Türkiyedeki Volkanik Dağlar Hangileridir?

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 146

Etiketler
Türkiye'deki volkanik dağlar şunlardır:

1. Erciyes Dağı: Kayseri ilinde bulunan Erciyes Dağı, Türkiye'nin en yüksek volkanik dağıdır. 3.917 metre yüksekliği ile oldukça etkileyici bir görünüme sahiptir.

2. Hasan Dağı: Aksaray ilinde bulunan Hasan Dağı, Türkiye'nin en önemli volkanik dağlarından biridir. 3.268 metre yüksekliği ile dikkat çeker.

3. Nemrut Dağı: Adıyaman ilinde bulunan Nemrut Dağı, antik dönemde yapılan Nemrut Dağı'ndaki tarihi anıtla da ünlüdür. 2.134 metre yüksekliği ile önemli bir volkanik dağdır.

4. Süphan Dağı: Bitlis ilinde bulunan Süphan Dağı, 4.058 metre yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek volkanik dağlarından biridir.

Bu dağlar Türkiye'nin volkanik aktivite gösteren önemli bölgeleridir ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüler.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,482
Mesajlar
1,518,594
Kayıtlı Üye Sayımız
172,137
Kaydolan Son Üyemiz
barismutkyuk

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst