DUSTER4X4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AtilaT Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,920

Etiketler
Ynt: DUSTER4X4

: ) duster fiyatları bir kaç haftaya 2 bin TL zamlanacak, bence geç kalmadan bu fırsatı değerlendir

4x4-90bg' Alıntı:
Mossin'i Duster bayinde görmüşler, foresterı verip Duster almaya çalışıyormuş,
Dacia bayii forester'a 27.500 teklif vermiş, anlaşamamışlar (orada yemin etmiş mossin diye bir söylenti var)

:smiley: bu süperdi

nagant kardeş sen yedek parça fiyatı konusunda haklıymışsın.bugün eski ustamı aradım (yetkili servistekini)benim forester'ı 1500 tl civarında yaptırmışım aklımda yanlış kalmış.afedersin.bu arada senin forester manuel mi ?senin yazdığın yakıt verileri benim arabaya göre fazla geldi bana.ben haftada bir depo dolduruyodum ,180 -200km arası yol yapıyodu.depo son aldığım lpg de 100tl ye yakın bir fiyata doluyodu.benim ki otomatik ti.senin şehir içi verilerden 240 km daha az yapıyodu benim ki.çözemedim.

AtilaT' Alıntı:
nagant kardeş sen yedek parça fiyatı konusunda haklıymışsın.bugün eski ustamı aradım (yetkili servistekini)benim forester'ı 1500 tl civarında yaptırmışım aklımda yanlış kalmış.afedersin.bu arada senin forester manuel mi ?senin yazdığın yakıt verileri benim arabaya göre fazla geldi bana.ben haftada bir depo dolduruyodum ,180 -200km arası yol yapıyodu.depo son aldığım lpg de 100tl ye yakın bir fiyata doluyodu.benim ki otomatik ti.senin şehir içi verilerden 240 km daha az yapıyodu benim ki.çözemedim.

Önemli değil. forum burası zaten amaç bu :smiley:
Benim araç 2.0 xt otomatik. sizin yakıt sarfiyatınız baya fazlaymış.
sizin oksijen sensörünüzde bir problem olabilir belki.

2.5 outback veya 2.5 forester/impreza bile sakin kullanımda sizin kadar yakmıyor,subaru forumundan okuduğum kadarıyla.

aracınız turbomu bilmiyorum ama sürekli turbo power modunda gidip sürekli gazı köklerseniz o zaman bile zor o rakamı :D Hele sattığınız zamanki lpg fiyatlarından hesaplarsak çok uçuk yakıtınız varmış.

Dediğim gibi sensör arızası veya lpg ayarsızlığından kaynaklanan yanmayan yakıtı yakmış gibi hesaplamış olabilirsiniz.
Lpg ayarı önemli. benzinde araç kendiliğinden hesaplamalar yapıyor. ama lpg de tamamen sizin verdiğiniz veriye göre çalışıyor.
tabi yeni çıkan OBD II lpg sistemleri bu hesaplamaları lpg de hesaplayıp araca bilgi girişi sağlıyor.

AtilaT' Alıntı:
nagant kardeş inan subaru'yu senden fazla seviyorum.ama içinde bulunduğum şartlarda yakıtı fazla benim için.ayda 400tl verip 600 km vyapmak var,180tl verip 800km yapmak var.benim için şu an duster yeterli çünkü 4x4 ve yakıt ekonomik.şu senin yedek parça işine gelirsek ;Ankara Toyan eskiden yetkili subaru servisi idi.ordan ayrılma bir usta aynı zamanda komşum sonradan özel servis açtı.trigger için ondan da fiyat aldım yan sanayi için 1500tl civarında fiyat verdi.senin arabaya yan sanayi takmış olabilirler.İstanbul da ki servislerin yaptıklarını az çok duyuyoruz burda.bir diğer konu da araçlarına takıntılı insanlar.arabalar kadınlara benzer, bir tanesi seni mutlu eder en iyi kadın o zannedersin ta ki bir diğeri daha fazla mutlu edene kadar.sen subaru ile mutlusun ben duster ile.tartışılcak bişey yok.benim sahip olduğum 4x4 ler daihatsu feroza,toyota land fj 75,nissan patrol ve bir önceki forester s turbo idi.hepsini de severek kullandım.kısacası GÖNÜL KİMİ SEVERSE GÜZEL O DUR.
aracınızı güzel günlerde kullanın allah kaza bela vermesin.değişik 4 çekerler kullanmışsınız hakkaten EN İYİ KARŞILAŞTIRMAYI SİZ YAPARSINIZ .lütfen arazideki performansını bize diğer araçlara göre yazın ne kadar başarılı anlayalım biz de.teşekkürler

iyi akşamlar arkadaşlar .bir konuda sizlere bilgi vermek istiyorum.biliyosunuz ben duster ı alalı 10 gün falan oldu.duster ın üzerindeki lastikler çok ilginç,latiğin iç taraftan 3 sıra dişi vakumlu en dış 2 dişi normal desenli.yumuşak, sessiz ve yol tutuşu iyi bir lastik.continental cross contact lx .tek lastik hem kışlık,hem yazlık.araştırın sizin de hoşunuza gitcek.

AtilaT' Alıntı:
iyi akşamlar arkadaşlar .bir konuda sizlere bilgi vermek istiyorum.biliyosunuz ben duster ı alalı 10 gün falan oldu.duster ın üzerindeki lastikler çok ilginç,latiğin iç taraftan 3 sıra dişi vakumlu en dış 2 dişi normal desenli.yumuşak, sessiz ve yol tutuşu iyi bir lastik.continental cross contact lx .tek lastik hem kışlık,hem yazlık.araştırın sizin de hoşunuza gitcek.
Ama ne yazık ki - derecelerde hamuru sertleşen bi lastik. Geçen kış ben çekişme sorun yaşamadım ancak karlı frende büyük sıkıntı var dikkatli olun.
Bu

duster cı arkadaşlar bugün Ankara da çok güzel kar yağdı.(7-1-2013)duster ımın ilk kar tecrübesini yaptım bugün.tek kelimeyle kusursuz bir tecrübeydi.daha önce kullandığım 4x4 lerden hiç bir eksiği yok.dikmen in yokuşlarını,ara yollarını problemsiz bir şekilde çıktım.gerçi kar lastiği olan ve şöförlüğü iyi olanlar yolda kalmadılar.birkaç sağlam yokuşta kalanların arasından çıktım gerçi .bu tip yokuşlarda karım korkudan dualar okumaya başladı .tabi bu aracın sınırlarını bilmediği için normal karşıladım.aracın üzerindeki lastiklerden tedirgindim biraz ama bugün karda ki performansından sonra güven verdi bana.kısaca bugün duster ımı daha çok sevdim ve sevmeye devam edeceğim.4x4 ün ayrıcalığını yaşamak çok güzel.

Bende geçen haftasonu 300 metre lik göl kenarından geçmem gerekti, toprak yağmur yemekten 30cm derinliğinde kaygan ıslak çamur olmuş, 4x4 + 2.viteste çok yavaşlamadan sabit hızla girdim, lastik tamamen çamurla kaplandı, dişler etkisini yitirdi direksiyon etkisini kaybetti çoğu yerde araba çarpraz çarpraz ilerledi ama 4x4 sürekli itme etkisi yarattığından hiç durmadan ve kalmadan geçtim.
Bu kar paletlerinden alsam bu tür aşırı çamurlu yerlere girerken faydası dokunmaz mı? (takması çıkarması zor olur)

4x4-90bg' Alıntı:
Bende geçen haftasonu 300 metre lik göl kenarından geçmem gerekti, toprak yağmur yemekten 30cm derinliğinde kaygan ıslak çamur olmuş, 4x4 + 2.viteste çok yavaşlamadan sabit hızla girdim, lastik tamamen çamurla kaplandı, dişler etkisini yitirdi direksiyon etkisini kaybetti çoğu yerde araba çarpraz çarpraz ilerledi ama 4x4 sürekli itme etkisi yarattığından hiç durmadan ve kalmadan geçtim.
Bu kar paletlerinden alsam bu tür aşırı çamurlu yerlere girerken faydası dokunmaz mı? (takması çıkarması zor olur)
Kar paleti güçlü patenaja dayanamaz plastik kancalari kırılır tekerden siyrilir hatta tekerin dislerini zedeler

Duster sahibi arkadaşları bir konuda uyarmak isterim. Duster daki 4wd lock sistemi sadece ön ve arka difransiyele eşit güç gönderiyor. Herhangi bir dişli sistemi ile güç aktarmıyor. Normal arazi taşıtlarında 4L ye aldığınızda şanzıman dişli oranları değişiyor ve kullandığınız vitesin iki katı bir güç aktarıyor difransiyele. Duster la 4wd lock ta başka bir araç falan çekmenizi (arazide) tavsiye etmem balatayı yersiniz. Vinç varsa no problem.bu arada duster altına koruma yaptıran varmı?varsa fiyat ve bilgi verebilir mi?

Duster sahibi arkadaşları bir konuda uyarmak isterim. Duster daki 4wd lock sistemi sadece ön ve arka difransiyele eşit güç gönderiyor. Herhangi bir dişli sistemi ile güç aktarmıyor. Normal arazi taşıtlarında 4L ye aldığınızda şanzıman dişli oranları değişiyor ve kullandığınız vitesin iki katı bir güç aktarıyor difransiyele. Duster la 4wd lock ta başka bir araç falan çekmenizi (arazide) tavsiye etmem balatayı yersiniz. Vinç varsa no problem.

Kilit ile vites oranı tamamen farklı şeyler. Birazdan tecrübeli dustercılar gelir konuyu aydınlatır.

bu arada duster altına koruma yaptıran varmı?varsa fiyat ve bilgi verebilir mi?

Motor altı metal koruma= önden çarpışmalı kazada motor kucakta. Bu sebeple fabrikada takmıyorlar çok lazım değilse siz de takmayın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR