Motosiklet Ile Pamir Ve Moğolistan (rapor Ve Rehber)

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan teneke_celebi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,335
harika bir gezi olmuş, ne mutlu size..pamir highway de lokallere ait daha geniş foto ve anlatımlar olsa biraz daha iyi olurmuş gibi...darısı daha uzun soluklularına inşallah
 

Etiketler

Selamlar. Rotanızı ben de yapacağım ama karavanla, Daha önce Avrupa'ya 4-5 kez karavan turum oldu. İran-Azerbaycan-Gürcistan rotasını da iki kez karavanla geçtim. Bu kez, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, Moğolistan, Dönüşü de Rusya üzerinden yapmak istiyorum. Yeşil pasaportum var. Tahmini gezi sürem 4 ay olacak. Günde ortalama 200 kilometre ki, karavan için az bir yol değildir. Beni en çok tedirgin eden Moğolistan'ın toz toprak yolları ile Pamir Dağı geçişleri. Karavanım Fiat Ducato. Moğolistan yollarında sorun yaşar mıyım acaba? Bir de Pamir'in 4 bin metrelik rakımında eşimin yükseklikten ötürü rahatsız olabileceği kaygısını taşıyorum. Bu konulardaki önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,482
Mesajlar
1,518,594
Kayıtlı Üye Sayımız
172,137
Kaydolan Son Üyemiz
barismutkyuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULARGeri
Üst