniz hiç ayırt edilemez

valla ciddi ciddi bakınıyorum 2002 2003 td5 .sizinde bu konuda oldukça fazla bilginiz var. arasıra başınızı ağtıta bilirim sorularımla :smiley:

esasında kriz nedeni ile araç fiyatları düşer diye umuyordum fakat nafile hala oldukça yüksek

bahsettiğiniz bu değişim yaklaşık kaç paralık bir operasyondur.?

Sıfır almaya kalkarsanız korkunç fiyatlar çıkar, bu yüzden adres çıkmacılar olmalı öncelikle
bende aslında Discovery I var, II hakkında bilgilerim biraz yüzeysel, en iyisi daha bilgili arkadaşların size yardımcı olması

arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterim ki madem biz bu araçları kullanıyoruz hepimiz doğayı seviyor ve koruyorruz ve onu korumak içinde elimizden geleni yapıyoruz demektir.bende transporter var t5 şartlar gereğikullanıryorum ama emin olun ki birçok suv un girmediği yerlere girdim ve bazılarında da battım ama olsun yanımda hep bir halat var zaten 10 metrelik.ben aracımı satmayı düşünüyorum ve kesinlikle bir benzinli alıp lpg taktıracağım sonuçta bizler doğayı gelecekten emanet aldık ve onlara daha iyi ve daha yaşanabilir bir yer bırakalım saygılarımla herkese lpg li araç tavsiye ediyorum hatta doğal gaz kullanan araçlar var ama daha yaygınlaşmadı oysa dünya bunu yıllardır kullanıyor

bulabilirsen dizel tdi disko tercih edersin yakşalık 1 depo mazotla 600 km re gidersin şuanki yakıt rakamı 160 ytl gibi olur V 8 de ise bir depo en iyisi 400 km yapar ...
AYDURAN' Alıntı:
Arkadaşlar; her daim kullanmak üzere manuel bir Discovery almaya karar verdiniz...

Hafta içi iş ve gezi amaçlı (asfalt ağırlıklı), haftasonları ise off-road ve gezi amaçlı (dağ, bayır, çamur v.s. ağırlıklı) kullanmak istiyorsunuz...

Tercihiniz ne olurdu? Benzinli V8'mi? 2.5 TD'mi?

Not: Benzinli V8'in LPG'li olduğunu varsayalım...

motokar'a V8 bir discovery'nin s.i. 100km'de kac lirte yakacagini sordum; 20-25 arasi dediler. gercekten bu kadar yakar mi?

keyifadami' Alıntı:
bulabilirsen dizel tdi disko tercih edersin yakşalık 1 depo mazotla 600 km re gidersin şuanki yakıt rakamı 160 ytl gibi olur V 8 de ise bir depo en iyisi 400 km yapar ...

usta ben bir depoya 560 km yi devirdim duyrulur ;D ;D

genco1973' Alıntı:
motokar'a V8 bir discovery'nin s.i. 100km'de kac lirte yakacagini sordum; 20-25 arasi dediler. gercekten bu kadar yakar mi?

Abartı olmuş biraz, v8 az yakmaz, ama okadarda çok yakmaz, LPG ile 100 kmde 20 -22 litre tüketiyor şehir içi, beninle %20 daha az tüketir, litre bazında.

ben tdi 300 aldım ve cok mutluyum v8 i kullanmadım ama aracımdan hiç pişman değilim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR