İstanbul'da Karavan Parkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 253
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 201,958
Ynt: İstanbul'da Karavan Parkı

Enverbey gayet iyi anlıyorum sizi...Okadar çok çalışıyorki belediye..! İnsanların acil ihtiyaçlarını karşılamaktan keyifçilere zaman ayırd edemiyorlar herhalde...Yapmış işde Sultanahmetin hemen altındaki sahilde bir yer.Git oraya park et işde.çalışmayan tuvalette var bir tane...Daha ne ...İstanbul bu yıl kültür merkeziydi üstelik....Haberin yok galiba Enver ağabey... Yapılacak bir şey var sadece...Birkaç kez aramızda sözleşip Kadıköy pendik arasında bir cepte karavancı arkadaşlarla hep aynı yerlerde buluşmak ...orada kendimizi göstermek(kadıköy-pendik sahil yolu uzun bir sahil şeridi ve çok cep var) Polisde dahil insanlara böyle bir araç olduğunuda göstermek.Eğer yalnız başınıza giderseniz o ceplere..arabanızda camper ise..siz çayınızı içerken polis sizin kapnızı hart diye açıp kimlik sorabilir...Sandalyenizi atıp oturuyorsanız afiyet olsun rakı balık mı diye ziyaret edilebilirsiniz....Bırakın campingi ceplerde park etmeniz bile kışın sorun olabiliyor.Ağabey sen şimdi ceplere duşda istersin.... :smiley: selamlar.

Etiketler

enverdede' Alıntı:
Osman bey o gördüğünüz karavanlardan biri Fatih belediye başkanı'nın kardeşine aitmiş diye kulaktan dolma bir bilgi var bende bunun doğruluk derecesini arkadaşınız Necmi beyden öğrenebilirmisiniz? Eğer böyle bir durum varsa kamp alanı için fazla bir beklentiye girmek hayal zaten. Şimdi çalışmayan tuvalet daha öncede sadece karavan tuvalet kasetlerini boşaltmak amacıyla kullanılıyordu ancak elektrik vardı.

DEĞERLİ DOSTLAR BAŞKANIN KARDEŞİ FİLAN YOK ORADA KARAVANIDA YOK. BİR BEN VARIM BENİ GELENLER TANIR, BİRDE MEMDUH BEY VAR. BİZİM ARAÇLAR DEVAMLI ORADA. MEMDUH BEY SÜREKLİ KARAVANINDA YAŞAYAN BİR DOĞA GÖNÜLLÜSÜ AYNI ZAMANDA TELSİZ AMATÖRLERİ DERNEĞİNDE GÖREVLİ BİR ESNAF. AYRICA DEDİĞİNİZ GİBİ BİRDE İSPANYOL BİR KARAVANCI VAR YÜKSEK LİSANS YAPMAYA GELMİŞ 9 AYLIĞINA KIZ ARKADAŞIYLA O DA ORADA KALIYOR. ORASI FATİH BELEDİYESİNİN UHTESİNDE AMA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAHİPLENMEK İSTİYOR. DOLAYISIYLA FATİH BELEDİYESİDE ELİMDEN GİDECEK DİYE YATIRIM YAPMIYOR. AMA İNANI YAZIN BELKİ SIKIŞILIYOR AMA KIŞIN 1 TUVALET YETİYOR. SU VE ELEKTRİKDE VAR, GECE 01 E KADAR RESMİ GÖREVLİLER ONDAN SONRADA POLİS VE ORADA ÇAY OCAĞI ÇALIŞTIRANLAR KİMSEYE GÖZ AÇTIRMIYOR.YAKLAŞIK 1 YILDIR ORADAYIM HİÇ BİR SORUN YOK. BÖYLE BİR YER İSTANBUL SINIRLARI İÇİNDE DE YOK. İZLİYORUM SÜREKLİ İNSANLAR ELEŞTİRİYOR AMA HİÇBİRİSİ ORADA YAŞAMIYOR. GELİN KALIN GÖRÜN. ONDAN SONRA ELEŞTİRİN. YANİ ŞİMDİ BİRDE BAŞKANIN KARDEŞİ MEVZUU BAŞLADI İNANIN ÜZÜLÜYORUM. BİLDİĞİNİZ BU KONUMDA BAŞKA YER VARSA HADİ GİDİP KALALIM. YOKSADA YAŞAMADAN ELEŞTİRMEYELİM. BEN KALANLARDAN BİRİYİM BANA HER ŞEYİ SORABİLİRSİNİZ, AYRICA KALMAK İSTEYEN VARSA YARDIMCIDA OLURUZ. SELAMLAR.

Yalın bey,

İstanbula ilk geldiğimde sizin orada kalacağım...
Öyle yada böyle sahip çıkılması gereken bir yer diye düşünüyorum...
Maltepe buluşması gibi burada da düzenli buluşmalar yapılması elzem gibi...

Biz kaldik orada. Kamp yeri degil. Orasi bir otopark. Balikcilarin tuvaleti var. Elektrigi lutfen aliyorsunuz. Ufacik bir priz. Sigorta atabiliyor. Gece her turlu adam onunuzden geciyor. Eger karavanda kadin varsa icinize dusecek gibi bakiyorlar. Yani ortama acik bir yer. Sahinlisi de giriyor, kamyonlusu da. Arabesk muzik haliyle girla.
Sikayet etmiyorum. Biz cok eglendik. Kahvaltimiz mukemmeldi. Hatta gidelim bir daha. Ama durum budur. Kendimizi kandirmayalim. Bir kamp yeri degil orasi. Bir otopark. Tuvaleti olan bir otopark.

Sayın Yalın bey..Amacımız birşeyleri karalamak değil..Kazanmak...Orasını çok iyi tarif etmişsiniz..Üç hafta evvel oradaydım.Ben Küçükayasofya mahallesinde doğdum.Ben gittiğimde orada sadece ispanyol gençler ve bursa plakalı ..sanırım Ford bir karavan vardı..sadece iki adet karavan..İnsel beyin dediği gibi orası bir kamping değil.Ancak tuvaleti çalışmasada elektrik konusunu bilmiyorum yinede konumu ve emniyet itibariyle çok güvenli bir park yeri...İstanbulun göbeğinde böyle bir yer daha düşünemiyorum.Bilhassada İstanbul dışından gelecek karavancı arkadaşlarımız için bundan ideal bir park alanı bulunamaz.Oradan gelip geçen insanların kampçıların kadınlarına değilde böyle bir araca olan sempatilerinden dolayı merakla baktıklarını sanıyorum.Bir cumartesi akşamı gece konaklamak istiyen arkadaşlar varsa ..ben varım.deneyelim görelim.Yalın beyi bu konuda haklı buluyorum.Uzaktan konuşmakla olmaz...Eğer karavanınızda ufaktan birde motorsıklet veya bisikletiniz varsa Tarihi adayı yorulmadan gezebilirsiniz....saygılar.

Yalın bey,sizi ilk topiği açtığınız günden beri takipteyim geriye doğru giderseniz .O sıralar sizin kahve ikramınıza katılmak için uğradığımda ,olmadığınız bir güne denk gelmişim.Yanılıyor olabilirim bu başkanın kardeşinin karavanı da o sıralar kulağıma çalınmıştı,sizin de belirtmeye çalıştığınız güvenliğini pekiştirmek adına.Dediğiniz gibi görevlide tuvaletin daha ziyade karavan tuvaletlerinin boşaltılması için kullanıldığını söylemişti.Gelişmesi doğrultusunda beklentide iken belediyeler arası sahiplenme uğruna gerçekleşmediğini görmek ,birde düşünceme göre karavancılığa bu kadar yakın birine rağmen(başkanın kardeşi varsayımı) olmuyorsa ,Fazla beklentiye girmek hayal olur diye düşündüğümden dile getirdim.Karalama aklımdan geçmez,tercihtir beğenmezssem gitmem niye gidiyorsun da diyemem.Ancak istanbul dışından gelecek karavancı arkadaşlarıma da göğsümü gere ,gere tavsiye edemem doğrusu.Çünkü İstanbul daha iyisini hakkediyor.

Bu hafta Cumartesi günü karavan parka gittik. Sultanahmet meydanına onbeş dakika içinde keyifle çıkabiliyorsunuz. Karavan Park'ın sağında Cankurtaran'a, solunda ise Çatladıkapı'ya çıkan iki giriş var. Her iki girişten de İstanbul'un tarihi mekanlarının içinden keyifle gezerek Sultanahmet meydanına kısa zamanda ulaşabiliyorsunuz. Bisiklet için uzun bir sahil yolu var. Biz kahvemizi sahilde keyifle içtik. Rahatsızlık verecek herhangi bir olumsuzluk görmedik. Yaptığımız keşif ziyareti çok olumlu oldu. Yakında bizi de orada srekli görebilirsiniz. Yalın beyle komşu olabiliriz :smiley:

Bu tür yerler yurtdşnda çok var. sosta camping veya reisemobil diye aratabilirsiniz. Genelde günübirlik kalmalarda kullanılıyor. temel ihtiyaçlar karşılanıyor.

http://www.reisemobilhafen-koeln.de/

(rüzgar'a teşekkürler)

Biz iki ay kaldığımız Ahırkapı'daki kamp-park yerinden Mart sonunda ayrıldık. Daha önce park sorunumuz vardı. Şimdi karavanımız için özel parkımız oldu ve hasretimiz bitti :smiley:

Merhaba M.Karavanci arkadaslar.Bendeniz 45 senedir Avrupayi M.Karavan ile gezen bir kisi olarak sizlere bazi seyleri daha dogrultmak istiyorum.Ilk yillarda canim
Turkiye'me geldigimde Yesilkoy, Cadir restoran yani, campingde kalirdik,sonra Florya Turist Kampinge,orasida kapaninca Atakoye gelmege basladik,sonra meshur
Ciroz kamping derken hepsi kapandi,sokaklarda kalmaga basladik.3 sene evvel bu Ahirkapi feneri yani,aslinda otopark olan yere gelmege basladik,fakat oranin
gurultusu ve aksamlar yerli Natasalardan,rahat edemedik.Bu sene geldigimde Yanikapida Fatih Belediyesi Cim futbol sahasi yanina,cok guzel bir M.Karavan parki
yapildigini,icerisinde Dus+WC+elektrik oldugunu ve fiatininda TL.30 oldugunu duyarak,ilk gelisimizde 4 gun ve anadolu turu sonrasi tekrar Istanbul yaptigimizda
bir 4 gun daha kalarak,cok memnun geri donduk.Yalniz 3 ay kalip da geri dondugumde fiat 30 TL'den,aniden TL.60 olmustu.tabii ki su koyuverince gene de 30
papele kabul oldular.Yer park olarak biraz gurultulu ve yakindaki agac altina gelen bazi yamyamlar tarafindan,et kizartmasi,radyo dinlemesi falan derken,biraz
rahatsiz olunuyor,ama sehrin merkezinde olmasi ve baska kamp imkani almamasi sebebi ile,yutuluyor.Ilk geldigimizde Agustos cokca Alman ve Italyan vardi
Ekim donusumuzde ise biraz tenha idi.Gene de kisaca ozetlemek gerekse,bizim Turkiye'miz normlarinda fevkalade bir yer,yapanlari tebrik eder,aynen devam
etmelerini rica ederiz.Selamlar

Bu gün bu ilanı tesadüfen gördüm. İstanbul'u çok iyi bilmediğim için yorum yapamıyorum ama burada yer almasında yarar olacağını düşünüyorum...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-cekme-karavan-denize-200-metre-mesafede-karavan-camping-alani-73202495/detay

Alakaniza tesekkurler,bu kampingi bilmemekle beraber,o civarlari cok iyi bilirim.Sehir merkezinden cok ve cok uzaktir.Karavan ve M.Karavani orada park edip Istanbul'a gitmek en az 2/3 saatinizi alir.Aksamlari geri gelmek ise ayri bir dert.Fakat orada
uzun zaman kalmak isteyenler icin ideal bir yerdir.Kilyos yakinlarinda oldugu icin hem denizi temiz hemde tenha olur.Fiat
bakimina da gelince Istanbul mekezdeki yer daha tercihlidir.Selamlar.

Yenikapıda sanırım iki ayrı yerden bahsediliyor. Biri balıkçı barınağının yanında, biri de futbol sahasının yanında. Haftasonu kalmak için şu anda durum nedir (doluluk açısından) Bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Birde Anadolu yakasından gelişte buraya hangi yoldan gelmemiz iyi olur (trafik yoğunluğu olmadan ve U çekmeden).

ankirali' Alıntı:
Yenikapıda sanırım iki ayrı yerden bahsediliyor. Biri balıkçı barınağının yanında, biri de futbol sahasının yanında. Haftasonu kalmak için şu anda durum nedir (doluluk açısından) Bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Birde Anadolu yakasından gelişte buraya hangi yoldan gelmemiz iyi olur (trafik yoğunluğu olmadan ve U çekmeden).
Ben hiç orada kalmadım ama yol durumu için belediyenin yoğunluk haritasından yararlanabilirsiniz.
http://tkm.ibb.gov.tr/yolDurumu/YogunlukHaritasi.aspx
Yenikapı'dan sahile ulaşırsanız Eminönü yönünde giderken ileride sağda park yerine kavuşursunuz.
Harem'den feribotla giderseniz en kolayı Yenikapı'da döner kavşaktan dönersiniz. Mesafeler çok uzun değil. Yoldaki diğer kavşaklara girip, dönüş de belki olanaklıdır pek bilmiyorum.

Park alanının son durumunu bilemeyeceğim yakın zamanda giden arkadaşlar varsa yardımcı olurlar.

ferhat bey verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederim. Sanırım ekteki rota uygundur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri