Kimler Bunalım Da?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,184
Hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.Bu gün psikiyatriste gittim.İnanın tek bir soru dahi sormadı.Yüzüme bile bakmadı.Reçeteyi yazdı uzattı,çıkabilirsin der gibi bir el işareti yaptı.Ben de bu tavır,tedavinin bir parçası herhalde diye sesimi çıkartmadım.Hayırlısı bakalım.

Son düzenleme:

Etiketler
Hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.Bu gün psikoloğa gittim.İnanın tek bir soru dahi sormadı.Yüzüme bile bakmadı.Reçeteyi yazdı uzattı,çıkabilirsin der gibi bir el işareti yaptı.Ben de bu tavır,tedavinin bir parçası herhalde diye sesimi çıkartmadım.Hayırlısı bakalım.

Psikoloğun ilaç yazma yetkisi yoktur.İlaç yazmışsa ya sahtekardır yada gittiğiniz psikolog değil psikiyatristtir.

Hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.Bu gün psikoloğa gittim.İnanın tek bir soru dahi sormadı.Yüzüme bile bakmadı.Reçeteyi yazdı uzattı,çıkabilirsin der gibi bir el işareti yaptı.Ben de bu tavır,tedavinin bir parçası herhalde diye sesimirdir çıkartmadım.Hayırlısı bakalım.
Herkes bir şeyler anlatır. Sorunları onlar çözemedikleri için artık dinlemiyorlar da, basıyorlar ilacı...
İnanın yüzün üzerinde psikiyatriste gittim. Çoğu böyledir. Benim hikayemi bilen psikiyatristim çok nadirdir. Sizi dinleyecek psikiyatrist özeldir. Kaybetmeyin.
Sorununuzu kendiniz çözeceksiniz. İlaçlarınız bu konuda sizi sağlam tutarak size yardımcı olacak, umarım.

Herkes bir şeyler anlatır. Sorunları onlar çözemedikleri için artık dinlemiyorlar da, basıyorlar ilacı...
İnanın yüzün üzerinde psikiyatriste gittim. Çoğu böyledir. Benim hikayemi bilen psikiyatristim çok nadirdir. Sizi dinleyecek psikiyatrist özeldir. Kaybetmeyin.
Sorununuzu kendiniz çözeceksiniz. İlaçlarınız bu konuda sizi sağlam tutarak size yardımcı olacak, umarım.

Yücel bey psikayatristler sizin sorununuzu derinlemesine sorgulayıp dinlemezler, ilaçlarla çözüme ulaşmaya çalışırlar.
Bilişsel davranışcı terapi eğitim almış olan psikologlarla yapılacak karşılıklı sohbet havasında geçen terapi seansları ile sizin kendinizden bile sakladığınız, bilincinizin arka planına attığınız tüm sorunlar ,endişeler yada korkularınızın kaynağını bulur , çözümü için yapmanız gerekenleri belirleyip kendi kendinize sorunlarınızdan kurtulmanızı sağlarlar.
Bu probleminizin büyüklüğü ve alt yapıda yatan sorunun kaynağını bulup çözüme ulaştırmak 3-5 seansta gibi kısa sürede çözüme ulaştırmaz.Biraz süreç alır

Hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.Bu gün psikiyatriste gittim.İnanın tek bir soru dahi sormadı.Yüzüme bile bakmadı.Reçeteyi yazdı uzattı,çıkabilirsin der gibi bir el işareti yaptı.Ben de bu tavır,tedavinin bir parçası herhalde diye sesimi çıkartmadım.Hayırlısı bakalım.
Devlet Hastanesinde 68.sıra ise normal :smiley:

Devlet Hastanesinde 68.sıra ise normal :smiley:
Sorun belli, tedavi belli demiştir
bu şekilde bugün gelen 83.hasta ise, hangi birini dinleyecek
Bende geçmişte devlet hastanesinde çalışmıştım,günde yüz hasta bakıyordum,hergün böyleydi, başhekimlik mecbur tutuyordu,,bir hastaya 5 dakika ayırabiliyordum, böyle olunca insan bir süre sonra robota dönüyor,bir tükenmişlik sendromu oluşuyor, sonuç bu oluyor, şimdi özel muayenehanem var,her gelen hastaya yarım saat ayırabiliyorum

Yücel bey psikayatristler sizin sorununuzu derinlemesine sorgulayıp dinlemezler, ilaçlarla çözüme ulaşmaya çalışırlar.
Bilişsel davranışcı terapi eğitim almış olan psikologlarla yapılacak karşılıklı sohbet havasında geçen terapi seansları ile sizin kendinizden bile sakladığınız, bilincinizin arka planına attığınız tüm sorunlar ,endişeler yada korkularınızın kaynağını bulur , çözümü için yapmanız gerekenleri belirleyip kendi kendinize sorunlarınızdan kurtulmanızı sağlarlar.
Bu probleminizin büyüklüğü ve alt yapıda yatan sorunun kaynağını bulup çözüme ulaştırmak 3-5 seansta gibi kısa sürede çözüme ulaştırmaz.Biraz süreç alır
Ben psikoloğa hiç gitmedim. Benim durumum ve hastalığım için önermiyorlardı. Bana kalırsa psikanalizi falan yok sayamam ama şizofren gibi gerçek hastalıklarda psikologların etkisi zayıf bir ihtimal bana kalırsa. Yine de ilerde çok param olursa denemek isterim.

Sorun belli, tedavi belli demiştir
bu şekilde bugün gelen 83.hasta ise, hangi birini dinleyecek
Bende geçmişte devlet hastanesinde çalışmıştım,günde yüz hasta bakıyordum,hergün böyleydi, başhekimlik mecbur tutuyordu,,bir hastaya 5 dakika ayırabiliyordum, böyle olunca insan bir süre sonra robota dönüyor,bir tükenmişlik sendromu oluşuyor, sonuç bu oluyor, şimdi özel muayenehanem var,her gelen hastaya yarım saat ayırabiliyorum
Allah size hayırlı hastalar nasip etsin.

Asıl tedavi ilaç tedavisidir. Bana bunu pekçok psikiyatristim böyle söyledi sonuçta ben de bunu böyle kabul ettim ve ondan sonra ilaçlarımı asla aksatmadım ve bir daha da bana bi haller gelmedi çok şükür. Yıllardır alevlenme geçirmedim. Allah nazardan saklasın.

Geçmiş olsun Yücel bey.
Şizofrenide düzenli ilaç tedavisi zaruri, başka çözüm yolu şu an için yok.Psikologların çözüme kavuşturacakları bir durum değil bu sorun.

Sn.Makara bazen hep aynı şeyleri yapmakta insanı durgunluğa sürükleyebilir. Uzun süre yapmayı planlayıpta yapmadığınız bir şeyler varsa yapmayı deneyebilirsiniz veya değişik uğraşlara yönelebilirsiniz bir müddet. Bu sizi doygunluk , monotonluk ve durgunluk hislerinden kurtarabilir belkide. Bu arada Melende hala balık kaldı mı ?

bence o receteyi almamam/yaptırmamam için sağlam bir gerekçe
Herhalde kendisi de tedavi görüyordur,

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR