VW LT 31 Westfalia Karavanımız " BEYAZ MARTI "

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 57,814
2.4 TDI motor hakkında fazla bir bilgim yok ama duyduğuma göre performansı iyi bir motormuş. Zaten o kasayı da kaldırabilecek olan bu motordur. Gökhan arkadaşımızda da aynı araçtan var kendisi çok memnun.

Evet bende bir T3 var. Bakımlarını Pendik'te eskiden beri tanıdığım bir özel serviste yaptırdım. Her araca bakan servis olduğu için zorlanmadı. Spesifik bir işim olduğunda da Kartal Sanayi'de ki Şehit Usta'ya gittim. Kendisi eski volkswagen, audi otolar ve T3 lere bakıyor. Elinde parça da bulunuyor.

Ama sizin motor daha yeni nesil motor olduğu için herhangi bir volkswagen ustası rahatlıkla bakar diye düşünüyorum. Belki parçaları da transporter 2.4 düz dizel motorla da aynıdır. Bilemiyorum tabiii bu sadece bir tahmin. Ne olursa olsun parça sorunu yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Sonuç olarak volkswagen motorlar kolay kolay sorun çıkarmıyor. Uzun yıllar kullanırsınız.

Etiketler

Aradığımda yarım saat önce kaporasını verdiğinizi öğrendim halbuki bende GEzenbilir üyleri çok memnun kalırsa, fiyat 20'ye düşerse ve 5 000 TL'yi kredi kartına taksit yaparsa alırım diyordum ki satılmış ;D

HAyırlı uğurlu olsun çok çok güzel görünüyor kurban kesmenizi öneririm (kesin nazar değer :smiley:))

Of of ben ne yapacağım bilmiyorum ...((

İsmail bey yeni karavanınız hayırlı olsumn. Beyaz Martı size güzel gezilerde eşlik etsin :smiley: :smiley: :smiley:

İsmail bey, forum üyemiz dostumuz Hikmet (raptor) aynı aracı kullananlardan ve Ankara'da VW servisi işletmecisidir.
Aynı araç kullanıp hemde konunun uzmanı olması sanırım tanışmanız ve görüşmeniz açısından olumlu olacaktır.

:D :D :D İlahi...samimi yazınız beni güldürdü.Kısmet diyelim..Sizin de gönlünüzden geçen araca kavuşmanız en büyük dilegimdir..

Napalım..bu kız beni seviyormuş..beni aldı..öyle düşünün.. ;D ;D

aman5tr' Alıntı:
Aradığımda yarım saat önce kaporasını verdiğinizi öğrendim halbuki bende GEzenbilir üyleri çok memnun kalırsa, fiyat 20'ye düşerse ve 5 000 TL'yi kredi kartına taksit yaparsa alırım diyordum ki satılmış ;D

HAyırlı uğurlu olsun çok çok güzel görünüyor kurban kesmenizi öneririm (kesin nazar değer)

Of of ben ne yapacağım bilmiyorum ...((

İsmail bey,Beyaz martınız hayırlı ,güzel gün ve gezilerde hizmetinizde olsun.

Lale Seklinde Nazar Boncugu 4c398fcc1964f

aslanahmet' Alıntı:
2.4 TDI motor hakkında fazla bir bilgim yok ama duyduğuma göre performansı iyi bir motormuş. Zaten o kasayı da kaldırabilecek olan bu motordur. Gökhan arkadaşımızda da aynı araçtan var kendisi çok memnun.

Ama sizin motor daha yeni nesil motor olduğu için herhangi bir volkswagen ustası rahatlıkla bakar diye düşünüyorum. Belki parçaları da transporter 2.4 düz dizel motorla da aynıdır. Bilemiyorum tabiii bu sadece bir tahmin. Ne olursa olsun parça sorunu yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Sonuç olarak volkswagen motorlar kolay kolay sorun çıkarmıyor. Uzun yıllar kullanırsınız.

Benim bildiğim kadarıyla transporterlarda ( T4 ) KASA kullanılan 2.4 motor 5 silindirli .Bu araç sa 6 silindir denmiş?? :eek: :eek: :eek: uzun vadede moto sıkıntısı olmaz ama filtreler vs diyerleriyle uyumludur sanırım.

İsmail bey fotoğrafları inceledim,o nedir öyle hani ''yemede yanında yat'' gibi sizinki kullanmada içinde yat ;D olmuş.tam kolleksiyonluk bir araçmış.

Güzel dilekleriniz için Teşekkürler Nevzat bey..

Bakalım..iyi bir VW motor -tamir ustasını bulacagım..Kontrolünü yaptırıp bilgi açlıgımı da giderecegim..

nevzat' Alıntı:
Benim bildiğim kadarıyla transporterlarda ( T4 ) KASA kullanılan 2.4 motor 5 silindirli .Bu araç sa 6 silindir denmiş?? :eek: :eek: :eek: uzun vadede moto sıkıntısı olmaz ama filtreler vs diyerleriyle uyumludur sanırım.

İsmail bey fotoğrafları inceledim,o nedir öyle hani ''yemede yanında yat'' gibi sizinki kullanmada içinde yat ;D olmuş.tam kolleksiyonluk bir araçmış.

İSmail bey Bu araç olmazssa bu hafta jumper alıyordum diye yazmışssınız aday varmıydı ? KAldığınız yerden biz devam edelim ....

İsmail abi aracın motoru TDi değil sadece TD dir motoru 6 silindir turbo dizeldir tamamiyle mekanik bir sistemdir oysa TDİ motor elektronik kontrolü pompalıdır.tümü olmasada motor parçalarını bulabilirsiniz piston çapları 1.6 dizel motorla aynıdır mesela sadece 2 silindir fazla olduğundan 2.4 motor hacmindedir.volkswagenin o yıllarda ürettiği en güclü motordur volvo ve audi 200 de de o yıllarda bu motoru kullanmıştır.filitreleri sorunsuz bulabilirsiniz mazot filtresi 1.6 dizel aynıdır.yağ filtresi.2.4-2.5 transporterle aynıdır sadece hava filitresi farklıdır bulamazsanız ben gönderirim.yağını 15-40 koyun ve mutlaka değiştirin.tekrar hayırlı olsun ailenizle mutlu gezilerde kullanmak nasip olsun inşallah...

Teşekkürler Hikmet bey,

Bu konuda notlarımı aldım..şimdiden..Sanırım Ankaradasınız..Keşke yakında olsaydınız..Bir ziyaret ederdim..

raptor' Alıntı:
İsmail abi aracın motoru TDi değil sadece TD dir motoru 6 silindir turbo dizeldir tamamiyle mekanik bir sistemdir oysa TDİ motor elektronik kontrolü pompalıdır.tümü olmasada motor parçalarını bulabilirsiniz piston çapları 1.6 dizel motorla aynıdır mesela sadece 2 silindir fazla olduğundan 2.4 motor hacmindedir.volkswagenin o yıllarda ürettiği en güclü motordur volvo ve audi 200 de de o yıllarda bu motoru kullanmıştır.filitreleri sorunsuz bulabilirsiniz mazot filtresi 1.6 dizel aynıdır.yağ filtresi.2.4-2.5 transporterle aynıdır sadece hava filitresi farklıdır bulamazsanız ben gönderirim.yağını 15-40 koyun ve mutlaka değiştirin.tekrar hayırlı olsun ailenizle mutlu gezilerde kullanmak nasip olsun inşallah...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR