Sizce "SPORTİF AVCILIK" kategorsine yer verilmeli mi???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan by-jingless Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 125
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,711

Sizce "SPORTİF AVCILIK" kategorisi açılmalı mı?

• "BALIKÇILIK" için, "EVET", "SİLAHLI AVCILIK" için "HAYIR"

Kullanılan: 25 37.3%
  • "SİLAHLI AVCILIK" için "EVET", "BALIKÇILIK" için "HAYIR"

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hem "SİLAHLI AVCILIK", hem "BALIKÇILIK" için "EVET"

Kullanılan: 27 40.3%
  • Hem "SİLAHLI AVCILIK", hem "BALIKÇILIK" için "HAYIR"

Kullanılan: 8 11.9%
  • Her ikisi içinde EVET; Ancak "SİLAHLI AVCILIK" sınırlandırılmalıdır

Kullanılan: 6 9.0%
  • Kararsızım

Kullanılan: 1 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    67
Ynt: Sizce "SPORTİF AVCILIK" kategorsine yer verilmeli mi???

foruma ilk uye oldugum yılda acımasız avcılar diye bir bölüm vardı :smiley: bı inceleyın istersenız bende Avcılık yapıyorum kara denız zıpkın av işi ni başka yerde konuşalım bence yormayın kendinizi ;)

Etiketler

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=17862.0

buda link

selamlar

konu zıpkınla balık avcılıgıydı zaten forum da açık olan bi başlık nerelere geldi anlayamadım sitenin moderatörleri ne derse o bukadar tartışmaya gerek yok kurbandan girdik acımasız avcılardan çıktık dipsiz kuyu komple kaldıralım gitsin kasıldıkça kasıldı konu...

Kara avcılığına evet derim ancak o av dediğimiz hayvanla eşit şartlarda olursak, ya onada bir tüfek verelim bizim elimizdekinin aynısı olsun veya bizde tüfeği bir kenara atıp şartları eşitleyelim.
Ne dersiniz.
Hani geçenlerde Bayburt veya Gümüşhane de bir kişi kendisine saldıran kurdu elleriyle boğup öldürmüştü, şahısla kurdun şartları eşitti şahıs kazandı (sonra KTÜ Farabi Hastahanesinde kuduzdan ölmüş)
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Benim 7 sülalem avcıdır, Türkiye sınırları içinde yaşayan tüm yaban hayvanlar bizim ailede avlanmıştır, buna toy ve toros leoparıda dahil. Bende aile geleneğimiz gibi olan avcılığa yürümeye başladıkdan bir süre sonra dahil oldum. Gece avı , gündüz avı, uçanı kaçanı hepsinin avına gittim. Aileden gelen bir yeteneklede çok iyi silah atarım. Fakat 20 li yaşlarıma geldiğimde birkaç kere hayvanı canlı canlı izlerken , hayvanın doğada ot yiyişini, yem yiyişini bir süre izleyip sonra ateş edip o hayvanı öldürdüğümde. Hayvanın ölüsüne bakıp birkaç saniye önceki canlı halini gözüme getirmeye başladığımda yaptığımın bir vahşet olduğuna kanat getirip avcılığı tamamen bıraktım. Ki bizim ailede ya koruma amaçlı avlanır bir canlı, tarlana ekinine zarar veriyordur veya hayvanlarına, yada avladığını yersin. Yiyebileceğinden fazlasını avlamazsın.

Ben bu haline bile katlanamazken ortada bir ördek sürüsüne yüzlerce fişeği boşaltıp yarısını öldüren kalan yarısınıda yaralayan avcılar dolu bu ülkede. Yada yavrulumu değilmi diye düşünmeden önüne gelen canlıya her mevsim silah atanlar var. daha birçok örnek verilebilir. Mecbur kalırsam yine bir hayvanı öldürebilirim, ama bunla gurur duymam ve fotoğraf çekip biryerlerde sergilemek asla aklıma gelmez.

Şu sıralar yine silah arayışı içindeyim, ama amacım cansız cisimlere sıkarak atıcılık yeteneğimi geliştirmek ve bunu bir hobiye çevirmek.

Öte yandan mesleğim olan fotoğrafçılıkla vahşi hayvanların fotoğraflarını çekmek, benim için onları avlamanın en keyifli yolu tüm avcı arkadaşlara tavsiye ederim :smiley:

DR.ÖZHAN' Alıntı:
foruma ilk uye oldugum yılda acımasız avcılar diye bir bölüm vardı :smiley: bı inceleyın istersenız bende Avcılık yapıyorum kara denız zıpkın av işi ni başka yerde konuşalım bence yormayın kendinizi ;)

Burası doğa aktivitelerinin avcılık hariç tümün yer aldığı en güzeli ve de klasmanındaki tek forum...
Evet halısınız...
Onları başka yerde tartışalım, o zaman dağıtın tüm kategroileri...
Fotoğrafçılık için, fotokritik.com
Avcılık için, bilmemne.com
Karavancılık için bilmem neresi... vs.
Bunların tamamı burada aynı yerde konuşulup tartışlabiliyor ve insanlar birbirinden pek çok şey öğrenbiliyor...
Neden doğa aktivitelerinin en başlıca olanı spotif avcılık burada yer almasın ki???
Sadece silahlı avcılıktan bahsetmiyoruz biz sportif avcılık derken...
Sadece balıkçılık kategorisi oldukça yalın kaçacağından silahlı avcılk kategoriside yer alsın ama bir uyarı oluşsun yada sadece yasal prosedürler yayınlansın bilgilendirici diyoruz biz...
Eğer ki doğa aktivitelerinin tümün yer aldığı adres ise burası en başlıca doğa aktivitesi olan "sportif avcılık"ta burada yer almalı mutlaka...

Bende size bir link vereyim.. bizzat kendimin açtığı bir başlıktır...;
trekking, camping, fishing herşey var içerisinde...
Bunda rahatsız edici ne var allah aşkına???
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=75007.0

sisdagili61' Alıntı:
Kara avcılığına evet derim ancak o av dediğimiz hayvanla eşit şartlarda olursak, ya onada bir tüfek verelim bizim elimizdekinin aynısı olsun veya bizde tüfeği bir kenara atıp şartları eşitleyelim.
Ne dersiniz.
Hani geçenlerde Bayburt veya Gümüşhane de bir kişi kendisine saldıran kurdu elleriyle boğup öldürmüştü, şahısla kurdun şartları eşitti şahıs kazandı (sonra KTÜ Farabi Hastahanesinde kuduzdan ölmüş)
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Doğada geyiğede, ceylanada yapma bir pençe verin o zaman derim ben aslanlara karşı eşit şartlara mücadele verebilsinler...
Allah aşkına doğada her av ve avcı hayva birbirine karşı eşit mi??????
Hangi mantıkla bakıyorsunuz bu duruma??
Doğadaki besin zinciri içerisinde insanın nerede yer aldığını zannediyorsunuz???
Avcılar vurupta eti tüketirse, yada balığını ttutupta tüketirse gaddarlık...
Ama hayvanı mezbaha kesipte kasaptan bakkaldan marketten yada balıkçıdan alıyorsanız gaddarlıık değil!!!!
Siz et yiyormusunuz? peki ya balık???
Siz ineği yada balığı ağaçta mı yetişiyor zannediyorsunuz???

ZEUSSSS' Alıntı:
konu zıpkınla balık avcılıgıydı zaten forum da açık olan bi başlık nerelere geldi anlayamadım sitenin moderatörleri ne derse o bukadar tartışmaya gerek yok kurbandan girdik acımasız avcılardan çıktık dipsiz kuyu komple kaldıralım gitsin kasıldıkça kasıldı konu...

Zıpkınla balık avıda bir avcılık türü...
Oltayla avcılıta
silahlı avcılıkta...

Sadece balıkçılık diye açmak içinde olta ve zıpkın avcılıklraının olması oldukça yalın kaçar...
Bende bir öneride bulundum...
Sportif avcılık diye bir bölüm açılsın...
Silahlı avcılkm kategorsiinde ise sadece yasal prosedürlere yer verilsin onun haricinde bir paylaşıma engel olunsun...
Ama balıkçılık kategorisi oldukça işlevsel olacaktır eminim....
Her hangi bir sınırlamaya/engellemeyede gerek yok... (Yasadışı acılıklar hariç)

DR.ÖZHAN' Alıntı:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=17862.0

buda link

selamlar

Oldukça güzel bir linkte serbest muhabbet kategorisinde yer almış...
Bu sportif avcılıkta silahlı avcılık kategrosinde paylaşılabilir bir başlık olmalı bence...
Avcılık kategorisi denince herkes bir ön yargı takınıyor... Bunun sınırlarını belirlyebilir moderatörler...
Bu linkteki gibi paylaşımlarda birinci öncelik olmalı...

Saygılar...

Ben bunu anlayamıyorum en büyük doğa aktivitesini forumunun en büyük doğa aktivitesine karşı ön yargısı var...
Atın şu ön yargıyı üzerinizden...
Kan görmek istemiyormusunuz; Peki güzel...
Av hikayeleri resimleri vs. paylaşılmasın o zaman... Sadece yasal konular ve prosedürlere yer verilsin avcılık nedir bunun tanımı bulunsun...
Peki ya balıkçılık... balık resmide mi görmek isemiyorsunuz... Markette balıkçıda bunun hasını görüyorsunuz zaten...
Hayvanlar mı katledilmesin istiyorsunuz? Katledilmemesi bilinçli avcılık ile olur...
Mezbaha kesimi etlerin, balıkçıların sattığı balıkların ağaçta mı yetiştiğini sanıyorsunuz? Bunu markette balıkçıda görüyorsunuz önünde geçiyorsunuz.. Hatta alıp yiyorsunuz...
Ama gezenbilir.com da paylaşalım diyince kategori oluşturulsun denince, Hayvanlar ölmesin diyorsunuz...
Aslan geyiği avlayınca doğa kanunu,
insan hayvanı avlayınca eşit değiliz...
Aslanla geyik eşitmi??
Biz insanların besin zincirindeki yeri nerede bildiğinize emin misiniz?
Saygılarımla...

Siz hayırda deseniz herkes paylaşıyor birşeyler...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=79301.0;topicseen

Ben diyorum ki bu gibi konuları bir kategori altında toplamak gerekir...

Bu kadar basit...
Ne zannediyorsunuz avcılığı bilmiyorum ki?
Vahşet, gaddarlık, zalimlik...
Mezbaha keismi olunca bunu tüketince canilik olmuyor ama...
Ekmek arası köfteye, lahmacuna, dönere etli yemeklere vs..
Bunu tüketince zalimlik değil, doğa tutkusunu yaşayarak av ile aynı hayatı extreme şartlarda yaşamak ve bu şekilde avlanmak zalimlik öylemi...
Eşit değiliz ama!!! Evet eşit değiliz, mezbahalarda insanlar kesilmiyor... O kesilen sığırları afiyetle yiyorsunuz? Ama bu zalimlik değil...!
Asıl bakış açınız eşit değil gönyesi kaçmış, bunu düzeltmek gerekir önce... Doğada hiçbirşey birbirine eşit değil... Farkında mısnız bunun!!!
Biri uçabilir öteki uçamaz, biri koşabilir öteki koşamaz, aslan geyiği yiyebiliyor, ama geyik aslanı yiyemiyor....
Nasıl bir bakış açınız var, kim söyledi size doğada herkes eşit diye???
Hiç ama hiç anlayamıyorum sizleri...
Kan görmek istemezsiniz saygı duyarım...
Zaten böyle birşeyin oluşmasını bende istemem....
Ama basit paylaşımlar yapılınabilir ne var bunda...
Yapıcı olmak lazım yapıcı ön yargılı olmayın
Bugün tükettiğiniz ne kırmızı, ne beyaz et hiçbiri ağaçta yetişmiyor...

burada avcılık muhabbeti görmek istemiyoruz, siz de bize saygı duyun

o işi yapan bir sürü site var üstelik silah av ruhsat devir tezkere av bıçakları vs işlerini bilmiyorsanız size ayrıntılı olarak anlatacak kadar bilirim ama burası avcılık konuşulacak yer değil, size göre avcılık doğa sporu ve avcılar da doğayı koruyan bir topluluk olabilir ama biz öyle düşünmüyoruz siz de bizim fikrimize saygılı olun

yasarergun' Alıntı:
burada avcılık muhabbeti görmek istemiyoruz, siz de bize saygı duyun

o işi yapan bir sürü site var üstelik silah av ruhsat devir tezkere av bıçakları vs işlerini bilmiyorsanız size ayrıntılı olarak anlatacak kadar bilirim ama burası avcılık konuşulacak yer değil, size göre avcılık doğa sporu ve avcılar da doğayı koruyan bir topluluk olabilir ama biz öyle düşünmüyoruz siz de bizim fikrimize saygılı olun

Yaşar bey ben size ve sizin gibi düşünen herkesin düşüncesine saygı duyuyorum...
Ancak moderatör olsanızda sizin gibi düşünenler olarak azınlıktasınız...
Bu kategoriyi burada görmek isteyen pek çok kiişi var...
Bu kişilere karşı sizler pek anlayış göstermiyorsunuz, ne yazık ki...
Zaten paylaşımda da bulunuluyor görüyorsunuz pek çok farklı kategoriler altında. Bunu belli bir kategori altında toplamak daha uygun olacaktır eminim...
Sizde et tüketiyorsunuz eminim... Yediğiniz etlerin ağaçta yetiştiğinide düşünümiyorsunuzdur eminim...
Neden bu ön yarı onu anlayamıyorum... mezbahadan kesilme olunca doğru; doğada kendin, üzerine bir eziyet çekerek bu eti sağlamak yanlış...
Tüketirsiniz ama bunu görmeyi içiniz kaldırmaz buna da saygı duyarım...
Ama kaldırabilenler var... Birkaç kişiyi elinde oltayla balık tutarken görmeyide mi içiniz kaldırmayacak...
Yada bir zıpkın avı sonrası bir koy içerisinde mangalda pişirlen balığıdamı kaldırmıyor bünyeniz...
forumun ismini vejeteryanlar klübü olmalıymış... :smiley: :smiley: Kimse et yemiyor herade...
Yanlış anlamayın beni, ne olur... Siz karşı kasti bir guardım vs yok elbette...
Ama yanlış bir bakış açınız var bence, empati kurmalısınız biraz...
Arz ve talep var, (oldukça da fazla hemde istemeyenlere oranla) Buna yanıt vermelisiniz...
En azından bir deneme süresi ile açılabilir. Forum içerisnde zaten var olan başlıklar bu konu altında toplanabilir...
Görüşünüze aykırı bir durum olursa kan ve vahşet içeren paylaşımlar vs buna engel olmak zaten sizin elinizde...
Daha yapıcı olmalısınız... Avcılık denince sadecede silahlı avcılık gelmesin aklınıza...! Balık avcılığıda bir avcılık türüdür...
Buna neden müsade etmiyorsunuz?
Saygılarımla,

Ben sadece balıkçılık bölümünün açılmasından yanayım.Deniz kenarında,göl kenarında kurulan kamplarda keyifli vakit geçirmemizi sağlayacak bilgiler paylaşılabilir.Ama kara avcılığına karşıyım.Hayvanın canını elinden alıyorsunuz,sonra buna sportif avcılık diyorsunuz.Gezenbilir.com avcılığa karşı pek sıcak bakmıyor,siz de ısrarla birçok başlık altında inatla diretiyorsunuz bu konuyu.Pek çok forum var ,tıpkı gezenbilirde olduğu gibi,işinin ehli insanların yazılar yazdığı forumlar var.Avılıkla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımızın bilgi alabileceği avcılık forumları var.Israrla bu konuyu diretene kadar oralarda yazmaya başlasanız,ya da yazıyorsanız orada yazmaya devam etmenizin daha sağlıklı olduğu kanısındayım.
Saygılar , Deniz.

Assasin' Alıntı:
Ben sadece balıkçılık bölümünün açılmasından yanayım.Deniz kenarında,göl kenarında kurulan kamplarda keyifli vakit geçirmemizi sağlayacak bilgiler paylaşılabilir.Ama kara avcılığına karşıyım.Hayvanın canını elinden alıyorsunuz,sonra buna sportif avcılık diyorsunuz.Gezenbilir.com avcılığa karşı pek sıcak bakmıyor,siz de ısrarla birçok başlık altında inatla diretiyorsunuz bu konuyu.Pek çok forum var ,tıpkı gezenbilirde olduğu gibi,işinin ehli insanların yazılar yazdığı forumlar var.Avılıkla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımızın bilgi alabileceği avcılık forumları var.Israrla bu konuyu diretene kadar oralarda yazmaya başlasanız,ya da yazıyorsanız orada yazmaya devam etmenizin daha sağlıklı olduğu kanısındayım.
Saygılar , Deniz.

Avcılığın 10 da 9 unun atmak olduğu deyimini duymuşsunudur eminim... Bu bahsettiğiniz pek çok site/forum var derken de bahsettiğiniz yerler bu şekilde doldurulmuş yerler ne yazık ki... Ayrıca pek çok fotoğrafçılık siteside var karavancılk, dağcılık, off-road vs. Tüm doğa aktivitelerinin yer aldığı forumda asıl aktivitesnin hayli hayli yer alması gerekir... Hayvanın canını alıp buna sportif avcılık diyoruz, çünkü siz mezbahada kesilen eti, gırgırla trol avıyla avlanmış balığı tüketince canilik olmuyor... Spor amaçlı çıkılmış doğada avlanılmış hayvan canilik oluyor... Sportif deniyor çünkü asıl amaç av değil...! Sadaece araç oluyor av avcılar için.... Avılık bir doğa aktivitresidir hemde oldukça büyük bir aktivite... Sportif diyoruz çünkü dağcılık, trekking, camping, iz sürme... bunların hepsini aynı anda karda kışta extreme şartlarda yapıyorsunuz...
İsrarla diretilmiyor, o kadar çok isteyen var ki, siz bunu her gördiğinizde sanki aynı kişi üsteliyor gibi geliyor asınlıktasınız malesef...
Balıkçılık evet iyi güzel... sadece balıkçılık başlığı inanılmaz yalın kaçacaktır, çünkü balıkçılıkta bir avcılık türüdür...
Ben saha öncede bahsetmiştim... av hikayeleri resimler paylaşılmasın, paylaşana da engel olunsun... Silahlı avcılık kategorsinde sadece bilgilendirici birkaç bilgiden ibaret olabilir...
Fazlasına gerek yok... Varmı? evet var denebilir ;) Bu kadar savunuyorum ama bende avcı değilim çünkü çok yanlış bir açıdan bakıyorsunuz? Eti tüketmek canilik değil tabi elbette...
Tüketmeyin o zaman et mezbaha kesimi olunca farklımı oluyor durum??? ağaçta yetişmeyeceğine göre... mezbaha kesimi tüketiyorsunuz... hee evet haklısnız mezbahada kesilen sığırlar için hiçbir uğraş bile verilmiyor... göz göre göre canı alınıyor... neden arz talep meslesi çünkü tüketiliyor... Mezbahada, daha fazlasını kesiyor...
Göz görmeyince gönül katlanır dedikleri siz ve sizin gibler oluyor... Bir düşünün bakalım kim daha cani, vahşi...
Avcı avı için bir uğraş veriyor, ona kaçma şansıda tanıyor... mezbaha gibi makineye bağlı bitti gitti değil durum... Çok daha farklı...
Dediğim gibi bu kadar yazdım savundum bende avcı değilim... Ama eşit bakmaya çalışıyorum duruma... Sizlerede tavsiye derim...

Başka siteler forumlar var dediğiniz ya birde avatar resminize bakılırsa offf-roadçusunuz bellki sizde...
off-road içinde pek çok forum var ama siz buradasınız ve burası bir off-roadçu forumu değil...
Avcılık forumuda var oldukça yalan yanlış saçma şeylerle dolu olanlarından hemde...
Konu diğer forumlar değil yalan
Konu gezenbilir'in yöneticilerinin tarafsız olamaması...
Sonra doğada silahla avcılık eşit olunmuyor diyorlar...
Onlar eşit davranıyorlar mı acaba tüm doğa severler...
Sportif avcılıkla iliglienenler için daha bir kategori bile açamıyorlar...

Saygılarımla...

Avcılığın 10'da 9'u atmaksa burada yazan avcılarda atacaktır.

Bİr tutturmuşsunuz mezbahada kesilen et vs. vs. İnsan doğası gereği protein almak zorundadır. Bunun için de başta kırmızı ete ihtiyaç duyar.Bunu yemek zorundayız AMA SIRF KEYFİMİZ İÇİN,"SPOR BAHANESİYLE" DOĞADA ÖZGÜRCE YAŞAYAN HAYVANLARI TÜFEĞİMİZLE VURMAK ZORUNDA DEĞİLİZ. Trolle avlanan balık yemem,mevsiminde,balık bolluğunda avlanan balıkları tüketirim.
Avcılar için asıl olay avdır. Asıl olay av olmasaydı av değil ağaç vururlardı.Biz azınlıktayız veya değiliz.Gezenbilir.com'un bu konudaki görüşü bellidir. Karavan var fotoğraf var o var bu var ama avcılık yok. Şunu da belirtmek isterim,oylamada 100 küsür mesaj atmış bir kişiyle kendimi eşit seviyede görmüyorum. Bu sebeple yapılacak oylama da umrumda olmayacak. Eğer gezenbilirde KARA AVCILIĞI adında bir konu açılırsa bu forumu terkederim bu kadar da kesin konuşuyorum.Bu tartışmaya devam etmeyeceğim,amacınızı hâla anlamamakla beraber hayvanların katledilmesi için verdiğiniz uğraşı başka konularda vermeniz umuduyla iyi geceler diliyorum.

Saygılar da demiyorum , ben canlı hayatını hiçe sayan insanlara saygı duymuyorum çünkü.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR