Feribot Bileti Hk.yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan isolano Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,851

Etiketler
Ynt: Feribot Bileti Hk.yardım

çok teşekkür ederim. bende bugün sizin yazılarınızı okuyordum ,Çok güzeldi umarım en kısa sürede yeni gezi yazılarınızıda okuruz.

İbrahim bey karavanınız hayırlı olsun, güzel gezilerde kullanmanızı dilerim. Feribotla ilgili küçük bir hatırlatmam olacak, karavanda konaklayabilirsiniz ancak lpg ocağı kullanmak yasak, bu nedenle yanınızda elektrikli bir ocak bulundurursanız, çay-kahve pişirebilir, yemeğinizi hazırlayabilirsiniz :smiley:
İyi yolculuklar :smiley:

Ibrahim Bey,

Önce size feribotta karavan için kenarda bir yer (karavanın peneceresinden denizi görmek için), Venedig´e vardığınız 8 temmuz sabahı da bol güneş dilerim. Venedig´i feribotun güvertesinden seyretmek çok güzel.
https://www.youtube.com/watch?v=PovZvJtxL3s

Haşmet bey verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Bizde bu durumda feribota binmeden en kısa zamanda küçük bir elektrikli ocak temin edeceğiz.Hem sonra kamplardada işimize yarayabilir.Saygılarımla

Akdeniz45' Alıntı:
Ibrahim Bey,

Önce size feribotta karavan için kenarda bir yer (karavanın peneceresinden denizi görmek için), Venedig´e vardığınız 8 temmuz sabahı da bol güneş dilerim. Venedig´i feribotun güvertesinden seyretmek çok güzel.
https://www.youtube.com/watch?v=PovZvJtxL3s

Hüseyin Bey Merhaba
Uzun süredir yazılarınızı zevkle takip ediyor ve notlar alıyorum. Gerçekten de tecrübeleriniz ve paylaşımlarınız bizim gibi yeni başlayanlar için hazine gibi. Yolladığınız video çok çok güzeldi.
Bu arada lütfen acemiliğime verin yazımı yanlış başlık altında açmışım.Gezi planlarımız bölümüne nasıl nakledebilirim, yada yeni bir başlık mı açmalıyım?
Saygılarımla
İbrahim T.Adalı

Campsite Thalkirchen

Merhaba
Gezi planımda Münih te bir kaç gün kalmak istiyorum. Acaba Campsite Thalkirchen isimli kampta daha önce konaklayan var ise Kampa Giriş Formaliteleri , kuralları , Şehir merkezine ulaşım ve Fiyatları hakkında biraz bilgi verebilir mi. Saygılarımla

Ibrahim Bey, Thalkirchen Campingin yanından çok geçerim ama bugüne kadar hiç orada kalmak kısmet olmadı. Almanya´da campinge giriş formaliteleri hiç sorun olmaz. Thalkirchen Camping şehrin içerisinde, koordinatları:48.092790, 11.545546 veya
N 48°5'13.43'' E 11°32'27.7''
http://goo.gl/k8rvCL

Campinginten şehir merkezine gitmek için otobüs ve metro hakkında bilgi ve broşürü resepsiyondan arabilirsiniz.
Size şehir içi ulaşım için "Partner-Tageskarte Innenraum" = şehir içi günlük biletini tavsiye ederim. Günlük ücret 11,20 €, üç günlük ücret 25,90 €. Bu kart Münih´in şehir içi içindir. 5 kişi bu kartla gezebilir. 6-14 yaşındaki çocuklara yarım bilet gerektiği için, kartla 4 büyük ve 6-14 yaşlarında iki çocuk, 6 kişi gezebilir. Eğer Münih çevresinide gezecekseniz Campingin resepsiyonuna danışın. Onlara bu sorular hergün dafalarca sorulur.
http://goo.gl/FVp8NI

Kampingin yanında büyük bir hayvanat bahçesi var. Tavsiye ederim.
Ne zaman Münih´e geleceğinizi bilmiyorum. Biz yarın sabah geziye çıkıyoruz. Yolda internet oldukça foruma gireceğim.

isolano' Alıntı:
Merhaba
Gezi planımda Münih te bir kaç gün kalmak istiyorum. Acaba Campsite Thalkirchen isimli kampta daha önce konaklayan var ise Kampa Giriş Formaliteleri , kuralları , Şehir merkezine ulaşım ve Fiyatları hakkında biraz bilgi verebilir mi. Saygılarımla
Bu kamping'te üç sene önce konaklamış idik.Genelde avrupada şehir içi kampingler vasatın biraz üzerindedir.Bu kamping Münih şehir merkezine oldukça yakın bir konumda.İçinde nehir manzaralı bir restorantı mevcut.Girişte uzun bir sorgu sual yok.Hüseyin abinin belirttiği gibi yayan gitme mesafesindeki hayvanat bahçesi gezilmeye değer.

Akdeniz45' Alıntı:
Ibrahim Bey, Thalkirchen Campingin yanından çok geçerim ama bugüne kadar hiç orada kalmak kısmet olmadı. Almanya´da campinge giriş formaliteleri hiç sorun olmaz. Thalkirchen Camping şehrin içerisinde, koordinatları:48.092790, 11.545546 veya
N 48°5'13.43'' E 11°32'27.7''
http://goo.gl/k8rvCL

Campinginten şehir merkezine gitmek için otobüs ve metro hakkında bilgi ve broşürü resepsiyondan arabilirsiniz.
Size şehir içi ulaşım için "Partner-Tageskarte Innenraum" = şehir içi günlük biletini tavsiye ederim. Günlük ücret 11,20 €, üç günlük ücret 25,90 €. Bu kart Münih´in şehir içi içindir. 5 kişi bu kartla gezebilir. 6-14 yaşındaki çocuklara yarım bilet gerektiği için, kartla 4 büyük ve 6-14 yaşlarında iki çocuk, 6 kişi gezebilir. Eğer Münih çevresinide gezecekseniz Campingin resepsiyonuna danışın. Onlara bu sorular hergün dafalarca sorulur.
http://goo.gl/FVp8NI

Kampingin yanında büyük bir hayvanat bahçesi var. Tavsiye ederim.
Ne zaman Münih´e geleceğinizi bilmiyorum. Biz yarın sabah geziye çıkıyoruz. Yolda internet oldukça foruma gireceğim.

İlginize çok teşekkür ederim kısmet olursa 8 temmuzda akşamüstü Münih kampinge gelmeyi planlıyoruz
Sizede iyi geziler Saygılarımla

mustafayetim' Alıntı:
Bu kamping'te üç sene önce konaklamış idik.Genelde avrupada şehir içi kampingler vasatın biraz üzerindedir.Bu kamping Münih şehir merkezine oldukça yakın bir konumda.İçinde nehir manzaralı bir restorantı mevcut.Girişte uzun bir sorgu sual yok.Hüseyin abinin belirttiği gibi yayan gitme mesafesindeki hayvanat bahçesi gezilmeye değer.

Mustafa Bey Merhaba
İlginize çok teşekkür ederim. Kaldığınız için sanırım daha iyi biliyorsunuzdur. Ben sizin bir yazı dizinizden FICC kartın önemini okumuştum ve derneğe üye olup bu karttan edindim. FICC kart ile kampta indirim yaparlar mı ve pasaportları alıkoyarlar mı ve Şehir merkezine kamping ten taksi ile gitmek mantıklı mı ? Çünkü şehir merkezine gidip günlük ulaşım kartı almayı düşünüyorum

İbrahim bey, Avrupa gezimde ben de FICC kimlik kartımı kullandım. Hiç bir kampingte indirim uygulanmadı, Amsterdam Gaasper kampta pasaport yerine bu kimliği aldılar (arkadaşımın pasaportunu aldılar) Paris indigo kampta bizden kimlik almadılar :smiley:

drares' Alıntı:
İbrahim bey, Avrupa gezimde ben de FICC kimlik kartımı kullandım. Hiç bir kampingte indirim uygulanmadı, Amsterdam Gaasper kampta pasaport yerine bu kimliği aldılar (arkadaşımın pasaportunu aldılar) Paris indigo kampta bizden kimlik almadılar :smiley:

Haşmet Bey Merhaba.,
Gezi planımda Paris te indigo kampta kalmayı planlıyorum Sizden de bu kamp hakkında Kampa Giriş Formaliteleri , kuralları , Şehir merkezine ulaşım ve Fiyatları hakkında biraz bilgi alabilirmiyim ., Saygılarımla

İbrahim bey, kamp sen nehri kenarında, kampingin yolunu bulup gitmek navigasyon olmadan çok zor görünüyor. Ama daha önce de bahsettiğim gibi navigasyona büyük araç ayarı yapmalısınız. Yoksa sizi otomobil olarak algılıyor ve yolu direk olarak champs elysee'den geçiriyor. İnanın 2 karavan geçişimiz çok maceralı ve eğlenceli oldu :D
Kampingten ücretli ringler gece 23:30'a kadar çalışıyor. Ama sizi belirli bir noktaya kadar götürüyor. Oradan sonra ulaşım metro ile sağlanıyor. Ayrıca kamp yakınından belediye otobüsleri de gece saat 02'ye kadar çalışıyor. Ringin bıraktığı noktadan kampinge taksiyle dönmek 10-10.5 € civarında tutuyor ama takicilerin hepsi kampingin yerini bilmiyor. Biz gece dönüşlerini hep kaçırdığımız için taksiyle yaptık.
Kampa giriş saatleri var, saat 02'den sonra kampinge giriş yapamıyorsunuz, ilk girişte resepsiyon önünde park edip, ilk müracaatınızı yapıyorsunuz, size bir cod numarası veriyorlar ve bununla girişteki bariyer kapıyı açıyorsunuz. Sonrasında kampa yerleştiriliyorsunuz, kampta 2+1 kişi (kızım 14 yaşında) herşey dahil 44 € gecelik fiyata kaldık. İnternet mevcut ancak daha çok resepsiyon çevresinde çekiyor. Marketinden sabahları taze ekmek alabilirsiniz. Bulduğunuz hipermarketlerden erzağınızı depolamayı ihmal etmeyin. Yoksa özellikle su için harcayacağınız para canınızı acıtabilir ;)
Paris'te yemek oldukça pahalı mc donalds bolca mevcut, burada 7-8 € civarında menüler mevcut, salata 3,5 € civarında. Cafe ve restoranlarda yemek 20 € civarından başlayan fiyatlarla yenilebiliyor. Tabii bu rakamlar Paris'in merkezindeki turistik yerlerde geçerli.
Bir de gezinizle ilgili önemli bir hatırlatma; otoban geçişi, otopark ücreti, kamping ücreti, vinyet alımı gibi harcama kalemlerine önemli paralar ayırmanız gerekebilir. Oldukça uzun bir gezi planladığınıza göre bu harcama kalemini göz önünde bulundurmanızı öneririm.
48 yaşındayım, hayatımda ilk kez aracımın yakıt deposunu kendim doldurdum. otobanda bir akaryakıt istasyonunda nakit para geçmezken, elimdeki kredi kartlarının hiç birini pompa kabul etmedi, 25 km ötedeki istasyondaysa ödeme bizdeki gibi markete yapılıyordu. Yakıtınızı alırken buna da dikkat etmelisiniz :smiley:

drares' Alıntı:
İbrahim bey, kamp sen nehri kenarında, kampingin yolunu bulup gitmek navigasyon olmadan çok zor görünüyor. Ama daha önce de bahsettiğim gibi navigasyona büyük araç ayarı yapmalısınız. Yoksa sizi otomobil olarak algılıyor ve yolu direk olarak champs elysee'den geçiriyor. İnanın 2 karavan geçişimiz çok maceralı ve eğlenceli oldu :D
Kampingten ücretli ringler gece 23:30'a kadar çalışıyor. Ama sizi belirli bir noktaya kadar götürüyor. Oradan sonra ulaşım metro ile sağlanıyor. Ayrıca kamp yakınından belediye otobüsleri de gece saat 02'ye kadar çalışıyor. Ringin bıraktığı noktadan kampinge taksiyle dönmek 10-10.5 € civarında tutuyor ama takicilerin hepsi kampingin yerini bilmiyor. Biz gece dönüşlerini hep kaçırdığımız için taksiyle yaptık.
Kampa giriş saatleri var, saat 02'den sonra kampinge giriş yapamıyorsunuz, ilk girişte resepsiyon önünde park edip, ilk müracaatınızı yapıyorsunuz, size bir cod numarası veriyorlar ve bununla girişteki bariyer kapıyı açıyorsunuz. Sonrasında kampa yerleştiriliyorsunuz, kampta 2+1 kişi (kızım 14 yaşında) herşey dahil 44 € gecelik fiyata kaldık. İnternet mevcut ancak daha çok resepsiyon çevresinde çekiyor. Marketinden sabahları taze ekmek alabilirsiniz. Bulduğunuz hipermarketlerden erzağınızı depolamayı ihmal etmeyin. Yoksa özellikle su için harcayacağınız para canınızı acıtabilir ;)
Paris'te yemek oldukça pahalı mc donalds bolca mevcut, burada 7-8 € civarında menüler mevcut, salata 3,5 € civarında. Cafe ve restoranlarda yemek 20 € civarından başlayan fiyatlarla yenilebiliyor. Tabii bu rakamlar Paris'in merkezindeki turistik yerlerde geçerli.
Bir de gezinizle ilgili önemli bir hatırlatma; otoban geçişi, otopark ücreti, kamping ücreti, vinyet alımı gibi harcama kalemlerine önemli paralar ayırmanız gerekebilir. Oldukça uzun bir gezi planladığınıza göre bu harcama kalemini göz önünde bulundurmanızı öneririm.
48 yaşındayım, hayatımda ilk kez aracımın yakıt deposunu kendim doldurdum. otobanda bir akaryakıt istasyonunda nakit para geçmezken, elimdeki kredi kartlarının hiç birini pompa kabul etmedi, 25 km ötedeki istasyondaysa ödeme bizdeki gibi markete yapılıyordu. Yakıtınızı alırken buna da dikkat etmelisiniz :smiley:

Haşmet Bey Merhaba
Verdiğiniz çok teşekkür ederim ,bilgileri not aldım. İyi ki yakıt doldurma konusunu açtınız.
Gerçekten de bende 49 yaşındayım ve arabaya şimdiye kadar hiç kendim benzin koymadım. Herhalde pompa önden kredi kartını istiyordur., Bakalım Herhalde çok ilginç deneyim olacak Saygılarımla

Bildiğimiz yöntemle çalışan en azından görevli para alan birilerinin olduğu benzinciler tercihimiz oluyor. Otomatik olanlar ise bazen daha uygun fiyat veriyorlar.

Kredi kartımızı kabul etmeyenler ya sadece bankamatik kartı kullanıyordur ya da yerel bankaların kredi kartını kabul ediyordur.

Kredi kartımızı kabul eden yerlerde bile otomatik makine ile çok uğraştığımız oldu. Bazı müşterilerden yardım istedik. Hatırladığım kadarıyla önce pompanın gagasını depo girişine yerleştiriyoruz. Sonra kredi kartını koyup sifresini tuşluyoruz. Tamam deyip kartınızı geri veriyor ve siz tetiğe basıp dilediğiniz kadar dolduruyorsunuz. Pompa gagasını yerine koyunca, aldığınız mazot kadar rakamı kartınızdan çekmiş oluyor.
Kredi kartından avro olarak çekmiyorlar. Bankaya göre değişir belki bizdeki önce avro'yu dolara çeviriyor sonra da TL'ye çeviriyor veya $ olarak istiyor. Burada kur değişiminden de ufak bir kayıp oluyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR