Karavan Sahibi Olabilmek için Emekliliği Beklemek Zorunda mıyız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan taiga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,823
Ynt: Karavan Sahibi Olabilmek için Emekliliği Beklemek Zorunda mıyız?

MYWAY' Alıntı:
Şiir çok etkileyici. Fakat bir yaşam biçimine, bir karaktere ne bileyim bir alışkanlığa dönüşmesi zor galiba. Ama yinede anı yaşamak güzel bir kültür

Cenk hocam bu şiiri üniversitede ki kız arkadaşım okuduğunda bak seni anlatan bir şiir diye getirdi,o zamanlar benim uyguladığım kısımları renkli kalemle çizerdim,bakayım ne kadarı beni anlatıyor diye o zamanlar baya bi renklerdirmiştim,şimdi işlerden dolayı saçım kesildi,uzun sakallarım da,yolunmuş tavuğa döndüm

[attachment=1]

hayatta giymediğim gömlek ve kumaş pantalonu giymeye başladım,eskiden anarşist ruhlu, anti sosya,l sol görüşlü biriydim şimdi satış elemanlarına kapitalistliği öğretmeye çalışıyoruz,,etik değerlere sağdık kalmaya çalışarak, bunları yaparkende ,pitbulla,eşşek arası bir hayvana dönüşüyoruz ...ama içimde bir cm bile o renklerdiğim zamandan geriye gitmedim,fırsatını bulduğum her an ı değerlendirmeye çalıştım,akşam eve girerken hala durup bülbülleri içimde büyük bir coşkuyla dinliyorum.
Hepsini bütün cümlelerini uyduracağız diye birşey yok ama doğruluğuna inanıyorsan inandığın kısımlara yaklaşabildiğin kardır.
Cem in dediği gibi ''yaşadığı hayattan ve kurduğu düzenden memnun olanlar ya da memnun olmayanlar şeklinde ikiye ayrılır.''

ben olabildiği kadar memnunum,çünkü elime geçirdiğim fırsatları yapmaktan hiç geri durmuyorum,
heee birde sevdiğin şeylerin neler değilde ne olduğunu bilmek önemli.

Fotoraf

Etiketler

mayıstosböce' Alıntı:
Cenk hocam bu şiiri üniversitede ki kız arkadaşım okuduğunda bak seni anlatan bir şiir diye getirdi,o zamanlar benim uyguladığım kısımları renkli kalemle çizerdim,bakayım ne kadarı beni anlatıyor diye o zamanlar baya bi renklerdirmiştim,şimdi işlerden dolayı saçım kesildi,uzun sakallarım da,yolunmuş tavuğa döndüm

Mayıstosböceği,
Yakın tarihten bir büyüğün bir lafı vardı: "yirmisinden önce komünist olmayan, kırkından sonra komünist olan aptaldır." Bu söze katılırım veya katılmam önemli değil fakat içeriğinde aslında ince bıçak sırtları var. Anlaşılan bu katagoriye girmiyorsun. yani kapitalist sistemi an ve an yakalamışsın. Bakma bizlerde bu rüzgarda savrulan yapraklarız aslında. Anı yaşama konusunda sana ve şiire katılıyorum. Çoğu zamanda başarıyorum. Eğer başaramasaydım herhalde ölürdüm. daha geçen sene hem boğaziçi hemde çanakkale boğaz yüzme yarışlarına katıldım. Yıllardır yapmak istediğim şeylerdi. 85 yaşıma geldiğimde pişman olmayacağım bir şey daha var artık. Bak bu hafta sonu İĞNEADA ya gezi düzenliyorum. gezenbilirde de ilan ettim.
Ne güzel seninde 85 yaşına gelidiğinde pişman olmayacağın bir şeyin olduğunu artık biliyoruz. O sakallı resmin. Anı yaşamaya devam....

yazan tüm arkadaşların yazdıklarından her kim olursak olalım bir pay cıkarmamak bir ders cıkarmamak elde değil,hepside bıraktım gunümüz TÜRKİYE mi günümüz dünyasına has özellikler.

ama eminimki bir çok yerde duymuşsunuzdur veya okumuşsunuzdur canlılar içinde öleceğini bile bile yaşamaya devam eden tek canlı insanoğlu ama yinede hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayan tek canlıda insanoğlu herhalde.

ben dahil çevremde tanıdığım bir çok kişi bügün yapmak istediği ve belkide zorlasa yapabileceği bir çok seyi ileriye ertelemekte daha uygun olabileceği zamana ötelemekte zannedersem esas hatayı burada yapmaktayız anı-bu günü yaşamayıp geçmişi yaşamaya çalışmaktayız.

şunu bilebilsek şimdi dediğimiz anın bile geçmişte kaldığını belki o zaman bazı şeyler daha kolay olacak

Karavan sahibi olmak...Emeklilik...
Yani emekliliğe kadar biraz birikim,emeklilikte de çokca zaman
Yan yana gelebilmesi büyük olasıllıkla "olası" kavramlar..
Ama ya enerji. Ya istek.Ya heves.Tabii herşeyin önünde sağlık. Bunları görmezden gelemeyiz.
Emekli olduktan bir süre sonra vücüdunuz da emeklemeye başlar yeniden.
Bir merdiveni çıktığınızda , bir yükü kaldırdığınızda,bir teknoloji harikasını kullanabildiğinizde tebrik edersiniz kendinizi.
Çıkabildiğiniz için, kaldırabildiğiniz için, kullanbildiğiniz için gizli bir kutlama töreni yaşanır ruhunuzun derinliklerinde.
Bir zaman gelir elinizde tahlil sonuçları,anjiyo raporları,röntgen filimleri,tomografi bilmem neleri...
Bir kağıtlara bakarsınız, bir kapınızda duran karavana.
Artık siz mi karavana binersiniz yoksa karavan mı size bilinmez.
Ama bilinen bir şey varsa zamanın hızla geçtiği.
"O" zamana uzanın , parmaklarınızın ucuna kalkın, yakalayın yakalayabildiğiniz yaprağı,çekin gelsin dalın ucu, erişin güzelim hayatın meyvasına, koparın yiyin.
Tadı geçmeden,düşüp çürümeden...

RÜZGAR

RÜZGAR' Alıntı:
Karavan sahibi olmak...Emeklilik...
Yani emekliliğe kadar biraz birikim,emeklilikte de çokca zaman
Yan yana gelebilmesi büyük olasıllıkla "olası" kavramlar..
Ama ya enerji. Ya istek.Ya heves.Tabii herşeyin önünde sağlık. Bunları görmezden gelemeyiz.
Emekli olduktan bir süre sonra vücüdunuz da emeklemeye başlar yeniden.
Bir merdiveni çıktığınızda , bir yükü kaldırdığınızda,bir teknoloji harikasını kullanabildiğinizde tebrik edersiniz kendinizi.
Çıkabildiğiniz için, kaldırabildiğiniz için, kullanbildiğiniz için gizli bir kutlama töreni yaşanır ruhunuzun derinliklerinde.
Bir zaman gelir elinizde tahlil sonuçları,anjiyo raporları,röntgen filimleri,tomografi bilmem neleri...
Bir kağıtlara bakarsınız, bir kapınızda duran karavana.
Artık siz mi karavana binersiniz yoksa karavan mı size bilinmez.
Ama bilinen bir şey varsa zamanın hızla geçtiği.
"O" zamana uzanın , parmaklarınızın ucuna kalkın, yakalayın yakalayabildiğiniz yaprağı,çekin gelsin dalın ucu, erişin güzelim hayatın meyvasına, koparın yiyin.
Tadı geçmeden,düşüp çürümeden...

RÜZGAR

Sonuna kadar katiliyorum. Herseyin ve daha dogrusu herseye olan her istegin gececeginin cok bilincindeyim. Once nefes aldigima sonra ise istedigime her gun cok seviniyorum. Beklemeyi sevmiyorum. Beklerken kaybedeceklerimi biliyorum. En basta soylendigi gibi istegimi...
En zor maddi sartlarda neler yapilabildigini biliyorum. Herkesin de yapabilecegine inaniyorum.

Öyleyse dostlara gelsin;

Bir İlkbahar Sabahı http://video.eksenim.mynet.com/albeymeta/Samime_Sanay_Bir_Ilk_Bahar_Sabahi/123810/

Zaman/para dengesizliği bütün sorun.

Rüzgar, değerli büyüğümüz Hüseyin Abimize sonuna kadar katılıyorum karavancılığa karavanın K sini bilmeden girdim şimdi diyorum ki iyikide girmişim alınamayacak tek şey zaman bu devirde geri kalan herşey öyle yada böyle alınabilir yeterki insan içindeyken ve yollardayken huzurlu olsun bu yazışmaları okuyunca 1991 yılında işe başladığımda hizmette 20 ci yılını dolduran personel için bir kutlama ve plaket töreni yapılmıştı o zaman demiştim 20 yıl nasıl doldurulur, hesabıma göre 1 sene sonra bende o gruba dahil olacağım he nemi hissettim halen o kutlamanın yapıldığı gün gözümün önünde ama tek farkla 20 yıl geçmiş aradan...
Geçen senelerde bir abimiz emekli oldu düzenlenen törende şunu demişti '' Emeklemeden, emekli olmak istediğim için aranızdan ayrılıyorum'' bu söz hep aklımda tabii Türkiye şartlarında herkes böyle düşünemeyebilir....
Saygılar
Tamer

[attachment=1]

Bu fotoğrafı daha önce görmüş olsaydım Bülent'e daha temkinli yaklaşırdım :D

Fotoraf

Bugün bir akılsızlık yapıp Cemin "vaktin varsa gidip benim aracı görelim" önerisine "ok" dedim...

Gittik, gördüm ve...

Hayran kaldım...

Tam aradığım özellikte ve kafamdaki beklentiyle birebir uyuşuyor...

Hafta sonu gezileri ve 15 günlük yurtdışı kamp destekli geziler için ideal...

Tabi o andan itibaren Cem e PSA panelvanların ne kadar kullanışlı ve karavana çok daha araçlar olduğuna iknaya başladım...

Şimdilik yemiyor bu çabalarımı ama umutluyum... :D

Açıkçası eve gelince gene sahibinden.com u açıp o 100 kere gördüğüm karavanları bir daha bir daha inceledim ve gene keyfim kaçtı...

Neyse...

Hüseyin abi yazınız için çok teşekkürler...

Keza diğer dostlar katkılarınız için çok sağolun...

Bakalım hayatı ertelememeye çalışacağız artık...

Şu işsaretlere baktım durdum hep
Eger huzunlu bır tebessum bulabılmış olsaydım hıc bır sey dıyemedıgım ıcın sadece onu koyacaktım
Ama yıne de :-[ :smiley: :-[ :smiley:

taiga' Alıntı:
Bugün bir akılsızlık yapıp Cemin "vaktin varsa gidip benim aracı görelim" önerisine "ok" dedim...

Gittik, gördüm ve...

Hayran kaldım...

Tam aradığım özellikte ve kafamdaki beklentiyle birebir uyuşuyor...

Hafta sonu gezileri ve 15 günlük yurtdışı kamp destekli geziler için ideal...

Tabi o andan itibaren Cem e PSA panelvanların ne kadar kullanışlı ve karavana çok daha araçlar olduğuna iknaya başladım...

Şimdilik yemiyor bu çabalarımı ama umutluyum... :D

Açıkçası eve gelince gene sahibinden.com u açıp o 100 kere gördüğüm karavanları bir daha bir daha inceledim ve gene keyfim kaçtı...

Neyse...

Hüseyin abi yazınız için çok teşekkürler...

Keza diğer dostlar katkılarınız için çok sağolun...

Bakalım hayatı ertelememeye çalışacağız artık...

Haldun Bey haksiz degilsiniz. Devlet memuruyum ve haftanin 5 gunu calisiyorum. Esim ise haftasonu calisiyor. Bu durumu onemsemiyerek kocaman bir moto karavan almis ve az vaktim icin koca karavanin anlamsizligini anlamistim. Yani sehiricinde sahilde oturmaya karavani cikarmaya useniyordum. Satip simdiki kamperimi aldim. İcinde kalamazsak bile kisin sahilde gecirebiliyoruz vaktimizi. Ne yerler kesfettik sayesinde. Evet karavan rahat ama kamper bence vakti az olanlar icin daha ideal. Emekli olursam buyuk bir karavan yine alacagiz. Senede bir ay icin gercekten anlamsiz buyuk karavan.

Bu fotoğrafı daha önce görmüş olsaydım Bülent'e daha temkinli yaklaşırdım

Niye avatarıma ot,böcek koyarak siteye girdim zannediyorsun.

"yirmisinden önce komünist olmayan, kırkından sonra komünist olan aptaldır."

Sanırım insanlar(komünistler) bu cümlede ki gibi yaşayanlara oportunist derler(kabaca , eğilimlere göre yönünü belirleyen kişi),benimde bu cümleyi sindirmem kolay değil(kendime saygımdan ve uygulamalarımdan),ben bunu kişisel olarak algılamadığım için alınmam söz konusu değil ama doğru bir tespittir,bu cümleyi söyleyen arkadaşımız sıkı bir ''yelkenci'' olmuş demek ki.

mayıstosböce' Alıntı:
"yirmisinden önce komünist olmayan, kırkından sonra komünist olan aptaldır."

Sanırım insanlar(komünistler) bu cümlede ki gibi yaşayanlara oportunist derler(kabaca , eğilimlere göre yönünü belirleyen kişi),benimde bu cümleyi sindirmem kolay değil(kendime saygımdan ve uygulamalarımdan),ben bunu kişisel olarak algılamadığım için alınmam söz konusu değil ama doğru bir tespittir,bu cümleyi söyleyen arkadaşımız sıkı bir ''yelkenci'' olmuş demek ki.

Bu sözü kesinlikle kişisel olarak algılamamak gerekiyor. Sindirmeyede hiçmi hiç gerekte yok zaten. Bana göre bu cümleyi sarfeden şahıs şunu demek istemiş: bir insanın gençlik ve olgunluk dönemindeki hayata bakış açıları zamanla mutlaka farklılık gösterecektir. Bu değişimin ideolojik izdüşümünün seyri sarfedilen cümledeki gibiyse o zaman bir çelişki var demektir (bunu aptallık olarak yorumlamış).
Ben şu noktada bu söze katkıda bulunacağım: Eğer bir insan 20 sinden önce toplumcu, idealist ve sosyal olup, 40 ından sonra ademi merkeziyetçiyse o kişi KURNAZDIR. Eğer 20 sinde ne ise 40 ındada oysa , eee helal olsun valla....

Sevgi, saygı, paylaşım, birliktelik, dürüstlük, ahlak, erdem gibi insanı insan yapan bir çok meziyeti ''aptallık'', bencilliği ve paragözlüğü ''akıllılık, uyanıklık, kurnazlık'' olarak tanımlayan o kadar çok insan var ki... Sıkmayın canınızı bu konularla... İnsani yaşam alanlarımız her geçen gün biraz daha daralıyor olsa da... Neyse ki paranın satın alamadığı şeyler var hala...

orsaalabanda' Alıntı:
Sevgi, saygı, paylaşım, birliktelik, dürüstlük, ahlak, erdem gibi insanı insan yapan bir çok meziyeti ''aptallık'', bencilliği ve paragözlüğü ''akıllılık, uyanıklık, kurnazlık'' olarak tanımlayan o kadar çok insan var ki... Sıkmayın canınızı bu konularla... İnsani yaşam alanlarımız her geçen gün biraz daha daralıyor olsa da... Neyse ki paranın satın alamadığı şeyler var hala...

cem şahsen ben istanbulu dolu dolu yaşayan hala nufüsu 1milyon sanan ilk gurup insanlardan sayıyorum kendimi.Oysa şimdi etrafıma bakınca 19 milyon ikinci guruptan yeni semtlerinin adını bile bilmediğim İstanbullu sarmış etrafımı. Diyorumki ;bu benim çocuklarımın şansızlığı ,yetişmeleri ve karşılaşmak zorunda kalacakları farklı iki tarz yüzünden.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR