Gc Wj Alacağım Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Frtkhrmn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,186

Etiketler
araç piyasasını anlamak çok zor. piyasa dinamiklerine uymuyor gerçekten. 2000 model araba 50 bin tl etmemeli. hemde 4.7 v8. 2.7 dizeli kaç para bunun? 70 bin tl mi? o zaman 2006 model 3.0 crd 100 bin tl etmeliydi.

araç piyasasını anlamak çok zor. piyasa dinamiklerine uymuyor gerçekten. 2000 model araba 50 bin tl etmemeli. hemde 4.7 v8. 2.7 dizeli kaç para bunun? 70 bin tl mi? o zaman 2006 model 3.0 crd 100 bin tl etmeliydi.
Turgutlu da 2006 WK ye malum sitede 115 000 TL , İst. 2005 WK ya 100 000 TL gene İzmir de 2005 WK ya 125 000 TL isteniyor. Hatta İst. 2000 WJ ye 125 000 TL isteniyor. Bu aralar piyasadan uzaksınız herhalde. Saygılar

bende 2009 WK var, iyi para ediyormuş gerçekten. yine de ilan sitesi bence referans değil. herkes tutturabilirsem diye fiyatlar yazmışlar. önemli olan masadaki para.

bundan 3 sene önce istenen paraların 5 te 3 üne 2000 model WJ sattım ben. forumdan bir üyemizin aracı şu anda. bu kadar artış dolarda bile olmadı. merakım o yönde.

bu arada satılık KJ var. spam yapayım buradan.

Sayın KLL aslında sorun bu güzel araçların birçoğunun ömrünü doldurmuş olması. Kalanların çok temizi koleksiyonluk biraz iyileri de normal kullanıcılar için. Hak ettiğinden fazla istenenler de ya tutarsa umudu olsa gerek.

temiz bir wj 50 bin eder ortalama bir wj ninde edecegi 40(ho icin 5 bin ekle) dizel icin 5 bin ekle
temiz bir zj 40 bin eder ortalama bir zj 30 bin 5.9 icin 5 bin ekle
temiz bir wk 2006 -2008 arasi 75-80 bin ortalama bir wk 65-70 bin ust modellerde 2009 ve sonrasi 2012 ye kadar 100-110 arasi gider diger fiyatlar bana gore fantaziden ote degil ha denk gelirse satilir o ayri
yapili araclar bu fiyatlamanin disinda onu da belirteyim
wk off road icin hic olmaz kirilir parcasi cok pahali dizel ve yuksek km li motorda ki surprizler de cabasi
wj off road da is gorur ama zj ye gore hassas ve parcalari pahali
zj off road icin en uygunu bence
xj ise bastan grand degil zaten alt klasmanda bana gore ancak mekanik oldugu icin tercih ediliyor ve anormal pahali ikinci elde
gercek anlamda off road yapilacaksa olabilir ancak doga gezileri kamp ve tasli bozuk hafif su gecisli arazi icin zj iyi bir arac asfalt agirlikli kullanmayacaksak wj,wk cok mantikli degil asfalt agirlikli kullanacaksakta wj den daha ekonomik ve iyi kondusyonda araclar mevcut

Aracın yapılı olması da alıcıdan çok satıcıyı etkiliyor. Çünkü satıcı ettiği masrafı ekliyor haklı olarak. Alıcı tarafından bakılınca da yapılıysa off road yapmıştır, üzülmüştür diyor. Ve motor şanzuman gibi bir arızası varsa eğer üzerindeki yapı masrafı azaltmıyor. Benim naçizane görüşüm KM en etkili etken. Turgutludaki WK 2006 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 114.750 TL Sahibinden satılık ikinci el - 507632643 mesela.

hocam ilandaki WK (aslında bu kasanın avrupa üretimi kodu WH) uçmuşş, hemde öyle bir uçmuş ki ilanı öylesine vermiş. akıllı biri çıkar da itelersem arabayı diye. tamam km düşük de üzerine 5-10 daha koydun mu makyajlı kasa üst donanımlı aynı özelliklte 09-10 modelini alıyorsun..

ben 2006 modelini 237k da aldım aracın bana maliyeti bakım dahil 78 oldu.
şu an bana 85 veren çıkarsa da arkama bakmam satar üzerine 10-15 daha ekler 2008 makyajlı overland alırım :smiley:

anladım
hayırlısı olsun
off road için bence de kare kasa daha iyi, arabayı kesip parçalarken canın yanmaz üzülmezsin :smiley:

Aynen öyle Kerem.. Buna birşey yapayım diyorum. Sonra aman diyorum. Bırakıyorum. Araba tertemiz. İnsan üzülüyor yapamıyor.

Bir daha arazi için araç alırken boyasına vs bakmıycam. Yürüyenine bakıp geçicem. Hem fiyat düşük olur hem de insan yaptığı masrafa tadilata üzülmez.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR