Güney Sahillerinde Ücret Ödemeden Kamp Yapılacak Yer Neresi Olabilir ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafa_arslan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,468
Ynt: Güney Sahillerinde Ücret Ödemeden Kamp Yapılacak Yer Neresi Olabilir ?

Kampta iken eşinin güvenlikçi olduğu bir hanım abladan öğrendiğim yasa ; Denizden yatay olarak 100 metre alan içerisi devlete aittir ve topluma açıktır.

Bizzat denendi. %100 WORKİNG CRACK !!

Yanınıza bir güvenlikçi gelip sizi kaldırmaya çalışırsa bu hakkınızı hatırlatın dönüp gidiyor veya 'Tamam ama sabah erkenden çadırınızı kaldırmanız lazım lütfen beyfendi anlayışlı olun otelimizdekiler rahatsız olabilir kendinizi müdürün yerine koyun' falan deyip sizi sabaha kadar rahat bırakıyor. Buda geceyi güvenli bir yerde geçirmek için yeterli.
Birde öyle bir durumda önceden bir güvenlikçi ile sohbet edip kanka olmakta çok işe yarıyor.

Etiketler

EVET,SAHİLLER kamu malıdır,herkese açıktır,kimse sahilin bir bölümünü satın alıp kapatamaz

Sistemin bize dayattığı sahte kurallara karşı yükselen bu ses ruhuma hep iyi geliyor ;D

ege bölgesinde var mıdır böyle ücretsiz kamp yapabileceğimiz alanlar?

Merhaba, eğer tercihiniz güney akdeniz sahillerinde yana ise, Mersin-Silifke-Yeşilovacık sahilleri derim. Orman içine kamp atıp, tertemiz suların keyfine varabilirsiniz. civardaki kayalıklarda balık tutup akşam yemeklerini hem keyifli hemde ücretsiz olarak sağlayabilirsiniz. Özellikle motorsiklet ve bisiklet ile gelirseniz sahil yolunda (Mersin-Antalya) çok fazla uğrak yer bulabilir akdeniz sefası sürebilirsiniz.

Antalya/Çıralı tarafında konaklayabilirsiniz. Çok fazla kaynak suyu var. Alışveriş yapabileceğiniz yerler var ve deniz hemen yanıbaşınızda.

İnbükü bu sene çalıştırılmıyormuş işletmecesi tarafından ücretsiz olabilir diye duydum bilgisi bilgi alabilecek birileri varmı

hocam bayram sonra 2 arkadas bizde baslıktaki olayı gerçeklestirmek istiyoruz.. şuan arastırdıgım kadarıyla çıralıyı tavsiye eden çok konuyu takipteyim ;)

Şuana kadar belirlenen ücretsiz kamp bölgeleri listesi ; (keşfedikçe ekliycem)

Urla altınköy (market ve duş imkanı var)
Boncuklu koyu

bende ege sahillerinde sakin ücretsiz kamp yapılacak yer arayanlardanım

geçen sene balıkesir kapıdağ yarımadasında(küçükova) yaptık ışık,duş,wc hiçbişi yoktu ama çok eğlendik
bu sene ege bulabilirsem bulcam yoksa yine aynı yere gitcez artık
beklemedyim

Hemen geldim bende. İstanbulluyum ama artık kaşta yaşıyorum. Kaşta ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Her yerde yapabilirsiniz. Örneğin akçagerme plajının yan tarafında halk plajı var. Oraya kurabilirsiniz. Halk plajının üstündeki yola çadır atan çok kişi gördüm yola sıfır ama. Bu dediğim yer kaşa 3 km uzaklıkta. Kaş kalkan arasında seyrek çakıl plajı var. Tamamen halk plajıdır. hiçbir işletme yoktur. ön tarafı plaj arka tarafı ormanlık alandır. Plajada ormanlık alanada çadır atanı gördüm. çok sakindir. aile için uygundur. mangal falan herşey serbest karışanı yok. Patara sahiline gelelim. Şuan FREE CAMP olanağı sunan camel bar var. Patara merkezse. Hiç bir ücret istemiyor. sadece 3-5 broşür veriyor. gittiğin yerlerde kampçılara ver bunu diyor. Tanıtım amaçlı yani şuan ücretsiz. Patara plajının bir çok girişi var aslında :D Normal yolla gidilen en solda kalıyor. Kum tepesi var. kum tepesi civarından girerseniz -hiçbir işletme yok- pataranın içinden gidiliyor buraya kime sorsanız gösterirler. ordan aşağıya yardırıp güzel biyer bulabilirsiniz ama çadırınızı kuracağınız yere dikkat edin. domuz tehlikesi var. patara plajında bu vardır. güvenli yer için camel barı tavsiye ederim. Ama kalktığımda denizi görücem ben diyosan o başka :D birde karaçay var arkadaşlar. kınıktan gidilen biyer.(KINIK pataranın 2-3 km uzağında başka bir ilçe) genelde yerlisi gider o plaja. plajda denmez pataranın bu sefer en ucu en sağ tarafı kalıyor orası :D Eşen çayıyla patara denizinin birleştiği yer. ben patarada en çok orayı sevdim. eskiden off roadçılar geliyormuş. sonradan kapatmışlar. şimdi orda kamp yapmak mümkün. bir işletme var ister onun bahçesine yapın. ister çay kenarında biyere atın kampınızı. Kaş campinge gidenler bilir belki. Yarım ada yolunda hidayetin koyu var. Kaş campingden dümdüz devam ediyosun. Orasıda makul bir ücrete kalınabillir ve kaştaki en güzel plajlardan birisidir. Yarım adada ince boğaz plajının arka tarafı halk plajı. Orayada kamp kurulabilir. Kuranı görmedim ama orada mangal yapmışlığım var :D

NOT: sadece patara plajının ana girişi ücretlidir. karaçay yada kum tepesi gişe vb yoktur.

Karaçay - Kınıktan gidilen eşen çayıyla patara denizinin birleştiği yer

Kum Tepesi - bütün patara plajı ayağının altında. ama kum tepesinde jandarma sıkıntı çıkarabilir dediğim gibi ordan aşağıya yardırığ uygun bir yer bulunabilir.

Seyrek Çakıl - Kaş-Kalkan yolu arasında kalıyor. ister kaştan ister kalkandan 5 tl ücretle dolmuşla gidilebilir. otostop çekerseniz illa duran olur sadece bahtınız kaplıysa diye dolmuş ücretini yazdım :D

Akçagerme nin sol tarafı - akçagerme plajı turizm okulunun işlettiği ufak bir plaj. sol tarafında halk plajı var. eskiden zemini ince çakıllı çok iyiydi. ama doldurma olduğu için kayalar var şuan. O plajın hemen üstüne yola kamp atan gördüm. Orası işletmenin dahilinde değildir. Yola kenarı aşağısı hemen deniz. dediğim gibi kamp atan gördüm ama karışırlarmı bilmiyorum deneyin banada söyleyin :D

Camel Bar : Ücretsiz kampında kalınabilir. Patara plajının içinde değildir. Patara merkezdedir. Patara merkezdende plaj 3-4 km yürüme mesafesindedir. bi kaç broşür dağıtırsınız diğer kampçılarda yararlarnır.

İnce boğaz plajının arka tarafı : dediğim gibi burda mangal yaktım. kamp içinde uygun görünüyor. Karışan olur mu burayıda bilmiyorum. Kamp yapan görmedim ama kamp için uygun.

Hidayetin koyu : Ben yüzmeyi burda öğrendim akvaryum gibi bir plaj. ormanların arasından iniyosun plaja. lüks bir işletme deği orası. o yüzden makul ücrete kalınabilir.

Ama kaşa gelirseniz kafanız ağrımasın istiyosanız gidin abi kaş campingde kalın. kaş merkeze yakın. Pataraya gidin camel barın campinginde kalın yolun karşısı camel bar zaten. kum tepesine gidin günübirlik. karaçaya gidin. tatilinizi yapıp gelin. ama macera yoluda açık yani siz bilirsiniz ;:D

Kekum3' Alıntı:
NOT: sadece patara plajının ana girişi ücretlidir. karaçay yada kum tepesi gişe vb yoktur.

Karaçay - Kınıktan gidilen eşen çayıyla patara denizinin birleştiği yer

Kum Tepesi - bütün patara plajı ayağının altında. ama kum tepesinde jandarma sıkıntı çıkarabilir dediğim gibi ordan aşağıya yardırığ uygun bir yer bulunabilir.

Seyrek Çakıl - Kaş-Kalkan yolu arasında kalıyor. ister kaştan ister kalkandan 5 tl ücretle dolmuşla gidilebilir. otostop çekerseniz illa duran olur sadece bahtınız kaplıysa diye dolmuş ücretini yazdım :D

Akçagerme nin sol tarafı - akçagerme plajı turizm okulunun işlettiği ufak bir plaj. sol tarafında halk plajı var. eskiden zemini ince çakıllı çok iyiydi. ama doldurma olduğu için kayalar var şuan. O plajın hemen üstüne yola kamp atan gördüm. Orası işletmenin dahilinde değildir. Yola kenarı aşağısı hemen deniz. dediğim gibi kamp atan gördüm ama karışırlarmı bilmiyorum deneyin banada söyleyin :D

Camel Bar : Ücretsiz kampında kalınabilir. Patara plajının içinde değildir. Patara merkezdedir. Patara merkezdende plaj 3-4 km yürüme mesafesindedir. bi kaç broşür dağıtırsınız diğer kampçılarda yararlarnır.

İnce boğaz plajının arka tarafı : dediğim gibi burda mangal yaktım. kamp içinde uygun görünüyor. Karışan olur mu burayıda bilmiyorum. Kamp yapan görmedim ama kamp için uygun.

Hidayetin koyu : Ben yüzmeyi burda öğrendim akvaryum gibi bir plaj. ormanların arasından iniyosun plaja. lüks bir işletme deği orası. o yüzden makul ücrete kalınabilir.

Ama kaşa gelirseniz kafanız ağrımasın istiyosanız gidin abi kaş campingde kalın. kaş merkeze yakın. Pataraya gidin camel barın campinginde kalın yolun karşısı camel bar zaten. kum tepesine gidin günübirlik. karaçaya gidin. tatilinizi yapıp gelin. ama macera yoluda açık yani siz bilirsiniz ;:D

Hocam çok iyi bilgilendirme olmuş teşekkürler değerlendiricem fakat ist tuzlaya 830 km :smiley: bu gözönünde bulundurmamız çok önmli bi nokta :smiley:

Likya yolu rotalarını incele isteğine uygun kamping olmayan kamp yerleri ve nasıl gidebileceğin mevcut hatta bu sayede hergün başka yerlerde de kamp atabilirsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR