İzmir Yamanlar Dağı Karagöl Kampımızın Ardından (26 - 31 Ekim 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan wolkhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 134
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,043
Ynt: İzmir Yamanlar Dağı Karagöl Kampımızın Ardından (26 - 31 Ekim 2010)

Çok hoş olmuş sizleri kıskandık arkadaşlarla bakıyoruz resimlere anlatımlarınızı okuyoruz devamını daha detaylı bekliyoruz...

bi sorum var bu kavurmayı yapan kimse bu tencereye göre bu et fazla değilmi fazla değilse kıvamında pişirmek zor olmadımı bizde but ip faaliyetlerde kişi fazla vakit dar ise sorun yaşıyoruz veya tadı istediğimiz gibi olmuyor

Etiketler

Sürekli karıştırılırsa sorun olmaz herhalde.
Karıştırıcak kişi bulmakta sorun yaşamamışlar görünüyorlar zaten.

kadir246' Alıntı:
Çok hoş olmuş sizleri kıskandık arkadaşlarla bakıyoruz resimlere anlatımlarınızı okuyoruz devamını daha detaylı bekliyoruz...

bi sorum var bu kavurmayı yapan kimse bu tencereye göre bu et fazla değilmi fazla değilse kıvamında pişirmek zor olmadımı bizde but ip faaliyetlerde kişi fazla vakit dar ise sorun yaşıyoruz veya tadı istediğimiz gibi olmuyor

aslına bakarsan o kavurma o tencereye çok değil.çünkü piştikçe suyunu salar daha sonra da suyu çeker ve kıvamına gelir..suyu azalmaya başladığında da tuz atarsan tam tadına gelir.

TezzMertek' Alıntı:
Sürekli karıştırılırsa sorun olmaz herhalde.
Karıştırıcak kişi bulmakta sorun yaşamamışlar görünüyorlar zaten.

sürekli karıştırılırsa etler parçalanabilir üstad..arada bir karıştırmak daha ii zaten yağınıda dibine saldığı için yanması sözkonusu değil.kaldı ki altındaki ateşte çok harlı bir ateş değil..ağır ağır pişmeli..işte ilk ve son hali..
[attachment=1]
[attachment=2]

IMG 3921

IMG 3945

wolkhan' Alıntı:
sürekli karıştırılırsa etler parçalanabilir üstad..arada bir karıştırmak daha ii zaten yağınıda dibine saldığı için yanması sözkonusu değil.kaldı ki altındaki ateşte çok harlı bir ateş değil..ağır ağır pişmeli..işte ilk ve son hali..
[attachment=1]
[attachment=2]

Volkan bey elinize sağlık açıklamalar için de teşekkür ederiz iş yerindeyim arkadaşlarla hem kamp fotoğraflarınızı hem sac kavurmayı beğendik ve anlatımlarınızı işten fırsat buldukça hep beraber okuyoruz... resimlerin ve anlatımlarınızın devamında görüşmek üzere kolay gelsin

Tokat sobasını ben ilk kez gördüm çok ilginç ve mantıklı geldi kullanımı pratik mi bilemiyorum ama direk ateşle etin temas etmemesi daha sağlıklı diye düşünüyorum ne sürede pişer o yemek merak ettim...

wolkhan' Alıntı:
baktık ki adam başı pirzola çıkmaz bir kuzudan kaburga kebap yapalım dedik.
[attachment=1]
bide salata yanına..pirinç pilavı da var ama fotğrafı yok galiba... ???..
[attachment=2]
biraz da piyaz...
[attachment=3]
pilavında fotosu varmış ya...
[attachment=4]
herkese afiyet olsun...
[attachment=5]

Tokat sobasını ben

kadir246' Alıntı:
Tokat sobasını ben ilk kez gördüm çok ilginç ve mantıklı geldi kullanımı pratik mi bilemiyorum ama direk ateşle etin temas etmemesi daha sağlıklı diye düşünüyorum ne sürede pişer o yemek merak ettim...

Tokat sobasını ben

valla inanırmısın bende ilk kez yakından gördüm..resimlerini görmüştüm ama ilk defa deneme fırsatı oldu.. kenarındaki ateş gözlerinde odun yaktık biz ama yinede 1 saati buldu.ustasının anlattığına göre bu şekilde güzel pişiyor ama püf noktası altına sürülen bi tava gibi bişeyde biriken yağlaı ve suları arada bir etlerin üzerine kaşıkla dökmekte..

Bugün çok farklı oldu görmediklerimizi gördük bilgilendirme için teşekkür ederim sizleri izlemey devam ediyoruz görüşmek üzere

wolkhan' Alıntı:
valla inanırmısın bende ilk kez yakından gördüm..resimlerini görmüştüm ama ilk defa deneme fırsatı oldu.. kenarındaki ateş gözlerinde odun yaktık biz ama yinede 1 saati buldu.ustasının anlattığına göre bu şekilde güzel pişiyor ama püf noktası altına sürülen bi tava gibi bişeyde biriken yağlaı ve suları arada bir etlerin üzerine kaşıkla dökmekte..

kusura bakmayın 1 haftadır biriken işleri halletmeye çalışıyorum bir yandan da..
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
bu resimde de sisin ardından gelen müthiş bir yağmur görülüyor...
[attachment=5]

IMG 4039

IMG 4043

IMG 4046

IMG 4053

IMG 4054

Merhaba
Yemek malzemeleri ,yemek hazırlama ,yemek pişirme ,yemek sofraları ,yemek tarifleri ,
kahvaltılar ,kuzineler ,tokat mangalı falan tam ,bir Yiyenbilir gezisi olmuş . :D
Gerçekten ,kavurmalar ve kaburgalar dehşet duruyor ...
Afiyet olsun arkadaşlar . ;D

çadırda kalmaktan korkan arkadaşın dolu yağışına karşı geliştirdiği çözüm... ;D..
[attachment=1]
buda beklediğimiz bir şeydi...o naylonu almasak bütün planlarımız alt üst olacaktı...ii ki de almışız...
[attachment=2]
enkaz kaldırma çalışmaları.... ;D ;D..
[attachment=3]
sanki hiç yağmur yağmamış gibi arabalar arası çadır da eğlence son sürat...
[attachment=4]
o yağmurda telefona giden arkadaşlar topluca elbise teçhizat kuruturken...
[attachment=5]

IMG 4059

IMG 4060

IMG 4062

IMG 4064

IMG 4066

29 ekim deki karagölün güney yamacına asacağımız bayrağımız...ekipten sadece 2 kişi kaldı kamp ta....
[attachment=1]
bu enteresan ağaç köküde bizim fotoğraflara fon oldu...bilmem daha ne kadar yağmura dayanır...
[attachment=2]
çıkmak istediğimiz yamaca geldik 1 saat sonra...
[attachment=3]
kampımızın yukarıdan görünüşü...
[attachment=4]
ne de güzel görünüyor dimi...biz gördük,şanlı bayrağımızın da manzarası böyle olmalı...
[attachment=5]

IMG 4070

IMG 4074

IMG 4076

IMG 4077

IMG 4083

oort cloud' Alıntı:
Merhaba
Yemek malzemeleri ,yemek hazırlama ,yemek pişirme ,yemek sofraları ,yemek tarifleri ,
kahvaltılar ,kuzineler ,tokat mangalı falan tam ,bir Yiyenbilir gezisi olmuş . :D
Gerçekten ,kavurmalar ve kaburgalar dehşet duruyor ...
Afiyet olsun arkadaşlar . ;D

tabii ki de üstad ne yapalım. ;D ;D..yemek yiyeceksin ki odun toplayabilesin..yiyeceksin ki yürüyebilesin..yiyeceksin ki ne biliim işte yemek lazım..e yerkende yaparkende keyif almak lazım.. :D.

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

IMG 4084

IMG 4090

IMG 4091

IMG 4093

IMG 4094

wolkhan' Alıntı:
tabii ki de üstad ne yapalım. ;D ;D..yemek yiyeceksin ki odun toplayabilesin..yiyeceksin ki yürüyebilesin..yiyeceksin ki ne biliim işte yemek lazım..e yerkende yaparkende keyif almak lazım.. :D.

Çok doğru ; gezi bahane ,yemekler şahane .... :D

Kökleri dışarıda olan ağaca bayıdım .. :smiley:
Bu arada iyi tırmanmışsınız ,tepeden İzmir Körfezi görünüyor muydu ?

Akşam akşam hiç iyi olmadı bu raporu okuduğum. Başına uyarı yazmak lazım aç karnına okursanız iyi olmaz diye. ;D

Çok sağlam teçhizatla gidilmiş ve teçhizatın hakkı sonuna kadar verilmiş. Elinize sağlık. Pek çok ilham aldık.

Paylaşım için teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR