Kendi Karavanını Yapanlar; LR 110 4x4 Defender Camper-(erhan110)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erhan110 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 883
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 227,915
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; LR 110 4x4 Defender Camper-(erhan110)

100 kmnin ustunde surekli kullanim yapmak motor devrinin ust sInIrlarda seyretmesine sebeb olur.
Ben uzun yolda 80-100 km hizla kullaniyorum.hem yakittan tasaruf ediyorsunuz hemde motorun cok yuksek devirler yapmasini engelliyorsunuz.
Yuksek hizlarda sorun yasamazsiniz. Fakat motoru asiri zorlamak ileriye donuk sorunlar yaratabilir.ozellikle yazin sicak havalarda motoru fazla zorlamamanizi tavsiye ederim.
Aracin silindir kapagi aliminyum alisimlidir.
Yuksek sicakliklardan etkilenir.lpg kullaniminda sibob yuvalari cokme yapabilir.bu sorunuda silindir kapagi sokuldugunde celik yuva caktirarak cozebilirsiniz.
Yuksek surat ve yuksek devir ileriye donuk sorun yasatabilir.
En iyisi 90-100 km hizlarda seyretmek.

Etiketler

Sayin Erhan bey:
Haddim olmiyarak sayin Vosdost,a tamamen katiliyorum.Tabii bizim dusuncelerimiz sizin menfaatleriniz yonunde :smiley: unutmayinki aracinizi lpg de kullandiginiz zaman yakitin inceliginden oturu motorun isinmasi benzine gore daha yuksek olur,Dolayisiylada uzun vadede motorun omrunu kisaltir.....Vosdost beyefendininde dedigi gibi uzun yolculuklarda aracinizi 90-100 km.araliginda kullanmanizda buyuk fayda var,buyuk ihtimalle yollarda tatil esnasinda tamirci arama derdinden kurtarir sizi.Tabii aracinizin yasini ve yapmis oldugu klometreleride hesaba katmalisiniz.Ozellikle rampalari tirmanirken gaza yuklenmekten imtina ediniz. Nacizane bir tavsiye idi ......... saygilar sunar, ugrasinizin basariyla sonlanmasini temenni ederim. :smiley:

Zeki.

tesekkurler vosdost mesajınız gayet aydınlatıcı.

:smiley: sizede tesekkur ederim zeki bey .

ben asıl sizin Dakar macerınız merak ediyorum sitede baktım bulamadım , nasıl ve ne zaman gittiniz yolculuk nasıldı okuyabileceğim bir yer varmı acaba siteye topic açtınızmı bu yolculukla ilgili ???

selamlar erhan

Sayin erhan bey.
sordugunuz konuyla ilgili sizi ayrica aydinlatirim.bu konunun telif haklari resim,yazi ve yayin haklari ,ALTIN Kitaplar HOLLANDA KRALIYET Kutuphanesine ait . Saygilarimla
Zeki.

erhan110' Alıntı:
yoo ıyı yaptınız tesekkur ederım önerinize . lpg elektrik kullanımının en iyi ikamesi benimde aklımda ama deneyimim olmadıgı için burdaki yorumlara göre karar vermeye çalısıyorum . izolasyonda sadece güçlendirilmiş strafor kullandım , sıcakta denedim iyi yalıtım olduguna karar verdım baska bırsey membran vs ilave olarak kullanmadım.

bu vesileyle size bir sualım olacak serkan bey: kendı aracınıdaki pu üstü karavanlar için yük statusunde demıssınız , bunu turkıyedıkı uretıcılerde aynen söylemekteler, hal böyle olunca uluslarrası sınırlar gecerken tasıdıgınız yük muhtevasındaki karavan ıcın ayrı bir belgeleme gerekmektemi ??? sınırlarda kardesım madem bu yuk nerde bunun tasıma irsalıyesı yada ihrac belgesi falan diye problemler cıkıyormu cıkmıyormu ??

selamlar erhan
Ben bu yaz Türkiye`ye gelirken hic bir sikinti yasamadim. Kabin ile ilgili ne ruhsat nede irsaliye soran var. Türkiye`ye giriste arabanin ruhsatina göre giris yaptilar ama Kabin ile ilgili bir not düsüldümü bilmiyorum. Otoban ücreti öderken bu araci motorkaravan olarak kabul ettiler. Kabini taktiginiz an motorkaravan statüsü görüyor. Ben Almanya da vergiyi PKW (sahsi arac), sigortayida motorkaravan olarak yaptirdim.

Selamlar
Serkan

Teşekkürler serkan bey .

iyi günler arkadaşlar ., bugun ilk defa benim 4x4 defender karavanı Sivil Savunmacı arkadaşımız Hakanla Atatürk Havalimanı ile Ataköy arasındakı çorak alanda offroad maksatlı denedik ., sonuç açıkaçası mükemmel ., buda bana ilerde karavanla kışın karlı bir dağa tırmandığımda yada yazın tekne çekerken yumuşak deniz kumunda ilerleyebilmem yada çekip çıkabilmem için ümit verdi zaten 4x4 aracı karavana dönüştürme maksadımda buydu.

Defender karavanlarla ilgisi olanlar için birkaç resim yüklüyorum.

Selamlar ,Erhan

Securedownload 3

Securedownload 1

Securedownload

Securedownload 4

Deniz kumu ve agir camurlu etaplar haricinde gonul rahatliyla dag tas dolasabilirsiniz.:smiley:

vosdost' Alıntı:
Deniz kumu ve agir camurlu etaplar haricinde gonul rahatliyla dag tas dolasabilirsiniz.:smiley:

sagol hcm not aldim :smiley: Sivil savunma HAkandan sana selam var.

Erhan.

bendende Hakan abiye çok çok selamlar :smiley:

Sayin Erhan bey.
Sizin defender.in kaporta islerini nerede yaptirdiniz,biraz once resimlerinizi inceledim sanki sanayide gibime geldi.Istanbula geldigimde gorusup sizden bilgi almam mumkunmu,benimde biraz kaporta islerim var.Ayrica birde kesin olmamakla beraber eski bir nissan patrol alma durumum var eger adamlari ikna edersem sayet bu arac asagi yukari 15 senedir yatiyor benim gozlerimin onunde icim sizliyor onu oyle gordukce.onu turkiyeye getirip ayaklandirmak istiyorum ikna edip alabilirsem eger...Oyle merhametli bir kaportaci bulabilirmiyiz..Bir on gorusme yapmakta fayda var diye dusunuyorum,yoksa anadoluya goturecegim kaporta isleri icin.Saygilarimla
Zeki

toraman25' Alıntı:
Sayin Erhan bey.
Sizin defender.in kaporta islerini nerede yaptirdiniz,biraz once resimlerinizi inceledim sanki sanayide gibime geldi.Istanbula geldigimde gorusup sizden bilgi almam mumkunmu,benimde biraz kaporta islerim var.Ayrica birde kesin olmamakla beraber eski bir nissan patrol alma durumum var eger adamlari ikna edersem sayet bu arac asagi yukari 15 senedir yatiyor benim gozlerimin onunde icim sizliyor onu oyle gordukce.onu turkiyeye getirip ayaklandirmak istiyorum ikna edip alabilirsem eger...Oyle merhametli bir kaportaci bulabilirmiyiz..Bir on gorusme yapmakta fayda var diye dusunuyorum,yoksa anadoluya goturecegim kaporta isleri icin.Saygilarimla
Zeki

mrh zeki bey

yardımcı olmaya calısırım geldıgınızde ama dedıgınız gibi anadoluda bu ısler istandabuldan maslakdan cok daha ucuza biter derim bende .

selamlar erhan

Aracınız hayırlı olsun Erhan bey.Umarım Dakar'a gidersiniz tez zamanda.

SAgolun tsk ederım.
aractan tam emın olunca denıycez.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.