Dizel Eberspacher Isıtıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karavan1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 147
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 71,440

Etiketler
Ynt: Dizel Eberspacher Isıtıcı

LPG'li ısıtma sistemi montajı...

[attachment=1]

[attachment=2]

10

8

Sayın oğuz kardeşim...geçensene kartal sanayi sitesinde açsanın bayinde eberspacher ısıtıcı taktırdım.Vkod üyesiyim.bir senedir yaptığımız gezilerde geçen ay poyrazlar gölü.insel arkadaşımda oradaydı.diğer gece kalmalı gezilerimizde dahil.ne ses ne koku nede duman duymadık,görmedik,koklamadık.herkese tavsiye ederim.aracım transporter VW İnsel hocanında söylediği gibi 13 dk da 12 derecen 22 dereceye çıkarıveriyor ısıyı...7 saatte 1 litr mazot yakıyor.çektiği elektrik ise aracın otosunun radyosu kadar bir enerji.bir senedir kullanıyorum.hiçbir problemim olmadı...nede olsa insan 50 yaşı geçince pimpiriklenme katsayısıda artıyor galiba ...bende de varda....sevgilerimle
Banada üsten açılır kapanır brandalı vestfalia (transpoter t4) Türkiyede imal ve monte eden bir firma veya ustanın adresini verebilirseniz çok sevinirim. Saygılar...

Az önce webasto için Gebze bayisi ile görüştüm,sanırım Gebze ye taktıracağım,niyetim Haldun un taktırdığı yere taktırmaktı(Bursa) ama bu sayfada ki perfect te Gebze deki bayiye taktırmış bu yüzden ve bana yakın olmasından oraya karar verdim.Mehmet hocam ın trumatic önerisi oldu ama benim Almanyadan onu getirtmem güç üstelik bacası tavana doğru çıkması gerekiyormuş ve bacası da büyükmüş.
Isıtıcı ayar düğmesi taktırıp taktırmamaya karar vermedim + 200 tl değer mi bilemiyorum.Ayrıca bütün hesaplarımı T5 in sürücü koltuğunun altına takılma hesabına göre yaptım,arkadaşa sorduğumda cevabı 'boşluk varsa takılır' :smiley: oldu,demek ki T5 e takmamış,bu cevaplar beni tedirgin ediyor,yüzyüze tanışmam, eskiden eber bayisi olduğunu söylemesi ve sitesinde 2000 klima ve ısıtıcıyı başarı ile taktıkları şeklinde bir sloganları olması biraz tedirginliği mi alsada tam gidermiyor.Arkadaşın işinin bu olduğunu gördüm,umarım koltuk altına olur.

4x2x2.5 luk çekme karavanıma bugün eskişehirde eberspacher d2 taktırdım,umarım memnun kalırım

Hayırlısı olsun.Çok iyi etmişsiniz.güle güle kullanın.Yarımda kullansanız bile yetecektir.Bu konuda daha evvel yukarıda bir açıklamam vardı..

Arkadaşlar ben nasipse bir unımog kapalı kasa Türk telekomdan çıkma aracı karavana dönüştürmek istiyorum. Webasto konusunda ve hidrofor konusunda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür edrim.Deneyimleriniz benim için önemli bir yol gösterici olacak. Ben dizel bir Webasto tercih etmek istiyorum. Yada LPG li olanlar nasıl. Fikirlerinizi rica ediyorum.

şu anda en yaygın olarak d2 taktırılıyor yanılıyor muyum? fiyat ve kullanım açısından forumda ve toplantıda görüştüğüm arkadaşlarda hep d2

Terrano 92' Alıntı:
Arkadaşlar ben nasipse bir unımog kapalı kasa Türk telekomdan çıkma aracı karavana dönüştürmek istiyorum. Webasto konusunda ve hidrofor konusunda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür edrim.Deneyimleriniz benim için önemli bir yol gösterici olacak. Ben dizel bir Webasto tercih etmek istiyorum. Yada LPG li olanlar nasıl. Fikirlerinizi rica ediyorum.

Sayın Terrano teknik bölümlerde bu konu ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz ama özet eberspacher lerde rakım sorunu var ortalama olarak 2000 mt yaklaşınca sorun çıkıyor.Bu durumda 2 seçenek kalıyor truma ve webasto burada ki seçimde size kalmış.Bu konular teknik bölümde incelenmiştir.Ben şahsen webasto taktırmayı düşünüyorum.

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim. Ben bu lpg sobaları düşünmeye başladım. Ama halen araştırıyorum

eberspacher d2 den memnun kaldım,ısıtması iyi,yakıt tüketimi az,ses rahtsız edici değil,aküyü zorlamıyor,tavsiye ediyorum

BU HAFTA SONU İLK KARAVAN KAMPIMIZDA EBERSPACHER D2 ISITICIYI AKŞAM 20:30 GİBİ ÇALIŞTIRMAYA BAŞLADIK,DIŞARISI - 8 DERECEYDİ.FIRIN GİBİ OTURDUK,GECE 12 DE AKÜ ŞARJ OLSUN DİYE ARABAYI BİR SÜRE ÇALIŞTIRIP YATTIK,SAATİMİZİ 04:30 A KURDUK,AKÜ BİTMESİN ARABAYI ÇALIŞTIRALIM DİYE,04:30 DA KALKTIMKİ AKÜ BİTMİŞ,ISITICI DEVREDEN ÇIKMIŞ,DONDUK,ARABA ÇALIŞMADI,NASIL ÇÖZECEĞİZ BU SORUNU,YARDIMLAR İÇİN TEŞEKKÜRLER ,BİR ÖNCEKİ MESAJIMDA AKÜYÜ ZORLAMIYOR DEMİŞTİM,DEĞİŞTİRİYORUM,SÖZÜMÜ GERİ ALDIM

omnitemporal' Alıntı:
BU HAFTA SONU İLK KARAVAN KAMPIMIZDA EBERSPACHER D2 ISITICIYI AKŞAM 20:30 GİBİ ÇALIŞTIRMAYA BAŞLADIK,DIŞARISI - 8 DERECEYDİ.FIRIN GİBİ OTURDUK,GECE 12 DE AKÜ ŞARJ OLSUN DİYE ARABAYI BİR SÜRE ÇALIŞTIRIP YATTIK,SAATİMİZİ 04:30 A KURDUK,AKÜ BİTMESİN ARABAYI ÇALIŞTIRALIM DİYE,04:30 DA KALKTIMKİ AKÜ BİTMİŞ,ISITICI DEVREDEN ÇIKMIŞ,DONDUK,ARABA ÇALIŞMADI,NASIL ÇÖZECEĞİZ BU SORUNU,YARDIMLAR İÇİN TEŞEKKÜRLER ,BİR ÖNCEKİ MESAJIMDA AKÜYÜ ZORLAMIYOR DEMİŞTİM,DEĞİŞTİRİYORUM,SÖZÜMÜ GERİ ALDIM

Birkac problem var. En onemlisi ısıtıcı kesinlikle kendini kapattiginda aku bitmemis oluyor. Yani siz isiticiyi calistiramiyorsunuz ama defalarca marsa basabiliyorsunuz
Hatta ben bu nedenle yasam akumden isiticiyi ayirdim ve direk mars akusune bagladim. Gece buzdolabi, aydinlatma ve tvden dolayi akum zayiflarsa isitici durmasin diye. Cok da iyi yaptim. Hic ama hic bitmedi simdiye kadar.
İkinci problem isitici akuyu normal sartlarda bitirmez. Yani cok az cekiyor. İlk ateslemede cok cekiyor. Belki kapatip kapatip actiysaniz olabilir. Yoksa kolay kolay akuyu bitirmez. Yani akude bir sıkıntı olabilir.
Ucuncu problem yasam akusuzluk. Bu gercekten sıkıntı yaratabilir ki yaratmis.

Bence akunuzu bir kontrol ettirin. İyice sarj ettirin. Ve bir yasam akusu ile takviye yaptirin.

Sevgiler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR