Satın Alma Öncesi 2 Önemli Soru

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan euzlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,746
Ynt: Satın Alma Öncesi 2 Önemli Soru

gokhan5234' Alıntı:
kartalkaya ıle karsı karıstırmayım ben erzurumdayım daha once burada dızel skaystar -suzukı hdı kullandım emın olkı donar
sorun yasarsın erzurumda bır arkadasda 110 luk 2.5 defendır var kısın garajda bıle donuyor bılgın olsun

Ağzına sağlık dilmde tüy bitmişti benzin+lpg demekten erzurum nire kartalkaya nire

Etiketler

dopamin' Alıntı:
Ağzına sağlık dilmde tüy bitmişti benzin+lpg demekten erzurum nire kartalkaya nire

sevgılı dostum erzurum ve kartalkayanın nerde olduklarını gaayet ıyı bılıyorum.. ben 1.600-2.000 mt rakımda gece gunduz 1 hafta yatan dizel aracın gaayet kolay sekılde calıstıgından bahsettım

berk' Alıntı:
sevgılı dostum erzurum ve kartalkayanın nerde olduklarını gaayet ıyı bılıyorum.. ben 1.600-2.000 mt rakımda gece gunduz 1 hafta yatan dizel aracın gaayet kolay sekılde calıstıgından bahsettım

Yanlış anlaşılmasın lütfen bilmediğiniz anlamında söylemedim erzurum,da kartalkaya gibi orman yok iklim çok sert ve rüzgar eser -40 dereceyi görür o yüzden demiştim

dopamin' Alıntı:
Yanlış anlaşılmasın lütfen bilmediğiniz anlamında söylemedim erzurum,da kartalkaya gibi orman yok iklim çok sert ve rüzgar eser -40 dereceyi görür o yüzden demiştim

sankı bıraz kinaye varmıs gıbı geldı bana ama neyse sıkıntı yok :smiley: ben zorlu koşul açısından bahsetmıstım... tabıkı o sıcaklıgı gormesı ımkansız ama uzerınde 2 - 2,5 mt kar varkende tık dıye calısmasına cok sasırmıstım...

berk' Alıntı:
sankı bıraz kinaye varmıs gıbı geldı bana ama neyse sıkıntı yok :smiley: ben zorlu koşul açısından bahsetmıstım... tabıkı o sıcaklıgı gormesı ımkansız ama uzerınde 2 - 2,5 mt kar varkende tık dıye calısmasına cok sasırmıstım...

Bozkırın kuru ayazı ve rüzgarı donduruyor kar yorgan gibi hava sirkülasyonunu engelliyor

uydurma olabilir ama askerde dizel defender ların sabaha kadar rolantide çalıştırıldıklarını duymuştum mazot donması diye

huseyinyilmaz' Alıntı:
uydurma olabilir ama askerde dizel defender ların sabaha kadar rolantide çalıştırıldıklarını duymuştum mazot donması diye
arkadasım yasadıgın sehrı bılmıyorum ama buraların ıklımınde kısın dızelı bırak benzınlı bıle aku zayıfsa sorun yasatıyor yasamadan bılemezsın bence kısın gel bır gor ole yorum yap

kısmets yarın sabah Rize'ye dz dizel br araca bakmaya gidirum, kaportası çok sağlam toplanmış, mekanide idare eder durumda ise gözümü kapatıp alacağım, artık soğuk felan düşünemem : ))) depo ve mazot borularına ciddi izolasyon yapmayı elzem görüyor ve önceliğim olarak belirliyorum : )) izocam + su geçirmez malzemeyidepo altından depoya kalıp şeklinde uyacak bir parça ile depoyu olabildiğince korumaya çalışacağım, bir de kapalı garaja alacağım, artık donarsa da bahtımı öpeyim : ))

hayırlısı bakalım

Bülent bey, teklifiniz için cidden teşekkürler ancak nakit olarak sizin aracınızın hakkettiği ve istdiğniz fiyatlara yaklaşabilsem zaten ilk taliplilerden biri olurdum : )))

karşııklı yapabileceğmiz bir şey olsa keşke....

gokhan5234' Alıntı:
arkadasım yasadıgın sehrı bılmıyorum ama buraların ıklımınde kısın dızelı bırak benzınlı bıle aku zayıfsa sorun yasatıyor yasamadan bılemezsın bence kısın gel bır gor ole yorum yap

arkdaşım sence ben neyden bahsediyorum sabaha kadar rolantide çalışıyormuş motorlar derken?

kısmetse bu gece 3 te aracı almaya yola çıkıyorum : )))

nasipse alacağız inşallah, sonrasını zaten burada hep beraber yaşayacağız : ))))

Arkadaşlar, bu araçlar (LR) -45 de Kars'ta da Çukurca da da çalışıyorlar. Donmaktan kastınız nedir? Eğer soğutma suyu ise hiç problem değil onu geçelim. Yakıt donması ise sorun durum değişir, diesel bu gibi aşırı sıcaklıklarda donar (rekorlar ve soğuk hava akımı ile direk temas eden yakıt hortumları öncelikle donar) Bu sorun ise iki şekilde aşılır; 1- Katkı maddeleri kullanılarak. 2- Yakıt ünitesi ısıtıcı sistemiyle. Yakıt katkı maddelerinin daha ekonomik oldugunu belirteyim. Elektrikli sistem daha çok ve sürekli kışın yaşandığı ve daha soğuk (-70) iklimlerin olduğu yerlerde (sibirya gibi) kullanılıyor. Benzin, dizele göre biraz daha dirençlidir donmaya ama belli derecelere kadar böyle tabii böylesi sıcaklıklarda benzinli aracınız da sorun yaşayacaktır. Neticede yeterince ısıl koşulu sağlayarak herşeyi dondurabilirsiniz.
Bu arada bu sıcaklıklarda (-40,-45 gibi) kendi ısınızı kaybetmemek de çok önemlidir, aracın kalorifer sistemi muhtemel sizi sadece serinletecektir. Yani araçtan önce kendiniz donabilirsiniz. Her ne kadar donarak ölüm diğerlerine göre iyidir denilsede tecrube etmeye gerek yok. Eğer böyle koşullarla yüzleşecekseniz ayrıca motordan bağımsız olarak kabin ısıtıcı sistemin olması da şarttır derim.(webosto gibi)
Lakin bana göre çok daha önemli bir nokta var ki akü akım durumu, soğuk hava dedin mi aklıma ilk bu gelir nedense...
Saygılar

benzinlı araclarda radayatörün yan kısınmında soketler oldugunu aracları gece garaja aldıklarında 220 ekektırıge bağladıklarını motorun etrafında bı resızdans oldunu aracların motorlarını bellı ısıda ısıtgını göreve hazır bekletdıklerını duydum doguda askerlık yapan arac kullanan arkadaşlardan uzun zaman önceymış seri 3 olabilir araclar gertcekmıdır benım aracda boş soketler var ama anlayamadım duyan bilen varmıdır arkadaşlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,093
Kaydolan Son Üyemiz
ata bey

SON KONULAR

Geri