DUSTER4X4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AtilaT Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,919

AtilaT

Yeni Üye
ARKADAŞLAR 2 OCAK 2013 DE SİTEYE ÜYE OLDUM VE 1 HAFTA ÖNCE DUSTER 4X4 ÜMÜ TESLİM ALDIM.ARANIZA HOŞ GELDİM.DAHA ARAZİYE HİÇ ÇIKMADIM.AMA ŞEHİR İÇİNDE DE ÇOK GÜZEL.GÜÇLÜ BİR ARABA .FİAT PUNTO DAN SONRA ÇOK İYİ GELDİ.ZATEN 4X4 KULLANMIYOSAN HİÇ KULLANMA DAHA İYİ.SON 4X4 ÜM NISSAN PATROL DEN 7 YIL SONRA NİHAYET YENİ BİR 4X4 ÜM OLDU.ALLAH EKSİK ETMESİN. :smiley:

Etiketler
Ynt: DUSTER4X4

Hayırlı olsun azizim, siteye de hoş geldin. (Eğer mesajlarını küçük harfle yazarsan daha kolay okuyabiliriz. Büyük harfle okumak biraz zor oluyor.)

Daha önce 4x kullandığına göre, ikisinin karşılaştırmasını senden dinlemek isteriz. Siteyi -yani Dacia bölümünü- kurcalarsan, bura ahalisinin ikiye ayrıldığını, bir kısmının anti-Dusterci olduğunu, diğer kısmının ise Duster sahibi olduğunu, arada büyük tartışmalar -meydan savaşları- yaşandığını görürsün.

Problem, Duster'ın arazi yetenekleri.... Birileri "çok" der diğerleri "yok".

Şöyle bi araziye çıkıp patrolle karşılaştırsan derim. Böylece vatan evlatları dusterci-antidusterci savaşında telef olmaz.

Tekrar hayırlı olsun.

Teşekkürler.Araziye tek araba çıkmak her zaman tehlikelidir,başına bir iş gelir kalırsın ortada.O yüzden avcı arkadaşlarımla beraber çıkcam uygun bir zamanda .Sonuçlarını paylaşırım.Fakat Duster'ın arazide iyi bir performans göstereceğine inanıyorum.Offroad vites seçenekleri uygun geldi bana.Motorun gücü de oldukca iyi.İyi bir lastikle arazide kalmazsın.En kısa sürede görüşmek üzere..

Anti Duster cıları anlıyorum.Aracın lüks konusunda sıkıntıları var AMA artıları daha çok.fiyatı uygun,yakıtı düşük,vergisi az,işletim masrafları düşük,lastikleri ucuz,extra kullanacağınız aksesuar ucuz....vs.vs.bende bir toyota land cruıser a binmek isterim ama 100 km yol gitsen lpg ile 80 tl yakıyosun.bakımı ,parçası herşeyi pahalı .tabi bizim gibi orta gelirli insanlara göre.biz duster cılara muhalefet yapcaklarına anlamaya çalışsalar daha iyi olur.benim bir önceki arabam 2000 model subaru forester dı.ayda 400tl lpg yakıyodu benzin hariç.trigger seti işçilik dahil 2500tl.çok güzel bir araba fakat orta gelirli insanlara göre değil.bir sene kullandım ve satmak zorunda kaldım.

Selamlar,
Hocam eski aracınızın trigerini değiştirirken muzzam kandırılmışsınız size söyliyeyim.
aşağıda orjinal parça fiyat ve değişim ücretlerini yazıyırum.
triger setinin yanında extra değişenlerde var toplamda 1100 tl :smiley:
aracım 2003 xt forester. şehirler arası 120 km sabit hız araç yüklü iken 27 kuruş yakıyor. güncel fiyatla.
şehir içi 32-36 kuruş arası değişiyor. duster ile arasında uçurum yok sonuçta. parça değişimleri ise renolara göre çok daha uzun soluklu oluyor biliyorsunuz.

FORESTER-IMPREZA-LEGACY-OUTBACK 1998-2011 MODEL İÇİN;

TRİGER ORIJINAL SET DEĞİŞİMİ;
13028AA072-102-231-240 TRİGER KAYIŞ
13033AA042 TRİGER GERGİ PİSTON
13073AA190-13073AA200-13073AA230 TRİGER RULMAN
13073AA142 (2) TRİGER RULMAN
13085AA080 TRİGER AVARE RULMAN
809218250-420-430 MOTOR KAYIŞ
73323AC011 KLİMA KAYIŞ
TOPLAM KDV Lİ 1100,00 TL

ben orjınal parçadan bahsediyorum.yan sanayi sizin fiyatlara oluyor.subaru çok güzel araba fakat günlük kullandığın zaman yakıt üzüyor.sattığım dönemde ayda 400tl gaz harcıyodum.

Yukarıda yazdığım kodlar ve parçalar orjinal parçaların fiyatları.
Jaspa subaru servisinde bu fiyatlara yaptırabiliyorsunuz.
hatta bazı servislerde dahada ucuza yaptırabiliyorsunuz.

sizin kaç km yaptığınızı bilmiyorum ama km de kaç kuruş yakıyorsunuz şimdiki aracınızla?
ben Şehir içi 32-36 kuruş yakıyorum. çok makul bir rakam.

En son bujilerimi değiştirdim. 200 tl verdim. çok gibi gözüksede normal arabalarda 10-15 bin km de bir değiştiğini düşünürseniz 100 bin km de bir değişen buji için çok uygun bile oluyor.

Nerede Duster orada Forester : )
başladık yine, 2 aya 75 sayfa olur bu konu da

Atilla bey, bu antidustercıların özelliği, capon eskisi arabalarının olması. Sanırsın ki fabrikalar sadece bu arkadaşlarımızın arabasını imal etmiş, hem de özene bezene.... Araçları land cruiser filan değil.

foresterle duster karşılaştırması işi ise yeni çıktı. Şimdiye kadar karşılaştıran yoktu. Kimse umursamıyordu da bu tip mesajları.

Sizden ricam şu: "Forester şöyleydi efendim land böyleydi"den ziyade, bu Duster denilen makina arazide ne yapıyor ne yapamıyor.... Bununla ilgili objektif test izlenimleri.

Haa, bunu ben kendim için istemiyorum. benim zaten aracım Duster ve neyi yapıp neyi yapamayacağını teorik olarak biliyorum, pratiği de çok zorlamıyorum.

Bu bilgiler, Duster'ı araştıran, almayı düşünen, bilgiye ihtiyacı olan sevgili halkımız için. Birilerine bu makinanın üstünlüğünü veya kalitesizliğini anlatmak için değil.

İzlenimlerinizi okumak dileğiyle

ya arkadaşım neyle neyi karşılaştırıyoruz ki? bişeymi karşılaştırdık burda?
triger kayışını 2500 tl demiş. ona cevap verdik. ne yani her yazdığınıza eyvallah mı diyeceğiz?
illa her dediğiniz doğrumu oluyor?
İnsan gibi bişeyler yazıyoruz dimi? kimi rencide ediyoruz?
bilginiz varsa yazın yoksa okuyun.

Merhaba Arkadaşlar,
Daha Duster henüz bir fuar tanıtım aracı ikenden beri takip eder ve incelerim bu aracı.
Beğenip beğenmemek görecelidir bence, kendi şahsıma beğendiğim bir araç.
1 ay kadar önce 4x4 ssangyong pikap aldım, dediğim gibi beğenmek görecelidir.
bu aracı hiç almamış ve kullanmamış olsam ve de duster'ın otomatik vitesi türkiyede olsa idi (bazı avrupa ülkelerinde 1 ocak itibari ile satışı başladı sanırım) kesin alırdım. Atilla Bey'in de dediği gibi işletme maliyetleri gerçekten çok ucuz. ha biraz lüks eksiği var ama sonuçta her ilde ve hatta büyük ilçelerde bile servisi bulunan bir araç alıyorsunuz ve bazı eksiklikler gözardı edilebilir bence. Ben çiftçi memleketi diye bilinen Aydın/Söke'de ikamet ediyorum. Daha 10 yıl öncesine kadar reno 12'ler burada kral idi, sonra tahta nissan pikaplar oturdu :smiley: 2012'de dikkat ettiğim çiftçilerin nissan pikaplarını satıp duster aldıkları yönünde. burada duster populasyonu baya patladı 1 yılda. sanırım en iyi testi de çiftçilerimiz yapacaktır ovada :smiley:
sonuçta ne demişler nekadar ekmek o kadar köfte :smiley:
herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
selamlar

Atila Bey,
Duster aracınızı güle güle kullanın,
Kendinizi "DUSTER Meydan Savaşı" içinde bulabilirsiniz :smiley:
Tecrübelerinizden faydalanacağız inşallah,

Şöyle bi 5 yıl sonra falan (düğün edip borçları ödeyince :smiley:, çekme karavanım için edinmeyi düşündüüğüm bi araç o zamana kadar da otomatik versiyonları da gelir inşallah....

Tekrar güle güle kullanın.

Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin,siteye üyeliğin de hayırlı olsun aramıza hoş geldin

mossin nagant' Alıntı:
Selamlar,
Hocam eski aracınızın trigerini değiştirirken muzzam kandırılmışsınız size söyliyeyim.
aşağıda orjinal parça fiyat ve değişim ücretlerini yazıyırum.
triger setinin yanında extra değişenlerde var toplamda 1100 tl :smiley:
aracım 2003 xt forester. şehirler arası 120 km sabit hız araç yüklü iken 27 kuruş yakıyor. güncel fiyatla.
şehir içi 32-36 kuruş arası değişiyor. duster ile arasında uçurum yok sonuçta. parça değişimleri ise renolara göre çok daha uzun soluklu oluyor biliyorsunuz.

FORESTER-IMPREZA-LEGACY-OUTBACK 1998-2011 MODEL İÇİN;

Kısa ve öz yazacagım..

geçen sene Spil e karda mangal yapmaya gittik.. dönüş yolunda sütçüler tarafında kaza oldugu için manisa tarafına yönlendirildik.. fakat akşamüzeri yollar buz oldugu için sağ kenara çektik tuzlamayı beklemeye başladık..gidemiyoruz herkes kayıyor.. zincirleri takıp guruptan ayrılmak istemedim..3 aile 3 araba gittik onlarda zincir yoktu.. bende bekledim.. o sırada ahali sağ kenara çekmiş bekliyor..adım atamıyoruz.. bir baktım sol dikiz aynasına .. vatandaşın biri kaptırmuş geliyor.. hemen camı açtım kolumu çıkardım.. hesapta vatandaşa dur-dur- yolda buz var diyecegim :smiley:) ya adam bir geçti yanımdan rüzgar gibi. ne zincir var ne birşey.. bir tek arkasındaki yazıyı okudum.. SUBARU..... yani... böyle araba 350-400 kuruş yaksın arkadaş.. triger seti isterse 2 bin TL olsun.. helal olsun dedim... o kadar............

TRİGER ORIJINAL SET DEĞİŞİMİ;
13028AA072-102-231-240 TRİGER KAYIŞ
13033AA042 TRİGER GERGİ PİSTON
13073AA190-13073AA200-13073AA230 TRİGER RULMAN
13073AA142 (2) TRİGER RULMAN
13085AA080 TRİGER AVARE RULMAN
809218250-420-430 MOTOR KAYIŞ
73323AC011 KLİMA KAYIŞ
TOPLAM KDV Lİ 1100,00 TL

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR