Gc 5.2 Performans!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aknsrp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,779

Aknsrp

Zj candır
Arkadaşlar herkese merhaba.Bir sorum olacak 95 5.2 zj sahibiyim.Işıklarda ilk kalkınca eyvallahi yok ama sanki araç belli bir mesafeden sonra çok hızlı gitmiyor gibi geliyor.

Tapa gaz yapsam bile.Hani 5000 cc uçak gibi gitmesi lazım.Acaba hepsi mi öyle yoksa bana mı öyle geliyor.Teşekkürler şimdiden.

Etiketler

enjektörler, benzin pompası, bujiler, hava filtresi. tabi diğer herşey sağlam ve sorunsuz ise. birde katalitik konvertörler kırılmış ve tıkanmış olabilir. aynı şekilde büyük susturucuda çürümüş olabilir. aslında büyük lastik bile çok fark ediyor. 5.2 çılgın gibi giden bir araç değil zaten. beklentiniz nedir? fazlası ise 5.9 a bakmalısınız. günümüz araçları ile kıyaslanınca aradaki fark azaldı. sonuçta 5 litre amerikan motoru sadece 230 hp üretiyor. ama amaç belli. yeterli güç ve uzun ömür.

enjektörler, benzin pompası, bujiler, hava filtresi. tabi diğer herşey sağlam ve sorunsuz ise. birde katalitik konvertörler kırılmış ve tıkanmış olabilir. aynı şekilde büyük susturucuda çürümüş olabilir. aslında büyük lastik bile çok fark ediyor. 5.2 çılgın gibi giden bir araç değil zaten. beklentiniz nedir? fazlası ise 5.9 a bakmalısınız. günümüz araçları ile kıyaslanınca aradaki fark azaldı. sonuçta 5 litre amerikan motoru sadece 230 hp üretiyor. ama amaç belli. yeterli güç ve uzun ömür.
Cevap çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim.

Aracınızın lastikleri nedir bilmiyorum.
Bende 98 5.2 var.
Işıklarda kalkış seri.
sonrasında ise gaza basma şiddetinize göre hızlanma değişir tabi ama tapa gaz yapmanız göz önüne alınırsa aracın sizi koltuğa yapıştırması yani bunu hissetmeniz lazım heleki 3000-3500 devirden sonra araç tamamen şahlanıyor.
günümüz birçok aracıyla kıyaslama yaptım 0-100 gibi onlar genelde 10-11 sn de 100 e çıkan araçlar. hepsine nal toplatıyorum. yani araya 2-3 nboy fark rahat giriyor.
Gazı tıpaladığınızda vites D modunda devir 6500 e kadar çıkabiliyor mu?
başka bir ZJ ye binip çarşılaştırmanızı yada kafa kafa deneme yaparsanız sorun varmı yokmu daha iyi yoruumlarsınız.

tork konvertörünün kilitlendiği devirlerden sonra ara hızlanmalar epey iyi olacaktır sağlıklı bir 5.2 de. bu özellikle yokuş yukarı fark edilir. dediğim gibi herşey normal ise mutlaka egzos sisteminde tıkayan birşeyler varmı diye bakmak lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,485
Kayıtlı Üye Sayımız
172,143
Kaydolan Son Üyemiz
sailing

SON KONULAR

Geri