Gezenbilir Ankara; Gölbaşı Mangallı Tanışma Etkinliği Duyurusu (26 Aralık 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 134
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,409
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Gezenbilir Ankara; Gölbaşı Mangallı Tanışma Etkinliği Duyurusu (26 Aralık 2010)

Köprüköy hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba ? Googleda arıyorum ama kaynak bulamadım. Ulaşım vb. Kahvaltı için uygun bir yermidir, tesis varmı ?

Etiketler
Ynt: Gezenbilir Ankara; Gölbaşı Mangallı Tanışma Etkinliği Duyurusu (26 Aralık 2010)

Ümit bey merhabalar, bende sizingibi merak ettim. Bakın şöyle bir sayfaya ulaştım. http://www.sihirlitur.com/gezi/beynem_kopru/yorum.html

Tabii ki vereyim...Gölbaşı yolundan Ankara/Kırşehir yoluna sapacaksınız bu yol üzerinden Bala'yı geçiyorsunuz Kırşehir yolu üzerinde Karakeçili'ye ulaştıktan sonra Köprüköyü görebilirsiniz.Köprüköy adını kızılırmak üzerindeki Selçuklulardan kalma köprüye ev sahipliği yaptığı için almıştır.

Maalesef size önerebileceğim kahvaltı yapabileceğiniz bir yer yok ancak köprüyü geçtikten sonra sağda eşimin amcasına ait balık restoranında ırmak alabalığı yiyebilirsiniz veya gölde kendiniz birşeyler yapabilirsiniz. Eti,sebzeyi ve diğer ihtiyaçlarınızı karakeçiliden veya köprüköyden alabilirsiniz.

İnşallah ileriki bir zamanda ''Gezenbilir Üyelerine'' böyle bir organizasyonda ev sahipliği yapma onuruna erişebilirim.

Bu arada ben Eryaman 1.Etapta oturduğum için otoban bağlantılı gidiyorum takriben 120km sürüyor.

Düzeltme: Irmak Alabalığı dediğim şeyin diyer adı ''Kadife''dir...

Birbiri ile pek alakası yok ama orada öyle diyorlar...Özellikle kızartma ve buğulaması süper... :D

Özgecan Gür, süper olacaktır, bu teklifi en kısa zamanda değerlendirebiliriz :smiley: Bu arada Gezenbilir Ailemize hoşgeldiniz ..

ozgecangur' Alıntı:
.......İnşallah ileriki bir zamanda ''Gezenbilir Üyelerine'' böyle bir organizasyonda ev sahipliği yapma onuruna erişebilirim.

Bu arada ben Eryaman 1.Etapta oturduğum için otoban bağlantılı gidiyorum takriben 120km sürüyor.

Sayın Moderatörüm ilginize teşekkür ederim.En kısa zamanda bu konu hakkında sizinle irtibata geçeceğim...

ozgecangur' Alıntı:
Tabii ki vereyim...Gölbaşı yolundan Ankara/Kırşehir yoluna sapacaksınız bu yol üzerinden Bala'yı geçiyorsunuz Kırşehir yolu üzerinde Karakeçili'ye ulaştıktan sonra Köprüköyü görebilirsiniz.Köprüköy adını kızılırmak üzerindeki Selçuklulardan kalma köprüye ev sahipliği yaptığı için almıştır.

Maalesef size önerebileceğim kahvaltı yapabileceğiniz bir yer yok ancak köprüyü geçtikten sonra sağda eşimin amcasına ait balık restoranında ırmak alabalığı yiyebilirsiniz veya gölde kendiniz birşeyler yapabilirsiniz. Eti,sebzeyi ve diğer ihtiyaçlarınızı karakeçiliden veya köprüköyden alabilirsiniz.

İnşallah ileriki bir zamanda ''Gezenbilir Üyelerine'' böyle bir organizasyonda ev sahipliği yapma onuruna erişebilirim.

Bilgi ve açıklamalar için çok teşekkürler. Sayın Özgecan bey ve Yalcg. (İsminizi bilmiyorum kusura bakmayın)
Gezenbilir üyeleri olarak ev sahipliğiniz ve yapacağınız bir organizasyon teklifinizi seve seve kabul ederiz.
Dostça dostlukla kalınız.

Kalbimi kırdınız :smiley: :smiley: :smiley:Özge Hanım değil Özgecan Bey olacak!... :smiley: :smiley: :smiley:

ozgecangur' Alıntı:
Kalbimi kırdınız :smiley: :smiley: :smiley:Özge Hanım değil Özgecan Bey olacak!... :smiley: :smiley: :smiley:
Aaa ben öylemi yazmışım :smiley: Baktım kontrol için ama Özgecan bey yazmışım.
(Kusura bakmayın ben öyle düşünmüştüm) Benim ismimde karıştırılır bazen. Bir zamanlar karşı komşumuzda Ümit hanımdı. Komşular hep karıştırırdı. :smiley:

:smiley:
Köprüköy hakkında detaylı bilgi verebildiysem sevindim...

bir şey sormak ıstıyorum bız bu pazar gunu azda olsa çamura gircekmıyız yanı bır seyler yapacakmıyız sadece tanışma kaynaşma ve sucukmu olacak

keşke fırsat olsada araçları bıraz çamurlandırsak bu aralar cok temız gelıyo gozume : ;D

Merhaba ben Ender Güney, TRT emeklisiyim ve Güney karavanın sahibiyim (doğal olarakda karavancıyım). Grubunuzda Doğan Böncü, Hüseyin Ekmekci gibi arkadaşlarım var. Doğasever yeni dostlarla tanışmak güzel olur diye düşünüyorum. Pazar günü 12-13 gibi aranıza katılmak isterim. Organizasyon için Zerrin Hanıma teşekkürler.

Köprüköy denince öncelikle akla tarihi Çeşnigir Köprüsü geliyor. Hemen bir kaç fotoğraf ekleyeyim, restorasyonu bitmiş hali. Kasım ayında Ankara-Kayseri güzergahında yol üzeri duraklama yerlerimizdendi.

Öncelikle köprünün tarihi [attachment=1]

Köprünün kendisi [attachment=2]

[attachment=3]

ve hemen yanındaki piknik alanı [attachment=4]

ayrıca, Sayın Ender Güney bey'in orada olması karavancılığa adım atmak isteyenleri için bir imkan olacaktır belki de... Sorulacak sorular olabilir:smiley:

Enigir

Kpr1

Kpr2

St

Oğuz Bey dağın arkasında bulunan göle gidebildiniz mi oarası da muhteşemdir...

ozgecangur' Alıntı:
Oğuz Bey dağın arkasında bulunan göle gidebildiniz mi oarası da muhteşemdir...

Hemen köprünün arkasını diyorsanız orayı gördüm ancak baraj gölünü diyorsanız orayı görme imkanım olmadı. Yoksa bahsettiğiniz göl her ikisi de değil mi ? :smiley:

Bu arada konuyu da çok dağıtmış olmayalım.

Gölbaşının Ankaradan geliş istikametinde Halciler marketin olduğu yerde bir ekmek fırını açılmış sanırım. 24 saat açık diye biliyorum. Mangalın olduğu yerde ekmek şart :smiley:

bir şey sormak ıstıyorum bız bu pazar gunu azda olsa çamura gircekmıyız yanı bır seyler yapacakmıyız sadece tanışma kaynaşma ve sucukmu olacak

keşke fırsat olsada araçları bıraz çamurlandırsak bu aralar cok temız gelıyo gozume :

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,477
Kayıtlı Üye Sayımız
172,131
Kaydolan Son Üyemiz
Kuzey92

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR