Grand Cherokee Zj Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan macellaio Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,107
@DEŞİFRE bir anda arka arkaya bildirim gelince ne oluyor dedim ahaha. teşekkür ederim tablo için şu an youtube'dan bakıyorum birkaç şeylere. birde yabancı forumlarda okuyorum bakalım.

sizce wj için ne kadar bütçe ayırmalıyım? yani belli bir fiyat aralığı var mı? alırken nelere dikkat etmeliyim? kusuruma bakmayın çok soru soruyorum ama her şeyi detaylıca bilmek istiyorum.

Etiketler
sizce wj için ne kadar bütçe ayırmalıyım? yani belli bir fiyat aralığı var mı? alırken nelere dikkat etmeliyim? kusuruma bakmayın çok soru soruyorum ama her şeyi detaylıca bilmek istiyoru
eğer acele değil ise ben olsam 1-2 ay beklerim ya da pusuya yatarım, şu an kar kış olduğu için fiyatlar uçmuş gitmiş.
temiz bir 4.7 de işin ucu açık, ama 200-250 km civarı 60/70 arası oynar gibi.
mesela

Jeep / Grand Cherokee / 4.7 / Limited / 2. Sahibinden tertemiz. sahibinden.comda - 652868219
bu araç yüklü mesela, araziye girmiştir bence, iyice baktırmak lazım.
2. sahibinden olması çok önemli mesela, çok el değişmemis araba daha az risklidir.

Gerilerde yazılmış başlangıç/orta seviyelerde gezi amaçlı mt lastiklere bilmem kaç cm yükseltmelere gerek kalmıyor,duster suzuki filan çoğu yere giriyor çıkıyor.
Görüntü ayrı bir olay bir yerden alırken bir yerden mutlaka veriyorsunuz bu işlerde, onun için beklentiyi iyi ayarlamak lazım.
Wj ler güzel valla, iyi yakar göz önünde bulundurmak lazım sadece..

@M3CSL yakıtının farkındayım benim için sorun değil. zaten aşırı derecede yükseltme fikrimden de vazgeçtim. eğer yükseltirsem 3.5" ya da 4" yaptırmayı düşünüyorum maks. mauvais'nin dediği gibi günlük kontrol ediyorum sahibinden'i falan. şu anda çok acelem yok, kafama yatan bir araç bulana kadar araştırmaya devam ediyorum.

büyük ihtimalle oyumu wj'den yana kullanacağım zaten. ve tahminimce gidip üzerinde oynanmamış normal binek olarak kullanılmış bir araç alacağım (off-road girmemiş). gereken masraflarını her şeyini yapıp ondan sonra yükseltmeydi lastiğiydi vesaire oynama yapacağım. böylesi daha mantıklı geldi. ama sorun şu ki gerçekten temiz araç bulabilecek miyim düşüncesi var. onun içinde er ya da geç bulacağımı düşünüyorum.

@M3CSL yakıtının farkındayım benim için sorun değil. zaten aşırı derecede yükseltme fikrimden de vazgeçtim. eğer yükseltirsem 3.5" ya da 4" yaptırmayı düşünüyorum maks. mauvais'nin dediği gibi günlük kontrol ediyorum sahibinden'i falan. şu anda çok acelem yok, kafama yatan bir araç bulana kadar araştırmaya devam ediyorum.

büyük ihtimalle oyumu wj'den yana kullanacağım zaten. ve tahminimce gidip üzerinde oynanmamış normal binek olarak kullanılmış bir araç alacağım (off-road girmemiş). gereken masraflarını her şeyini yapıp ondan sonra yükseltmeydi lastiğiydi vesaire oynama yapacağım. böylesi daha mantıklı geldi. ama sorun şu ki gerçekten temiz araç bulabilecek miyim düşüncesi var. onun içinde er ya da geç bulacağımı düşünüyorum.
Öncelikle doğru karar vermişsiniz. Bu andan sonra yapacağınız pusuya yatıp takip etmek. Çok güzel araçlara rast gelebilirsiniz. Sadece biraz sabır ve kararlılık. Şimdiden hayırlı olsun.

Selamin aleyküm 95 model 5.2 chorekem var araçta aşirı tekleme ve patlatma sorunu var lpg ve benzinde ikisinde de yapiyor buji buji kablosu bobin tevzi makarasi distiribitor kapağı değişti ama devam ediyor bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi

temizliği oluyor mu bilmiyorum açıkçası. benim bildiğim değiştiriliyor. ama bu egzoscuya gidersen test etme ikkamı da bulursun. hem gerekirse kat iptal edersin, düz boru taktırırsın, ses daha gür çıkar :smiley:
Anladim sabahtan ilk işim egzozcuya gotmek olucal birde tavandaki ve alttaki ekran hiç yanmiyor sigortasi nerede biliyormusunuz

Anladim sabahtan ilk işim egzozcuya gotmek olucal birde tavandaki ve alttaki ekran hiç yanmiyor sigortasi nerede biliyormusunuz
sigorta kutusunu soruyorsan sağ alt köşede (kapı içinde). sigortanın yerini soruyorsan, en alt en köşedeki sigorta (köşe dediğim aracın önü)

gerçi senin 95 model farklı olabilir. ama kapakta iç kısımda şeması olması lazım.

Sikinti orda işte kapak kayip kapiyi açincami duştu ne oldu bipmiyorum
A4f9dc3359c997d88bc3bd6a44e05b33

95'inki bu sanırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri