İstanbul'da Karavan Parkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 253
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 201,898
Ynt: İstanbul'da Karavan Parkı

bu karavan parkını ilk olarak nisan ayında duymuştum. isviçre'den t3 syncro'su ile gelen fabian ile sapanca'da karşılaşmıştık. kendisi konaklamak için internetten burayı bulmuş. garip olan yurtdışıdnan gelen bu insanların burayı nasıl bulduğu. acaba birileriyle bağlantıya mı geçtiler de buranın koordinatları kendilerine veriliyor bilmiyorum. sonra bildiğim kadarıyla birkaç gece orada konakladılar. arkın, berkant, fabian ve şürekası güzel bir masa kurduklarını da anlattılar. güvenlik konusunda da burada yazılanlardan anlaşılan sorun olmadığı. buradaki sıkıntı gürültü olabilir, zira hemen arkada 24 saat akan bir trafik var. ama her güzelin bir kusuru var. olaya bir de şu taraftan bakmak lazım. istanbul metropolünün göbeğine camping açmak çok zor, imkansız. ama istanbul bir geçiş noktası. metronun, metrobüsün geç vakitlere kadar ulaşabileceği noktalara kamping, karavan parkı gibi birşey/birşeyler açmak devlet, belediye ve ilgili merciler eliyle desteklenerek yapılmalı. insanlar gezmek için ulaşım araçlarını kullanarak kentin merkezine inip, gece yarısı bir vakitte yeniden karavanlarına dönebilmeliler. bu açıdan ahırkapı dolaylarındaki bu karavan parkı bence çok işlevsel. elektrik ve su konularında günübirlik kalanların bir sıkıntı yaşadığı da anlaşılıyor. bence bu da bastırılarak elde edilebilecek bir ayrıntı. gerekirse ispark, gerekirse belediyeye yazmalı... hatta kentin farklı noktalarında, fındıklı parkı'nın hemen önündeki geniş alanda, paşalimanı'nda yapıalcak bir düzenleme ile deniz kıyısında karavan parkları için ilgileri mercilerle konuşmak, bastırmak ve elde etmek işten bile değil...

Etiketler

Günlük 20-25 tl ise aylık nasıl 100 tl oluyor. Yanlışmı anladım. Bir açıklama lütfen, hangisi doğru.

Hocam abonman bedeli olsa gerek. Sanirim arkadaslar iki uc kere aylik diye belirttiler. Yani ayni otopark mantigi. Mesela bir saatlik koysaniz 5 tl odersiniz, gunluk 15, aylik 100. Burada da ayni mantik gecerli. Gunu birlik gelenler icin 20 tl ama aylik abone olup oraya aracini birakanlara 100 tl.

Ahırkapı motokaravan parkına girişi ücreti 20 TL değil, 25 TL olacak sanırım. Biz kapıdaki görevliye sorduk ve 25 TL. cevabı aldık. Herkese değişik ücret mi uyguluyorlar acaba. Yalın beyin ödediği aylık ücret 100 TL. ise gerçekten çok uygun İstanbul için.

yaybek' Alıntı:
Eskiden İstanbul'da her cadde ve sokağı tutmuş otopark adı altında haraç kesen kişilere değnekci deniyordu şimdi ise onlara üniforma giydirilmiş ;D deyişken fiyatlar normaldir.

;D ;D ;D

Allah muhabbetinizi arttırsın,ben sahil çocuğuyum.Doğma büyüme Bakırköy sahilinde,çocukluğum oralarda geçti şimdiki ismi Ziya restaurantın seksenli yıllarında Dalyan restken ilk sahibiydik.Ahurkapı da Kamacı rest vardı babam beni çok uykumdan uyandırıp adamlarına aldırdıp o gazinoya getirmişliği vardı.Şimdi ise Çorlu da yaşıyorum ve karavan yaşamına çok sempati duyuyorum.Bazen özlem çok ağır basıyor,sıkça gelsem de orada yaşamak farklı ama çoğu zamanda iyiki Çorlu ya yerleşmişiz diyorum,paylaşmak istedim.Sevgi ve saygılarımla.
Ertan Özer

yaybek' Alıntı:
Ertan bey teşekkürler sizin de dediğiniz gibi sadece muhabbet edebiliyoruz ;D durum ve şartlar icabı karavanlı gezi olayı bana bu aralar uzak hayırlısı bakalım belki ileride ;)

Yusuf bey selamlar,gerçekten sempati duyduğum bir arkadaşımızsınız sizinle tanışmak,gezilerde birlikte olmak isterim ilerki tarihlerde,selamlarımla.

Ertan bey sağolun sevindim bu şekilde düşünmenize tabiki bende sizin gibi doğasever dostlarla tanışıp kamp yapmayı bende çok isterim kısmet bakalım ileride bir orta yol bulup en azından bir tanışma toplantısı yaparız kalın sağlıcakla.

Sayın karavancı arkadaşlar...İstanbulda Karavan park etmek veya kamp yeri bulmak kadar zor bir şey daha yoktur.Bu sayfayı açan arkadaşa da bravo . Bırakın istanbul dışından gelen arkadaşlarımızı.Ben İstanbul doğumluyum hemde Küçükayasofya mahallesinden , yani Ne ahır kapı ne cankurtaran orası çatladıkapıdır,sahilden İçeri girdiğiniz zaman Sultanahmet meydanına çıkarsınız.16 yaşımda kadıköye taşındıktan sonra pek gitmedim o bölgeye .Çocukluğum orada geçmesine rağmen.Gezenbilir deki bu sayfayı görünce, istanbulda park yeri hemen atladım sayfanın üzerine.Çünki bir istanbulda yaşıyan olarak benimde böyle bir kampinge ihtiyacım vardı.24 aralık 2010 yani bir kaç gün önce gittim o kampinge.Baktığımda üç Karavan vardı.birisi elektrik idaresine ait,bir diğeri Bursa plakalı bir diğerinde ise bir erkek bir bayan iki genç ispanyol talebeydi.Oradaki çay ocağını işleten arkadaşla sohbet ettik.Küçükayasofyalı ağbeyimiz Balıkçı Necmiyle yıllar sonra karşılaşmamız benim için çok hoş oldu..Tabiki bilgi almaya geldiğimi nasıl bir yer olduğunu sormamın cevaplarını bu konuyla ilgili arkadaşlar için önemli..Koruma görevlisi ile konuştuğumda....25 Tl dedi. Neden dedim..internette 20 Tl yazıyor..Yabancılara 25 TL Türklere 20 TL dedi...Peki güvenlik.Çok sağlam dedi.Gezenbilir den edindiğim bilgelere istinaden soruyordum bu bilgileri tabiki...sabaha kadar buradamısınız siz dedim.Yok biz 24 den sonra gideriz ama buradaki Çaycılar sabaha kadar burada dedi.....Emniyet konusunda bu soruları çocukluğumdan tanıdığım necmi ağabeye bilgileri onada sordum.Çay ocağını işleten arkadaş ile birlikte onlarda yakındılar bakımsızlık ve ihmalden...Gerçektende Belediye burası ile hiç mi hiç ilgilenmiyor.Düşünebiliyormusunuz.Koca kamping alanında 1 tuvalet var vede kilitli.Çünkü legar taşmış. Elektrik kesik olduğundan pompa çalışmıyormuş.1 adet tuvalet var oda iptal.Oraya gidiş tarihim üç-beş gün evvel 24 Aralık 2010.Yazın ne durumda bilmiyorum.Elektrik olmadığı için suda yok tabi. varsada nasıl oluyor bilmiyorum.Maksadım kimseyi rencide etmek değil.Biz karavancılar için mükemmel bir yer.Emniyetli güvenli bende o semtin çocuğu olduğum için biliyorum. O konuda sıkıntı olmaz.Eminim.İsteyen arkadaşlar olursada gece kalmalık birkaç karavancı arkadaşlada gidip gecede kalabilirim.Ama elektrik,su vede tuvalet olmıyan bir yerde kalmayı göze almak da lazım...Şİmdi mesele böyle güzel ve emniyetli bir yeri,faal ve modern bir şekle dönüştürmek için bizlerinde birşeyler yapması lazım..Organize olarak belediye ve turizmcilerle görüşmek gibi yetkili kurumlar uyarmakta fayda olacağna inanıyorum..saygılar...ı

osmanberkan' Alıntı:
Sayın karavancı arkadaşlar...İstanbulda Karavan park etmek veya kamp yeri bulmak kadar zor bir şey daha yoktur.Bu sayfayı açan arkadaşa da bravo . Bırakın istanbul dışından gelen arkadaşlarımızı.Ben İstanbul doğumluyum hemde Küçükayasofya mahallesinden , yani Ne ahır kapı ne cankurtaran orası çatladıkapıdır,sahilden İçeri girdiğiniz zaman Sultanahmet meydanına çıkarsınız.16 yaşımda kadıköye taşındıktan sonra pek gitmedim o bölgeye .Çocukluğum orada geçmesine rağmen.Gezenbilir deki bu sayfayı görünce, istanbulda park yeri hemen atladım sayfanın üzerine.Çünki bir istanbulda yaşıyan olarak benimde böyle bir kampinge ihtiyacım vardı.24 aralık 2010 yani bir kaç gün önce gittim o kampinge.Baktığımda üç Karavan vardı.birisi elektrik idaresine ait,bir diğeri Bursa plakalı bir diğerinde ise bir erkek bir bayan iki genç ispanyol talebeydi.Oradaki çay ocağını işleten arkadaşla sohbet ettik.Küçükayasofyalı ağbeyimiz Balıkçı Necmiyle yıllar sonra karşılaşmamız benim için çok hoş oldu..Tabiki bilgi almaya geldiğimi nasıl bir yer olduğunu sormamın cevaplarını bu konuyla ilgili arkadaşlar için önemli..Koruma görevlisi ile konuştuğumda....25 Tl dedi. Neden dedim..internette 20 Tl yazıyor..Yabancılara 25 TL Türklere 20 TL dedi...Peki güvenlik.Çok sağlam dedi.Gezenbilir den edindiğim bilgelere istinaden soruyordum bu bilgileri tabiki...sabaha kadar buradamısınız siz dedim.Yok biz 24 den sonra gideriz ama buradaki Çaycılar sabaha kadar burada dedi.....Emniyet konusunda bu soruları çocukluğumdan tanıdığım necmi ağabeye bilgileri onada sordum.Çay ocağını işleten arkadaş ile birlikte onlarda yakındılar bakımsızlık ve ihmalden...Gerçektende Belediye burası ile hiç mi hiç ilgilenmiyor.Düşünebiliyormusunuz.Koca kamping alanında 1 tuvalet var vede kilitli.Çünkü legar taşmış. Elektrik kesik olduğundan pompa çalışmıyormuş.1 adet tuvalet var oda iptal.Oraya gidiş tarihim üç-beş gün evvel 24 Aralık 2010.Yazın ne durumda bilmiyorum.Elektrik olmadığı için suda yok tabi. varsada nasıl oluyor bilmiyorum.Maksadım kimseyi rencide etmek değil.Biz karavancılar için mükemmel bir yer.Emniyetli güvenli bende o semtin çocuğu olduğum için biliyorum. O konuda sıkıntı olmaz.Eminim.İsteyen arkadaşlar olursada gece kalmalık birkaç karavancı arkadaşlada gidip gecede kalabilirim.Ama elektrik,su vede tuvalet olmıyan bir yerde kalmayı göze almak da lazım...Şİmdi mesele böyle güzel ve emniyetli bir yeri,faal ve modern bir şekle dönüştürmek için bizlerinde birşeyler yapması lazım..Organize olarak belediye ve turizmcilerle görüşmek gibi yetkili kurumlar uyarmakta fayda olacağna inanıyorum..saygılar...ı
Osman bey o gördüğünüz karavanlardan biri Fatih belediye başkanı'nın kardeşine aitmiş diye kulaktan dolma bir bilgi var bende bunun doğruluk derecesini arkadaşınız Necmi beyden öğrenebilirmisiniz? Eğer böyle bir durum varsa kamp alanı için fazla bir beklentiye girmek hayal zaten. Şimdi çalışmayan tuvalet daha öncede sadece karavan tuvalet kasetlerini boşaltmak amacıyla kullanılıyordu ancak elektrik vardı.

Enver bey ..aslında sorun çözülmeyecek gibi vahim bir tablo değil...Ancak ilgisizlik hatboyu yani...fazlada bir yatırıma gerekte yok.tuvalete 5-6 tane ilave yapılacak seyyar tuvaletler var satılık.elektrikde sorun değil her yer elektrik direği dolu.suda sorun değil.vanalar var çim sulanıyor yazın ama bunları halledecek kimse yok ortalarda. Tek muhatabınız bekçi yani...

Pardon ...Enverbey..diğer sorunuzu atlamışım.Benim gördüğüm 3 karavan vardı ..birisi alkovenli ama üstünde elektrik firmasının ismi yazılıydı.bir diğeri de sanırım alkovenli ford bir karavandı.16 bursa plakalıydı...ayrıca .ispanyol plakalı ford alkovenli iki ispanyol talebelerinin karavanıydı.onlarla konuştuğumuzda bile tuvaletin problem olduğunu söylüyorlardı.Ama ne varki karavan otoparkı olarak anılan tek otopark. aslında orası kamping filan değil ama biz bunada razıyız.Çünki,normal bir otoparka gitseniz bukadar rahat edemezsiniz yinede.. saygılar...

osmanberkan' Alıntı:
Enver bey ..aslında sorun çözülmeyecek gibi vahim bir tablo değil...Ancak ilgisizlik hatboyu yani...fazlada bir yatırıma gerekte yok.tuvalete 5-6 tane ilave yapılacak seyyar tuvaletler var satılık.elektrikde sorun değil her yer elektrik direği dolu.suda sorun değil.vanalar var çim sulanıyor yazın ama bunları halledecek kimse yok ortalarda. Tek muhatabınız bekçi yani...

soruyu sormaktaki amacımda buydu zaten ,şöyleki ;varsayalım karavan belediye başkanının kardeşinin ve karavancılığa hiç ilgi duymasa bile ucundan azcık birşeylere vakıftır kardeşi nedeniyle başkan .Eğer kardeşi sorunları anlatamıyorsa bizim anlatabilmemiz zor demeye getiriyorum.Oysaki vazgeçtik boğazdan,bakırköyden-sirkeciye--Caddebostandan-pendik'e sahil şeridindeki otopark ceplerinden birer adet tahsis etseler sorun kalmaz ancak onların zihniyetinde karavancılık kültürünün yeri yok.Yada biz sesimizi iyi duyuramıyoruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR