TRAC; Gölcük'te VHF / UHF Yarışmasında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umutkaptan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,137

umutkaptan

Dönen tekerler zaferi müjdeler.
Yer
Kocaeli
Web
www.gonulluitfaiyeci.org
Telsiz Çağrı Kodu
TA2AUP
Amaç; Yurt içi VHF ve UHF haberleşme yeteneği ve pratiğini arttırmak olan bu yarışma, yakın ülkelerden de VHF-UHF bandında çalışacak istasyonlarla QSO imkanı verebilmektedir.

Biz gölcük şubesi olarak Kartepe'de çalışma yaptık.Alican kardeşimizde yardımcı oldu bize en uzak bulgaristanla konuştuk.

MG 0414

MG 0417

MG 0416

Etiketler

Ynt: TRAC; Gölcük'te VHF / UHF Yarışmasında

Bende TRAC İzmir yarışmasına izleyici amatör olarak katıldım,
bu konudaki tecrubeli arkadaşlar davet ettiler sağolsunlar, 2 gün gece gündüz contest (yarışma) devam etti,
bizim grup nelerle görüştü bilemiyorum açıkcası ama çok güzel bir etkinlik oldu.

DSCF1513

DSCF1514

DSCF1519

DSCF1530

DSCF1502

Ynt: Trac; Gölcük'te Vhf / Uhf Yarışmasında

2012 - TA VHF/UHF CONTEST SONUÇLARI

1.LZ9X 123898 Bulgaistan
2.LZ9M 27843 Bulgaristan
3.YM3KC 13647 TRAC İzmir
4.YM1KT 7243 TRAC Tekirdağ
5.YM4KA 3876 TRAC Antalya
6.YM2KQ 3777 TRAC Gölcük
7. YM7KA 3303 TRAC Trabzon

Gezenbilir serverin de sıkıtı olabilir.

fb sayfamızdan bakabilirsiniz.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.448651451835273.101744.100000712660415&type=3

Bir sonraki etkinliğinizden haberdar olabilirsem mutlaka katılmak istiyorum :smiley: böyle interneten araştırma ile veya bir el telsizi ile olmuyor bu iş.gerçi henüz lisansım olmadığından sadece dinlemedeyim.Oraya gelip Usta bu ne ,hocam şu alet ne bu nasıl çalışıyor bu ne anlama geliyor diye başınızı şişirmek istiyorum nacizane :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,149
Kaydolan Son Üyemiz
emrecozel

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR