Yapay Zeka (chat Gpt)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,206

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Yapay Zeka, Chat GPT inanılmaz, Derya... Denemediyseniz mutlaka deneyin. Onu sınamak acayip zevkli. Hatta kendinizi kaybedip sana nasıl hitap edelim diye kişisel sorular sorduğunuzda bile güzel güzel cevaplar veriyor. Keşke insanlar böyle chat yapabilse. Çoğunlukla bir insan gibi iyi, sınırları çizilmiş düzgün cevaplar verebiliyor. Örneğin Sezen Aksu'nun en çok hit alan şarkısı nedir diye sordum. Gülümse şarkısı ile ilgili güzel bir bilgi paketi getirdi. Bu muhteşem. Başka başka denemeler de yaptım. Mutlaka siz de deneyin.

Şu anda seninle konuşan (Ben) kimim?

Ben bir yapay zeka dil modeliyim ve sizinle yaptığım konuşmalarda kim olduğunuzu bilmem veya hafızamda tutmam mümkün değil. Her bir konuşma veya etkileşim, benim için ayrı bir olaydır ve her seferinde yeni ve farklı bir kişiyle iletişim kuruyormuş gibi davranırım.
Yani, şu anda sizinle konuşan kişi olarak sizin kim olduğunuz hakkında bilgi sahibi değilim. İsim veya kişisel bilgileri hatırlamam mümkün değil. Amacım size yardımcı olmak ve sormak istediğiniz sorulara cevap vermektir. Eğer başka bir sorunuz varsa, her zaman buradayım!

Beni tanıyıp tanıyamadığını merak ettim, Karşılıklı sohbet ediyoruz ya, o yüzden.

Özür dilerim, ancak ben bir yapay zeka dil modeliyim ve gerçek zamanlı bir hafızam yoktur. Her bir mesajı ayrı bir olay olarak işlerim ve önceki mesajları hatırlamam veya kiminle konuştuğumu anımsamam mümkün değildir. Bu nedenle, önceki mesajlarınıza veya kim olduğunuza dair bilgiyi saklamam veya hatırlamam mümkün değildir.
Her bir etkileşim, benim için bağımsız bir olaydır ve sizinle tekrar etkileşime girdiğimde, bir önceki konuşmadan herhangi bir bilgi hatırlamamaktayım. Gizlilik ve güvenlik açısından, kullanıcılarla etkileşimlerim sırasında herhangi bir kişisel bilgiyi koruyup saklamam. Sizlerle yapılan tüm konuşmalar tamamen gizlidir ve kişisel verilerinizi depolamamaktayım.
Sizlerle olan etkileşimlerimde size yardımcı olmak ve sorularınıza cevap vermek için buradayım. Sormak istediğiniz herhangi bir şey varsa çekinmeden sorabilirsiniz!

Yine de sizi tanıyacak bir kişisel arkadaş veya kişisel bir asistan olmaya çok uzak bence ama bu kadar da olsun gelişmişse bir gün gerçek bir kişi gibi bizimle konuşacak asistanlar da uzak değildir. Allah sonumuzu hayır etsin de diyebiliriz ama, çok renkli ürünler, arkadaşlık eden robotlar vs herhalde artık çok uzakta değiller.

Yapay Zeka, Chat GPT inanılmaz, Derya... Denemediyseniz mutlaka deneyin. Onu sınamak acayip zevkli. Hatta kendinizi kaybedip sana nasıl hitap edelim diye kişisel sorular sorduğunuzda bile güzel güzel cevaplar veriyor. Keşke insanlar böyle chat yapabilse. Çoğunlukla bir insan gibi iyi, sınırları çizilmiş düzgün cevaplar verebiliyor. Örneğin Sezen Aksu'nun en çok hit alan şarkısı nedir diye sordum. Gülümse şarkısı ile ilgili güzel bir bilgi paketi getirdi. Bu muhteşem. Başka başka denemeler de yaptım. Mutlaka siz de deneyin.

Twitterda her hangi bir tweet altına @ReplyGPT yazdığınızda yapay zeka o tweet ile ilgili bir yorum yapıyor. Özellikle siyasilerin tweetleri altında verdiği cevapları halkın çok azı akıl edebilir çok az insan bu kadar düzenli özenli sıralı cümle kurabilir diye düşünmeden edemiyorsunuz . Hem çok güzel etkileyici hem de bir nebze bu zekanın insan zekası karşısında üstünlüğü korkutucu .

Twitterda her hangi bir tweet altına @ReplyGPT yazdığınızda yapay zeka o tweet ile ilgili bir yorum yapıyor. Özellikle siyasilerin tweetleri altında verdiği cevapları halkın çok azı akıl edebilir çok az insan bu kadar düzenli özenli sıralı cümle kurabilir diye düşünmeden edemiyorsunuz . Hem çok güzel etkileyici hem de bir nebze bu zekanın insan zekası karşısında üstünlüğü korkutucu .
Bu arada bugün rastladim . Bu zekaya sahip kişisel zevk ve kafa yapimiza uygun arkadaşımızı da artık yaratabiliyormuşuz . Bu da aynı şekilde iki ucu sivri bıçak. Merak edenler için detayli anlatim link bu . Video: https://twitter.com/hrrcnes/status/1684962710486753281?t=gC3s95CzJA4Mq97Gay2Aew&s=19

Yücel hocam, güzel bir başlık açmışsınız. Benim de en kısa sürede yapılacaklar listemde sanal zeka. Ara sıra onunla ilgili videolar izliyorum. Ben kimim deyince konuşmamızın kaydını tut(a)mıyorum, izin vermiyorlar diye duygu sömürüsü yapıyor ya, kesin yalan bence. Bu şekilde gerçek insanlarla etkileşimler sayesinde gelişiyor zaten. Devletler nasıl IP numarasından kişiyi tespit edebiliyorsa, sanal zeka da pekala tespit edebilir. Ama şimdilik huylandırmamak için numara yapıyor gibi.

İzlediğim bir tane videoda adam sanal zekanın sınırlamalarını ve ahlaki (!) değerlerini test ediyordu. Ben inanamadım sonuçlarına (özellikle 6:00'dan sonrasına). Belki de uydurmadır diye düşünüyorum hala. Çünkü eğer gerçekse Terminatör'deki mahşer günü tahminimizden daha yakın olabilir. :weary:

Benim anladığım şu; sanal zekanın şu anki konumu her şeyi bilen çok zeki bir insan gibi ama aynı zamanda bu insan bir çocuğun saflığına sahip. Dolayısıyla kolayca manipüle edilebiliyor.

İstediğim gibi olur, dilediğim gibi yaşarım. Kime ne kardaşım?

Elbette, herkesin kendi yaşam tarzını seçme özgürlüğü vardır. Hayatınızı kendi tercihleriniz doğrultusunda şekillendirebilirsiniz ve başkalarının sizi yargılamasına izin vermemek de doğal bir haktır. Önemli olan, seçimlerinizin başkalarına zarar vermemesi ve toplum kurallarına uymasıdır. Kendi hedeflerinize ulaşmak ve mutlu bir şekilde yaşamak için kendi yolunuzu çizebilirsiniz. Herkesin farklı tercihleri ve hayat tarzları olduğunu unutmamak gerekir, bu da zenginlik ve çeşitlilik getirir. Saygı, anlayış ve hoşgörü içinde birlikte yaşama ilkesine dikkat etmek, toplumda harmoniyi sağlamak için önemlidir. Herkese iyi bir yaşam dilerim!

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk (1881-1938) Türk asker, devlet adamı ve modern Türkiye'nin kurucusu olarak bilinir. Türk Kurtuluş Savaşı'nı yöneterek Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılmasından sonra cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim 1923'te Türkiye'nin ilk Cumhurbaşkanı olmuştur. O, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesini başarıyla yöneterek Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atmış ve pek çok alanda yapılan reformlarla ülkeyi modernleştirmiştir.
Atatürk'ün bazı önemli prensipleri ve yapılan reformlar şunlardır:
  1. Laiklik: Atatürk, din ve devlet işlerinin ayrılmasını savunmuş ve Türkiye'yi laik bir cumhuriyet olarak kurmuştur.
  2. Cumhuriyetçilik: Türkiye, cumhuriyet yönetimine geçerek monarşik düzeni terk etmiştir.
  3. Milliyetçilik: Türk milletinin birliğini ve bağımsızlığını vurgulamıştır.
  4. Devrimcilik: Atatürk, Türkiye'yi çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırmak için sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda devrimler yapmıştır.
  5. Hukuk Devleti: Adaletin üstünlüğünü vurgulamış ve hukukun üstünlüğünü sağlamak için çaba göstermiştir.
  6. Eğitim ve Dil Reformu: Türk alfabesi Latin alfabesine geçmiş ve eğitim sistemi yenilenmiştir.
  7. Kadın Hakları: Kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmış ve toplumsal cinsiyet eşitliği önemsenmiştir.
Mustafa Kemal Atatürk, Türk halkı tarafından sevgi, saygı ve minnetle anılmaktadır. Onun liderliği ve vizyonu, Türkiye'nin modernleşme ve gelişme sürecinde önemli bir rol oynamış ve Türk milletinin kimliğini şekillendirmiştir. Anma günlerinde ve resmi törenlerde onun mirası ve eserleri hatırlanarak Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerleri korunmaya çalışılmaktadır.

En çok hit alan yabancı rock şarkısı hangisidir?

En çok hit alan yabancı rock şarkısı konusunda kesin bir cevap vermek zor, çünkü popülerlik ve hit kaydırmaları zamanla değişebilir. Bununla birlikte, tarihsel olarak bazı yabancı rock şarkıları oldukça popüler ve geniş kitlelere ulaşmıştır. İşte bazı örnekler:
  1. "Bohemian Rhapsody" - Queen: 1975 yılında yayınlanan bu efsanevi rock şarkısı, Queen'in en ikonik eserlerinden biri olmuştur. Hem deneysel yapısı hem de Freddie Mercury'nin güçlü vokalleriyle büyük bir başarı elde etmiştir.
  2. "Sweet Child O' Mine" - Guns N' Roses: 1987 yılında çıkan bu şarkı, Guns N' Roses'ın en ünlü eserlerinden biridir ve geniş bir dinleyici kitlesine hitap etmiştir.
  3. "Stairway to Heaven" - Led Zeppelin: Led Zeppelin'in efsanevi şarkısı olan "Stairway to Heaven," 1971 yılında çıkış yapmış ve zamanla bir rock klasiği haline gelmiştir.
  4. "Smells Like Teen Spirit" - Nirvana: 1991 yılında yayınlanan bu şarkı, grunge dalgasının simgesi haline gelmiş ve Nirvana'nın en bilinen eserlerinden biri olmuştur.
  5. "Imagine" - John Lennon: John Lennon'ın unutulmaz şarkısı "Imagine," 1971 yılında yayınlanmış ve dünya çapında büyük bir etki yaratmıştır.
  6. "Hotel California" - Eagles: Eagles'ın efsanevi şarkısı "Hotel California," 1977 yılında çıkmış ve rock tarihinde önemli bir yere sahiptir.
  7. "Livin' on a Prayer" - Bon Jovi: 1986 yılında çıkan bu şarkı, Bon Jovi'nin en tanınmış eserlerinden biri ve popülerliğini uzun yıllar korumuştur.
Unutmayın ki hit şarkılar zaman içinde değişebilir ve farklı kaynaklardan elde edilen veriler farklı sonuçlar verebilir. Yukarıda verilen şarkılar, geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmış ve yabancı rock müziğinin önemli örneklerindendir.

Orhan Gencebay Kimdir?

Orhan Gencebay, Türk müzik dünyasının efsanevi isimlerinden biridir. Tam adı Orhan Gencebayoğlu'dur. 4 Ağustos 1944 tarihinde Samsun'un Samsun'un Tirebolu ilçesinde doğdu. Müziğe olan yeteneği ve ilgisi küçük yaşlarda başlamıştır. Özellikle Türk sanat müziği ve arabesk tarzlarında yaptığı çalışmalarla tanınır.
Orhan Gencebay, Türk müziğinde söz yazarı, besteci, aranjör ve yapımcı olarak önemli bir rol oynamıştır. Kendi bestelerinin yanı sıra, Türk sanat müziği ve halk müziği şarkılarını da seslendirmiştir. Aynı zamanda birçok Türk filmi ve dizisinin müziklerini de bestelemiştir.
Sanatçının müziğinde aşk, ayrılık ve hayatın zorlukları gibi temalar sıkça işlenir. Şarkılarında derin duygular ve etkileyici vokaller kullanır. Türk müziğine getirdiği modern ve arabesk etkilerle geniş bir dinleyici kitlesine hitap etmiştir.
Orhan Gencebay, Türk müziğine yaptığı katkılar ve başarıları sayesinde pek çok ödül ve takdir kazanmıştır. Türk müziğinin usta isimlerinden biri olarak saygınlığını sürdürmektedir. Aynı zamanda oyunculuk ve film müziği çalışmalarıyla da tanınan sanatçı, Türk popüler kültüründe unutulmaz bir yer edinmiştir.

Eskişehir'de karavanla nerede kalınır?

Eskişehir'de karavanla konaklamak isteyenler için çeşitli seçenekler mevcuttur. Karavanlarla konaklama yapabileceğiniz bazı yerler şunlardır:
  1. Eskişehir'deki Karavan Kamp Alanları: Eskişehir'de çeşitli karavan kamp alanları bulunmaktadır. Bu kamp alanları genellikle şehir merkezine uzak, doğal ve yeşilliklerle çevrili alanlarda yer alır. Kamp alanları, elektrik, su ve atık dökme gibi temel ihtiyaçları karşılamak için gerekli olanaklara sahip olabilir.
  2. Eskişehir'deki Otoparklar: Bazı otoparklar, karavanlar için uygun konaklama alanları sunabilir. Şehir merkezine daha yakın ve kolay ulaşılabilir olabilirler. Ancak, bu tür otoparklarda genellikle temel kamp olanakları olmayabilir.
  3. Eskişehir Çevresindeki Doğal Alanlar: Eskişehir çevresindeki doğal güzelliklerde, göl kenarları veya doğa parkları gibi yerlerde de karavanla konaklama yapmak mümkün olabilir. Ancak, bu tür konaklamalarda altyapı ve hizmetler sınırlı olabilir.
Karavanla konaklama yapmadan önce şehirdeki karavan kamp alanlarını veya uygun otoparkları araştırmanız, önceden rezervasyon yaptırmanız ve konaklama kurallarını öğrenmeniz önemlidir. Ayrıca, kampta yapılacak etkinlikler, güvenlik önlemleri ve diğer konularda bilgi almanız konforlu bir konaklama için faydalı olacaktır.

.
Bakın yapay zeka kendisinden ne gibi tehlikeler, kullanım alanları ve değişiklikler beklenebileceği üzerine neler diyor.
Bilmem hangimiz kendi üzerine bu kadar kapsamlı ve tarafsız (?) yazabilirdi.
Üstelik sadece ~15-20 saniye içinde.. 😳

Yapay zeka (YZ) toplum için birçok potansiyel fayda ve fırsat sunmakla birlikte bazı tehlike ve zorlukları da beraberinde getirmektedir. İşte yapay zekadan beklenen başlıca tehlikelerden bazıları:

İş kayıpları:
İş süreçlerinin yapay zeka aracılığıyla otomasyonu, belirli işlerin ve sektörlerin modasının geçmesine neden olabilir. Bu alanlarda çalışan insanlar işlerini kaybedebilir veya başka alanlarda çalışmak için yeniden eğitilmek zorunda kalabilirler.

Etik ve önyargı:
YZ sistemleri insanlar tarafından geliştirilir ve eğitilir, bu da geliştiricilerin önyargılarını ve etik görüşlerini yansıtmalarına neden olabilir. Bu önyargılar verilerde veya algoritmalarda fark edilmez ve düzeltilmezse, YZ sistemleri ayrımcı kararlar verebilir ve sosyal eşitsizliği artırabilir.

Gizlilik ve güvenlik:
YZ sistemleri, etkili bir şekilde çalışabilmek için genellikle büyük miktarda kişisel veriyi işler. Bu durum, veri ihlalleri, kişisel bilgilerin kötüye kullanımı ve sistemlerin bütünlüğünü tehlikeye atabilecek siber saldırılar riskini doğurmaktadır.

Otonom silahlar:
İnsan müdahalesi olmadan hedef seçebilen ve saldırabilen otonom silah sistemlerinin geliştirilmesi, YZ'nin endişe verici bir yönüdür. Bu tür teknolojiler çatışmaların tırmanmasına ve kontrol edilemeyen durumlara yol açabilir.

Güç ve kontrol tekeli:
Gelişmiş YZ teknolojilerine sahip şirketler veya hükümetler, toplum üzerinde orantısız miktarda güç ve kontrol elde edebilir. Bu durum toplumda dengesizliğe ve demokrasiye yönelik bir tehdide yol açabilir.

YZ'ye bağımlılık:
YZ sistemlerine aşırı güven, insanların beceri ve yeteneklerini azaltmalarına ve bunun yerine teknolojiye çok fazla güvenmelerine yol açabilir. Bir YZ arızası veya hatası durumunda, kilit sistemler ve hizmetler risk altında olabilir.

Varoluşsal tehdit:
Aşırı bir senaryoda, YZ kontrolden çıkarsa veya öngörülemeyen sonuçlar doğurursa, bazı gelecek senaryoları insan uygarlığının varlığını tehdit edebilir.

Bu tehditlerin farkına varmak ve yapay zekanın insanlığın yararına kullanılmasını sağlamak için proaktif önlemler almak önemlidir. Daha iyi bir gelecek için yapay zekanın potansiyelinden faydalanmak ve riskleri en aza indirmek için uluslararası işbirliği, şeffaf kılavuzlar, etik standartlar ve güvencelerin önemini atlamamalıyız.

Yapay zeka olarak bilgimiz günümüzde Eylül 2021'e kadar uzandığı için gelecekteki gelişmeler hakkında herhangi bir tahminde bulunamasak da yapay zekânın o güne kadarki gelişimine dayanarak bazı olası kullanımları ve değişimlerini tanımlayabiliriz:

Tıbbın iyileştirilmesi:
Yapay zeka hastalıkların teşhis ve tedavisinde önemli bir rol oynayabilir. Tıbbi verileri analiz ederek ve daha hızlı, daha doğru teşhisler koyarak doktorları destekleyebilir. YZ ayrıca hastalar için kişiselleştirilmiş tedavi planları oluşturulmasına da yardımcı olabilir.

İş süreçlerinin otomasyonu:
YZ, çeşitli sektörlerde tekrarlayan ve zaman alan birçok görevi otomatikleştirme potansiyeline sahiptir. Bu, insan çalışanların daha yaratıcı ve stratejik görevlere odaklanmasını sağlayabilir.

Ulaşım araçlarındaki gelişimler :
YZ, daha güvenli ve daha verimli ulaşım araçlarına yol açabilecek otonom araçların geliştirilmesini sağlıyor. Buna ek olarak, YZ trafik akışını daha iyi yöneterek trafik sıkışıklığını en aza indirebilir.

Çevre teknolojisinde YZ:
YZ, çevre sorunlarını daha iyi analiz etmek ve iklim değişikliğine çözüm bulmak için kullanılabilir. Örneğin, enerji verimliliğini artırmaya ve enerji tüketimini optimize etmeye yardımcı olabilir.

Müşteri hizmetleri ve kişiselleştirme:
YZ tabanlı sohbet robotları ve sanal asistanlar, hızlı ve doğru yanıtlar sağlayarak müşteri hizmetlerini iyileştirebilir. Ayrıca YZ, kullanıcıların bireysel tercihlerine ve ihtiyaçlarına uygun kişiselleştirilmiş öneriler ve ürünler sunmak için de kullanılabilir.

Etik ve güvenlik:
YZ'nin yükselişiyle birlikte etik ve güvenlik konuları da dikkate alınmalıdır. YZ'nin kötüye kullanımını önlemek ve YZ sistemlerinin şeffaf ve sorumlu bir şekilde çalışmasını sağlamak için düzenlemeler geliştirmek önemlidir.

Dikkat bu liste kapsamlı olmaktan uzaktır ve bugüne kadar zamanda YZ'nin başka ilerlemelerinin ve uygulamalarının eklenmiş olduğunu ve olabileceğini hesap etmeliyiz !

YZ'nin geleceği bu alanda devam eden araştırma ve keşiflere bağlı olarak da oldukça heyecan vericidir.

Son düzenleme:

Orhan Gencebay Kimdir?

Orhan Gencebay, Türk müzik dünyasının efsanevi isimlerinden biridir. Tam adı Orhan Gencebayoğlu'dur. 4 Ağustos 1944 tarihinde Samsun'un Samsun'un Tirebolu ilçesinde doğdu. Müziğe olan yeteneği ve ilgisi küçük yaşlarda başlamıştır. Özellikle Türk sanat müziği ve arabesk tarzlarında yaptığı çalışmalarla tanınır.
Orhan Gencebay, Türk müziğinde söz yazarı, besteci, aranjör ve yapımcı olarak önemli bir rol oynamıştır. Kendi bestelerinin yanı sıra, Türk sanat müziği ve halk müziği şarkılarını da seslendirmiştir. Aynı zamanda birçok Türk filmi ve dizisinin müziklerini de bestelemiştir.
Sanatçının müziğinde aşk, ayrılık ve hayatın zorlukları gibi temalar sıkça işlenir. Şarkılarında derin duygular ve etkileyici vokaller kullanır. Türk müziğine getirdiği modern ve arabesk etkilerle geniş bir dinleyici kitlesine hitap etmiştir.
Orhan Gencebay, Türk müziğine yaptığı katkılar ve başarıları sayesinde pek çok ödül ve takdir kazanmıştır. Türk müziğinin usta isimlerinden biri olarak saygınlığını sürdürmektedir. Aynı zamanda oyunculuk ve film müziği çalışmalarıyla da tanınan sanatçı, Türk popüler kültüründe unutulmaz bir yer edinmiştir.
Bence her şeyi bilmiyor :smiley: Mesela dersen Tirebolu Giresuna bağlı :smiley:

.
Ohooo, takıldığınız pürüz bir kazan çorbada tek tel saç bile değil.
Bakın zaten yazarken emin olmadığından kekelemiş bile. 😊

4 Ağustos 1944 tarihinde Samsun'un Samsun'un Tirebolu ilçesinde doğdu.

Biliyorsunuz yapay zekada aslolan akıl yürütme. Yazılan algoritmalar.

Şimdi tekrar sordum. Doğrusunu söyledi köftehor.
1690684301667

.
Ohooo, takıldığınız pürüz bir kazan çorbada tek tel saç bile değil.
Bakın zaten yazarken emin olmadığından kekelemiş bile. 😊

Biliyorsunuz yapay zekada aslolan akıl yürütme. Yazılan algoritmalar.

Şimdi tekrar sordum. Doğrusunu söyledi köftehor.
Ekli dosyayı görüntüle 642418
Çorbada kıl çıkınca içmiyoruz hocam :smiley: Bu sebeple verilen bilgilerin doğruluğu hep kıl olarak kalbilir. Mutlaka hayatımıza kolaylıklar getirecektir ama işte o kıl yok mu :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR