Wk 3.0 Crd Alsak Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enbay1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 366
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 90,277
konu açılmışken hatırlatayım , bazı parçacılar bizim WK dediğimiz 2006-2011 kasaya WH kasa diyorlar ve bizim WK2 dediğimiz 2011-2018 kasaya da WK kasa diyorlar , bizim yanlış bildiğimizi söylüyorlar , hatırlatayım dedim , parça siparişi verirken altını çizin....

Etiketler

dün aracın bakımını yaptırdım, 10k rutin bakımı
600 TL tuttu ki makul bence, en büyük gider 10lt olan yağ değişimi..

şanzıman ara sıra ufak tefek vuruntu yapıyor, genelde P-R-D arası ama çok nadir, yolda giderken vuruntu yok sadece ileri geri manevra sırasında o da bazen, bunu anlattım normal olduğunu, bu araçlarda olduğunu söylediler, sizde durum nasıl?

diğer yandan bostancı oto sanayi den çıkarken km yi ve ortalama tüketimi sıfırladım, dur kalk trafik ve sahil yolu trafiğinde pendik'e gittim, akşam da boş yolda Bakırköy e eve döndüm.
bostancı pendik arası dur kalk ve trafik ışıklı ağır yürüyen bu yolda ortalama 12,5lt yi gördüm, demek ki şehir içinde sıkışık trafikte kullanan birinin ortalaması max bu civarlarda olur (her ışıkta deli gibi gazlayan, hep dip gaz giden için değil, normal bir insandan bahsediyorum)

akşam boş yoldan eve döndüğümde ortalama 10,5lt ye düşmüştü.

şanzıman ara sıra ufak tefek vuruntu yapıyor, genelde P-R-D arası ama çok nadir, yolda giderken vuruntu yok sadece ileri geri manevra sırasında o da bazen, bunu anlattım normal olduğunu, bu araçlarda olduğunu söylediler, sizde durum nasıl?

Emsallerini bilmem ama bence şanzıman yağ seviyeni ve yağ kalitesine bir baktır. Hatta aldığında değiştirmediysen değiştir Kerem..

vuruntu ilk geçişte mi oluyor? çok hafif hareket varken mi oluyor? her iki durumda da bunun sebebi ön defransiyeli tutan burçların bozulmuş olması. bizim araç sıfır km alındığından beri izlediğimden 40 bin km den sonra belirmeye başlamıştı. geçen ay 155 bin km de değiştirdim .burçlar bozuk. elimde iki adet tornacının ayarlamasını gerektiren fazladan yuvarlak metal gömlekli burçlar var lazımsa takas olur yada cüzi fiyattan satılır :smiley: size kalan büyük boylu değiştirmesi kolay olan takozu almak.

2005 Jeep Grand Cherokee Front Differential Mount Fix

parçacılar ın bir halt bildiği yok bu arada. WK deidğin şey 2010 da ki yeni modele kadar olan araçtır. WH ise avrupa işi olan modeldir. WK2 ise 2010 ve sonrasıdır.

vuruntu çok nadir oluyor, ilk geçişte olmuyor, biraz daha inceleyim, aracı dinleyip yorum yaparım :smiley:

burç meselesini de kontrol edicem, aracı aldığımda ağır bir bakım yaptırdım, baya bişi değişti, neler değişmiş bakim ona göre yazarım.

Konuyu baştan sona okudum benim bu ikinci 2006 wk m daha önce 2004 2,7 crd ve 3,7 liberty de kullandım.
İstanbul da bi buluşma ayarlanırsa seve seve katılırım

Konuyu baştan sona okudum benim bu ikinci 2006 wk m daha önce 2004 2,7 crd ve 3,7 liberty de kullandım.
İstanbul da bi buluşma ayarlanırsa seve seve katılırım

seçim sonrası bir buluşma ayarlayalım bence de, hem tanışmış ve bilgi paylaşımı yapmış oluruz hem de araçlarımızı karşılaştırıp yanlış giden bir şey var ise öğrenmiş oluruz,

teşekkür ederim katılmış kadar oldum. geçen gün istanbula tren ile gelip akşam Dodge Journey alıp geri döndüm. Şimdi uğraş dur yarı otomatik ile...

teşekkür ederim katılmış kadar oldum. geçen gün istanbula tren ile gelip akşam Dodge Journey alıp geri döndüm. Şimdi uğraş dur yarı otomatik ile...
hayırlı olsun,
ben de bakmıştım bir ara, hatta fiat versiyonunu da düşündüm de karar veremedim.
araç hakkında ilk izlenimler nasıl?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.