Vitara Otomatik Hup Tamiri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan K.ÖZBAŞ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,061

K.ÖZBAŞ

Yeni Üye
Aracimizdan sokulen otomatik huplari forumda cok oncelerden acilmis bir konuyu takip ederek incelemeye aldim ve sanirim problemi buldum lakin bu isin acemisiyim ve aractan cikan huplar farkli birbirine benzemiyor bazi parcalari ama resimlerde gorebileceginiz gibi problemli parca tirnagi yenmis olan diyorum ben bu isten anlayan tecrubeli ustalarin yardimlarini bekliyorum nasil giderebilirim bu sorunu birde en ust kapagin cevresine takilan halkalar kayip soken usta kaybetmis sanirim bana verilmedi onlarin yerine yapabilecegim bisi varmi fikirlerinize ihtiyacim var simdiden tesekkurler

20180103 195335

20180103 195331

20180103 195203

20180103 195156

20180103 195125

20180103 195122

Ben de sizin gibi hubları merak ediyordum. Nihayet açıp dagııttım. Sizdeki hubun tırnağı gibi bizdeki de zarar görmüştü. Tornacıda kaynak vs. ile doldurup diğer sağlama benzetti. Montajını henüz yapmadım. Halka ile ilgili ise o halkalar segman vazifesi görür. Segmancılarda belki bulabilirsiniz. Yada kaybeden yere tekrar bir sorun, kolay bulanamayabilir. Toplama konusunda bir arıza varki o tırnağı kırdı, o nedenle arıza tespiti yapmak gerek ve bulursam buraya yazamaya çalışırım.

Ben de sizin gibi hubları merak ediyordum. Nihayet açıp dagııttım. Sizdeki hubun tırnağı gibi bizdeki de zarar görmüştü. Tornacıda kaynak vs. ile doldurup diğer sağlama benzetti. Montajını henüz yapmadım. Halka ile ilgili ise o halkalar segman vazifesi görür. Segmancılarda belki bulabilirsiniz. Yada kaybeden yere tekrar bir sorun, kolay bulanamayabilir. Toplama konusunda bir arıza varki o tırnağı kırdı, o nedenle arıza tespiti yapmak gerek ve bulursam buraya yazamaya çalışırım.

çok teşekkürler o halkaları bulamadığım için zarar gören tırnağı yaptırmadım henüz 2 tane halka lazım bulursam hemen bende yaptıracağım benim zarar gören tırnağı inceledim kırılma yok sürtmeden dolayı orda bir aşınma olmuş belli zaman sonrada tutmayacak hale gelmiş benim öngörüm bu ama sizin sonucuda beklemek istiyorum durduk yere araca zarar vermeyeyim.

O tırnak kolay zarar görmez, bence iç mekanızmada sorun var ve mekanizma sıkıştığından tırnağı zorlayan durum oluyor gibi. Ya zarlama yada iç aşınmadan sistem devreden çıkaramıyor olabilir.

O tırnak kolay zarar görmez, bence iç mekanızmada sorun var ve mekanizma sıkıştığından tırnağı zorlayan durum oluyor gibi. Ya zaylama yada iç aşınmadan sistem devreden

ben çok fazla anlamadığım için sizin varsayımınızı değerlendiricem eve gidince tekrar inceleyip arıza neden kaynaklanabilir inceleme yapmaya çalışacağım şuan sabit huplar var araçta söküp takma şansım yok siz sonuctan benide haberdar ederseniz çok memnun olurum.

Ekleme yapayım
son çare olarak,
çalışmayan hublara sağ-sol yer değişimi veya hubun aşınan tırnagın oldugu pul ile aksın arasına biraz kalın pul konularak geçici çözüm olabiliyormuş. nette belki bulabilirsiniz.

Ekleme yapayım
son çare olarak,
çalışmayan hublara sağ-sol yer değişimi veya hubun aşınan tırnagın oldugu pul ile aksın arasına biraz kalın pul konularak geçici çözüm olabiliyormuş. nette belki bulabilirsiniz.

Bunu deneyecegim hele su halkalari bi bulayim da.

o halde halka dediginiz segmanlar bilezik gibi çelik tel. oraya oturacak kalinlikta celik tel ile uydurulabilir. sekil verirken yuvarlak olmasi icin bir boru ile ideal egim verilebilir.

ben çok fazla anlamadığım için sizin varsayımınızı değerlendiricem eve gidince tekrar inceleyip arıza neden kaynaklanabilir inceleme yapmaya çalışacağım şuan sabit huplar var araçta söküp takma şansım yok siz sonuctan benide haberdar ederseniz çok memnun olurum.
dun gece dağıttim. pek kusur goremedim. calisma mantigina gore sag sol fark etmiyor. Ölçü aldım büyük ihtimalle bu kilit arasına pul ile olacak. montajda lityum kompleks mavi gresim var . kendi gresi siyaha yakin ve cok yumusak. uyar inş.
tamir olan parçanın fotoları

20180111_235313.jpg
20180111_235254.jpg
bunlarda incelemelerim
20180111_230437.jpg
20180111_224430.jpg

Son düzenleme:

dun gece dağıttim. pek kusur goremedim. calisma mantigina gore sag sol fark etmiyor. Ölçü aldım büyük ihtimalle bu kilit arasına pul ile olacak. montajda lityum kompleks mavi gresim var . kendi gresi siyaha yakin ve cok yumusak. uyar inş.
tamir olan parçanın fotoları

20180111_235313.jpg
20180111_235254.jpg
bunlarda incelemelerim
20180111_230437.jpg
20180111_224430.jpg

Merhaba yapilis asamasini ve son halini fotograflayanilirseniz benim icin buyuk arti olur celik tel ile dediginizi deneyecegim insallah uyar.

Merhaba yapilis asamasini ve son halini fotograflayanilirseniz benim icin buyuk arti olur celik tel ile dediginizi deneyecegim insallah uyar.
Size kolaylık olsun Tırnagın oldugu parçanın sekman teli sizde kayıp, iç mekanizmada bir tane daha var. #6. mesajdaki videonun sonlarına doğru iç mekanizmanında açılışı gösteriliyor, kalın bir yayın çıkarıldığı kısım, işte o aşamanın başındaki çıkarılan tel sekman ile aynı ölçüde yapılabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.