Satın Alma Öncesi 2 Önemli Soru

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan euzlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,745

euzlu

"YANOFF" KARS...
Yer
Kars/Trabzon
arkadaşlar satın alacağım araç öncesi iki önemli sorum var, iki adet kafama yatan araç buldum,

1.si 87 model, Benzin/LPG ancak güzel toplanmış,içi dışı tertemiz, direkt kontak çevirip gidilecek durumda,

2. araç 87 dizel, boyası, yürüyeni, kaportası temiz ama içi ciddi uğraş istiyor,

FİYATLAR NEREDEYSE AYNI

bu durumda sizce 1. aracımı alayım, yoksa dizel olan ikinci aracımı??

söylemesi ayıp alacağım araç sırf hobi amaçlı olacak ve kısmetse Kars'ın dağlarını yaban hayatı koruma amaçlı aşındıracak,

evet, SİZCE HANGİ ARAÇ??

(ASIL SIKINTIM ŞU, DİZEL ARAÇ KARS GİBİ CİDDİ ANLAMDA SOĞUK BİR İKLİMDE BANA SORUN ÇIKARTIRMI?? YAKIT AÇISINDAN GÜNDÜZ BİLE -30 LARIN YAŞANDIĞI BİR İKLİMDE BU SORU BENİ ESKİ TEKNOLOJİLİ ARAÇLARDA CİDDEN DÜŞÜNMEYE İTİYOR, O SEBEPLE BU BÖLGEDE VEYA BENZER İKLİMLİ YERLERDE KIŞ ŞARTLARINDA ARACI KULLANAN DİZEL VEYA BENZİNLİ ARAÇ SAHİBİ ARKADAŞLARDAN GÖRÜŞLERİNİ BEKLİYORUM)

2. sorum ise?

yükseltme ve flanş olayına girmeden bir defenderde en fazla hangi ebat lastik ile yükseltme ve görünüş anlamında iyi bir sonuç elde edebilirim?? yani bunlar olmadan maksimum limitte, 16" jant ile hangi lastiği kullanabilirim???

ilk yapacağım iş lastik ve jant olacak, gerekirse yükseltme de yapabilirim ancak bunu yapmadan hangi lastikle bunu sağlayabilirim??

ŞİMDİDEN İLGİNİZ VE CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM,

saygılarımla,

Erdoğan UZLU

Etiketler
Ynt: Satın Alma Öncesi 2 Önemli Soru

Erdoğan bey,

Dizelin soğukta bir problem yaşatacağını sanmıyorum. Tam bilgim yok ama sanırım bazı katkılar (Alkol sanırım) donma seviyesini aşağılara çekebiliyor. En önemli olanı mazotun sulu olmaması. Zira Kars'taki askeri birliklerde %100 kullanılmıştır bu araç. Ben askerliğimi Tuncelide dağda yaptım. Tugaydaki landlar hava -25i gösterirken güle oynaya çalışıyorlardı.

Bana sorarsanız benzinli almayın lpgde yakarı v8 lpg li diskolarla hemen hemen aynı verim vasat düzdizel toplu sorunsuz bi araç alın dıştan fısfıs boyanmış araçlar gözünüzü boyaması en iyi ihtimalle toplamanız 10 bin tl bulur düz dizelde motor değişikliği yapabilir ford puma koyarsanız ilerde tadından yenmez ama oda 9-10 binlik tutar ona göre

Bence benzin+lpg olan LR düz dizelini bilen bilir gürültü ve vibrasyon had safhada bakım masrafları daha yüksek bulunduğunuz iklim koşullarına benzin+lpg daha elverişli sessiz daha seri karar sizin madem düz dizel iyi o halde niye puma peşindeler tercih sizin

2,5 benzinli hele bide karbiratörlü bir araç lpg ile bile ciddi yakıt sorunu düz dizelin iyi olma sebebi motorunun iyi olması değil motor değişiminde değişim yapabilmeniz benzinli motorda böyle bir imkan yok

bu arcları bı kullanın bakın görün inceleyın, dızel alıp puma morla ugrasacaksanız bıraz daha ustune koyun daha üstmodel bı arac alın ofrooad yapmaya caksanız benzın lı işinizi cok rahat görür aynı durumda ydım bende forumdakı yazılardan aldıgım karar netıcesınde buldugum cok temız bır benzınlı def aldım.

pazarlık aşamasında olduğum 87 model her iki aracın sahibi de nuh deyip peygamber demediler ve açıkçası araçları hakkında hevesimi cidden kırdılar, arkadaş bu kadar da inatçılık olmaz ki, nihayetinde araçlar belli....

ben de madem öyle diyorum, bir kaç ay daha bekleyip iyice ölü 2. el sezonunda limitimi rahatlıkla yükseltip daha yüksek modelli araçlara yönelirim, alın bu 87 modelli araçlarınız hayrını görün!!!!

yine de çok teşekkür ederim, akılımda ciddi fikirler oluştu artık bu paylaşımlarımız sayesinde,

sağolun,

saygılar....

fıyat ve pazarlık konusunu bılemem oluyor bazen böyle şeyler, aracların fotoları varmı ?

malum sitede var (....inden.com),

biri ilk baştan ikinci araç, "arazi canavarı" yazan lacivert araç, benzinli ve Giresunda,

ikinci araç rize ardeşende, 138.000 km de, beyaz kasa, siyah tavan, malum sitede sanırım 2. sayfada,

kısmet işte...

euzlu' Alıntı:
2. sorum ise?

yükseltme ve flanş olayına girmeden bir defenderde en fazla hangi ebat lastik ile yükseltme ve görünüş anlamında iyi bir sonuç elde edebilirim?? yani bunlar olmadan maksimum limitte, 16" jant ile hangi lastiği kullanabilirim???

Standart hali ile 33" lastik kullanabilirsiniz. Yükseltme ve Spacer olmadan. Yapmanız gereken tek şey direksiyon turunu sınırlamak, aksi taktirde tam sağ ve solda lastik "travel arm"a sürter.

euzlu' Alıntı:
malum sitede var (....inden.com),

biri ilk baştan ikinci araç, "arazi canavarı" yazan lacivert araç, benzinli ve Giresunda,

ikinci araç rize ardeşende, 138.000 km de, beyaz kasa, siyah tavan, malum sitede sanırım 2. sayfada,

kısmet işte...

Malum site ne olaki sahibinden com diyiverin beyav.

bildiğim kadarı ile site yazım kurallarında ticari işlevi olan diğer sitelerin adını yazmak yasak, o sebepten olay böyle sherlock holmes modunda dillendirildi : )))

euzlu' Alıntı:
arkadaşlar satın alacağım araç öncesi iki önemli sorum var, iki adet kafama yatan araç buldum,

(ASIL SIKINTIM ŞU, DİZEL ARAÇ KARS GİBİ CİDDİ ANLAMDA SOĞUK BİR İKLİMDE BANA SORUN ÇIKARTIRMI?? YAKIT AÇISINDAN GÜNDÜZ BİLE -30 LARIN YAŞANDIĞI BİR İKLİMDE BU SORU BENİ ESKİ TEKNOLOJİLİ ARAÇLARDA CİDDEN DÜŞÜNMEYE İTİYOR, O SEBEPLE BU BÖLGEDE VEYA BENZER İKLİMLİ YERLERDE KIŞ ŞARTLARINDA ARACI KULLANAN DİZEL VEYA BENZİNLİ ARAÇ SAHİBİ ARKADAŞLARDAN GÖRÜŞLERİNİ BEKLİYORUM)

duz dizel aracımla gecen sene kartalkayada 1 hafta kaldım otele gırerken kontak kapattım 1 hafta sonra cıkısta tekde canavar gıbı calıstı.. kızdırma bujilerini değiştirirsınız kı komık para hıc dertsız devaam edersınız yınede karar sızın tabı

berk' Alıntı:
duz dizel aracımla gecen sene kartalkayada 1 hafta kaldım otele gırerken kontak kapattım 1 hafta sonra cıkısta tekde canavar gıbı calıstı.. kızdırma bujilerini değiştirirsınız kı komık para hıc dertsız devaam edersınız yınede karar sızın tabı
kartalkaya ıle karsı karıstırmayım ben erzurumdayım daha once burada dızel skaystar -suzukı hdı kullandım emın olkı donar
sorun yasarsın erzurumda bır arkadasda 110 luk 2.5 defendır var kısın garajda bıle donuyor bılgın olsun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR