VW Transporter t4 Camper için Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan doğasever Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,945
Ynt: VW Transporter t4 Camper için Yardım

Murat hocam vallahi çok güzel olur, ben ne zaman dersen hazırım, senden işaret bekleyeceğim (ama dediğin gibi kar yağdıktan sonra) :D

Etiketler

omnitemporal' Alıntı:
işte asıl sorunumuz bu,malesef birileri yüzde on karla bu işleri yapmıyor,yüzde yüz,ikiyüz istiyor,her yerde olduğu gibi yozlaşmış,iğrençleşmiş,pis bir millet olduk,çalan,aldatan.kandıran.boyayıp satan,diplerde yaşayan pis bir millet,kimseye güvenemiyorsun,hep gözün arkada,acaba beni nerede kandıracak diye bekliyorsun,yetinmiyor,aç gözlüler çünkü,gelen müşteriye 4 liraya yapılacak işi bu şuna razı olur-bu buna razı olur diye yolunacak kaz muamelesi yapıyor,maksimumuna zorluyor,bu sırada dudaklarının kenarından salyaları akıyor,kafasından ne kadar koparabileleceğini kuruyor,o yüzden buradaki arkadaşlar vampirlerden kaçmak için kendi karavanını yapıyor,ucuz yollu işi halletmeye çalışıyor,ben başıma geleceği biliyorum,adam 6-7 diyor,gidip konuştuğumda ekstralar sunacak,içinde hep şurdanda koparayım,burdanda koparayım diyerek on bin hesap çıkaracak,sonra ben kızacağım ya marangozluğa soyunacağım,yada bir marangoza ruhumu teslim edeceğim,
bazen diyorlar ya
alem g.t olmuş diye
bu g.t e hakaret olur,alem daha neler olmuş...
son yıllarda millet olarak öyle yozlaştık,öyle pislendik ki,savaş olsa bu millet cephede birbirini vurur,en sonunda lanet olsun deyip çadır kampçılığına,özüme,temizliğe,doğaya geri döneceğim....

Ben tam da bu yüzden uzuuun zaman önce kendi işimi kendim yapar oldum. Ama siz yine de çok kesin konuşmayın. Adamı ben de tanımıyorum. Belki orijinal koltuk filan takıyordur, belli mi olur. Tekli koltuk işini en hesaplı halletme yolu OSTİM çıkmacılara bakmak. Orijinal koltuğun aynısını 120-150 lira arasında bulabileceğinizi sanıyorum. Üzerinde sigara yanığı, vb. küçük pürüzler olabilir. Kılıfını değiştirip kullanırsınız.

Ben Ankara esnafından her zaman korkarım. Tanıdıklarla veya iyi referans aldıklarımla iş yapmaya çalışırım. Eskiden Türkiyenin Çin'i Konya derlerdi şimdi Ankara oldu.
Erdal otonun imalatını ben Cem'in aracında gördüm. Belli bir standartı vardı. Koltuk meselesine gelince her iki koltuğun ne olduğuna bakmak lazım. Sadece fiyata takılmak yanıltır.

Bekir Bey, Erdal Oto Döşeme'nin satacağı koltuk orijinaldi ,ancak benim aldığım da orijinal. Elin Alman'ı akıllı; ikili koltuğu, tabana monteli 6 civata tekli koltuğu ise 4 civata tutuyor.Üstelik aynı yere giriyor.İki yıldır muayeneye giderken tekliyi söküp ikiliyi takıyordum.Bu tekli koltuklar nereden geliyor derseniz, sürücü koltuğunun aynısı veya 4+1 Transporter'ların (Onların ön koltukları 1+1 şeklinde) koltuğu olduğunu söyleyebilirim.Bunları 150 veya 200 TL'ye bulmak mümkün değil.Çünkü, bizim araçların yani Transporter'ın emniyet kemerinin girdiği yuvaya bile 50 TL istiyorlar...Belki lazım olur diye söylüyorum,sizin aracın ön tekli koltuğu da 300 TL idi.
Adamlar bu işin pazarını tutuyorlar.Birkaç gün sonra ön koltuk ve remork demiri için proje çizdireceğim.Ruhsata da işlettiğimde ön ikili koltuk boşa çıkacak.Çıkmacı 250 TL'ye alabileceğini söyledi.İhtiyacı olan kaça alır işte onu bilemem.Benim kendi başıma satabilecek durumum yok...
Erdal Oto Döşeme'ye gittiğimde dükkanın pırıl pırıl olduğunu,işletmecisinin ise sanki Dış İşlerinde görev yapmış yüksek bürokrat biri gibi olduğunu gördüm.OSTİM'de birçok dükkanda iş yaptırmış biri olarak inanın burada iş yaptırmak isterim.Çünkü,içeride lüzumsuz mallar yığılı değil,kargaşa yok,tertemiz.Yapılan işlerin albümü var, vs vs...Ancak paranın gözü kör olsun; aradaki fiyat farkı çok yüksek.

Hurdacıya gidecek arkadaşlara YILDIZ SANAYİ'deki OTO AUDİ'yi tavsiye ederim. Yalnız oraya gidip üst perdeden takılmayacaksınız.Çalışanlarla birebir işi bitireceksiniz.Zaten pazarlığı onlar yapıyor.

omnitemporal' Alıntı:
işte asıl sorunumuz bu,malesef birileri yüzde on karla bu işleri yapmıyor,yüzde yüz,ikiyüz istiyor,her yerde olduğu gibi yozlaşmış,iğrençleşmiş,pis bir millet olduk,çalan,aldatan.kandıran.boyayıp satan,diplerde yaşayan pis bir millet,kimseye güvenemiyorsun,hep gözün arkada,acaba beni nerede kandıracak diye bekliyorsun,yetinmiyor,aç gözlüler çünkü,gelen müşteriye 4 liraya yapılacak işi bu şuna razı olur-bu buna razı olur diye yolunacak kaz muamelesi yapıyor,maksimumuna zorluyor,bu sırada dudaklarının kenarından salyaları akıyor,kafasından ne kadar koparabileleceğini kuruyor,o yüzden buradaki arkadaşlar vampirlerden kaçmak için kendi karavanını yapıyor,ucuz yollu işi halletmeye çalışıyor,ben başıma geleceği biliyorum,adam 6-7 diyor,gidip konuştuğumda ekstralar sunacak,içinde hep şurdanda koparayım,burdanda koparayım diyerek on bin hesap çıkaracak,sonra ben kızacağım ya marangozluğa soyunacağım,yada bir marangoza ruhumu teslim edeceğim,
bazen diyorlar ya
alem g.t olmuş diye
bu g.t e hakaret olur,alem daha neler olmuş...
son yıllarda millet olarak öyle yozlaştık,öyle pislendik ki,savaş olsa bu millet cephede birbirini vurur,en sonunda lanet olsun deyip çadır kampçılığına,özüme,temizliğe,doğaya geri döneceğim....

İnsan her yerde insan ama işte bizim gibi altüst olma aşamasındaki toplumlarda, giden değerlerin yerine daha yenileri gelmediğinden ahlaki sorun çok büyük oluyor. Bu ülkede vicdanlı yok; zaten çok az olmuştu, iyice yok oldu; hakkını alabilme konusunda müthiş bir karamsarlık var. İnsanlarda geleceğe dönük müthiş bir güvensizlik var, bu da kendini koruyabilme içgüdüsüyle birleşince "hayvani yönlerin" daha bir ortaya çıkmasına neden oluyor. Bir şekilde diğer insanların omzuna basarak ayakta durmaya çalışıyor; aldatıyor, yalan söylüyor, hile yapıyor, siyasete girip pastadan en kolay şekilde pay almaya çalışıyor... :(

Yine de enseyi karartmamak gerek bence; "en dip anlar", iyi bir geleceğin tohumlarını içinde taşır...

Cavid Sezen

TA2RX' Alıntı:
Ben tam da bu yüzden uzuuun zaman önce kendi işimi kendim yapar oldum.

B.Kemal Hocam, keşke herkeste sizdeki bu beceri olabilse... Bayağı bir karmaşık konular olabiliyor bunlar; birçoğumuzun elinden pek iş gelmiyor. Aslında toplumsal işbölümünün doğal bir sonucu olarak da herşeyi bilmek/yapmak gerekmez de.. ;) Bu durumun sonucu olarak da, birçok insan, "ne şeytanı gör, ne salavat getir" durumuna girerek hareketsiz kalabiliyor; birçok konuya girmiyor, kirpi gibi büzülerek kendini korumaya çalışıyor, birşey yapmıyor. :(

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Aslında toplumsal işbölümünün doğal bir sonucu olarak da herşeyi bilmek/yapmak gerekmez de.. ;)

Doğrusunu isterseniz uzun zamandır ben de aynı şeyleri düşünüyor ve söylüyorum. Toplumsal iş bölümü işe yaramayacaksa o zaman gidip kendi sebze meyvamızı da yetiştirmemiz gerek diye.

Ne yazık ki öyle bir toplum haline geldik ki kimse işini doğru düzgün yapmaz hale geldi. Herkes yukarıda tarif edilen tarzda kazık atma sevdalısı haline geldi. Alternatör montajı sırasında Trabzon'da yediğim kazık hala içime oturmuş vaziyette. Arada tanıdıklar olunca insan bazen daha iyimser olup gereken önlemleri baştan almayı ihmal edebiliyor maalesef. İş işten geçtikten sonra da yapılabilecek tek şey atılan her bir liralık kazık için ayrı bir bela okumak olabiliyor. Ben bu tür durumlarda ilahi adalete inanırım. Acısı bir yerlerden çıkar elbet, ya kendinden, ya sevdiklerinden...

Daha kötüsü yediğimiz-içtiğimiz sebze-meyva hormon ve GDO yuvası haline geldi. Bu yüzden zaman zaman sebze-meyva yetiştirmeyi bile düşünür hale geldim :mad:

TA2RX' Alıntı:
Doğrusunu isterseniz uzun zamandır ben de aynı şeyleri düşünüyor ve söylüyorum. Toplumsal iş bölümü işe yaramayacaksa o zaman gidip kendi sebze meyvamızı da yetiştirmemiz gerek diye.

Ne yazık ki öyle bir toplum haline geldik ki kimse işini doğru düzgün yapmaz hale geldi. Herkes yukarıda tarif edilen tarzda kazık atma sevdalısı haline geldi. Alternatör montajı sırasında Trabzon'da yediğim kazık hala içime oturmuş vaziyette. Arada tanıdıklar olunca insan bazen daha iyimser olup gereken önlemleri baştan almayı ihmal edebiliyor maalesef. İş işten geçtikten sonra da yapılabilecek tek şey atılan her bir liralık kazık için ayrı bir bela okumak olabiliyor. Ben bu tür durumlarda ilahi adalete inanırım. Acısı bir yerlerden çıkar elbet, ya kendinden, ya sevdiklerinden...

Daha kötüsü yediğimiz-içtiğimiz sebze-meyva hormon ve GDO yuvası haline geldi. Bu yüzden zaman zaman sebze-meyva yetiştirmeyi bile düşünür hale geldim :mad:

*Yukarıda yazılıp çizilen onca olumsuzluğa ek olarak, ülkemizde, toplumsal rol modeller bildiğiniz üzere olunca, mesleksiz yığınlar için, onları da örnek alarak, kendini koruma ve yükselebilme/sınıf atlama güdüsü, her türden ahlaksızlığı yaptırır duruma geliyor. Bir toplumda, adalet duygusunu yok ederseniz, o ülke her türden gelişmeye açık bir duruma gelir; bizim şu an yaşadığımız da budur. Sakın ha arkadaşlar, olumsuzlukları yaratanlara hak veriyor gibi algılanmak istemem; fotoğrafı ortaya koymaya çalışıyorum... :(

*Endüstriyel tarım ürünleri, hele bir de denetlenmiyorsa ki denetlenmiyor, müthiş sakınca&çekince içeriyor. Bireysel olarak küçük önlemler almaya çalışıyoruz (ama esas önlem, toplumsal olarak alınmalı) ; örneğin kendi yoğurdumuzu kendimiz yapıyoruz, hazır çorba kullanmıyoruz...vb

Cavid Sezen
Not: Konuyu kaydırdık; asıl konuya dönsek iyi olacak... :smiley:

erdal oto döşemenin bana yüksek tavan bir transporterın içinin yapımı için önerdiği fiyatı yorumsuz paylaşıyorum

* Sürgülü cam ( 1 ad )( 900x450 ) 650 €
* Dışa açılır cam ( 1 ad )( 900x450 ) 630 €
* Tavan kaplama ( yüksek tavan ) 300 €
* Üst yatak çalışması 400 €
* Yan kaplama 400 €
* Taban kaplama 325 €
* 3'Lü çekyat ve yatak çalışması 550 €
* Tekli koltuk ( 1 ad ) 350 €
* Kolçaklar 120 €
* Ahşab çalışması 1.450 €
* Buzdolabı ( MDC 65 ) 950 €
* 2'Li ocak + evye 270 €
* Su motoru 40 €
* Musluk 65 €
* Su gideri 22 €
* Buzdolabı havalandırması 25 €
* Su tankı 190 €
* 220 Giriş ( dişi + erkek ) 65 €
* Gaz rekorları ve detantörü 125 €
* Şoför koltuğu kaplama 100 €
* Perde takılması ( 5 cam ) 90 €
* Bardaklık ( 2 ad ) 20 €
* Masa ( açılır,katlanır ) 225 €
* Halojen lamba ( 2 ad ) 180 €
* Elektrik işçiliği ve malzeme 400 €
* Komple işçilik 1.300 €
Toplam: 9.242 €
İskontolu: 8.500 €

Not : Fiyatlarımıza kdv dahil değildir.
% 50 iş başlangıcında nakit kalan % 50 iş tesliminde ödenir.

Bu fiyatlar ne böyle bence çok abartılı bu fiyatlarla karavancılık yapılması hayal gibi birşey bence fiyatlar uçmuş.

güngör' Alıntı:
Araba kadarda iç dizayn bedeli toplamda 45.000 TL :eek: yorumsuz.

Bunu nasıl hesapladınız? Ben yukarıdaki rakamları topladığımda 9242 TL'ye ulaşıyorum. Kaçırdığım bir ayrıntı mı var?

TA2RX' Alıntı:
Bunu nasıl hesapladınız? Ben yukarıdaki rakamları topladığımda 9242 TL'ye ulaşıyorum. Kaçırdığım bir ayrıntı mı var?

Murat bey daha önce aracın 21000 TL olduğunu yazmıştı. Fiyat listesindekilerin uygulandığını varsayarak 8500+KDV Euro
24000 TL olunca sonuç 45000 TL çıkıyor.

TA2RX' Alıntı:

Ön iki koltuğu 250 TL'ye deri kaplattım
Perde ,dört cam ve şoför mahalli arası 105 TL
Sürgülü iki yan cam (2x250) toplam 500 TL (Not : eski açılmayan camları iade ederek.Bu açılmayan camlar para etmiyor, hurdacı beleş veriyor)
İç mekandaki panrizotları deri kaplama 200 TL (Not: Suni derinin metresi 10 TL.Yerim olsa kendim yapardım)
Sürücü mahalli tavanı ve onun üstündeki dolap gibi yerin tabanını deri kaplatma 100 TL

Not: Müstakbel aracınızın arka fren diskleri normal T5'den farklı.Tuareg'ler ile aynı.Doğuş Oto'da 400 küsur TL idi, Euro 2,00 TL bandındayken...Fren balataları ise 200 küsur TL...

Fren disklerini 0.312. 278 58 85 numaralı telefon ile bulacağınız Vatan Pejo aynı bölgeden (İstanbul Yolu,Şaşmaz Köprüsüne gelmeden Volvo'nun arkası olan mahal) ,aynı marka,aynı stok numarası ile temin edip 250 TL yazmıştı.Beklemeye tahammüllü olmadığım için fren balatalarını Doğuş'tan almıştım.Yoksa aynı yer de getirebilirdi...

omnitemporal' Alıntı:
erdal oto döşemenin bana yüksek tavan bir transporterın içinin yapımı için önerdiği fiyatı yorumsuz paylaşıyorum

* Sürgülü cam ( 1 ad )( 900x450 ) 650 €
* Dışa açılır cam ( 1 ad )( 900x450 ) 630 €
* Tavan kaplama ( yüksek tavan ) 300 €
* Üst yatak çalışması 400 €
* Yan kaplama 400 €
* Taban kaplama 325 €
* 3'Lü çekyat ve yatak çalışması 550 €
* Tekli koltuk ( 1 ad ) 350 €
* Kolçaklar 120 €
* Ahşab çalışması 1.450 €
* Buzdolabı ( MDC 65 ) 950 €
* 2'Li ocak + evye 270 €
* Su motoru 40 €
* Musluk 65 €
* Su gideri 22 €
* Buzdolabı havalandırması 25 €
* Su tankı 190 €
* 220 Giriş ( dişi + erkek ) 65 €
* Gaz rekorları ve detantörü 125 €
* Şoför koltuğu kaplama 100 €
* Perde takılması ( 5 cam ) 90 €
* Bardaklık ( 2 ad ) 20 €
* Masa ( açılır,katlanır ) 225 €
* Halojen lamba ( 2 ad ) 180 €
* Elektrik işçiliği ve malzeme 400 €
* Komple işçilik 1.300 €

Reimo'nun sayfasındaki fiyatlarla bir karşılatırınca en başta yazdığınız yorumlara katılmamak elde değil...Şaka gibi resmen..Birleşip kendi kendimize içimize sine sine,ağır ağır yapmak demekki her zaman çok daha uygun fiyata gelecek..
Syg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR