Karavan Sahibi Olabilmek için Emekliliği Beklemek Zorunda mıyız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan taiga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,825
Ynt: Karavan Sahibi Olabilmek için Emekliliği Beklemek Zorunda mıyız?

enverdede' Alıntı:
Ben bu konuda hedef belirlemiş olmanın büyük önem taşıdığına inanıyorum.Bakın Motor alıcam ,motor alıcam deyip 2 yıldır kafamı şişiren kayınbiraderimin yaptığına.Hemde bağkur emeklisi..[attachment=1]

Akii ustama yakışmış motorsiklet.Kazasız, belasız kullansın inşallah. :smiley: Arkayada iki kişilik küçük bir karavan yakışır..

Etiketler

Bir akılsızlık edip gördüm Cem in aracı...

Hobaa gene kaşıntı tuttu alalım bir camper ne olursa olsun, bir daha mı geleceğiz dünyaya cıngılıyla...

Dünde ailecek tanıştık T4 camper la... (Sahi Cem isim vermedin mi hala senin cevvale? )

Buraya kadar tamam...

Lakin hafta sonu sahibinden.com daki 225 motokaravan ilanını dörder kez çevirip çevirip baktım, (keza daha önce favorilerimde olup satılmış olanlara da...)

Arıyorum ilanı... Diyorum bizim Bursada hava soğutmalıya MMO lpg sızdırmazlık belgesi vermiyor...Sizin araç hava soğutmalı? Olur mu ben sorunsuz aldım diyor... :eek:

Başka bir ilanı arıyorum, yazılana göre olağanüstü hesaplı alkovanlı Alman malı karavan... Her şey süper, her parçası kontrolümde garantide deniyor... İyi o zaman TÜV den geçti mi? 2 senedir yatıyor o yüzden sokmadık... Kabul, götürürüz TÜV e geçer araç hemen satışı alırım... Asla olmaz, öyle satış olmaz, ben veririm karavanı ötesine karışmam, alıcı kendi halleder TÜV ü deniyor...

Bir diğerini arıyorum, indirim olur mu? Asla olmaz... Tamam da o paraya ne karavanlar alınır, olsun bundaki mobilya hiçbirinde yok...

Mesaj atıyorum çekme karavana... 5.5 mt lik 750 kg altı diyor... Çıkarırız kantara sonra el sıkışırız yazıyorum... Gelen cevap: karavancılık kültürüne aykırı olanlara karavanım satılık değil

Peki sonuç?

Sıfıra sıfır elde var sıfır...

İlaç için şudur diyebileceğim bütçeme uyan karavan yok...

Hayır hasbelkader alanları, kullananları görüyorum onlarda hep arayışta... :D

Hadi emekliliği de beklemeyelim dedik, o zaman ne yapacağız bu koşullarda?

Ben bulamadım, bulan varsa bari bizleri de aydınlatsın, hep beraber karavanlanalım...

Not: Bir diğer seçenekte araç alıp yaptırma... Ben kendim yapamam, becerikli de değilim, derdimi anlatamayacağım daha da ötesi anlattıklarımı dinlemeyip kafasına göre beni oyalayarak sinirlerimi alt üst edecek bir sürü farklı mobilyacı, marangoz demirci yada elektrikçi arkadaşla da uğraşmak istemiyorum... Firmaya gideyim desem İmaj karavan işini güzel yapıyor ama onun çıkardığı fiyatlarla aracın bana maliyeti bütçemi ziyadesiyle aşıyor...Kısaca araç alıp yapma yada yaptırma da bana pek uymayan bir tercih...

Eh o zaman sende otur oturduğun yerde der gibisiniz... :D

Haldun, araca henüz isim vermedik. (Bir kahramanlık yapmasını bekliyoruz. Sonra dedem korkut gelecek ve soz soylayacak, boy boylayacak... :D)

Dostum senin yerine ben pazarlık yapayım istersen. Kibar kibar konuşuyorsun olmuyor. ;)

Haldun u pür dikkat takip ediyorum,ne güzel birçok insana faydası oluyor,araştırıyor,soruyor,cevap veriyor,herkese anlatıyor.Şimdi kendime faydam olmuyor diyecek ama oluyor bence,kafasında ki ve kafamızda ki bir çok soru cevaplandı kanımca.

taiga' Alıntı:
Bir akılsızlık edip gördüm Cem in aracı...

Peki sonuç?

Sıfıra sıfır elde var sıfır...

İlaç için şudur diyebileceğim bütçeme uyan karavan yok...

Hayır hasbelkader alanları, kullananları görüyorum onlarda hep arayışta... :D

Hadi emekliliği de beklemeyelim dedik, o zaman ne yapacağız bu koşullarda?

Ben bulamadım, bulan varsa bari bizleri de aydınlatsın, hep beraber karavanlanalım...

Not: Bir diğer seçenekte araç alıp yaptırma... Ben kendim yapamam, becerikli de değilim, derdimi anlatamayacağım daha da ötesi anlattıklarımı dinlemeyip kafasına göre beni oyalayarak sinirlerimi alt üst edecek bir sürü farklı mobilyacı, marangoz demirci yada elektrikçi arkadaşla da uğraşmak istemiyorum... Firmaya gideyim desem İmaj karavan işini güzel yapıyor ama onun çıkardığı fiyatlarla aracın bana maliyeti bütçemi ziyadesiyle aşıyor...Kısaca araç alıp yapma yada yaptırma da bana pek uymayan bir tercih...

Eh o zaman sende otur oturduğun yerde der gibisiniz... :D

Yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal... ne olacak bu milletin hali?.. :D

Cavid Sezen

Haldun Hocam, içimi kararttın :smiley:

Gerçi senin durumunda kendimi görür gibi oluyorum.

Arkadaşlar, içinizi karartacak bir durum yok. Öncelikle ne istediğinizi tam olarak belirleyin. Sonra kapatın gözlerinizi ve kendinizi hayalini kurduğunuz aracın direksiyonunda hissedin. Nasıl kullanacağınızı, nerelere gideceğinizi, nereye park edeceğinizi, içinde nasıl yatacağınızı, eşyalarınızı nereye koyacağınızı, mutfağı nasıl yerleştireceğinizi, vergilerini nasıl ödeyeceğinizi ve elbette sorunlarıyla hem teknik hem ekonomik olarak nasıl baş edeceğinizi en ince ayrıntısına kadar canlandırın gözünüzün önünde. Kendinizi o aracın içinde görebiliyorsanız, mutluysanız ve sizi rahatsız eden bir şeyler yoksa sahip olabilmeniz için önünüzde engel yok demektir. Önünde sonunda gerçekleşir... İnanın zorlu ekonomik koşullara rağmen benim durumum bu şekilde gelişti. Kendinizi o aracın içinde göremiyorsanız ortada bir sorun var demektir.

orsaalabanda' Alıntı:
Arkadaşlar, içinizi karartacak bir durum yok. Öncelikle ne istediğinizi tam olarak belirleyin. Sonra kapatın gözlerinizi ve kendinizi hayalini kurduğunuz aracın direksiyonunda hissedin. Nasıl kullanacağınızı, nerelere gideceğinizi, nereye park edeceğinizi, içinde nasıl yatacağınızı, eşyalarınızı nereye koyacağınızı, mutfağı nasıl yerleştireceğinizi, vergilerini nasıl ödeyeceğinizi ve elbette sorunlarıyla hem teknik hem ekonomik olarak nasıl baş edeceğinizi en ince ayrıntısına kadar canlandırın gözünüzün önünde.

Tam o anda eşiniz gelip, "sıcakta için geçti, kalk kanepede uyuma, git yatağa uzan" der ve siz gerçeklere dönersiniz...

Gerçek dediğin dedir hocam? Hayalini kurarken hissettiklerin gerçek değil midir? Karavanımda uzanırken hissettiklerim eskiden hayalini kurarken hissettiklerimin bire bir aynısı inan ;)

orsaalabanda' Alıntı:
Gerçek dediğin dedir hocam? Hayalini kurarken hissettiklerin gerçek değil midir? Karavanımda uzanırken hissettiklerim eskiden hayalini kurarken hissettiklerimin bire bir aynısı inan ;)

Gerçek, hayallerinle cüzdanın arasında uygun bir rasyo bulabilmektir... :D

Altın oran ;D

Bu oranı yakalayamazsan kendini o aracın direksiyonunda göremezsin zaten. Çok uğraştım, 12m3 bir PSA'nı direksiyonunda göremedim kendimi. :D Görmeye çalıştım ama rahatsız eden bir şeyler vardı...

orsaalabanda' Alıntı:
Altın oran ;D

Bu oranı yakalayamazsan kendini o aracın direksiyonunda göremezsin zaten. Çok uğraştım, 12m3 bir PSA'nı direksiyonunda göremedim kendimi. :D Görmeye çalıştım ama rahatsız eden bir şeyler vardı...

Görememenin sebebi para değil sadece, PSA nın bir "stili"yok...
Bu da seni rahatsız etti ve sende VW büyüsüne kapılıp gittin aramızdan... :D

Ben işe bir noktadan başlayayım dedim. Geçen hafta çeki demiri için, Bosal'ın bir yertkili servisiyle irtibata geçtim. Fiyatlar okkkalı ve iş meşakkatlı. "Ne yapalım gülü seven dikenine katlanır" dedik, ardından da "Taktıralım bir tane" dedik. Bizimkinin modeli ellerinde yokmuş, Almanya'dan siparişle getirtiyorlarmış. "O zaman getirtin bir tane" dedim. " 4 hafta sürer" demezler mi :eek: :mad: . Diğer bayilerin ellerinde de yokmuş. Ne yapalım beklemedeyiz.

atiladi' Alıntı:
İstekler imkanlarla sınırlıdır...

Haklısın... ben de imkanlarımı bildiğimden dolayı isteklerimi (arzularımı) yeni hayallere doğru yönlendirmedim. Amacım eldeki varlıkları en iyi değerlendirip günün tadını çıkarabilmek. İlerleyen yıllarda da imkanlarımızı bu yönde değerlendirip emeklilik için daha iyi bişeyler yapacağız artık.

atiladi' Alıntı:
İstekler imkanlarla sınırlıdır...

İmkanlarınızın sınırlı olduğunuzu düşünerek kendinizi sınırlandıranın yine kendiniz olduğunu söylesem çok mu ileri gitmiş olurum? İstemek, arzu etmek, hayal kurmak sahip olabilmek adına imkanlarınızın elverişliliğinin ötesinde önemlidir.

Atila abi'nin ilk karavanını alış hikayesini bildiğim için aklıma geliverdi ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR