Garmin Harita Birleştirme Programı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan montreal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,757

montreal

Yeni Üye
Garmin Harita birleştirme Programi

Sd karta birden fazla harita eklemenin tek yolu budur arkadaslar iki haritayi birlestirip tek harita yapmalisiniz.
cihaz bu birlestirdiginiz tek haritayi ayri harita olarak goruyor icerisinde zaten

ViDEO LU ANLATIM RAR DOSYASININ iCiNDE MEVCUT

Bütün garmin cihazları için yapılabilir özellikle "Garmin 60 csx" ve buna benzer gps cihazlarında birden fazla harita kullanabilmenin tek yoludur

program download
http://radio55.ca/download/harita_birlestirme_gokturks.rar

YALNIZ BURDA BiR AYRINTIYI UNUTMAYALIM
iki haritayi birlestirdigimiz icin bizden iki tane unl dosyasi istemesi lazim normalde cunku harita birlesikte olsa sonucta iki harita.
simdi burda dikkat edilecek konu soyle:
diyelimki birlestirdigimiz haritanin ismi gmapsupp.img simdi biz iki tane unl dosyasi yerine birtane unl dosyasi hazirliyoruz.
gmapsupp.unl bu dosyanin icerisine arada bosluk kalmicak sekilde iki haritanin unlock kodunu yaziyoruz

uyduruyorum: 1. haritanın unlock code'u : YQ7YAFSAR34Q74YHYGL99GAMF olsun
2. haritanın unlock code'u BSAJU35B6ZEA6UBT9YV4FTAW3 olsun.
siz, gmapsupp.unl dosyasının içine YQ7YAFSAR34Q74YHYGL99GAMFBSAJU35B6ZEA6UBT9YV4FTAW3 yazarak kaydedeceksiniz.
tarafimdan denendi ve su an Sd hafiza kartimda iki harita birlestirilmis sekilde calisiyor ve gps bunlari ayri ayri goruyor icerisinde, herkese kolay gelsin..

yetkili arkadaslar benim uye ismim gokturks du ama ona birturlu aktivasyon maili gelmedi oyle kaldi o uye ismimi nasil geri alicam:smiley:

Etiketler
Ynt: Garmin Harita Birleştirme Programı

merhaba,
Vista HCX kullanmaktayım ve Mapsource aracılığıyla 3 haritayı birden (Navcity, Turkiye Topo ve Bluechart Atlantic) cihazıma yüklemiş bulunmaktayım ve hangisi gerekli olursa Setup Map bölümünden o haritayı seçerek kullanıyorum... Neden ekstra başka bir programa ihtiyaç duyduğunuzu anlayamadım?

soyle aciklayim kardesim: Benim gps Garmin nuvi 250 ve dolayisi ile cihazin hafizasi 2 gb. Benim gps in uzerinde sadece Nort amerika Nt 2010 var ve buda 1.5 gb civarinda simdi ben turkiye haritasi ve avrupa haritasinida yuklemek istiyorum bunlarin ikisinin toplamida 1.8 gb tutuyor dolayisi ile garmin cihazin hafizasina yukleyemedigim icin sd karta atmam lazim haritayi. Sd kartlara sadece 1 tane harita atabiliyorsun ,yani ya turkiye haritasini atacaksin yada avrupa haritasini atacaksin , ama verdigim program ile iki haritayi birlestirdigin zaman tek harita yapar ve sd kartta tek harita seklinde iki hariytayida calistirmis olursun, Umarim aciklamam anlasilir olmustur , tesekkurler

sevgili montreal;
Map source programına North Amerika, Navcity haritalarını yükledikten sonra haritaları "maptool" aracılığıyla seçip direk olarak cihazına yükleyebilirsin. Böylelikle tek bir IMG dosyası elde etmiş olursun. Cihaz üzerinden de "Setup Map" opsiyonu ile hangisini kullanacaksan onu aktif duruma getirebiilirsin. İstersen ikisini birden aktif duruma getirebilirsin... Böylelikle bir çok haritayı tek bir cihazda kullanabilirsin ve ayrı bir programa ihtiyacın kalmaz...

abicim tamam da matematigin yokmu 1.5 gb north amerika 1.8 gb avrupa+turkiye benim makina 2gb nasil cihazin icine atacagim sadece bir harita ile cihazda 40 mb yer kaliyor zaten :smiley:

Peki bu iki haritayı birleştirince 1,5GB+1,8GB=3,3GB. Nasıl 2 gb lık yere yerleştireceksin?

abicim . yukardaki aciklamami iyi oku. cihazin icine sadece amerikayi kodum 1.5 gb . gerisini sd karta atiyorsun cihaza degil. sd kart sadece bir harita calistirdigi icin avrupa ve turkiyeyi ayri ayri koyamiyoruz onun icin iki haritayi birlestiriyoruz dilersek birlesmis iki haritanin ustune ucuncusunu dorduncusunu besincisini ekle birlestir tek tek sorun olmaz cunku sd kartina atacagin icin sd hafiza kartin nekadr buk se okadar harita boyutu sigar ama cihazin ic bellegine sadece 2 gb harita sigiyor ok ?

peki sen soylermiisin garmin nuvi ye blue chart haritasini nasil aticaz bunun bir yolu varmi? garmin nuvi 255 yada 250

İlk yazdığın yazıdan sadece 2 gb lık SD kart üzerinden uygulama yaptığını anlıyorum ve bunun üzerine yazdım yazılarımı...
Sendeki cihazın içerisinde 2 gb var ve ekstra'dan 2 gb kart takabiliyor olmak ne güzel...
Bendeki cihazın içerisinde basemap olarak halen amerika yolları kayıtlı ve ben yaptığım tüm işlemleri SD kart üzerinden yapıyorum... Ve setup map üzerinden de haritayı görünür/ görünmez duruma getirebiliyorum...
Eğer mapsource üzerinden haritanın nereye kopyalanacağını seçebilirsen yada SD kartı direk bilgisayara takarak yapabilirsen sanırım istediğin haritaların hepsini elde edebilirsin...
Deneyip yazarsan sevinrim...

azimuth kardeşim sende türkiye topo,bluechart ve navcity haritalarının mapsource li olan yükleme programları mevcut herhalde.... ya olmayanlar için haritalar nasıl birleştrilecek? diye soruyorum şahsen ben " mapupload 2009" kullanıyordum. topik açılması bence iyi oldu. öğrenmiş oluyoruz. selamlar

videoda nasıl yüklendiğini anlatmamışsın.

ben birleştirdim ama olmadı ne unl dosyası yaptım dene öbürünü
bunun birde tekrar eski haline alma olayı varmı.

ve lütfen bana baştan nasıl yükleme yapılır anlatabilirmisiniz

garmin 250 w avrupa haritası yüklü geldi elimde 2009.2
haritası mevcut şimdiden sağolun.

önce haritaları , unl dosyası kullanmadan aktif hale getirmeniz gerekiyor daha sonra birleştirip kullanabilirsiniz

tamamda aktif hale getiremiyorumki direk atıyorum olmuyor
img seklinde 2009.02 haritasını atıyorum ama olmuyor
başka ne yapabilirim.

aktif hale falan getirmene gerek yok sadece yapman gereken birlestirecegin haritalari programda secip birlestir diceksin okadar. burda onemli olan nokta unl dosyasi.

YALNIZ BURDA BiR AYRINTIYI UNUTMAYALIM

iki haritayi birlestirdigimiz icin bizden iki tane unl dosyasi istemesi lazim normalde cunku harita birlesikte olsa sonucta iki harita.
simdi burda dikkat edilecek konu soyle:
diyelimki birlestirdigimiz haritanin ismi gmapsupp.img simdi biz iki tane unl dosyasi yerine birtane unl dosyasi hazirliyoruz.
gmapsupp.unl bu dosyanin icerisine arada bosluk kalmicak sekilde iki haritanin unlock kodunu yaziyoruz

uyduruyorum: 1. haritanın unlock code'u : YQ7YAFSAR34Q74YHYGL99GAMF olsun
2. haritanın unlock code'u BSAJU35B6ZEA6UBT9YV4FTAW3 olsun.
siz, gmapsupp.unl dosyasının içine YQ7YAFSAR34Q74YHYGL99GAMFBSAJU35B6ZEA6UBT9YV4FTAW3 yazarak kaydedeceksiniz

yaptım tamam ama şimdi bende 2009.2 türkiye var gayr güzel çalışıyor rota
hesaplaması yeniden hesaplaması güzel ama bende birde 2008.10 var
acaba en son 2009.2 deki harita 2008.10 uda kapsıyormu bu kadar
eğer kapsamıyorsa birleştireceğim sağol yardımın için.

abicim 2009 haritasi demek 2009 dan onceki haritalara yeni eklenen yollari vs.. eklemek ve guncellemek demek dolayisi ile 2008 baska 2009 baska diye birsey yok. 2009 haritasi 2008 in uzerine yeni yollarin eklendigi guncellenmis bir surum hepsi o.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,496
Kayıtlı Üye Sayımız
172,159
Kaydolan Son Üyemiz
Fatih avcı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR