Moderatör Arkadaşların Keyfi Mesaj Silme Yetkisi Var mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 141
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,675
Ynt: Moderatör Arkadaşların Keyfi Mesaj Silme Yetkisi Var mı?

İsteyen istediği şekilde siliyor geçenlerde avcılık ile ilgili bir konu açılmıştı 2 sayfadan sonra silindi keyfi olarak.Burası ortak paylaşım sitesi isteyen istediği konuyu açar tartışılır yazılır çizilir ta ki iş çığırından çıkar küfür hakaret gibi istenmeyen şeyler yazılmaya başlanırsa yazan kişinin mesajı silinir uyarılır kendisi veyahut kullanıcı adından yada IP no dan yasaklanır siteye erişimi engellenir.
Ama moderatör hoşlanmadı yada işine gelmedi diye mesaj silip konu kapatamaz bence en azından benim hem adminlik hemde moderatörlük yaptığım sitelerde bu işler böyle yürüyor.Olması gerekende bu zaten...

Geçmiş sayfalara dönüp baktığımda o kadar çok paylaşımlar vardı ki her hafta bir off-road gezileri yapılır insanlar eve gelir gelmez fotoğrafları yükler sonra muhabbet alır başını giderdi ama şimdi bunlardan eser yok herkes bir bir kaçtı uzaklaştı acaba yönetim oturup hiç özeleştiri yaptımı bu gidişatla ilgili sadece meraktan soruyorum.....

Bu şekilde 3-5 kişinin egemenliği altında devam ederse bu işler sanırım daha çok kan kaybederiz diye düşünüyorum. Hadi üşenmeyin yetkili arkadaşlar dönün geriye yönelik bir tarama yapın nerede bu yazıp çizenler görselleri paylaşanlar teknik bilgi verenler hepsi ya artık yazmıyor yada yasaklanmış üye yazıyor........

Kusura bakmayın yazdım ama 2 güne kalmaz silinir nasılsa........

Etiketler

reha' Alıntı:
Arkadaşlar,
haklısınız, "habersiz olarak mesajınızın silinmesi" rahatsız edici bir durum.. Ama biraz önce , "silinen mesajların" bulunduğu yere baktım.. Emin olun "sayılamayacak" miktarda.. Bzilere de acıyın ne olur.. Bunlara tek tek mesaj yazmaya çalışsanız altından kalkılmaz.. zaten, "tek tek" inceleyip silmek bile ciddi bir emek ve zaman..

lütfen ama lütfen, emin olunuz ki hiç birimiz kötü niyetli kişiler değiliz ve "hepimiz için güzel bir forum" sağlamaya çalışıyoruz.. başka bir niyetimiz yok (ki olamaz) bir çıkarımız da yok (hepimiz gönüllü olarak görev yapıyoruz)

herkese güzel bir haftasonu dilerim, reha

Yazdıklarım bir gurubun hoşuna gitmedi, ve moderatör bir arkadaşlarından rica ettiler şunları sil dediler. O arkadaş ta sildi. Derin devlet gibi. Sorgu yok sual yok.. Reha abi hadi söyle keyfi silinmiş de. Biz de işimize bakalım. Ya da bu işi yapan forum kurallarını ihlal ettiği için moderatör olmasına rağmen forumdan YASAKLANMIŞTIR deyin. Kulunuz köleniz olalım mecazen de olsa...

cenkcc' Alıntı:
İsteyen istediği şekilde siliyor geçenlerde avcılık ile ilgili bir konu açılmıştı 2 sayfadan sonra silindi keyfi olarak.Burası ortak paylaşım sitesi isteyen istediği konuyu açar tartışılır yazılır çizilir ta ki iş çığırından çıkar küfür hakaret gibi istenmeyen şeyler yazılmaya başlanırsa yazan kişinin mesajı silinir uyarılır kendisi veyahut kullanıcı adından yada IP no dan yasaklanır siteye erişimi engellenir.
Ama moderatör hoşlanmadı yada işine gelmedi diye mesaj silip konu kapatamaz bence en azından benim hem adminlik hemde moderatörlük yaptığım sitelerde bu işler böyle yürüyor.Olması gerekende bu zaten...

Geçmiş sayfalara dönüp baktığımda o kadar çok paylaşımlar vardı ki her hafta bir off-road gezileri yapılır insanlar eve gelir gelmez fotoğrafları yükler sonra muhabbet alır başını giderdi ama şimdi bunlardan eser yok herkes bir bir kaçtı uzaklaştı acaba yönetim oturup hiç özeleştiri yaptımı bu gidişatla ilgili sadece meraktan soruyorum.....

Bu şekilde 3-5 kişinin egemenliği altında devam ederse bu işler sanırım daha çok kan kaybederiz diye düşünüyorum. Hadi üşenmeyin yetkili arkadaşlar dönün geriye yönelik bir tarama yapın nerede bu yazıp çizenler görselleri paylaşanlar teknik bilgi verenler hepsi ya artık yazmıyor yada yasaklanmış üye yazıyor........

Kusura bakmayın yazdım ama 2 güne kalmaz silinir nasılsa........

keyfi olarak silindi dediğiniz mevzu avcılık konusunu benim ormana atılmış sokak hayvanlarına yardım etmeme getirip , konuyu tamamen avcılığa karşı olan birisine saldırı düzeyine indirdiğiniz için silindi. özgürlüklerinizin sınırı başkalarının özgürlüklerinin sınırlarına girdiğiniz anda biter.

Göktuğ beyin şu an mesaj sayısı 5186 yani tecrübeli yanlış yazı yazması pek mümkün görünmüyor geriye Göktuğ beyin yazdığı gibi derin moderatör işi kalıyor çok gıcık bir durum bu işin temizlenmesi gerekli

O şekilde anlamak istediğiniz için öyle anlamışsınız madem öyle direk yazsaydınız yada benim mesajımı silseydiniz diğer arkadaşların ne günahı vardı? Siz avcılığa karşısınız diye yazılanları kişisel saldırı olarak yorumlamanız nedendir acaba?Siz off-roada karşı olsanız insanlar buraya off-road ile ilgili yazı yazınca onlarıda kişisel saldırı olarak algılayıp onlarıdamı sileceksiniz özgürlüklerinizin sınırı başkalarının özgürlüklerinin sınırlarına girdiğiniz anda biter diyerek

küçük ağa' Alıntı:
Göktuğ beyin şu an mesaj sayısı 5186 yani tecrübeli yanlış yazı yazması pek mümkün görünmüyor geriye Göktuğ beyin yazdığı gibi derin moderatör işi kalıyor çok gıcık bir durum bu işin temizlenmesi gerekli

mesaj çok olunca kıymeti de az oluyor sanırım ;D 5 tane mesaj olsaydı. 2 si silinseydi daha çok üzülürdüm ;D

Tempus' Alıntı:
keyfi olarak silindi dediğiniz mevzu avcılık konusunu benim ormana atılmış sokak hayvanlarına yardım etmeme getirip , konuyu tamamen avcılığa karşı olan birisine saldırı düzeyine indirdiğiniz için silindi. özgürlüklerinizin sınırı başkalarının özgürlüklerinin sınırlarına girdiğiniz anda biter.
spor olsun diye hayvan öldürenin silimesi iyi olmuş ellerinize sağlık çok teşekkür ederim.Göktuğ beyin durumu çok farklı mevzu derin ben anladım meselenin açığa çıkması gerek

cenkcc' Alıntı:
O şekilde anlamak istediğiniz için öyle anlamışsınız madem öyle direk yazsaydınız yada benim mesajımı silseydiniz diğer arkadaşların ne günahı vardı? Siz avcılığa karşısınız diye yazılanları kişisel saldırı olarak yorumlamanız nedendir acaba?Siz off-roada karşı olsanız insanlar buraya off-road ile ilgili yazı yazınca onlarıda kişisel saldırı olarak algılayıp onlarıdamı sileceksiniz özgürlüklerinizin sınırı başkalarının özgürlüklerinin sınırlarına girdiğiniz anda biter diyerek

önce bir konu tartışılırken konuda size karşıt olan kişiye saldirmak yerine konuyu tartışmayı öğrenin sonra forum yönetimi konusunda akıl verin. avcılık ile ilgili bölüm açılsın diye bir mevzu tartışılırken ne şehir çocuğu olmamızı bıraktınız, ne zengin züppeliğimiz kaldı yetmedi burda sokak hayvanlarına yaptığımız yardımları bile alet edip laflar söylemeye başladınız. Size herhangi bir cevap vermeye gerek kalmayacak şekile forumu siz getirdiniz. ve gereği yapıldı benzer bişeyler tekrar olursa tekrar yapılır.

Foruma yazan diğer arkadaşların günahını da siz 3 gün sorunsuz tartışılan bir mevzuyu silinecek düzeye indirirken düşünecektiniz.

jeep' Alıntı:
mesaj çok olunca kıymeti de az oluyor sanırım ;D 5 tane mesaj olsaydı. 2 si silinseydi daha çok üzülürdüm ;D
5186 rakamını yanlış kelime vardı etik değildi gibi kelimelerle kimse savunmasın yutmazlar demek için yazdım

küçük ağa' Alıntı:
5186 rakamını yanlış kelime vardı etik değildi gibi kelimelerle kimse savunmasın yutmazlar demek için yazdım

5 yılı doldurdum aktif olarak. Kimseyi kötülemedim kimseye kötü söz söylemedim. Bildiğim doğruları savunuyorum hep. Haksızlık varsa dayanamıyorum.. Çözüm bekliyoruz.

jeep' Alıntı:
Kürşad kardeşim şu olayı kim çözecek..??

Göktuğ benim moderatör yetkim yok malesef, foruma müdehale edemiyorum orda dönen mevzularıda okuyamıyorum. Reha abi ilgileniyormuş sanırım sana gerkeli açıklamayı yapar. Sen yıllardır bu forumda kendi çizginde düzgün bir insansın sana karşı kasıtlı bişey yapılabileceğini sanmıyorum. Bir yanlış anlaşılma vardır heralde.

Tempus' Alıntı:
Göktuğ benim moderatör yetkim yok malesef, foruma müdehale edemiyorum orda dönen mevzularıda okuyamıyorum. Reha abi ilgileniyormuş sanırım sana gerkeli açıklamayı yapar. Sen yıllardır bu forumda kendi çizginde düzgün bir insansın sana karşı kasıtlı bişey yapılabileceğini sanmıyorum. Bir yanlış anlaşılma vardır heralde.

Abi 3 gün önce foruma gelen arkadaşlar benim mesajları sildirebiliyorsa demek ki yılların ve düzgünlüğün çok önemi kalmıyor..

Tempus' Alıntı:
silinen mesaj bir tanemiki yanlış anlaşılsın Göktuğ bey silinen mesajın kaç tane arkadaşım

göktuğ bey farkında olmadan tilki kuyruğuna bastınızda çevreci bir adminmi gördü acaba.yoksa forum "silenbilir" olarakmı değişiyor :smiley:

Muhtemelen forumu açan arkadaş şikayet etmiştir konuyu dağıtan yazılar var vs diye, onlarda etkinlik duyurusu ile ilgili olanlar dışında ne gördülerse kim yazdı demeden silmişlerdir. Ama sadece geçmişte benzer mevzular olduğu için bir tahmin yürütüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR