Ortiz Karavan Alınır Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tdediler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,386

ERBA mı ORTİZ mi

• ERBA

Kullanılan: 6 14.3%
  • ORTİZ

Kullanılan: 36 85.7%

• Kullanılan toplam oy
    42
Yanlış anlamadım ise, karavan imalatına mı başlayacaksınız ?
Güzel bir soru ... :smiley:
Genç olsaydım, düşünmeden evet derdim..
Vakıa çok da yaşlı sayılmam, daha 38 ( + 30 ) yaşımdayım..
Ama vatana millete bir hizmet olsun ( !!! ) diye de bu işi düşünebilirim..

Zira yıllardır yerli üreticilerimizi yönlendiremedim bu tip bir imalata..
Gerek mokamp ve gerekse özellikle seyehat için en mükemmel dizayn bu,
ama yerli üreticiler, inatla kör bastonu ile yol bulmaya devam ediyorlar.

Nedir düşündüğüm özellikler?
4.50 - 5.25 m civarı uzunluk olsun.
Genişlik 2.00-2.10 m arası olsun. Trafikte rahat süzülsün.
Dört kişi rahat gecelesin ve bu anda karavanda oturma imkanı olsun.
Uykusu kaçan gelip masalı baza koltuğunda vakit geçirsin.
Gereksiz büyük mutfağı olmasın, bunun yerine gardrobu büyük olsun.
Seyehatlerde, tuvalet ihtiyacını görecek oturmalı klozeti,
1" den büyük WC öğütücüsü ve bir pis su deposu olsun.
Lavabo suları için ayrı bir gri su deposu olsun.

Bol penceresi olsun,içerisinde yaşayan insanları sıkmasın..
Bütün mobilya kavak kontra olsun, açık parlak güzel bir cila ile ferah görüntü versin.
Yaşam aküsü, fayans klozeti ve mobilyaları dahil 1250 Kg. ı geçmesin..

İlk yolladığım planda bazı değişiklikler yaptım, daha da kullanışlı oldu.
Bu niyetle imalata başladım.
Tabii ki plaka ve ruhsat almak isteyen için de O2 belgesini almak şart.
Kar payı dahil 35.000.-TL+KDV civarında, asgari karla bir maliyet yakalarsam,
talep olacağını da sanıyorum.

Gezi ve tatil dışında iş amaçlı da kullanmayı planladığımız karavan için Metin beyle uzun ve yararlı olacağına inandığım bir çok görüşme yaptık, bu görüşmeler neticesinde işimize yarayacak donanımlı bir karavanın üretimine karar verdik.
Karavanınız hayırlı olsun. İç dizaynda ne gibi değişikliklere gittiniz? Firma ve karavanla ilgili tecrübelerinizi merakla bekliyorum.

Karavanınız hayırlı olsun. İç dizaynda ne gibi değişikliklere gittiniz? Firma ve karavanla ilgili tecrübelerinizi merakla bekliyorum.

Öncelikle teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. İç dizayn konusunda 5.25 karavanın tasarımına sağdık kaldık, bizim için önemli olan ve kış aylarında karavanı kullanacağımız düşüncesi ile ısıtma konusunda ilaveler yaptırdık, webasto dizel ile çalışan 12 vlt ısıcıdan üç noktadan üfleyen bir sistem yapıldı. İki tanesi salonda biri yatakodasında ayrıca 160 watt 3 adet güneş paneli ile kesintisiz enerji elde etmeyi planladığımız bir sistem kuruldu. Bakalım önümüzdeki hafta karavanı teslim alacağız ve denemelere başlayacağız çekme karavan konusunsa bir çok tecrübeli kişilerin yazdıklarını okudum araştırdım. Bu okuduklarımla yola çıkarak sıkıntısız ve sorunsuz bir karavan yaşamını sağlamaya çalışacağız. Yaşanmışlıklarımı buradan sizlerle paylaşacağım.

Güzel bir soru ... :smiley:
Genç olsaydım, düşünmeden evet derdim..
Vakıa çok da yaşlı sayılmam, daha 38 ( + 30 ) yaşımdayım..
Ama vatana millete bir hizmet olsun ( !!! ) diye de bu işi düşünebilirim..

Zira yıllardır yerli üreticilerimizi yönlendiremedim bu tip bir imalata..
Gerek mokamp ve gerekse özellikle seyehat için en mükemmel dizayn bu,
ama yerli üreticiler, inatla kör bastonu ile yol bulmaya devam ediyorlar.

Nedir düşündüğüm özellikler?
4.50 - 5.25 m civarı uzunluk olsun.
Genişlik 2.00-2.10 m arası olsun. Trafikte rahat süzülsün.
Dört kişi rahat gecelesin ve bu anda karavanda oturma imkanı olsun.
Uykusu kaçan gelip masalı baza koltuğunda vakit geçirsin.
Gereksiz büyük mutfağı olmasın, bunun yerine gardrobu büyük olsun.
Seyehatlerde, tuvalet ihtiyacını görecek oturmalı klozeti,
1" den büyük WC öğütücüsü ve bir pis su deposu olsun.
Lavabo suları için ayrı bir gri su deposu olsun.

Bol penceresi olsun,içerisinde yaşayan insanları sıkmasın..
Bütün mobilya kavak kontra olsun, açık parlak güzel bir cila ile ferah görüntü versin.
Yaşam aküsü, fayans klozeti ve mobilyaları dahil 1250 Kg. ı geçmesin..

İlk yolladığım planda bazı değişiklikler yaptım, daha da kullanışlı oldu.
Bu niyetle imalata başladım.
Tabii ki plaka ve ruhsat almak isteyen için de O2 belgesini almak şart.
Kar payı dahil 35.000.-TL+KDV civarında, asgari karla bir maliyet yakalarsam,
talep olacağını da sanıyorum.

Merhabalar,

Bir önceki paylaşmış olduğunuz plan üzerinde bir kaç çalışma yaptım, daha önce de belirtmiş olmam lazım 6 kişilik olmasını istiyorum karavanın ancak 2.25m en den aşağı yaşam/hareket alanı çok düşük oluyor. Duruma göre çok zorda kalırsam 5 kişilik planlayacağım.
Son yaptığınız değişiklikleri içeren yeni planı paylaşırsanız o da çok faydalı olacak.
Zira 525lik bir karavan 4 kişi için çok yeterli iken 6 kişi için yatacak yer ayarlamak hayli zor olacak gibi.

Diğer taraftan hali hazırda Ortiz Karavan'ın da kavak kontra kullanılmış hatta webasto ısıtıcı ve 200lt pis su tankı + çift maceratörlü elektrikli boşaltıma sahip wc dahil fiyatı sizin verdiğin fiyat kadar.
Bir önceki mesajımda da yazmıştım.
(Metin beyden kavak kontra kullanılmış, yat tipi elektrikli 200lt (pis+gri) su tankı olan, 3 noktadan hava çıkışı olan Webasto ısıtıcılı hali için fiyat sordum bana verdiği fiyat 42000-45000TL arasında oldu. Tam rakam veremiyorum zira KDV eklendi, eklenmedi, opsiyonel isteklerle alakalı son bir pazarlık payı falan derken onların adına fiyat vermek bana düşmez.)

Saygılarımla.

Merhabalar,

Bir önceki paylaşmış olduğunuz plan üzerinde bir kaç çalışma yaptım, daha önce de belirtmiş olmam lazım 6 kişilik olmasını istiyorum karavanın ancak 2.25m en den aşağı yaşam/hareket alanı çok düşük oluyor. Duruma göre çok zorda kalırsam 5 kişilik planlayacağım.
Son yaptığınız değişiklikleri içeren yeni planı paylaşırsanız o da çok faydalı olacak.
Zira 525lik bir karavan 4 kişi için çok yeterli iken 6 kişi için yatacak yer ayarlamak hayli zor olacak gibi.

Diğer taraftan hali hazırda Ortiz Karavan'ın da kavak kontra kullanılmış hatta webasto ısıtıcı ve 200lt pis su tankı + çift maceratörlü elektrikli boşaltıma sahip wc dahil fiyatı sizin verdiğin fiyat kadar.
Bir önceki mesajımda da yazmıştım.
(Metin beyden kavak kontra kullanılmış, yat tipi elektrikli 200lt (pis+gri) su tankı olan, 3 noktadan hava çıkışı olan Webasto ısıtıcılı hali için fiyat sordum bana verdiği fiyat 42000-45000TL arasında oldu. Tam rakam veremiyorum zira KDV eklendi, eklenmedi, opsiyonel isteklerle alakalı son bir pazarlık payı falan derken onların adına fiyat vermek bana düşmez.)

Saygılarımla.

Konuyu farklı bir başlıkta anlatıyorum.
Lütfen oradan takip ediniz.

Ortizin verdiği fiyatta KDV dahil olamaz.
45.000.- TL+KDV dir.
Sanayi imalatlarında genellikle KDV siz fiyat söylenir.
Fakat onların herhangi bir değişikliğe niyetleri yok..

Ortizin verdiği fiyatta KDV dahil olamaz.
45.000.- TL+KDV dir.
Sanayi imalatlarında genellikle KDV siz fiyat söylenir.
Fakat onların herhangi bir değişikliğe niyetleri yok..

Sahibinden.com daki ilanlara bakın.
Keşke o fiyatlara KDV dahil, kavak kontralı yapsalar..

" (Metin beyden kavak kontra kullanılmış, yat tipi elektrikli 200lt (pis+gri) su tankı olan, 3 noktadan hava çıkışı olan Webasto ısıtıcılı hali için fiyat sordum bana verdiği fiyat 42000-45000TL arasında oldu. Tam rakam veremiyorum zira KDV eklendi, eklenmedi, opsiyonel isteklerle alakalı son bir pazarlık payı falan derken onların adına fiyat vermek bana düşmez.) "
Hele öyle extralar dahil .....

Açın sorun, alıcı olun, mesele açığa çıksın,
tahminleri bırakalım, doğrusunu öğrenelim..
Hepimizinki, zan ...

Keşke böyle olsa da, Suntalem , MDF güllelerini taşımaktan kurtulsa millet...

Son düzenleme:

Ben bu haftsonu ortiz karavan ile Foca İngiliz burnuna gittim. Cumartesi öğlen İngiliz burnuna vardım, Ortiz karavanı linea 1.6 arabamız ile çektik, Eşim otcu olduğu için yolda ot gördükçe benim durmamı istedi, durduk, rampa da durduk bayır aşağı durduk uygun yer bulduk durduk. Cumartesi gecesi Ortiz karavanda kaldık, Pazar günü akşam döndük. Ne Ortiz karavan ne de linea 1.6 arabamız bu haftasonu maceramızda bizi üzmedi, keyifli iki gün bir gece geçirdik. Birde bulunduğumuz yere bir çok piknik mangal vs. yapanlar geldi, onların ilgi odağı olduk, her insanın hayalı karavanmış bunu çok daha iyi anladık.. Biz 5.25 Ortiz Karavanımızla daha çok dağ bayır gezeceğiz Allah kısmet eder ise..

Sahibinden.com daki ilanlara bakın.
Keşke o fiyatlara KDV dahil, kavak kontralı yapsalar..

" (Metin beyden kavak kontra kullanılmış, yat tipi elektrikli 200lt (pis+gri) su tankı olan, 3 noktadan hava çıkışı olan Webasto ısıtıcılı hali için fiyat sordum bana verdiği fiyat 42000-45000TL arasında oldu. Tam rakam veremiyorum zira KDV eklendi, eklenmedi, opsiyonel isteklerle alakalı son bir pazarlık payı falan derken onların adına fiyat vermek bana düşmez.) "
Hele öyle extralar dahil .....

Açın sorun, alıcı olun, mesele açığa çıksın,
tahminleri bırakalım, doğrusunu öğrenelim..
Hepimizinki, zan ...

Keşke böyle olsa da, Suntalem , MDF güllelerini taşımaktan kurtulsa millet...

Tekrar merhabalar,

Kendileri ile sıklıkla iletişim halindeyim zaten merak etmeyin. Diğer taraftan dedikleri yegane şey para işini telefonda değil buyrun gelin karavanlarımızı görün o sırada yüzyüze konuşalım diyorlar.
KDV konusu da dediğiniz gibi sahibinden.com'daki ilanlarda da verilen ilan fiyatına artı yazılmış durumda.
Ancak benim anlatmaya çalışıp belki de atladığım konu şu ki, telefonda Metin beye ekstraları konuşurken bunlara KDV'de dahil olacak herhalde değil mi? dediğimde kendisi orasını hallederiz deyip esnaf bir şekilde pazarlık payı bırakmıştı.
Geçenlerde yine görüştüm kendi zevkime göre bazı parçaları seçebilir miyim dediğimde size özel bir karavan olacağı için elbette dediler. Bana kendi planları dışında her sorduğum soruya ılımlı ve yardımcı olmak için seçenek bile sunarak yaklaştılar.
Sizin aslında aradığınız kolaylık sağlama, müşteriden yana olma, tüccar değil esnaf olma kriterlerine Yılmaz Kardeşler aslında fazlası ile sahip ancak yıldızının bir türlü kendileri ile barışmadığı kanısına varıyorum her mesajınızın sonunda.

Saygılarımla.

Ben bu haftsonu ortiz karavan ile Foca İngiliz burnuna gittim. Cumartesi öğlen İngiliz burnuna vardım, Ortiz karavanı linea 1.6 arabamız ile çektik, Eşim otcu olduğu için yolda ot gördükçe benim durmamı istedi, durduk, rampa da durduk bayır aşağı durduk uygun yer bulduk durduk. Cumartesi gecesi Ortiz karavanda kaldık, Pazar günü akşam döndük. Ne Ortiz karavan ne de linea 1.6 arabamız bu haftasonu maceramızda bizi üzmedi, keyifli iki gün bir gece geçirdik. Birde bulunduğumuz yere bir çok piknik mangal vs. yapanlar geldi, onların ilgi odağı olduk, her insanın hayalı karavanmış bunu çok daha iyi anladık.. Biz 5.25 Ortiz Karavanımızla daha çok dağ bayır gezeceğiz Allah kısmet eder ise..

Kesinlikle hiç bir sorunla karşılaşmayacağınıza eminim zira kendileri işini gayet ciddiye alarak üretim yapıyor, anlamak çok zor değil.
Bu aralar kendileri ile iletişimi artırıp ufak ufak kafamdaki planlara özel Ortiz 5.25'e start vermek istiyorum ben de...
Saygılarımla.

Kesinlikle hiç bir sorunla karşılaşmayacağınıza eminim zira kendileri işini gayet ciddiye alarak üretim yapıyor, anlamak çok zor değil.
Sorun karavanda değil, çeken araçta oluşacak..
Hele karavan Aykut Beyinki kadar ağırsa..

Sizin aslında aradığınız kolaylık sağlama, müşteriden yana olma, tüccar değil esnaf olma kriterlerine Yılmaz Kardeşler aslında fazlası ile sahip ancak yıldızının bir türlü kendileri ile barışmadığı kanısına varıyorum her mesajınızın sonunda.

Bu yanlış kanıya nerden vardınız , anlamam mümkün değil Sn. Nautilous.
Onları burada ilk yazıda metheden benim.
Karavanlarını yerinde görüp bunu yazıya döken benim
Onlar ile ilgili yazdığım yazılar ortada,
bir çok arkadaşımız da bu ilk yazıyı ve dolayısı ile Ortizi çok beğenmişti.

Kaldı ki, halen de yaptıkları işi ve iş ahlaklarını çok beğendiğimi
ifade ettim, ederim.
Ama mdf güllesinden karavan imalini de, ilk yazımda da tenkit ettim,
halen de etmekteyim.

Ayrıca benim onlarla yıldızımın barışmadığı iddiası da,
çok hoş bir zehap.
Dostluğumuz müşteri ilişkisinde değil, ağabey-kardeş sanayici ve
karavan konusundaki tecrübemizden ötürüdür.

2-3 hafta evvelki telefon görüşmemizde, yeni 3.90 karavanlarını görüp,
fikir alışverişinde bulunmak için, beni fabrikalarına davet etmişti ve
"Ağabey gelirsen çok sevinirim " demişti Murat.
Ama vaktimin çoğunu Alaçatıda geçirdiğim için, gidemedim.
Allah razı olsun gavurdan ( :tongueout: ) ve oğlumdan;
elde telefon, kucakta bilgisayar, imalatta kameralar,
işi buradan yönetiyorum.
Ben ceo pozisyonundayım,
mühendis olan oğlum Akbey götürüyor işi.
Ayda 1-2 öğleden sonraları İzmir e gidiyorum,
onda da kendi imalatlarımla uğraşıyorum.

Siz konuya ters açıdan bakmışsınız.
Doğrular açıkladığım şekildedir.
Zahmet olmazsa Murat ile konuştuğunuzda, selamımı söyleyin lütfen.

İnşallah istediğiniz özellik ve güzellikte bir karavana sahip olur
ve içinize sinen geziler yaparsınız.
Karavanla seyehat çok güzel..

Sağlık ve başarılar dilerim.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR