Sizce "SPORTİF AVCILIK" kategorsine yer verilmeli mi???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan by-jingless Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 125
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,712

Sizce "SPORTİF AVCILIK" kategorisi açılmalı mı?

• "BALIKÇILIK" için, "EVET", "SİLAHLI AVCILIK" için "HAYIR"

Kullanılan: 25 37.3%
  • "SİLAHLI AVCILIK" için "EVET", "BALIKÇILIK" için "HAYIR"

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hem "SİLAHLI AVCILIK", hem "BALIKÇILIK" için "EVET"

Kullanılan: 27 40.3%
  • Hem "SİLAHLI AVCILIK", hem "BALIKÇILIK" için "HAYIR"

Kullanılan: 8 11.9%
  • Her ikisi içinde EVET; Ancak "SİLAHLI AVCILIK" sınırlandırılmalıdır

Kullanılan: 6 9.0%
  • Kararsızım

Kullanılan: 1 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    67
Ynt: Sizce "SPORTİF AVCILIK" kategorsine yer verilmeli mi???

Konu amacını fazlasıyla aşmış durumda.
Daha fazla kırılmalar olmadan nokta koymak gerekiyor.

Etiketler

halil arkadaş başlığı açtıyından beri takip ediyorum ,avcılık dedin tartışılmaya başladı sonra balıkcılık dedin balıkcılıkla alakalı levent güngör arkadaşımız size gerekli açıklamayı yapmış balıkcılıkla alakalı linki,de vermiş ,benim demek istediyim kara avcılıyı başka bunun için biz kara avcılarının derdini anlatacak sorunları paylaşacak iletişim kuracak ve kara avcılıyı konusunda bilgilendirecek sitelerimizde var tel kanalımızda var ,bundan sonra tartışmalarınızı balık olta avcılıyığla yaparsanız derdinizi daha iyi anlatmış olursunuz , kara acılıynı bu sitede bende normal karşılamıyorum.inşallah anlata bilmişimdir .saygılar

bekirgümüş' Alıntı:
halil arkadaş başlığı açtıyından beri takip ediyorum ,avcılık dedin tartışılmaya başladı sonra balıkcılık dedin balıkcılıkla alakalı levent güngör arkadaşımız size gerekli açıklamayı yapmış balıkcılıkla alakalı linki,de vermiş ,benim demek istediyim kara avcılıyı başka bunun için biz kara avcılarının derdini anlatacak sorunları paylaşacak iletişim kuracak ve kara avcılıyı konusunda bilgilendirecek sitelerimizde var tel kanalımızda var ,bundan sonra tartışmalarınızı balık olta avcılıyığla yaparsanız derdinizi daha iyi anlatmış olursunuz , kara acılıynı bu sitede bende normal karşılamıyorum.inşallah anlata bilmişimdir .saygılar

Kişisel girişimde bulunulmadığı sürece cevap yazmayacaktım... (belirtmiştim)
Ve dikkat ettiyseniz Levent beyin linkinden sonra konuya nokta koydum uzatmadım...
Yok Levent bey link verdi hala uzatıyorsunuz vs. gibi yaklaşımda bulunmayalım lütfen...
Bu kadar kişi yorum yazdı ve hiç kimse vermedi bu linki... kimsenin böyle bir linkin olduğundan bile haberi yok neredeyse demek ki... -ki bu linlkler açılırsa çekip gideceğini söyleyenler bile oldu... Ve verilen link, yanlış kategoride yer almaktadır. Şeklinde gerekli açıklamayı yaptım...
Lütfen daha fazla uzatmayalım... Saygılarımla...

TurKuaZ' Alıntı:
Halil bey,

Ben ankete gerekli oylamayı yaptım,ve konuyada yapılan yorumlarla birlikte kendi görüşümü ifade eden birkaç satır yazdım,çekildim.Hiç yorum yazma niyetim yoktu,özelden ve buradan yazdığınız yazılara nezaketen yanıt verme durumunda kaldım. Yanıt verince bu seferde, konuyu benim yaşıma taşıdınız,beni konuya çomak sokmakla suçladınız.

Şu anda yazmış olduğunuz son mesaja baktım resmen terbiyesizlik. Halil bey lafın laf olduğunu,adamın adam olduğunu ölçme yetisine sahip olduğunuzu size düşündüren nedir? Sırf sizle aynı görüşte değil diye yorum yazanlar adam değilmi? bu nasıl mantıktır? Hiç soruyormusunuz bize "beni adam olarak görüyormusunuz" diye? karşınızdaki insanlarda bir bireydir, siz karar verici,hükmedici konumunda değilsiniz ve yazdığınız yazılardan gördüğüm kadarı ile bir yetişkinde değilsiniz.
Bu nasıl çocukça tartışma ve yaklaşımdır böyle? ifade etmeye çalıştığınız görüşü değil kişileri sorguluyorsunuz.Bir insanın adamlığını ölçmek için o kişi ile 40 sene aynı sofrada yemek yemeniz lazım,internette chat yaparken adamlık tahlili olmaz.Karşınızdaki kişiler evli barklı,ev aile sahibi insanlar çocuk büyüten eli ekmek tutan bireyler,bu kişilerin adamlığını ölçmek sizin haddiniz değil.

Kişilere cevap verme adına uzuuun uzzuuun iç bayıltıcı, başı ile sonu alakasız bağlantısız yorumlar yazıyorsunuz. İlk sayfada söylediklerinizle son sayfalarda söylemeye çalıştıklarınız alakasız.Her lafınızın arkasından bir "ama" cümlesi geliyor yani birşey söylüyor,peşine "ama" ekleyip söylediğiniz cümleyi reddedip bu seferde başka bir cümle kuruyorsunuz.Sonrada "frekans niye tutmuyor yav" diyorsunuz. Bence siz "SWOT" olayına, kendi yazdıklarınız ve kendiniz üzerinden girin.

Açıkçası ben açtığınız bu konuya sizin dahi inanmadığınız izlenimi edindim.Kendiniz dahi bu konuya inanmazken,kişileri ikna etme çabanızı ilgi ile izliyorum.Avcılık yapmayan insanları avcılığın nesine karşı bilinçlendirmeye çalışıyorsunuz sahi? Bu bilinçlendirme olayı, avcılığı yapan ve icra edenlere uygulanması gereken bir şey değilmi?

Forum moderatörlerine de rica ediyorum,
konu başlığı tamam bir anket içeriyor,ama içerikteki "lafa bakarım lafmı,adama bakarım adammı" gibi alıntıların amacı nedir? bunu sorgulasınlar. Şahsen bu konuyu açan arkadaşı ömrümde görmedim, ömrümde görmediğim bir kişinin çıkıpta "adama bakarım adammı.." gibi bir saçmalığı yazıp sonrada "alıntı yaptım" gibi çocukça bir bahane uydurmasının ardındaki sebebi öğrensinler. Ankete oy kullanmış,ve görüşümüzü belirtmiş bulunduk,bu vesile ile buraya yazılan her yazıdan haberdar oluyoruz, kime yazıldığı belirtilmediği sürece yazılan bu tarz "alıntı" bahaneli hakaretler, konuya katkıda bulunan herkesi kapsamaktadır diye düşünüyorum. Lütfen, konuyu mu kilitlersiniz, yoksa bu tarz ifadelerde bulunan bu arkadaşa uyarımı verirsiniz bilemiyorum ancak bu uygunsuzluğu düzeltin.

Teşekkürler.

Şahsıma girişimde bulunduğunuz için cevap yazıyorum:
Yine soruyorum siz kaç yaşınıdasınıa allah aşkına...??
Okumadan yazmayın lütfen... bası mesajları özelden yazdım çünkü konunun sapmasını istemedim; israrla saptırmak içinde uğraşmaya devam ediyorsunuz??
Baılıraı olumsuz eleştiri yapacak(sizler gibi)
Bende olumlu taraflarını önez süreceğim...
Bunlardan SWOT yapılarak profesyonel anlamda bir değerlendirme yapılır dedim.... Okuyun!!
lafın laf olduğunu,adamın adam.. şeklinde yaklaşımınızı yapmadan, o konuyu tekrar okuyun derim ben...
Ben demiyorum bunu mevlana diyıor ve hiç kimseye cevap yazmaz, bunu diyebilirdim, demiştim... Ben bunuda yapmadım, herkeese tek tek üşenmedim cevap yazdım diyorum...
Bundan siz ne anlıyorsunuz? bu nu terbiyesizlik?? bunu yazıp başkada birşey yazmasaydım terbiyeli olacaktım yani öylemi???
Kaç yaşınızdasınız?? tekrar soruyorum...
yorumların size bayıltıcı gelmiş demek, buda sizin görüşünüzdür... anlayan anlıyorr.. ve çok şükür sizinkiler hariç mantılkı yaklaşımlar yapılıyor...
Öyle şeyler yazıyorsunuz ki, ben bunu ne zman dedim şeklinde beni düşündürtüyorsunuz... sonra bahsettiğiniz her cümle için tek tek açıklama yapmak zorunda kalıyorum size...(sadece size)
isterseniz tek tek açıklama yapmayabilir ve mevlana nın lafını yapıştırabilirdim...
Ama siz gene bir kulp bulacaktınız...
Bakış açınızı değiştirin lütfen! Yazdığım şeyleri çarpıtarak anlıyorsunuz... ben kimseye lafınız laf yada adammısnınki cevap verim gibi, bir yaklaşımda bulunmadım, bulunsaydım bile kimse üzerine alınamaz çünkü herkesin lafınıda adamlığınızda saymış olsam gerek ki herkese tek tek cevap yazdım...
Avcılık bence bu forumda açılmalı... Siz hırsınıza yenik düşüyor, yazmadığım şeyleride yazmışım gibi bana vuruyorsunuz....
Allah aşkın akaç yaşınızdasınız?
ama kelimesine gelince....
böyle böyle olur, ama(aksi halde bu sonuç ortaya çıkar şeklinde belirtilebilir...
Siz oylamaya katıldınız dimi kişisel bir hakarettede bulunmadım, sizin bana yaptığınız gibi... lafınızı laf adamlığınız adam saydım ki tek tek her yazdığınıza cevap verdim.
Sonrada diyorsununki konu uzadı...
forum moderatörlerinden ricada bulunmanızada gerek yok
lafın laf olduğunu,adamın adam olduğu şeklinde verdiğiniz cümlemin açıklanması için... Yeterince açıktır cümle ve anlam...
Siz şahsi olarak cevap vermeyerek bu lafı size söylenmiş bir cümle halinede getirebilirdim bunuda yapmadım...
Ama siz moderatörlere sorgulattırın... :smiley: :smiley: :smiley:
Allah aşkına kaç yaşınızdasınız? :smiley:
SWOT olayını kendi yazdıklarım üzerinden gitmemide önermişsiniz ya... SWOT un ne olduğuna bakıp, ondan sonra yazsaydınız keşke...
Neye uygulanıp uygulanmayacağınıda öğrenmiş olurdunuz...
Sırf cevap vermek için cevap yazmayalım lütfen...

Alıntı dedim çünkü konuyu takip ettiyseniz demagoj olduğuna dair çok fazla israr vardı.. demagojiyide herkes farklı tanımlıyor anlamı bile düzgün bilinmeden kullananlar mevcut diyerek konuşmuştuk, Nursel hanımla... Ve demagoji kelimesini sempatik geldiği ve teknik bir kelime olduğu için kullananlar var şimdi bunada demagoji demesin kimse diye belirttim alıntı olduğunu... Siz bunu anlayamamışmıydınız??? Okumamamışsınızdır okusanız anlardınız, anlayışınızda sıkıntı olduğunu hiçbir zaman düşünmedim
Lafları çarpıtmayalım, ne yazdığım ortada... Bir yerin başını, bir yerin kıçını alııyor istediniz gibi eleyip, kesip biçip bana sunuyursunuz ben demişim gibi...
Allah aşkına yadıklarım yukarılarda halen duruyor, bakın bakalım öyle birşey yazmışmıyım...
Lafın laf olduğunu,adamın adamlığına gibi yaklaşımınız kınıyorum, mevalana'nın bir lafıdır.
Ve ben bu şeklilde yaklaşlım yapabilirdim, kimseye yapmadım, tek tek cevap yazdım bu nedenlende, konu uzadı dedim...
Bunu desem kimseye cevap yazmasam terbiyelimi olacaktım...?
Ne terbiyesizmişim ben arkadaş... Way bee...

Tekrar ediyorum: Şahsıma yönelik girişimde bulunulmadığı sürece cevap yazmayacağım...
Lütfen konu ile ilgili cevaplar yazın, yazacaksanız... Herhangi bir yorumda bulunmayacağım...
Sakın ama sakın bunu o verdiğiniz lafın laf olduğunu,adamın adam alıntısı ile kıyaslamayınız...
Bu laf üzerinden giderek, cevap yazmamazlık değildir yaptığım.
Ben sadece sıkıldım bu konudan ve konu uzadığı için rahatsız olanlar var ne yazık ki..
Bilinçsiz avcılar katliam yapsada, ben önerimi sundum başka bir öneride de bulunmayacağım, bulunsamda engel olacaksınız yine... Ve sonra ben doğa severim diyeceksiniz...
Kategori açmanın sadece varolan avcılara destek olacağı, köstek olamayacağı kanısındasınız ne yazık ki...
Sağlık olsun...

Ben "NOKTA" diyorum artık...
Konuyu saptırmak için elinden geleni yapanlar mevcut...
Konu amacının dışına fazlasıylan çıkmıştır. İlhan beye katılıyorum...

"Lafın laf olduğunu, adamın adam" gibi yaklaşım içinde olanlar için diyorum,
Sakın bu lafı üzerinize alınmayın!!! Şahsıma yönelik giirişimde bulunulmadığı takidirde, cevap yazmayacağım diye... :smiley:

En derin saygılarımla,
H.ÖNHAN

Çok uzun ve her zamanki gibi karışık,içerikten yoksun, vıcık vıcık demagoji akan yorumunuzun sadece bir kısmını okuyabildim.6 sayfadır size yorum yazan herkese laf atmış, kişilere tepeden bakar yorumlar yazmışsınız ve hala "konuyu saptıranlardan" bahsediyorsunuz. :smiley:

Bence de bu kadar komedi yeterli. Başarılar diliyorum.

by-jingless' Alıntı:
Demagogy olarak yazdığınız kelimenin, Türkçe karşılığıda "demagoji"dir. Öz Türkçe olarakta "laf cambazlığı" olarak tanımlanıyor TDK'da.
Kelime oyunu yapmak, lafı çarpıtmak, laf kalabalığı yapmak gibi karşılıklarıda mevcut birebir örtüşmeselerde...
Ancak TDK, demagoji kelimesini kabul etmiştir ve artık Türkçe bir kelimedir.
Fransızcadan "démagogie" den türetilerek girmiştir dilimize. İnglizce ile bir alaksı yoktur.
http://www.tdkterim.gov.tr/karsilik/?kelime=demagoji&kategori=karsilik_liste&ayn=bas
Anlamını dahi bilmeden kullananlar var derken, sizin için demiyorum savunmaya geçmeyiniz sakın diyede belirtmiştim oysa ki... :smiley:
Ancak teşbih olduğu konusunda hala iddia ediyorum...
Teşbih, "Teşbih sanatı" olarak geçer; Bu bir teknik, yöntem yada formül değildir; Sanattır... Belli bir kalıbı yoktur.
Sanat icra eden sanatçının, tüm eserleri nasıl ki bir birinden farklı ise, herhangi bir teşbihi de diğerleri ile kıyaslamak hatadır...
Bunu böyle söyledim ama ben sanatçı filanda değilim... Zaten teşbih sanatını kullanmamız içinde sanatçı olmaya gerek yoktur...
Neyse Türkçe dersini geçelim bence... TDK'ya(Türk Dil Kurumu) danışabilirsiniz teşbihin ne olduğunu...
Bu arada demagoji için her yerde farklı açıklamalar mevcut:
http://www.yeniforumuz.biz/showthread.php?1285371-Demogoji-Nedir-Kim-Kullan%C4%B1r
"Demogoji, toplumun duygularını ve önyargılarını kullanarak var olan gerçekleri, farklı şekilde gösterme sanatıdır." şeklinde tanımlanmış yukarıdaki linkte...
Bahsettiğiniz anlamı bu ise, evet yaptığım demagojidir diyebilirim.
Eğer ki TDK'nın açıklamasında da yer verdiği gibiyse bahsettiğiniz (gerçek dışı, saptırma, abartma, kamçılama...vs), yazdıklarımda herhangi bir demagoji (gerçek dışılık yada saptırma) mevcut değildir... Kabullenilmesi zor olabilir ama gerçektir, avlanılmasada para karşılığında can alınması/aldırtılması...
Bu ne teşbih, ne de demagojidir! Gerçeğin ta kendisidir... İster kabul edin, ister etmeyin...
Sadece alışılmış olduğundan göze batmamaktadır bu...
Bu nedenlen de yasal prosedürlere ve avcılık örf, adetlerine uygun avcılığa karşı değilim.
Ve avcıları, yasal prosedürlere ve avcılık örf, adetlerine uydukları sürece cani, vahşi, doğa yada hayvan sevgisi olmayanlar olarak tanımlayamam...
Et tüketen hiç kimsede böyle bir ithamda bulunmamalı...

Bu arada vermiş olduğum her iki linktede, demagoji kelimesi için farklı açıklamaların yer alması, anlamının bile doğru bilinmeden kullanıldığını doğruluyor...
Tekrar söylüyorum, siz bilmeden kullandınız filan demiyorum... Savunmaya geçmeyin sakın! :smiley: :smiley: :smiley:

Neden demagoji değilde, demagogy dediniz filan da demiyorum... Orayıda sakın yanlış anlamayın, varsa Türkçe karşılığı söylerseniz sevinirim, dediğiniz için yazdım...
Özellikle Türkçeden ve Türkiyeden biraz uzak kaldığım zaman, istemeden bende bu tür şeyleri fazlasıylan yapıyorum... Sonra gene bir başlıkta karşılaşırız, sen neden yapıyorsun böyle şeyler demeyin bana :smiley: :smiley: :smiley:
En derin saygılarımla...
H.ÖNHAN
Açıkçası çok teşekkür ederim yazdıktan sonra farkettiğim bi hatamı düzelttiğiniz için :smiley: O kadar kusur kadı kızında da olur diyorum ;) Bir şey yakalayıp marifetmiş gibi paragraflarca döktürmüşsünüz yine. Sonuçta Öz Türkçe olmayan bir kelimedir. Dilimizin erozyona uğradığının güzel bir göstergesidir. Yabancı kelimeler o kadar kanıksanır ki hangisinin Türkçe hangisinin yabancı olduğunu unuturuz zamanla. Konuyu saptırmayı, her yoruma uzun uzun yanıt yazarak insanları bunaltmayı başardınız. Diğer yorumlarınızı okumuyorum bile çünkü sadece zaman kaybısınız benim düşünceme göre :smiley:

Nursel' Alıntı:
Açıkçası çok teşekkür ederim yazdıktan sonra farkettiğim bi hatamı düzelttiğiniz için :smiley: O kadar kusur kadı kızında da olur diyorum ;) Bir şey yakalayıp marifetmiş gibi paragraflarca döktürmüşsünüz yine. Sonuçta Öz Türkçe olmayan bir kelimedir. Dilimizin erozyona uğradığının güzel bir göstergesidir. Yabancı kelimeler o kadar kanıksanır ki hangisinin Türkçe hangisinin yabancı olduğunu unuturuz zamanla. Konuyu saptırmayı, her yoruma uzun uzun yanıt yazarak insanları bunaltmayı başardınız. Diğer yorumlarınızı okumuyorum bile çünkü sadece zaman kaybısınız benim düşünceme göre :smiley:

Şahsıma yönelik olduğu için yazıyorum, artık konu ile ilgili yazmıyorum...
Az öz istiyorsanız, az öz de yazabilirim sizin için... :smiley:
Birşey yakalamışsınız marifetmiş gibi paragraflara dökmüşsünüz derken,
Siz sordunuz, "söylerseniz türkçesini sevinirim" dediniz, bende söyledim... Eleştirel yanı yok bunun... Zaman zaman aynı şeyleri bende yapabildiğimi belirttim oysa...
Sizinde dediğiniz gibi Tükçe erezyona uğruyor...
Bende bu konuda uzun uzun açıklama yapmaktan hiç çekinmedim... -ki sadece sizin için değildi açıklamam... Güzelim Türkçemizi savunur, söylenilenlerin doğruluğu örnekleriyle desteklenmiş, güzel bir paragraf olduğunu düşünüyorum. Demagoji kelimesini kullanan pek çok kişi oldu. Umarım doğru anlamıylan, kullanabilirler bundan sonra...
Ben okumayı hiç bir zaman, zaman kaybı olarak düşünmedim...
Kim yazmış olursa olsun okurum, görüşüne değer veririm doğru yada yanlış...
Okumasamda, okumuyorum ki demem, saygısızlık yapmam kim olursa olsun bu kişi...
Belkide diğer yazdıklarıda sizin için değildir, okumanızada gerek yoktur belkide... Böylede düşünülebilir...
Asıl konuyu amacından saptırmış olduk tartışmalara yer vererek... Zaten istediğinizde buydu belkide...
Tebrik ederim...

TurKuaZ' Alıntı:
Çok uzun ve her zamanki gibi karışık,içerikten yoksun, vıcık vıcık demagoji akan yorumunuzun sadece bir kısmını okuyabildim.6 sayfadır size yorum yazan herkese laf atmış, kişilere tepeden bakar yorumlar yazmışsınız ve hala "konuyu saptıranlardan" bahsediyorsunuz. :smiley:

Bence de bu kadar komedi yeterli. Başarılar diliyorum.

Şahsıma müdahelede bulunmayalım lütfen! Daha önce terbiyesiz şimdi ise komedyen ilan ettiniz beni...
Belkide kasti yapıyorsunuzdur aksi halde cevap yazmayacağımı söylediğimden...
Ancak bir kısmını okuduğunuzun farkındayım; Zaten hangi yazılanı tam okudunuz ki...
Demagoji derken,
Demagojinin ne olduğuna bir bakmanız gerekir önce... Bir kaç konu önce referanslar vererekte bunu tanımladım ve yaptığımın "teşbih" olduğunu söylemiştim...
Sizin demagojiyi ne olarak tanımladığınıza bağlı bu elbette... Ama TDK'ya göre yaptığımın "TEŞBİH" olduğu konusunda halen iddialıyım!
Teşekkür ediyorum bende size... Okuduklarınızı gördüğümde bende halen size gülüyorum...
Eminim pek çok kişide gülüyordur... :smiley: :smiley: :smiley: Sizde oldukça başarılısınız klasmanınızda...
Lafın laf, adamın adam konusu özellikle süperdi... Demediğimide demişim gibi sundunuz, birde moderatörlere seslendiniz sorgulayın bunu diye :D :D ;D ;D
"Herkese laf atmış, herkese tepeden bakmış" derken;
Bakış açımı nasıl keşfettiniz bilemiyorum...
Sizi yada herhangi birini, aşağıda biri olarak görsem, kendimi tepede görsem, yazmazdım bile! :smiley: :smiley:
Lafınızı laf, adamlığınızı adam olarak görmüş olmam gerek ki, size ve herkese tek tek cevap yazmışım.
Hemde iki satırla baştan sağmada yapmadım. Hiç ama hiç üşenmedim yazarken...
Yanlış mı düşünmüşüm? Yazmamlımıydım?
Lafınızı mı laftan saymamlıydım? Adamlığınızı mı adamdan saymamlıydım?
Böyle bir şey yapsam terbiyeli olacaktım herhalde ki siz beni terbiyesiz ilan ettiniz... Şimdide komedyen... :smiley:
Neyse olur böyle şeyler... Ben sizden özür diliyorum, size hiç cevap yazmamalıydım sanırım...!

BALIKÇILIK" için, "EVET", "SİLAHLI AVCILIK" için "HAYIR diye %40 oy kullanılmış..
Niye uzatılıyor-ki? levelmi atlamak istiyor; bazıları???

koroglu1414' Alıntı:
BALIKÇILIK" için, "EVET", "SİLAHLI AVCILIK" için "HAYIR diye %40 oy kullanılmış..
Niye uzatılıyor-ki? levelmi atlamak istiyor; bazıları???

Şu an için
"BALIKÇILIK" için, "EVET", "SİLAHLI AVCILIK" için "HAYIR" 14 (40%)
"SİLAHLI AVCILIK" için "EVET", "BALIKÇILIK" için "HAYIR" 0 (0%)
Hem "SİLAHLI AVCILIK", hem "BALIKÇILIK" için "EVET" 12 (34.3%)
Hem "SİLAHLI AVCILIK", hem "BALIKÇILIK" için "HAYIR" 6 (17.1%)
Her ikisi içinde EVET; Ancak "SİLAHLI AVCILIK" sınırlandırılmalıdır 3 (8.6%)
Kararsızım 0 (0%)

Balıkçılık için toplam: %40 + %34.3 + %8.6 = %82.9 ile balıkçılık, "evet" oluyor şu an için...
Ancak yasa dışı silahlı avcılığında önüne bir engel oluşturulsun istemiştik...
Bu konuda bir kategori oluşturalım önerisinde bulundum, arkadaşlar ona itiraz ediyor...
Engel teşkil etmeyeceğini düşünenler var; Bende elde başka birşey yoksa denemeye değer şeklinde düşünüyorum...
Keşke daha iyi bir proje ile çıkan olsaydı... Şimdi olmasada ileride çıkar umarım...
Konu ile ilgili artık daha fazla savunmada bulunmuyorum... Uzatmıyorumda haliyle artık...
Başta uzattığımı kabul ediyorum. Amacı, uğraşmaya değer diye düşünmüştüm...
Pek çok kişi başlığa bakarak yargıladı... Kategori içeriği, kategori ismine engel teşkil edebilecek önerilerdede bulunmuştum...
Pek taraftar olmadılar... Yinede saygı duyuyorum kendilerine...
Saygılarımla,

Konu epey hararetli geçmiş, hortlatmak gibi olmasın ama sportif olarak bu işle uğraşan biri olarak Avcılık bölümü olmasını çok isterdim.
Saygılar.

bende bu sportıf avcılıgı anlamıyorum sportıf avcılık neymıs, avcıysan avcısın, gıdersın dogayla mucadeleedersın mıllet en guzel uykusundayken, saat 4 5 gıbı -20 de bır tane ördek peşine düşersin, doğayı ,hayvanları, ınsanların içgüdüsünde bulunan avcılıgı sonuna kadar yaşar gelirsin

hele o balık olayını anlamıyorum, balıgı yakalıyor agzını yaralıyor sonra yenıden salıyor ,ılla cok fazla balık tutmanmı gerekıyor ,gıt kardesım at oltanı kısmette ne varsa al gel balıgını, kısmetınde belkı 10 dakıkada 50 kıloluk sazan vardır belkıde 928985938475983247 saatde hıc bı sey

bence acıklamalı olarak avcılık bölümü açılmalı en basıtınden denemek ıcın acılmalı olmadımı kılıtlersın bıttı gıttı

tochnost' Alıntı:
Konu epey hararetli geçmiş, hortlatmak gibi olmasın ama sportif olarak bu işle uğraşan biri olarak Avcılık bölümü olmasını çok isterdim.
Saygılar.

Bencede AVCILIK kategorisi olsa güzel olurdu. Teknik olarak mümkünmü bilmiyorum ama belki paylaşılacak resimler, videolar moderatör kontrolünden sonra yayınlanabilecek bir yapı kurulabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR