S.a Araç Seçimi 4.0 Kare Kasa Mi 4.7 Mi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan talpsar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,756
Abi bende bakıyorum sürekli kll abiye ilan nolarini belirttim bulduklarimi burda paylaşıp uygun olup olmadığını öğrenmek istiyorum bunun içinde sizlerin bilgilerinize ihtiyacım var inş emeklerimiz boşa gitmez
hayırlısı diyelim..

sana en büyük tavsiyem cebindeki paranın tamamını kesinlikle arabaya yatırma.
ne olursa olsun (benim aracım için bile geçerli) 15-20 yaşında araba alacaksın ve her an bir parçası bozulabilir.
bozulan parçanın maliyeti 100 TL de olabilir şanzıman bozulur 4000 den başlar. bu sebeple kenarda kesinlikle 3-5 bin TL cebinde nakite ne olur ne olmaz parası dursun..

maalesef bu rakamlar yüzünden araçlarını değerinin çok altında satmak durumunda kalanlar oldu.

Etiketler
ilanlara bakmakla olmuyorki bu iş? gidip bakacaksınız kullanacaksınız paraya kıyıp motor mekanik kaporta expertizi yaptıracaksınız. ilanlara bakarak sadece diyebilirimki fiyatlar kopmuş gitmiş. o paraya 1991 model XJ alınırmı hiç???

Selamın aleykum hayırlı günler adım Tuğrul 30 yaşındayım çocukluk hayalim bu cherokee ler eskiden beridir resimlerine bakar dururum bir gün benimde olur diye düşünüp hayal ettiğim araclardir. Abilerim kardeşlerim alma fırsatım var şuanda ama hangisini alacağımı bilmiyorum. İlk önce asfaltta kullanacagimi belirtmek isterim haftada bir balığa giderim hafta sonları oda.Anlayan abilerim bana araç tavsiye edebilirlermi piyasada bir sürü araç var anlamadığım için bakmaminda bir anlamı yok en azından bilindik bir araç olursa soru işaretleri kalkar ilanlarda bilindik bir araç varmidir tavsiye edebileceğiniz şimdiden teşekkür ederim saygılar

Selam kardeşim doğru yoldasın :smiley:
* 4.0 ile 4.7 hemen hemen aynı yakıt sarfiyatında,
* 4,7 hacim ve konfor olarak 4.0 a göre daha iyi, lpg tüpünü düşününce bagaj 4,7 de daha kullanışlı oluyor.
* Bakım masrafları yedek parça ikisinde de benzer.
* 4.0 hem iki çeker hem de dört çeker kullanabilirsin, 4.7 sürekli dört çekerdir.
* 4.7 alacaksan 1999 ikinci yarısından itibaren kullanılmaya başlayan Quadra drive şanzımanlısını almalısın bagaj kapısında sol altta küçücük yazar veya vitesin alt tarafında yazar.
* Ben 4.0 kullanıyorum
* Ankara'daysan yardımcı olurum temiz cherokee buluruz sana.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selam kardeşim doğru yoldasın :smiley:
* 4.0 ile 4.7 hemen hemen aynı yakıt sarfiyatında,
* 4,7 hacim ve konfor olarak 4.0 a göre daha iyi, lpg tüpünü düşününce bagaj 4,7 de daha kullanışlı oluyor.
* Bakım masrafları yedek parça ikisinde de benzer.
* 4.0 hem iki çeker hem de dört çeker kullanabilirsin, 4.7 sürekli dört çekerdir.
* 4.7 alacaksan 1999 ikinci yarısından itibaren kullanılmaya başlayan Quadra drive şanzımanlısını almalısın bagaj kapısında sol altta küçücük yazar veya vitesin alt tarafında yazar.
* Ben 4.0 kullanıyorum
* Ankara'daysan yardımcı olurum temiz cherokee buluruz sana.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
4.7 ve 4.0 arasında çok bi fark yoksa 4.7 daha iyidir sanırım bagaj önemsiz benim için çok da mühim değil eğer denk gelirseniz temiz bi cherokee ye bana 539 333 00 38 No'lu telefondan bilgi verirseniz sevinirim fiyatlar abartı gelirse hiç görüşmeyelim abi ☺️

Sahibinden sitesinde verilen ilanlara teker teker arayıp konuşup sonra ekspertize sokarak aradığın aracı zor bulursun derim. Bu araçların temizleri ve uygun fiyatlı olanları arkadaş ortamında bilinir,sahibinden de ilanı vardır ayrı konu. Detayı çok çünkü bu araçların,temiz olması da neye göre temiz yine kriter çok vs vs işte. O yüzden offorad grupları veya bilindik Jeep ustalarına haber bırakmanız lazım. Bu araçların asıl satışı oradan dönüyor.

Hangisi alınmalı kısmına gelirsek tabi ki bütçe yeterse WJ 4.7, eğer o olmaz ise ZJ 5.2, en son olarak da veya çok yürütmesi dahil bütçe ayırmak istemiyorum deniyorsa XJ. 5.9 lt özel bir araç,meraklısına hitap ediyor kısacası. Offroaddan ziyade alıp takılmalık işte veya kolleksiyonluk. Orjinali alınır yapılır tabi de hem araca yazık hem bütçeye.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR