Römork Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan evedilaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,632

Etiketler
Ynt: Römork Sorunu

Kendi imalatım.3 haftalık çalışma sonucu bitirebildim

IMG 0835

Geçmiş olsun.Fıat doblo dingili kullandım ve yaklaşık 1800 kg kum taşıdım test amaçlı.Hidrolik damperide var

Ellerinize sağlık çok güzel olmuş römork. Ne kadar harcama yaptınız römork için?

Teşekkür ederim. biraz emek harcayınca insan güzel birşeyler oluşturuyor.Yaklaşık 1700 tl masrafı oldu.

merhaba,

Römork konusunda polisin ilk dikkat ettiği şey ruhsatta römork takabilir ibaresinin işaretli olması,
ikincisi de römorkun ışıklandırma sisteminin çalışıyor olması,i

römorkun kilosuna vb baktıklarını görmedim,

ben fial palio ile çanakkale den Sİnop a (1000 km) römork üstünde fiber tekne getirdim, takne ve römork arabandan daha büyük duruyordu :smiley:
bi sorun olmadı evrak vb konularında

Konu biraz hortlıycak ama birkaç fotoda ben eklemek istedim

Arkadaşımın aracından kalan iki adet tekeri vardı onları değerlendirmek adına yaptığım römork,belki birilerine çalışmalarında yardımcı olur.

Henüz bitiremedim,işlerimden fırsat buldukça yapımı ilerliyor

Helezon ve amortisörlerden oluşan Bağımsız süspansiyon
Balık yada kamp için düşünüldüğünden fazla yük görmeyecek
Böylece makas ve torsiyondaki gibi ağırlığını doldurmadığımız zamanlarda zıplama derdi yaşanmayacak.

WP 20180620 001

WP 20180620 004

WP 20180621 004

WP 20180624 001

WP 20180624 003

WP 20180626 011

.

Bu boyuttaki bir römork için ağırlık ve tekerleklerin kambersiz kullanımı sorun olmamalı ?
Üretiminizin önünde saygıyla şapkamı çıkarıyorum. :smiley:

Konstrüksiyonunuza, dikeyle beraber yatay kuvvetleri de emdirmek isteseydiniz, acaba aksı nasıl planlardınız diye de merak ettim açıkcası.

Sanırım amortisör problem çıkarmamalı ?
.

Salıncak bağlantıları ayarlı,doğru düzlemi bulduktan sonra onları puntaladım
Amortisörler çaprazda kullanılabilir,yada her ikisi birdende

Hali hazırda kullandığım bir römork var daha önce torsiyonluydu maalesef köy yollarında çok hoplayıp zıplıyordu makaslıya çevirdim yine baş edemedim,sonra onuda bu sisteme çevirdim şimdi çok rahatım kullanmasıda çok zevkli.
Tek sorun fazla yük koymamak gerekiyor,araba mantığıyla düşünmek gerekiyor,tabii helezon tonajına göre yükte artar

WP 20180107 001

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR