Tek Başına Kampın Dayanılmaz Hafifliği :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan haldun31 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 134
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 82,698
Ynt: Tek Başına Kampın Dayanılmaz Hafifliği :smiley:

bu haftada niyet var inşaallah bir bakalım :smiley:
ilk kış kampını başarıyla atlattık.üşümeden hasta olmadan kar üzerinde kamp yaptım.sitede arkadaşların paylaşımlarının ne kadar değerli olduğunu deneyince gördüm.herkese tşk .ederim.

Etiketler

Sayende biz harika yerler gördük öğrendik notlar aldık takipen gitmek için programlar yaptık..
ben teşekkür ederim kendi adıma bu güzel öğretiler için.
devamını bekliyorum
saygılar..

kağan bey nezaketiniz için ayrıca teşekkürü borç bilirim.bilgi cesaretin dostuymuş, bunu siteden bilgilenip cesaretlenen biri olarak deneyimledim.çok değerli bir sitemiz var.değerini bilmek lazım :smiley:

Haldun hocam sessiz müritleriniz oluşuyor söyleyim :smiley:

gok27' Alıntı:
Haldun hocam sessiz müritleriniz oluşuyor söyleyim :smiley:
son planım likyayı çadırla yürümek .izinleri ayarlarsam bakalım nisan başı düşünüyorum (ortalık kalabalıklaşmadan :smiley: ).inşaallah ordanda güzel fotolar yüklerim.gerçi 1 haftalık yolu yürüycem ama denemek istediğim yol burası.daha güzel dostluklar kuracağıma inandığım bir sitedeyim.yorumunuz beni onore etti.çok teşekkür ederim :smiley:

sinan54' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler, harika görseller
sinan bey bir zamanlar dağlarda gezerdi diye fotonuzun altındaki yazıyı görünce bir tecrübeden yorum almış olduğum için teşekkür etmek istedim.teşekkür ederim.sağlıcakla kalın.

Haldun bey, likya yolunu çadırla yürümek benim de hayalim. bu konuda sizinle irtibatta olmak isterim. ekipmanımı büyük oranda hazırladım. olabildiğince hafif seyahat etmeyi planlıyorum. yeterince yürüyüş ve günübirlik treking tecrübelerim var. bir kaç ay önce 55 kilometrelik bir yolu 12 saatte sırt çantasıyla yürüdüm. ancak hiç kamp tecrübem yok.

hasan bey sizi takip ediyorum.aldığınız çadırı gördüm.ultralight ürünler çok rahat olacaktır.ben nisan gibi (ortalık kalabalıklaşmadan) fethiye kaş arasını yürüyceğim.olurda altından kalkabilirsem haziranda belçikada olacağım.orda bu tarz yürüyüşlere katılacağım.ama herşey bu yürüyüşte şekillenecek.eksiklerim olursa ordan tamamlamayı düşünüyorum.nasip diyelim.tam tarih belli olsun sizle bağlantıya geçerim.ama desteklerinize ihtiyacım olacak gibi.en azından nerede ne olacağı gibi bilgileri gezenbilir ailesinin yazdıklarından öğreniyorum.saygılarımla

haldun31' Alıntı:
sinan bey bir zamanlar dağlarda gezerdi diye fotonuzun altındaki yazıyı görünce bir tecrübeden yorum almış olduğum için teşekkür etmek istedim.teşekkür ederim.sağlıcakla kalın.

Haldun bey iltifatınız için teşekkürler maalesef benim tecrübem oldukça düşük ve az ben arazi aracımı satmadan önce dağlarda doğa vakit geçirmeyi severdim ama şimdi otomobille maalesef yeterli olmuyor, hele sizin gibi yürüyerek yolculuk yapmak benim gözümü korkutuyor kısaca aslında ben sizin ve sizin gibi doğa yürüyüşü yapanların tecrübelerini öğrenmek ve paylaşımlarını takip etmekten çok zevk alıyorum ve sizlere teşekkür ediyorum saygılarımla

sinan bey birgün beraber gezip kamp yapmak dileğiyle sağlıcakla kalın.saygılarımla

evet arkadaşlar likya yolu solo yürüyüş ekipmanlarını oluşturmaya başladım.nasipse 27 mart akşamı hava yol veririse vira bismillah diyeceğim.olurda tek gitmek isteyen olursa malzeme konusunda benim malzemelri(ana paraçaları) sıralayayım.
1.ferrino sintesi 1 tek kişilik çadır:1 kilo
2.lafuma lightway 35 kaz tüyü tulum : 1 kilo
3.northface promphet 40 sırt çantası :1.1 kilo
4.ferrino h2bag :3 litre su alan çanta içi sukabı
5.ferrino kapalı mat.
6.petzl tikka xp2 kafa lambası
7.fotograf makinesi (aynasız)
8 .ince kat kıyafetler(mümkünse pamuklu olmayan)
9.ıvır zıvır
akıllı telefon ve tablet vb. şeylerkullanmadığım için foto yükleme işini seyahat bitince yaparım diye düşündüm.darısı düşünüpte yapmaya fırsat bulamayan arkadaşlara diyelim saygılarımla.

Elimde bir çok parkur kordinatı var.
ilerki günlerde paylaşırım hayırlı olsun...
iyi yürüyüşler..

kağan bey beni çok mutlu edersiniz paylaşımınızı bekliyorum.saygılarımla

haldun bey bir adaşımdan ilk defa kutlama mesajı aldım. :smiley: çok teşekkür ederim.yaş 50 ye geldi ve bence hayat güzel şeyler yaşamak için hergün bize küçük hediyeler veriyor.kıymetini bilip bilmemek insana göre değişiyor.sitedeki arkadaşlardan öğrendiğim güzel şeyleri hayata ekleyerek keyif almaya çalışıyorum.darısı tüm güzel insanlara diyelim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR