Gezenevin Penceresinden

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,120

mayıstosböce

An lar Sadece An lar,Yaşam Budur Zaten
Yer
Adabazar
Arkadaşlar Haldun-Taiga nın son yaptığı Datça gezisinde ki pencere fotoğrafları bende bu fikri oluşturdu.Gerçekten ben içten dışa doğru çekilen fotoğrafları çok beğenirim,karanlıktan aydınlığa,birde manzarası güzelse söyleyecek söz bulamıyorum.Bu bilinçle çekilmediği halde bu tarz çok güzel fotoğraflar var,eğer imkanınız varsa çok basit fotoğraf tekniklerini kabaca öğrenin küçük bir detay yüzünden güzelim fotoğraf zayi olmasın.Tabi ki diyebilirsiniz 'yarışmaya mı gireceğim kardeşim biraz yamuk,biraz estetik dışı olsun ne olur',hiç birşey olmaz tabi ki,kimse ceza da vermez.Olursa güzel olur olmazsa da canınız sağolsun.

Bazı arkadaşların olmadığı gibi benimde karavanım yok ama bu durum bu tarz da fotoğraf çekmemize engel olmasın,bu yüzden konunun başlığını Gezenev olarak yazdım,hangi araçta kalıyorsanız sizin gezeneviniz odur.

Önemli kıstas herkes kendi çektiği fotoğrafı koysun ama ben çeşitliği artırmak,çeken kişilere örnek olsun diye farklı bir kaç fotoğraf koyacağım,siz seçmeyi bilmediğiniz için siz koyamazsınız.

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

DATCA 126d taiga

DATCA 139d taiga

DATCA 177d taiga

A cloud out the door

Sunny view

Etiketler
Ynt: Gezenevin Penceresinden

10 dk dır şu fotoğrafı arıyorum...

[attachment=1]

Arkadaşlar bu fotoğrafı ararken bir şey dikkatimi çekti ,bazı fotoğraflarda içten çekildiği halde dışarısı hiç gözükmüyor ışık patlaması olmuş bir çoğunda.Anlatmak istediğim karavanın iç mekanının fotoğrafı değil Haldun da ki gibi dışarısının manzarası ile bütün bir fotoğraf.

PIC 0286

Güzel bir başlık Bülent; çok da katılım olacağını sanıyorum. :smiley: Bu şekilde çekilmiş fotoğrafları ben de çok beğenirim; bakalım neler gelecek?
Bu arada belirtmeliyim; gezenevi görünce ne yalan söyleyeyim hoşuma da gitmedi değil hani!... :D
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=23192.0

Cavid Sezen

Bence de mükemmel bir isim,o tartışmada olduğu gibi birde şu 'camper' a bir çözüm bulsak, aslında ukalalık edip biz karavancılar bir isim bulsak şu camper den daha güzel bir şey çıkarırız ortaya bence.Gezenev e küçük bir eklenti ile camper a çevire bilsek de olur.

Camperimle yaptığım ilk kısa gezimde (Trilye /Bursa) ,benim de çok hoşuma giden,bu kadrajdaki fotoğraflardan çekmiştim. Camperimi tanıtım sayfasında yayınlamıştım, buraya da ekliyorum.

mg7907.jpg

mg7930q.jpg

mg7931.jpg

Aradım...taradım...İçeriden dışarıya fotoğraflar genelde hatalı çıkmış..
Bir tane bulabildim şimdilik..

[attachment=1]

Pelepones te biryerler

RÜZGAR' Alıntı:
Aradım...taradım...İçeriden dışarıya fotoğraflar genelde hatalı çıkmış..
Bir tane bulabildim şimdilik..
Hımm yemekte de ilginç şeyler var sanırım. O iri olanlar fasulye diğeleri de bir çeşit köfte mi? :smiley:
Afiyet olsun. ;)

Bizim de en büyük hobimizdir, karavanın penceresinden fotoğraf çekmek.. Hepsini yüklemeye kalksak... İyisi mi, tadında bırakalım..
Selamlar....

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

Ayrhan

Data

Data1

Data2

Mordoan

Ferhat, o iri fasulyeler bizim "bomba" dediklerimizden.
Tam da cankurtaran bir yiyecek oldu bu konserveler.Selma bunları önüme dayayarak her seferinde canını kurtarıyordu...
Asıl rezalet ise deniz kıyısında ton balığı yerken kopuyor :mad:
Biz konserve balık yerken denizdeki balıklar bize "el kol" işaretleri yapıyorlardı ;D ;D
Eee naparsın...doğru söze(işarete) ne denir ? ;)

* * * *

Egeli'nin fotoğrafları da çok net ve güzel...Teşekkürler...

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

Demre ayaz

Neboluda

Kyceiz Gl

Samsun Doupark

Rüzgar hocam en önemli detay bu tarz çekimlerde ayarı dışarıya göre yapabilmekte.
[attachment=1]

Eğer kapalı cam varsa bu yansımaları dikkate alıp ufak açılarla yön değiştirmeli.

Profesyonel yada objektifin önüne lens taka bildiğimiz makineler dan mevcutsa önüne polarize lens konulursa çok daha güzel sonuçlar elde edebiliriz.

Sayın Egeli çektiğiniz fotoğraflarınız gerçekten güzel.

Bu fotoğraflardan da gördüğümüz gibi mutlaka ama mutlaka çerçeve yada cam ne olursa artık, gözükmeli.

Pelepones te biryerlerr

Cem hep derdi, karavanda cam önemli...

Bende ne önemi var, genelde dışarıdayız diye düşünürdüm...

Kesinlikle haklıymış...

En büyük keyfi içeride oturup dışarıyı seyrederken yaşadık karavanımızda...

Karavan yaptıranların paraya kıyıp (isterseniz başka aksesuarlardan kesip) takılabilecek en büyük storlu, sineklikli dışarı açılabilen Seitz (yada başka marka) camlardan taktırmalarını hararetle tavsiye ederim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

SON KONULAR

Geri