Kendi Karavanını Yapanlar; LR 110 4x4 Defender Camper-(erhan110)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erhan110 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 883
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 228,078
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; LR 110 4x4 Defender Camper-(erhan110)

Sayın Erhan110, Karavanınızın yapım aşamaları gerçekten çok iyi gidiyor. İstediğiniz gibi sonuçlanmasını diler, yapım aşamalarını izlemek isteriz.Saygılarımla...

Etiketler

Erhan bey ellerinize sağlık o alüminyum levhalar çok akıllıca ve güzel olmuş ayrı bir hava katmış,izolasyon işinide bitirmişsiniz devamını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Cümleten sagolun arkadaşlar tesekkur ederim.

kolay gelsin, yavaş yavaş bitiyor, Allah kaza bela vermesin, güle güle binmek nasip olsun :smiley:

:smiley: sağolun levent bey tsk ederim.

iyi günler arkadaşlar .,

buzdolabını alma noktasında oldugum bu surecte daha önce hiç duymadıgım mutfak+buzdolabı olacak şekilde imal edilmiş bir ürüne rastlantısal olarak ulaştım begeneler olabılecegını dusunerek kısa bilgi verecem. Malumunuz oldugu üzere buzdolabını 12V waeco almaya karar vermıstım , bu ürünün ithalatçısını Eltesan olarak tespit ettim ki bu firma Hymer ların falanda ithalatçısı., vede bu firmanın grup firmalarından birisinin Eltesan sogutma vs vs adında başka bir imalatçı kuruluşunun oldugunu bununda tüm büyük otobus fırmalarının kucuk mutfak ünitelerini yaptığını ogrendım.

Fiyatları gayet makul ben 3206 modelını çok begendım ama uzunluk ölçüsü fazla geldi bu yuzden istemedende olsa vazgecmek zorunda kaldım buna ait birkaç bılgı resim vs asagıdadır . Firmanın yeri Gebzede olup telefonla gayet guzel bılgı vermekteler.

Selamlar Erhan.

TEKNİK BİLGİLER
Hacim 32 lt.
Gerilim 12/24 V-DC
Soğutma Gazı R134a

3206

3206

Type3206

Eltesan firması linki asagıdadır :

http://www.eltesan.com/urunler/mutfak_buzdolabi.htm

ön kabin ile karavan kabini separasyonu [attachment=1]
ön kabin kaplanması devam ediyor tamamı bittiginde 1 adet ön üst tarafa vede 1 er adettta sag ve sol üst taraflara kapaklı dolap konulacak .[attachment=2]
ön üst dolabın orta kısmı sabit olarak yapılarak navigasyon vede multımedia cihazları buraya konumlandırılacak .[attachment=3]

Photo

Photo 1

Photo 2

Sayın Erhan110, Çok güzel gidiyor. İyi birşey çıkartacağınıza inanıyorum.Saygılarımla..
Şeref

Sayın Erhan110 devamını sabırsızlıkla bekliyoruz bahara çok var acele etmeden sindire sindire yapmak en sağlıklısı,birde şöför mahalli ile arka kısım arası açıkmıydı yoksa sizmi açtınız.

Erhan bey kolay gelsin, çalışmalarınızı merakla izliyorum. Ancak arka kısmı bölme nedeninizi öğrenebilir miyim? Sanki bu uygulamayla zaten kısıtlı olan alanınızı biraz daha daraltıyorsunuz gibi görünüyor...

Sagolun Seref bey tesekkur ederim . umarim dediginiz gibi olur :smiley:

yaybek' Alıntı:
Sayın Erhan110 devamını sabırsızlıkla bekliyoruz bahara çok var acele etmeden sindire sindire yapmak en sağlıklısı,birde şöför mahalli ile arka kısım arası açıkmıydı yoksa sizmi açtınız.

Merhaba Yusuf bey kardesim ; Valla bende su ana kadar sabirliydimda artik sabir kalmadi biran once bitsin artik moduna giriliyor bilirsiniz siz :smiley:
Sofor mahali bu ambulans kasalarda normalde kapaliydi ama benim aldigim kisi acmisti , ben ilaveten birde sofor kupasinin ustunede kestirip buyuttum cunku orayi ya kucuk bir yatak yada dolap yapma niyetim vardi . Olculer yatak olarak kullanilamiyacagini gosterdi ancak alkovan yapmak gerekir bunuda ben istemedim arac sekilsiz olur diye, Hal boyle olunca yer az oldugu icin dolap yapmaya karar verdim.

Selamlar Erhan

drares' Alıntı:
Erhan bey kolay gelsin, çalışmalarınızı merakla izliyorum. Ancak arka kısmı bölme nedeninizi öğrenebilir miyim? Sanki bu uygulamayla zaten kısıtlı olan alanınızı biraz daha daraltıyorsunuz gibi görünüyor...

Merhaba Hasmet bey , tesekkurler izlediginiz ve yoruml;ariniz icin :smiley:
YEr konus cok kisitli haklisiniz toplam 8 metrekupluk bir alan var., vede acikcasi bir A4 kagitlik yerin bile onemi var benim icin. Ancak birbirinden bagimsiz alanlarin olmasi elzem aynen 1 odali ev ile 1+1 odali ev gibi . Cunku ayirdiginiz zaman yer belki daraliyor ama 3 faydasi olusuyor :-
1- Aracin onundeki merakli bir vatandasin komple aracin icini gormesini engelliyorsunuz ,
2- Aracta seyahat esnasinda yada kamptayken herkez ayni seyi yapmak yasamak zorunda kalmiyor. ornegin en basitinden uyku uyuma gibi,
3- Mutfak lavabo vs vs gibi esylarinizin destegi olusuyor bunlarin sabit baglanmasi sart cunku.

Selamlar Erhan

Erhan bey size kolay gelsin. karavanınızın tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. selamlar.

Teşekkürler Can bey .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR