Grand Cherokee Tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ÖZELEĞİTİM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,902

ÖZELEĞİTİM

Yeni Üye
Arkadaşlar iyi günler ilk kez forumda yazıyorum. O yüzden yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın.Ben 5.2 yada 5.9 araç bakıyorum ancak malum sitede bulunan ilanlara baktığımda offroad donanımlı ve donanımsız bir çok araç var ve fiyatlar arasında çok fark var. Sorum şu;
  1. Fiyatlar arasında neden bu kadar fazla fark var?
  2. Araç alırken donanımlı mı almak lazım yoksa donanımsız bir araç alıp kendim mi donanım eklemeliyim?
  3. Donanımlı araç alırken neye dikkat etmeliyim, donanımlı bir aracı nereye exper yaptırmalıyım?
  4. Kendim donanım eklersem bana maliyeti ne olur ?
Aracı ağır offroad da kullanmayacağım,günlük kullanımda ve doğa gezilerinde kullanmayı düşünüyorum ilk kez böyle bir araç alacağım için kafam çok karışık tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
tam olarak amaç ne ise ona göre araç bakmak lazım
doğa gezileri için çok yüklü bir araca gerek yok, amaç görünüm ve gezi ise farklı

yüklü araçlar off road da kullanılmamış ise alınabilir, kullanıldı ve tanıdık bilinen bir araç ise yine olabilir ama bilinmeyen bir araç bana göre soru işareti..

bana kalsa ellenmemiş bir araç bulur, 2" get ile basit ve masrafsızca yükseltir AT lastik ile de masrafsızca yoluma bakarım. 1 sene sonra da bu işlere ilgi devam ediyorsa aracı yüklerim.

diğer yandan uygun fiyata temiz ve donanımlı bir araç düşerse de kaçırmam..

bütçeye göre araçları bir çıkarın ve o doğrultuda ilerleyin. kenarda da en az 5000 TL para olsun ki sorun çıkınca ki illa çıkar cepte para olması iyidir.

Soru: Fiyatlar arasında neden bu kadar fazla fark var?

Bu durum Jeep’e özel bir durum değilki. Her aracın fiyata yansıyan değişkenleri var. Bu noktada ZJ, WJ gibi askerlik çağına gelmiş araçlarda kaporta aksamından ziyade motor performansı ve bakım geçmişine haiz olmak önemli.

Soru: Araç alırken donanımlı mı almak lazım yoksa donanımsız bir araç alıp kendim mi donanım eklemeliyim?

Beklentilerinizle alakalı. Bu araçların standart donanımlı halleriyle bile arazide hayat rahatlıkla idame edilir. Hiçbir donanıma ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Soru: Donanımlı araç alırken neye dikkat etmeliyim, donanımlı bir aracı nereye exper yaptırmalıyım?

Kullanılan eklentilerin kalitesi, markası, işçiliği. Offroad donanımlıysa önce sürüş sonrası bu işi bilen güvenilir ustalar.

Soru: Kendim donanım eklersem bana maliyeti ne olur ?

Dipsiz kuyu. Getle yükseltirsiniz 800 TL verirsiniz, markalı bir set alırsınız 7.000 TL ödersiniz. Petlasta lastik başına 350 verirsiniz, BF takarsınız 600 verirsiniz.

Soru: Aracı ağır offroad da kullanmayacağım,günlük kullanımda ve doğa gezilerinde kullanmayı düşünüyorum ilk kez böyle bir araç alacağım için kafam çok karışık tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bu kullanıma amacına göre hiçbirşey eklemeyin. Güzel bir AT lastik takımı alın. Motoru iyi durumda, bu zamana kadar yapılan bakımlarına dair maksimum bilgi alabileceğiniz ve KM’si makul sayılabilecek ZJ, WJ kasa araçlara bakın. Donanım için bir bütçeniz varsa bunu bakım için harcayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Soru: Fiyatlar arasında neden bu kadar fazla fark var?

Bu durum Jeep’e özel bir durum değilki. Her aracın fiyata yansıyan değişkenleri var. Bu noktada ZJ, WJ gibi askerlik çağına gelmiş araçlarda kaporta aksamından ziyade motor performansı ve bakım geçmişine haiz olmak önemli.

Soru: Araç alırken donanımlı mı almak lazım yoksa donanımsız bir araç alıp kendim mi donanım eklemeliyim?

Beklentilerinizle alakalı. Bu araçların standart donanımlı halleriyle bile arazide hayat rahatlıkla idame edilir. Hiçbir donanıma ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Soru: Donanımlı araç alırken neye dikkat etmeliyim, donanımlı bir aracı nereye exper yaptırmalıyım?

Kullanılan eklentilerin kalitesi, markası, işçiliği. Offroad donanımlıysa önce sürüş sonrası bu işi bilen güvenilir ustalar.

Soru: Kendim donanım eklersem bana maliyeti ne olur ?

Dipsiz kuyu. Getle yükseltirsiniz 800 TL verirsiniz, markalı bir set alırsınız 7.000 TL ödersiniz. Petlasta lastik başına 350 verirsiniz, BF takarsınız 600 verirsiniz.

Soru: Aracı ağır offroad da kullanmayacağım,günlük kullanımda ve doğa gezilerinde kullanmayı düşünüyorum ilk kez böyle bir araç alacağım için kafam çok karışık tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bu kullanıma amacına göre hiçbirşey eklemeyin. Güzel bir AT lastik takımı alın. Motoru iyi durumda, bu zamana kadar yapılan bakımlarına dair maksimum bilgi alabileceğiniz ve KM’si makul sayılabilecek ZJ, WJ kasa araçlara bakın. Donanım için bir bütçeniz varsa bunu bakım için harcayın.

Getle yükseltme ile markalı bir set arasındaki farklar nelerdir? Mesela böyle bir ilanda çok teknik detay var böyle bir araç alırken aracı offroad araçlar konusunda tecrübeli bir ustaya göstermek mi gerekir? Bir de fiyat olarak aracın değerini tabiki sahibi belirler ama alıcı olarak bu fiyata alınıp alınamayacağına nasıl karar verebiliriz? Çok soru sordum kusura bakmayın.

1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 67.250 TL Sahibinden satılık ikinci el - 574675348

get ile kit arasındaki farklar çok uzun bir konu, bence eski konulardan bolca bilgi edinebilirsiniz, hem de çok daha detaylı olur. ayrıca bir sürü teknik detayı da öğrenmiş olursunuz.

öncelikle hangi şehirde yaşıyorsunuz? İstanbul ise burada 3-4 tane düzgün Jeep servisi mevcut, onlardan en az bir tanesine aracı götürmeden kesinlikle almayın..

fiyat olarak ilandaki araç baya bir yüksek, içi dışı temiz gözüküyor evet ama o fiyatı biraz daha zorlayınca (4-5 bin TL) 2006 GC WH 3.0 CRD alınır ki iki araç arasında inanılmaz fark vardır.

öncelike sizin bütçe ne kadar, karşılığında tam olarak ne istiyor ve bekliyorsunuz?

bu araçlar önce gönül sonra da bütçe işidir, vakit ayırmak, sanayide gezmek, ustaları bilmek, masraflarına katlanmak gerekir. kimi aracını alır 2-3 bin harcayınca gözüne batar ve hemen satıp arkasından da millete kötü tecrübe "alınmaz" olarak anlatır, kimi de her ay 1-2 bin harcar, umurunda bile olmaz kullanmaya devam eder.
tabi standart kullananlar da var, eskiyen parçaları değiştirip sadece bakımını yaptırıp gezer.

get ile kit arasındaki farklar çok uzun bir konu, bence eski konulardan bolca bilgi edinebilirsiniz, hem de çok daha detaylı olur. ayrıca bir sürü teknik detayı da öğrenmiş olursunuz.

öncelikle hangi şehirde yaşıyorsunuz? İstanbul ise burada 3-4 tane düzgün Jeep servisi mevcut, onlardan en az bir tanesine aracı götürmeden kesinlikle almayın..

fiyat olarak ilandaki araç baya bir yüksek, içi dışı temiz gözüküyor evet ama o fiyatı biraz daha zorlayınca (4-5 bin TL) 2006 GC WH 3.0 CRD alınır ki iki araç arasında inanılmaz fark vardır.

öncelike sizin bütçe ne kadar, karşılığında tam olarak ne istiyor ve bekliyorsunuz?

bu araçlar önce gönül sonra da bütçe işidir, vakit ayırmak, sanayide gezmek, ustaları bilmek, masraflarına katlanmak gerekir. kimi aracını alır 2-3 bin harcayınca gözüne batar ve hemen satıp arkasından da millete kötü tecrübe "alınmaz" olarak anlatır, kimi de her ay 1-2 bin harcar, umurunda bile olmaz kullanmaya devam eder.
tabi standart kullananlar da var, eskiyen parçaları değiştirip sadece bakımını yaptırıp gezer.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Antalya'da yaşıyorum. 45000 kadar bir araç bakıyorum. Benim için önemli olan araçtan keyif almam ve beni yolda bırakmaması, aracımdan memnun olduktan sonra sanayiye gidip gelmek beni üzmez. Bu araç için düşüncelerinizi paylaşırmısınız?

1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 41.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 582039090

rica ederim

araç fotolarda çok temiz duruyor, içi de çok iyi, dıştan da..

AT lastikler var, bir de gece aydınlatmaları, araziye çıkmıyorum dese de bence çıkmış ama off road yapılmamış olabilir.

LPG yok galiba, var yazılmış ama anlamadım. km de aşırı düşük, kaçıncı sahibi olduğunu sorgulamak lazım. evin 2. arabasıdır, yazlıkta duruyordur, fazla kullanılmaz ancak o şekilde km düşük olur. bir de 131 bin mil dir diye düşünüyorum. LPG yok ise hem iyi hem de kötü.

bence baktırılabilir.

rica ederim

araç fotolarda çok temiz duruyor, içi de çok iyi, dıştan da..

AT lastikler var, bir de gece aydınlatmaları, araziye çıkmıyorum dese de bence çıkmış ama off road yapılmamış olabilir.

LPG yok galiba, var yazılmış ama anlamadım. km de aşırı düşük, kaçıncı sahibi olduğunu sorgulamak lazım. evin 2. arabasıdır, yazlıkta duruyordur, fazla kullanılmaz ancak o şekilde km düşük olur. bir de 131 bin mil dir diye düşünüyorum. LPG yok ise hem iyi hem de kötü.

bence baktırılabilir.
Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için. Aracın 3. sahibi 2010 dan beri atiker lpg var üzerinde. arazide kullanmadığını söyledi ama dediğiniz gibi belli olmaz. Bu araç ne kadara alınır sizce . Bir de şu aracıda fiyat olarak değerlendirebilir misiniz?

1998 Jeep Grand Cherokee 5.9 53.900 TL Galeriden satılık ikinci el - 553054033

yani sahibi ile iyi bir pazarlık yapın, bu araçların fiyatları göreceli ve ne kadar masraf olduğuna ya da masrafsızlığına göre değişiyor. fiyat biraz yüksek ama masrafsız ise iyi bir pazarlık ile ne kadar inerse artık..

benim aklıma takılanlar ise LPG takılalı 8 sene olmuş, bir de lastikler eski duruyor, bunları yenilemek minimum 5-6 bin TL,
ben 5.9 almam, özel seri olduğu için fiyatı daha yüksek, çok bir farkı da yok.

yani sahibi ile iyi bir pazarlık yapın, bu araçların fiyatları göreceli ve ne kadar masraf olduğuna ya da masrafsızlığına göre değişiyor. fiyat biraz yüksek ama masrafsız ise iyi bir pazarlık ile ne kadar inerse artık..

benim aklıma takılanlar ise LPG takılalı 8 sene olmuş, bir de lastikler eski duruyor, bunları yenilemek minimum 5-6 bin TL,
ben 5.9 almam, özel seri olduğu için fiyatı daha yüksek, çok bir farkı da yok.[/QUO

5.9'larda parça sıkıntısı yaşanır mı? Yoksa 5.2 ile aynı parçalar mıdır? Bir tanıdığımda 5.9 var garajda yatıyor yıllardır. Kullanmıyor ama satmıyor da. Onu ikna edemezsem 5.2 almayı düşünüyorum.

Sn. Mauvais gayet net açıklamış. Nacizane benim fikrim; 50.000 TL civarında iyi kondisyonda 2000 model civarı quadra-drive WJ bulunabileceği.

Parça ve bakımları ZJ kasaya göre az biraz farklılık gösterir lakin ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar.

İlk tecrübe olmasına istinaden size offroad donanımlı ZJ önermem, he bulursanız temiz bir standart ZJ, değerlendirmeye alın. Lakin sözüm meclisten dışarı bu fiyatlar gerçek anlamda çizgi üstü.

offroad yapmayacaksanız donanınlı araca hiç gerek yok. çünkü stock araçla donanınmlı araç arasında ciddi bir fiyat farklı var. bütçeniz 40k ise zj'den başka alternatifiniz yok. bütçeyi biraz daha arttırabilirseniz 4.7 wj daha iyi olur. arazide de asfaltta da üzmez. ama 40-50k arası bir wj'de de çok masraf çıkabilir. o paraya tertemiz bir zj almak çok daha mantıklı.

bu arada km'si düşük araçların servis kaydı olup olmadığına bakın. 130 binde zj bulmak neredeyse imkansız. olsa da bu paraya olmaz. korkunç rakamlar isterler.

son olarak bir zj almaya karar verdiyseniz kenarda mutlaka en az bir 5k paranız bulunsun. en temizinde bile yaşı itibariyle bir miktar masraf çıkacaktır. buna hazırlıklı olun.

Selamlar arkadaşlar
Bu güzel siteye yeni üye oldum
97 4.7 jeep sahibiyim , istanbul avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz servis varmı acaba

Selamlar arkadaşlar
Bu güzel siteye yeni üye oldum
97 4.7 jeep sahibiyim , istanbul avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz servis varmı acaba
merhaba,

97 5.2 mi yoksa 99 ya da üstü 4.7 mi :smiley:

ikitelli Atatürk sanayi de Yıldız jeep Yusuf usta var ya da bostancı sanayi de Aygün jeep Secaattin usta var

ikisini de tavsiye ederim..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri