Gümrükten Satışa Çıkan Bir Karavanın Arttırma Sonucu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bahcecim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,430
Ynt: Gümrükten Satışa Çıkan Bir Karavanın Arttırma Sonucu

Evet sonucu açıklıyorum,

11.700 TL

--------------------------
7.40 BMW 2.500 liraya,
AUDI S 8 10.000 liraya bitti.
---------------------

Ne garip değil mi, 1988 model motoru bile olmayan 10 yıl daha eski karavan, 1998 model 4200 motor sport model Audi'den bile pahalı :smiley:

Etiketler

bahcecim' Alıntı:
Evet sonucu açıklıyorum,

11.700 TL

--------------------------
7.40 BMW 2.500 liraya,
AUDI S 8 10.000 liraya bitti.
---------------------

Ne garip değil mi, 1988 model motoru bile olmayan 10 yıl daha eski karavan, 1998 model 4200 motor sport model Audi'den bile pahalı :smiley:

Hocam,

Sende bilirsin ki o aracı almak için daha vergi-ardiye parası vb. ödeyecek ihaleyi kazanan...
Oysa çekme karavanda bu yok... ;)
Ben asıl yarın Antalyadaki Hymer kaça gidecek onu merak ederim...

Peki ne yapmak gerekiyor gümrükten araç almak için ?

Bugün ihaleye katılanlardan 51 nolu iştirakçiydim. İhalede 11.500 TL teklifim
yeterli olmadı. İhaleyi kazanan şahıs vazgeçerse diye adres bilgilerim alındı
alan hayrını görsün. Motorlu araçta vergiler nekadar bilemem ancak bu araç
için ihaleyi kazanan % 1.5 vergisini peşin ödedi,başka vergisi olmadığını komisyon
üyesi bilgi olarak açıkladı.
Levent

Levent bey, sizm iydiniz ikinci teklif sahibi?

Valla büyük bir yarıştı, çok keyifliydi.

Araç güzeldi ama, ne yalan söyleyeyim. Alan kişiyi tanıyor musunuz? Benim gözüm ısırıyordu biryerlerden ama çıkaramadım.

Metin bey merhaba ilğimi çekti normalde gümrükten alınan araçlara fiyatı x2.2 çarpım öyle aracınızı alır çıkarsınız diyorlar bunlar kalktımı kaltıysa ne zman kimsenin haberi olmadımı yaklaşık 1 yıl önce gümrük araçlarının dışarı çıkması ergierle ihale fiyatı x2 olarak yazılıyordu biraz açıklarmısınız

Erkan Bey Merhaba;

2010 yılından önce dediğiniz gibiydi herşey, ben 2010 yılı Ocak ayında yapılan ilk ihaleye giderken kucağımda laptop ile gitmiştim. Excel tablosunda araçların motor hacimlerine göre binbir formül hazırlamıştım.

Öğrendim ki, 2010 yılı ile birlikte tüm bunlar kalkmış. Artık ihaleye giriliyor, fiyatı veriyorsunuz. Bu kadar, ödeyeceğiniz tek ekstra binde 8 damga vergisi (onuda o anda ihale üstünüze kaldığı ANDA alıyorlar).

Toparlarsak;
1) ihale giriş bedelini veriyorsunuz.
2) ihaleye katılıyorsunuz.
3) ihaleyi alıyorsunuz.
4) o anda kazandığınız bedelin % 0,8 ini peşin ödüyorsunuz.
5) 7 gün içerisinde parayı yatırıyorsunuz, 10 gün içerisinde aracı alıyorsunuz.

6) plaka için uğraşıyorsunuz (bunu sorarsanız ayrıca anlatırım, uzun boylu mesele)

Olayın gerçeği bu. Diğer söylenenlere aldırmayın.

Fakat TASİŞ'ten araç almak öyle eskisi gibi çokta avantajlı değil, arızalı yada vuruk araçları sahibinden.com daki arızasız fiyatlara göre satışa çıkarıyorlar. Bir çok araç teklif almadı mesela. Alanların da satışları onaylanmadı. Gidin dışarıdan alın daha kolay ve zahmetsiz. Plaka çıkartmak apayrı bir rezalet, aziz nesin'lik olay.

Metin hocam,

Bilgiler için sağolasın...

Ben vergiler azaltıldı ama hala bir miktar alınır diye bilirdim...(Edirnedeki Tasiş ten araç kovalayan bir tanıdığa telefon açmıştım onun yorumuydu bu dediklerim)

Çekme karavanları forum tayfası da kovalamaya başlamış... :D

Ne güzel, değerini bilmeyen kişiler alıp berbat ettikten sonra satmaya uğraşacaklarına, işin ehlinde değerlenir, yollarda bir kaç karavan daha görürüz...

Benim aklımsa bugün Antalya da...

Acaba kaça gidecek güzelim Hymer... ;)

bahcecim' Alıntı:
Araç güzeldi ama, ne yalan söyleyeyim. Alan kişiyi tanıyor musunuz? Benim gözüm ısırıyordu biryerlerden ama çıkaramadım.

Metin bey karavanı alan arkadaşı tanımıyorum. Bana sorarsanız ihale çok kötüydü,6. teklifte 10.000 TL olunca
keyif süreci kısaldı.Neyse alan hayrını görsün.
Levent

25 yanıt, 302 tıklanma: 18 saatte. Ne ilgi değil mi? :D

Cavid Sezen

tasiş in listesinden birkaç örnek....
buradan düzgün birşey bulmak gerçekten maharet ister..

hasarlı diye gözüken Toyota...başlangıç fiyatı 19,000 civarı
%45 hasarlı Bmw ....

39

B39

11

A11

Adamlar, 1998 model karavanı, yurt dışından alıp veya kiralayıp getirmişler, çekme kaplinini hasarlayıp hasar raporu düzenletip gümrüğe bırakmışlar, yoksa karavansız dışarı çıkışda sorun çıkardı, fiyatı kontrol edebilmek için 1988 model diye sonradan almak üzere gümrüğe bırakmışlar, açık artırmaya girip geri almışlar, zaten fiyat nereye çıkarsa çıksın alacaklardı, karavanın gerçek fiyatı 40.000 TL civarı, bundan akıllıca bir plan olamaz...Bizi heyecanlandıran tek şey açık artırma ilk fiyatının 605 TL olmasıydı...

Knous Trend caravan

atiladi' Alıntı:
Adamlar, 1998 model karavanı, yurt dışından alıp veya kiralayıp getirmişler, çekme kaplinini hasarlayıp hasar raporu düzenletip gümrüğe bırakmışlar, yoksa karavansız dışarı çıkışda sorun çıkardı, fiyatı kontrol edebilmek için 1988 model diye sonradan almak üzere gümrüğe bırakmışlar, açık artırmaya girip geri almışlar, zaten fiyat nereye çıkarsa çıksın alacaklardı, karavanın gerçek fiyatı 40.000 TL civarı, bundan akıllıca bir plan olamaz...Bizi heyecanlandıran tek şey açık artırma ilk fiyatının 605 TL olmasıydı...

peki gümrükte başına bir iş gelmeden nasıl muhafaza etmişler

Ben ilk karavanımı, almanyadan bu yollarla tekne getiren birinden almıştım, tekne işi bu işlerde daha popüler... 1999 da depreminden sonra tedirginlik yaşamış kendisi için birtanede karavan getirmişti, 2002 de korkusu bitince ben almıştım, 7500 TL istemişti 3500 TL'ye anlaşmıştık, yani her kesin bir işte çalıştığı gibi işi bunlar olanlarda var, gerçi memlekette artık herkese iş kalmadı ama olsun...

atiladi' Alıntı:
Ben ilk karavanımı, almanyadan bu yollarla tekne getiren birinden almıştım, tekne işi bu işlerde daha popüler... 1999 da depreminden sonra tedirginlik yaşamış kendisi için birtanede karavan getirmişti, 2002 de korkusu bitince ben almıştım, 7500 TL istemişti 3500 TL'ye anlaşmıştık, yani her kesin bir işte çalıştığı gibi işi bunlar olanlarda var, gerçi memlekette artık herkese iş kalmadı ama olsun...

daha öğreneceğimiz çok şey var ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR