En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KanyaK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 221
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 231,843

Sizce En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    556

Etiketler

Ynt: En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

Asfaltta açık ara navara iyi (amarok denemedim)
Güçde açık ara navara iyi (amarok denemedim)
L200 off road modifiye kısmında avantajlı arka kilitle geldiği için
Hilux en sağlamı

ssangyoung icin başka bir sitedeki yorumlar ...

evet vakit bulmuşken biraz yazayım, gerçi çoğu şey yazılmış.

aracım otomatik, full hard top, şimdiye kadar (yurtdışında hepsi) oldukça fazla miktarda jeep ve pick up kullandım. toyata hilux, toyota surf, toyota land cruiser, nissan pathfinder. yuksek araç severim, konforlu araç severim, teneke kutularında tangır tungur gitmek ve manuel vites bana göre değil. sevmiyorum ne yapayım araç ve marka fanatikliğim yok, araçların ıncığı cıncığıyla çok ilgilenmem, ama burada iyi araba sanılıp da gerçekte beş kuruş etmez arabaları da pek alınacak gibi görmüyordum.

ssangyong u yurtdışından bilirim, buradaki barış mançolu başarısızlığını da hatırlıyorum, bu araç sağlam bir araç. neyse girizgahtan sonra artı ve eksilerini yazalım,
bu araç fiyat performans olarak çok iyi puanlar alıyor benden, ayrıca özellikle avustralya pazarında çok tutulan ve olumlu puan alan bir araçtır. isteyen olan olursa avustralya review larını buraya eklerim.

olumsuz yanları:

1- çok kişinin beğenmediği dış görünüm, aksine benim hoşuma gidiyor, retro tasarımı var bence, farklı, zevk meselesi, beğenmeyen almaz o kadar.
2- aracın boyutları, park ederken sıkıntı olabiliyor
3- 1nci köprüden geçememek
4- arka hardtop, ben aslında kamyoneti kamyonet görüntüsüyle seviyorum, mümkün olsa arka hard topu söküp satmayı planlıyorum. ama silikonla yapıştırılmış galiba,
2nci el aldığım için böyle aldım.
5- servisler, benim bu memlekette herhangi bir servisten memnun kalmam mümkün değil , çok yetersiz ve sallapati iş yapıyorlar. kendim makina mühendisi olduğum ve teknik konularda detaycı ve titiz olduğum için ciddi bir sorun olarak kabul ediyorum, hele ki ford, reno, volkswagen gibi arabalarınız varsa yandınız, hem parçadan hem heryerden opüyorlar, çirkin... herkes tuttuğunu.. yaptıkları işi ne kadar özenle yaptıkları konusunda şüpheciyim. ingilizce dökümanlarla,tr de servislerin yaptıkları ve söyledikleri genelde tutmuyor. neyse üç kuruşa adamı sabahtan geceye kadar çalıştırırsan alacağın "quality" de o kadar olur. golf üm vardı o doğuşun beni nasıl hasta edip bir yağ değişimine ne kadar para aldığını iyi bilirim. şu amarok a bakmamaya gitmememin tek sebebi budur mesela. neyse.. öğreniriz elbet bir gün neyin ne olduğunu biz de.
6- motor mekanik kısmında genelde olumsuz yan yok bence, sadece aracın birinci vitesi kısa tutulmuş, ekonomiye yönelik olmasından dolayı, sonuçta bu araç kamyonet, asla unutmamak lazım, benim bu araçta sürat vs beklentim yok, genelde araba vs de sürat yapmam, ben motorcuyum aynı zamanda, arabadaki saçma hız değerleriyle tatmin olmam, gerek de yok, hız isteyenler z4 slk falan baksın kendine. 1 nci viteste fazla abanmadan 2 ye geçerseniz daha randımanlı oluyor, 1 e fazla abanırsanız araç yığılıyor, tork eğrisi dar burada. abd ve avustralya araç değerlendirmelerinde böyle yazıyor zaten.

olumsuzluklar bunlar genelde, ha isterseniz daha bulursunuz, ben fiyat performans açısından bu araca diyecek fazla birşey bulamıyorum. yoksa aşağıdakileri de eklerim;

1- ince direksiyon simidi, gerekğrse deri kaplanıp kalınlaştırılır, ilk aldığımda rahatsız oldum, şimdi hiç farketmiyorum, deri kaplama için bir yere sordum, 260 tl dediler, içimden güzel laflar söyleyip ayrıldım oradan. en çok merka ettiğim memleketin gelir seviyesi avrupa seviyesine çıktığında bu fiyatlar nereye gelecek, herhalde 1000 tl falan isterler, ben bu deri kaplama işini abd de 100-150 dolara yaptırırken, burada ıvır kıvır adamlar vergi cart curt ödemeden nasıl bu fiyatları istiyorlar anlamam mümkün değil. ben biraz maliyet analiz bilgisine sahipsem bu adamlara söyleyeceğim hadi oradan olur. şirazesi iyice yerinden oynamış heryerin. demek bu kadar kolay soygun yapmak....

2- ön göğüs malzemesi iyi olabilirdi bence ama kötü de diyemem,
3- düğmeler büyük, biraz daha küçültülebilir, ama ne kadar gerekli tartışılır, ben iç mekana çok çok takmam, eğer mercedes bmw değilse kullandığım araç, konfor ihtiyacım ve sessizlik ön planda.

gelelim olumlu yönlere;

1- yakıt: aracım tiptronik, 2 ton, buna rağmen şu anki mazot fiyatıyla şehir içi 190 tl mazotla 590 km de ısık yandı, havaların ısınmasıyla ciddi şekilde azaldı tüketim, soğuk havalarda %5-10 artar tüketim. aracımı sakin kullanırım, agresif kullanım sevmem, motorumu, şanzımanımı, turbomu gereksiz yere yormam, onu da ekleyeyim. fatigue failure nedir ne değildir bilirim, devirli araç kullanmak makina parça ömürlerini ciddi şekilde kısaltır, çok sevgili ustalarımız bilmeyip milleti yanlış yönlendirseler de.
2- konfor: amerikan arabası kullanan var mı bilmiyorum ama gemi gibi gidiyor tabiri kesinlikle doğru,
3- sessizlik: yalıtım gayet iyi,
4- yol tutuş: yukarıda da belirttiğim gibi aracımı agresif kullanmam, lastiklerim 60 binde ama tutuş gayet iyi, toyota kamyonetim vardı, debriyajı kaçırırsanız kan ter içinde kalırdınız yolda tutmak için, ha toyota kötü müdür? toyota sağlam arabadır abicim, gayet iyidir.
5- frenler: 4ncü maddeye bağlı olarak arka frenleri disk, amorok bile kampanayla çıkmış, revadır doğuş müşterisine, bir de o dünyanın en ucuz fren sistemi için bir balata değişimine deve yüküyle para alırlar, olur halk arabası sana sosyetik araba, canım memleketimde. kötü arabamı? değil? ama alerji oluşturdu doğuşa golf ve avant ım...
6- arka süspansiyon, jeep modeliyle ve kyronla aynı bildiğim kadarıyla, gayet rahat,
7- yukarıda yazdığım olumsuz yön olan aracın devasa boyutları trafikte baya işinize yarıyor, hele ki şu dıptıs dıptıs dolaşan yılan çiyan takımı sizi sıkıştıramıyor, sinyal verdiğinizde yol veriyorlar, ne yapalım insanlar saygı göstermeyi böyle yapıyorlarsa biz de öyle gösterelim :smiley:

değerlendirmem şimdilik bu kadar, özellikle belirtiyorum; fiyat performans açısından çok iyidir ancak bu bir range rover, bmw olduğu anlamına gelmez, bu fiyat aralığında tiptronik, direksiyondan vites değiştirmeli, dizel, 2000 motor, 141 bg, 310 nm torklu araç söyleyin o zaman anlaşırız, fluence dizel tiptronik 50 bin yaklaşık, renonun yaptığı şanzımana güven de al o arabayı :smiley:

düşünenler baksın, hesaplasın, araç 2 ton, büyük, hava yastğı sayısı az, bu fiyata bu kadar, fiyatında aslında sorun yok bir yandan zira çok akıllıca davranıp bir çok parçayı rexton, kyron, actyon, actyon sports da ortak kullanmışlar, bana da kullanması kalmış.

http://www.youtube.com/watch?v=LjE4ZiVqllw&feature=results_main&playnext=1&list=PL059CE6A57561BF71

http://www.youtube.com/watch?v=vFEokHT2ylA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=heyWTCJFuJs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=atFiywo4r-8&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=pCtqFPfuKWs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=bJBidyh3CNQ&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=7yyiS8jc_D8&feature=related

bence
en güvenli çift kabin pick-up
en az yakan çift kabin pick-up
parçası en ucuz çift kabin pick-up
parçası en bol çift kabin pick- up
vergisi en az olan çiftkabin pic-up
ikinci eli en çabuk satılan pick-up
arızayı en geç veren cift kabin pick up

bunlara kendi kendimize cevap verelim herkesin cevabı faklı olacaktır çünki bu kriterlerin sıralaması herkese göre d eğişmektedir güvenliğe önem veren biri güvenliği en başta tutarken bol yedek parça ve ucuz araç arayanlar yedekparça ve ucuz malzemeyi enbaşta tutacaktır ve sürekli hiçbirimiz aynı kriter üzerinde tartışmadığımızı anlamıyacak herkes kendi aracının iyi olduğunu idda edecektir ;D ;D ;D ;D

murat067' Alıntı:
herkes kendi aracının iyi olduğunu idda edecektir

İstemeden alınan araç olduğunu sanmıyorum (şirketten verilen bir araba olabilir anca). Bu bağlamda zaten herkesin aracı, kendince (verebileceği para dahilinde) en iyisidir.

Selamlar

Gönül kimi severse sultan-i cihan odur
Da, en iyi hangisi diye bir başlık açınca sanki önce kriter belirleyip o kriter yada kriterlere göre değerlendirmek lazım
Bu kriter paris - dakar olabilir bu yarışı kazanan değil BİTİREBİLEN bütün araçlar geçerlidir.
Güvenlik kriter ise ncap dikkate alınabilir.
Kriter marka olabilir işte bu noktada iş biraz karışıyor mesela Land rover 2000 li yıllardan sonra bmw ford gibi firmaların etkisi ile çok bozuldu pegueot motor kullanıldı ve özellikle 2003 lü yıllardan sonra asvalt ve prestij arabası oldu diyebiliriz ama eski model land kamyonetleri arazide görsek keşke bizimkide böyle gitse deriz. ama yolda böbrek taşımız düşer.
cj jeep icin de aynı durum söz konusu.
Sabri bey ssangyong anlatımında bir şeyi yazmamış Barış Manço tanıtımındaki ssangyong ların alt yapısı mercedes motor zaten mercedes idi şu an durum ne bilmiyorum ama ssangyong teknolojik alt yapısı mercedese dayanıyor kötülemek isteyen buyursun mercedes serie G yada GL ,ML ile umimog da kötülesin.
Renault şanzımandan da kötülenir gibi bahsedilmiş iyi de volvo marka araçların otomatik olanlarının şanzımanları renault hadi buyrun volvo yada kötü deyin çünki volvo kendi ürettiği otomatik şanzımanlı arabaları test sürüşünde (dünya geneli) aldığı sonucu yeterli bulmadı ve renault şanzıman kullandı.
VW satış ve satış sonrası çok kibirli bir marka oldu bir çok global markaya hissedar olmasıda buna bir etken. müşteriye davranışı ve satış ve servis çok pahalı olması benim canım sıkıldıkça gidip eğlendiğim showroom lardan :smiley: ama markanın arazi aracı tecrübesi yok tuareg bence arazi aracı değil onun yardımcı aracı amarok daha yeterince denenmedi henüz otomatik vites bile takılamadı dsg yada neyse taksınlar canım sıkıldığında bir test drive yaparım bu markanın müşteriye davranış biçimi benimde davranışımı belirliyor.
Eski bir amerikancı olarak tercihim cift kabin pikap için chevrolet avalanche olurdu maddi durumum elverse benim kriterim de motor 6.6 ve üstü olmalı bence ama Vortec 5.3 te idare eder. :smiley:

Saygılar.

Herkezin aracı kendine iyidir,arada bazı reklam yazısı gibi şeyler okuyorum ama ne yazsanız boş kimse aracını buradaki yazılara göre değiştirmez, bu zevk meselesi motoru küçük ,vergisi düşük, koltuğu deri, saçları sarıymış falan istemeseydim almazdım ...bu herkez için aynıdır diye düşünüyorum onun için en iyi çift kabin burada bulunmaz aramayın arkadaşlar :smiley:

1986 4x4 nissan 720;0,35 ile 0,50 tl arası yakıyor;2300 diesel;73bg;bu yaşa gelip bu işleri hala yapabiliyorsa;bana yeter :smiley:;

DSCF2855

DSCF2833

DSCF2858

DSCF2859

Haklısınız herkesin araci herkese iyi. Fakat, Isuzu DMAX'lar Türkiye'de üretildiği için fiyatı ve yedek parçası diğerlerine göre biraz daha hesaplı. Bir de dayananıklıılk ve disel motor.

2012 ISUZU DMAXlar

[imgzoom]http://autocarlovers.com/wp-content/uploads/2011/10/2012-Isuzu-D-Max-Black.jpg[/imgzoom]

[imgzoom]http://www.automotivenews-insight.info/images/2012-isuzu-d-max%20(7).jpg[/imgzoom]

[imgzoom]http://cargallery12.com/wp-content/uploads/2011/10/isuzu-d-max-1.jpg[/imgzoom]

[imgzoom]http://www.automotivenews-insight.info/images/2012-isuzu-ute.jpg[/imgzoom]

[imgzoom]http://www.autocarlover.com/wp-content/uploads/2011/10/Isuzu-D-Max-2012.jpg[/imgzoom]

[imgzoom]http://carimagehosting.com/di-11130605528515.jpg[/imgzoom]

2001 L200 kullanıyorum parçası çok pahalı hee sık değiştirmiyorsunuz ama bir gün geliyor bakım istiyor onun için aracımla daha bir gün dağa çıkıp parçalarcasına stres atamadım 4x4 alırkenki niyetim buydu onun için şimdikini satıp ya bir cj5 yada emsali bişey almayı düşünüyorum kırıldığı yerde bırakabilleceğim bir araç yani bilmem anlatabildim mi

aracım da bu
[attachment=1]

100 0317

sahibinden.com daki aracımın ilanına istinaden atılan bir mesajı sizlerle paylaşayım.
amacım polemik yaratmak değil, bu tanımadığım birinin düşüncesi, ben ısuzu kullanmadım bişey diyemiycem.

(MERHABA BENDE 2011 SSANYONG VARDI SATMAM GEREKİYORDU SATTIM ŞİMDİ 4X4 2500 MOTOR 2007 MODEL 91000 KM BİR ISUZU ALDIM ALALI HENÜZ 5 GÜN OLDU FAKAT INANIN SSANYONG TATINI ALAMADIM ONUN İÇİN DEĞİŞTİRMEK İTERİM SİZE UYGUN GELİRSE DEĞİŞTİREBİLİZ ISUZUYU HEMEN SATARSINIZ SELAMLAR)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR