Oryantiring: Ist5Days Bilgi ve Haberleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan XtrmPrgrmmr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,868
Ynt: Oryantiring: Ist5Days Bilgi ve Haberleri

merhaba bende bu sporu öğrenmek istiyorum ve nasıl yapacağım çok hoşuma gitti mantığı..

iyi çalışmalar bu yılki yarışmaya yetişme şansım varmı :smiley:

Etiketler

Merhaba, Hoşgeldiniz...

Oryantiring hakkında çeşitli kaynaklarda yeralan bilgileri derlediğimiz başlık >
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14589.0

O başlık altında aklınıza takılanları sorabilirsiniz...

Yarışlara katılmaya gelince. Yarışlara katılmak için bir gecikme yok. Temel bazı kuralları öğrenirseniz, (bir de hırs yapmazsanız :smiley: ) en azından yarışlara katılarak öğrenme amacıyla eğlenebilirsiniz. Kapalıçarşı parkuru sanırım münhaniler (eşyükselti eğrileri) olmayacağından diğerlerine göre harita eğitimine daha az ihtiyaç hissettirecek yarış olmalı? Diğer yarışlardan birisine de tecrübe amaçlı katılabilir, eğitiminizi görebilirsiniz...

Dediğim gibi, açıklamaların yeraldığı başlıkta lütfen sorularınızı sorunuz ki, yardımcı olmaya çalışabiliriz...

İyi günler...

Sonunda Ist5Days'de resmi olarak ismim geçiyor :smiley: Çok geciktim ama oradaki belli sayıda Türk yarışçıdan birisi de benim artık :smiley:

Bu arada sadece 20 gün mü kaldı ne??? :smiley: :smiley:

Merhaba,

544 kişilik katılım, gün itibariyle...

Kendi alanım M21A'da 63 kişi var.
Herkese tekrar iyi şanslar.

En azından 1 gününe katılımınızı çok tavsiye...
Son 8 gün...

selamlar,
sadece 1 hafta kaldı ve zaman hızlı akıyor. orienteering için kullanılan kafa lambaları daha ziyade projektör tadında şeyler. ist5days için ihtiyacınız olacak şey için gece "kısmen aydınlık" diyebileceğimiz kapalıçarşıda koşmak için gerekli bir küçük ışık kaynağı. bence kipa'da bulduğun lamba yeterli olur.
bu arada son durumda 27 ülkeden 630 civarı sporcu kayıt yaptırmış durumda.

bu arada herhangi bir sorusu olana da seve seve yardımcı olmaya çalışırım. gerek orienteering gerek ist5days ve/veya yurtdışında bu iş nasıl yapılıyor konularında...
alex

Uygun olduğunuzda 1-2 soru daha sorsam;
1. Yarış günleri tüm gün mü sürüyor. Yoksa Gün boyunca 2 yarış olmayan günlerde belli bir saatten sonrayı İstanbul'daki arkadaşlarımla planlasam doğru olur mu?
2. Yarışlara eşimle gelmek istiyorum. O yarışmıyor. Yarışlara benimle gelmesinde sorun olur mu? (Yol parası ödeyecek miyiz orada ayrıca?)
3. Kapanış yemeği için ayrıca ücret toplanıyor mu? (Yine aynı şekilde) Ücret toplanmıyorsa, eşimin katılımı için sadece yemeğe katılım almalı mıyız?
4. İlk güne/Kayıt gününe İstanbul'da olamazsak diğer günlerde gidip kaydımızı tamamlayabilir miyiz? (+Eşimi de yarışmasa da kayıt ettirsem daha mı iyi olur acaba?)
orsa' Alıntı:

1. yarışların ilk start satleri genelde 10:00 civarı. parkurların kazanma dereceleri uluslararası standarta uygun olarak (orta ve uzun mesafeler için) 55-75 dak arası değişiyor. sonrasında istanbulda arkadaşlarla vakit geçirmek çok mümkün.
2. otobüsler için belirli bir ücret alınıyor. refakatçiler de bu ücreti ödemek durumunda çünkü min 10 otobüs verecek bir sponsor bulunamadı.
3. kapanış yemeği boğazda vapur gezisi şeklinde yapılıyor. ve yemek için bir ücreti var. eşli katılımı öneririm. keyfli ve romantik oluyor.
4. kayıtlar yarışma alanında da yapılabilir. bence en azından eşin kapalıçarşıya kaydolsun derim...

@chowwatee

Merhaba,

Öncelikle aramıza katılmanıza çok sevindim. (Eğer olduğunu sandığım Alex iseniz :smiley: ) Tecrübelerinizden faydalanacağımıza eminim.
Sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkürler. Bu soruları sanırım yine size Ist5Days mailinden de somuştum. Çok sağolun cevap vermiştiniz. Ancak buradan da herkesin görmesi açısından iyi oldu.

Önce Ist5Days için sonra da Oryantiring konusunda katkılarınızı bekliyoruz.
Tekrar hoşgeldiniz...

Yarış başlama saatleri ilan edildi.

İlk 3 etap 10:00'da,
4. Etap (Kapalıçarşı) 22:00'da,
5. Etap (Heybeliada) 11:00'da BAŞLAYACAK...

Servisler Sultanahmet meydanından kalkacak (Heybeliada için özel olarak tekne organizasyonu var...)

Alex bey, umarım görürseniz, servis kalkış saatlerini Resmi siteden ilan edebilir ve/veya buradan duyurabilir misiniz? (Ben göremediysem kusura bakmayın...)
Şimdiden çok teşekkürler...

Ayrıca siteye yeni bilgiler eklenmiş, katılımcılar kontrol ederlerse iyi olur...
> 1. Etap Çıkış saatleri
> 1 Kasım'daki partinin detayları
> Yarışmacı bilgi anketi
> Yarışma yerlerinin ulaşım bilgileri
benim dikkatimi çekenler

Servis araçları telefonla aldığım bilgiye göre

AYASOFYA önünden 08:30'da kalkacak...

4. ve 5. Etabı bilmiyorum ne yazıkki... Sanırım ilk yarış günü bunu da duyabiliriz...

Herkese yarından itibaren iyi yarışlar....

Perşembe gününden itibaren ben de katılıyor olacağım...
Umarım anılar ve fotoğraflarla yine burada oluruz..

umarım aradığını bulmuşsundur...
aşırı yoğunluk ve yorgunluktan pek konuşacak vaktimiz olmadı ama artık fırsat federasyıon yarışlarına diyelim...

Çok teşekkürler,

Hem de fazlasıyla buldum. Dönüşteki iş yoğunluğum nedeniyle bir türlü fotoğraf ve notlarımı hazırlayamıyorum ama takımımda ve çevremde bulunan herkese yarışın mükemmelliğini anlatıyorum.

Hatta size bu konuda 1-2 tane mail bile atmıştım ama sanırım kapanış yoğunluğu nedeniyle dikkate alamadınız.
Umuyorum, forumumuzda da katkılarınız çok yoğun olacaktır.

Tekrar Ist5Days için size ve nezdinizde tüm IOG'e çok teşekkürler...

Ist5Days 2008 > 2009 senesi için 4-7 Kasım 2009 arasında yapılacağı duyurularak tamamlandı... Tüm emeği geçenlere tekrar teşekkürler...

Ist5Days 2008 ile ilgili notlar ve hatıralar ilgili başlıkta tartışılabilir.

Ist5Days 2009'da görüşürüz...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,487
Kayıtlı Üye Sayımız
172,143
Kaydolan Son Üyemiz
sailing

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR