Midi Kamp Aracı Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmeteal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,082
sizin seçiminiz daha ekonomik ve daha kolay temin edilir. aracın son şeklini çok merak ediyorum kolay gelsin, selamlar

Etiketler
Bir çok kişi 12 volt ile ısınmanın mümkün olmadığını söylüyor

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Küçükken marketimiz vardı
Bu tür bir tüplü sobayı marketin arka tarafındaki bekçi kulübesi kadar küçücük bir odada yıllarca kullandık,hiçbir sorun yaşamadım
Karavanda dediğiniz gibi kullanılabilir
Sadece uyanıkken kullanmak lazım
Birde ara ara havalandırmak yeterli olur
Ancak gece yatarken kapatmak lazım
Balıkçı barakamda bende küçücük bir fanlı ısıtıcı kullanıyorum
Fanlı küçük bir ısıtıcı bu kadar küçük bir alanı kısa zamanda fırın gibi yapar
Ancak gece uyku sırasında yani 7-8 saat akü buna yetecek mi?

haklısınız kaba bir hesapla 1000w gücünde 30-40 dk 2000w ta ise 15-20 dk çalışmasını öngörebiliriz. Fakat kamp-çadır veya otomobilimde uyuduğum maceralarımda hele bide biraz soğuksa 7-8 hiç uyuyamadım :D hatta beş saatten fazla uyuduğumu da sanmam. heralde içeriyi ısıtıp bir- iki saat uyuduktan sonra üşüyünce beş on dk daha sobayı yakmak sonra fanı da akünün tolerans değerine kadar 10-15 dk çalışmak üzere kurmak soğuk bir geceyi atlatmaya yeter. Yetmeli kışın kampa çıkan üşümeyi göze almalı neticede :smiley: :smiley:

Belki konu dışına çıkacağım ama ne zaman kamp konusu açılsa aklıma eski kamplar geliyor. İmkansızlıklarla boğuştuğumuz, paranız olsa bile satın alacak bir şey bulunmadığı zamanlarda kullandığımız malzemelerin bir kaç görsel paylaşayım belki biraz gülümsersiniz. Bunların hepsini bizzat kullandım hepsi de zamanın en teknolojik cihazlarıydı... :smiley:

1

2

3

4

5

6

Çok yoğun şekilde kış kampı yapmayacaksanız ısıtıcı bence gereksiz. Çok üşürseniz aracı çalıştırır içini ısıtabilirsiniz diye düşünüyorum.

Çok yoğun şekilde kış kampı yapmayacaksanız ısıtıcı bence gereksiz. Çok üşürseniz aracı çalıştırır içini ısıtabilirsiniz diye düşünüyorum.
Bahar aylarında yüksek rakimlarda hava sıcaklığı gece bayağı düşüyor
Eğer bahar aylarında ki kamplara cocuklar katilmayacaksa uyku tulumu ile yatilabilir
Arada araba çalıştırılır
Dışarda ateş yakılır vb
Yanlız çocuklar olacaksa vebasto yada gazlı karavan sobası gerekir

Serin gecelerde karavanı biraz ısıtabilmenin ve yatağı sıcak tutmanın da kolay yolları var. Yukardaki resmi aldığım linkteki yazıda bir T4 Kamper aracını nasıl ısıttığını anlatıyor. Tabii ki bu devamlı bir çözüm değil ama soğuğa hazırlıksız yakalandığımız akşamlarda bize faydası olabilir. Tuğlanın ısıyı iyi depoladığını hepimiz biliriz. Isıtılan tuğla ortam serinledikçe aldığı ısıyı geri veriyor. Böylece küçük bir karavanda üşümeden gecelemek mümkün olabilir.
Anmerkung 2020 01 10 133755

Ein Backstein wird zur mobilen Campingheizung | Bringhand Blog

Eşimin ve benim uzun zamandır kullandığımız sıcak su torbalarıyla yatağı bütün gece sıcak tutmak mümkün. Geçen yaz gezimizde dışarda sıcaklığın 8 dereceye düştüğü geceler oldu. Gece yatağa girinceye kadar ısıtıcıyı çalıştırdık. Sıcak su torbalarına kaynar suyu doldurup yatağa koyduktan sonra ısıtıcıyı kapattık. Böylece gece üşümeden uyuduk. Sabah yataktan çıkmadan önce de ısıtıcıyı çalıştırdık.
Biz henüz denemedik ama sıcak gecelerde bu torbalara buzdolabında soğuttukları suyu doldurarak serin yatakta uyuyanlarda var.:smiley:

Anmerkung 2020 01 10 141647

Arkadaşlar,
Kaynar su torbası ben de kullandım.
Ama epey tehlikeli aslında.
Mutlaka dikkatli kullanılmalı.
Vücudumuza değil mümkünse ezilmeyeceği ayakucuna konulmalı.
Oldukça etkilidir.
Bir de araçta yatılacaksa soğuk çok rahatsız edici olur.
Bunun için en güzel çözüm Vebasto'dur.
Selamlar herkese...

Belki konu dışına çıkacağım ama ne zaman kamp konusu açılsa aklıma eski kamplar geliyor. İmkansızlıklarla boğuştuğumuz, paranız olsa bile satın alacak bir şey bulunmadığı zamanlarda kullandığımız malzemelerin bir kaç görsel paylaşayım belki biraz gülümsersiniz. Bunların hepsini bizzat kullandım hepsi de zamanın en teknolojik cihazlarıydı... :smiley:

Ekli dosyayı görüntüle 517196

Ekli dosyayı görüntüle 517197

Ekli dosyayı görüntüle 517198

Ekli dosyayı görüntüle 517199

Ekli dosyayı görüntüle 517200

Ekli dosyayı görüntüle 517201
Bunların bazıları bana da çok tanıdık...

Arkadaşlar,
Kaynar su torbası ben de kullandım.
Ama epey tehlikeli aslında.
Mutlaka dikkatli kullanılmalı.
Vücudumuza değil mümkünse ezilmeyeceği ayakucuna konulmalı.
Oldukça etkilidir.
Bir de araçta yatılacaksa soğuk çok rahatsız edici olur.
Bunun için en güzel çözüm Vebasto'dur.
Selamlar herkese...

Yücel Bey ikaz için teşekkürler. Bizde eşim sıcak su torbasına keçeden güzel bir kılıf yaptı, dokununca yakmıyor:smiley: ve bütün gece yatağı sıcak tutuyor.
Gece yatarken torbanın nerde durması gerektiğini insan çok çabuk buluyor.:smiley:

Serin gecelerde karavanı biraz ısıtabilmenin ve yatağı sıcak tutmanın da kolay yolları var. Yukardaki resmi aldığım linkteki yazıda bir T4 Kamper aracını nasıl ısıttığını anlatıyor. Tabii ki bu devamlı bir çözüm değil ama soğuğa hazırlıksız yakalandığımız akşamlarda bize faydası olabilir. Tuğlanın ısıyı iyi depoladığını hepimiz biliriz. Isıtılan tuğla ortam serinledikçe aldığı ısıyı geri veriyor. Böylece küçük bir karavanda üşümeden gecelemek mümkün olabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 517216
Ein Backstein wird zur mobilen Campingheizung | Bringhand Blog

Eşimin ve benim uzun zamandır kullandığımız sıcak su torbalarıyla yatağı bütün gece sıcak tutmak mümkün. Geçen yaz gezimizde dışarda sıcaklığın 8 dereceye düştüğü geceler oldu. Gece yatağa girinceye kadar ısıtıcıyı çalıştırdık. Sıcak su torbalarına kaynar suyu doldurup yatağa koyduktan sonra ısıtıcıyı kapattık. Böylece gece üşümeden uyuduk. Sabah yataktan çıkmadan önce de ısıtıcıyı çalıştırdık.
Biz henüz denemedik ama sıcak gecelerde bu torbalara buzdolabında soğuttukları suyu doldurarak serin yatakta uyuyanlarda var.:smiley:

Bu hiç aklıma gelmemiştiBen de japon sobasını nasıl bütün gece çalıştırmam diye düşünüyordum.Bu tuğlalardan iki tane sobanın üstünde ısıtsam baya gider sıcaklığı herhalde.

sıcak su torbasının gazabına uğramış biri olarak görmek dahi istemediğim bir obje. kullanmadan kesinlikle ek yerleri kapağı her defasında muayene edilmeli. hele kılıf keçe falan içinde ise görülmeyebiliyor balon yaptığı

Bugün koltuk-yatak çalışması yaptık. Üste mdf ile zemin oluşturduğum için aralıkların fazla olması yanıltmasın.
6d9ea488 ea37 48c1 9767 c0aeff483ed3
A977c8dd 5a3b 4a6a 9b8c 81ef5b082d7c
E5a2843a 6d56 4696 9439 681dc9f86f65

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,098
Kaydolan Son Üyemiz
mesut44dg

SON KONULAR

Geri